Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czystość Krwi Harry'ego

Hermiona1900
post 12.09.2012 14:20
Post #1 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



Witam smile.gif Dawno mnie nie było...
Forum podupadło, i mam nadzieję, że temat chociaż na chwilę przywróci zainteresowanie.
Jeśli temat już był, z góry przepraszam.

Nigdy nie miałam wątpliwości, co do czystości krwi Harry'ego - no bo dlaczego miałabym mieć? Zakładałam, że wystarczy mieć ojca czarodzieja i matkę czarownicę, by uchodzić za czystokrwistego, a James i Lily mieszczą się w tych kategoriach.

Ostatnio zabrałam się po raz kolejny za zagłębienie się w serię HP. Jestem na Zakonie Feniksa, ale od Komnaty Tajemnic nurtuje mnie właśnie, czy Harry aby na pewno jest czystej krwi. A oto dlaczego:

Komnata Tajemnic str.331; wypowiedź Riddle'a w Komnacie Tajemnic:
A więc to tak. Twoja matka umarła, aby cię ocalić. Tak, to jest potężne przeciwzaklęcie. Teraz rozumiem... W tobie nie ma nic szczególnego, Harry. Długo się nad tym zastanawiałem. Bo... widzisz, Harry, między nami jest dziwne podobieństwo. Nawet ty musiałeś to zauważyć. Obaj jesteśmy półkrwi czarodziejami, sierotami wychowanymi przez mugoli.

Czara Ognia, str.477; wypowiedź Hagrida po 'rewelacjach Rity Skeeter':
Wiesz, co mi sprawi największą radochę, Harry? Jak zwyciężysz. Niech skonam. I tak se myślę: niech wszyscy zobaczą, że nie trzeba być czystej krwi, żeby być najlepszym. Nie musisz się wstydzić, że jesteś tym, kim jesteś. Niech zobaczą, że Dumbledore to równy gość, że ma rację, przyjmując każdego, kto potrafi czarować.

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć, czy Harry jest czystej krwi, czy nie?
Książka mi mówi, że jednak nie. Czy tylko ja popełniłam taki błąd, z góry zakładając jego czystość krwi?



--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 12.09.2012 22:34
Post #2 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Chyba chodzi o to, że za czystokrwistych czarodziejów uznaje się tych, którzy wywodzą się z tych starych tradycyjnych rodów, a jak wiemy Lily była dzieckiem mugoli. Z drugiej strony wiemy jednak, że Harry ze strony ojca pochodzi od bardzo starego rodu Peverell. Wiec to bardziej złożone zagadnienie.

PS. Jakże się cieszę, ze pojawiają się na MF nowe posty biggrin.gif


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 13.09.2012 20:59
Post #3 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



No chyba, że tak. Ale Neville'a też kojarzę z czystą krwią, a w Kamieniu Filozoficznym jest takie zdanie: mnie wychowała babcia, która była czarodziejką, ale moja rodzina to same Mugole od wielu pokoleń.
Więc z Nevillem też bym się myliła?

Może się czepiam, ale jakby się nad tym zastanowić, to chyba ważna rzecz ;p

No widzę właśnie, że forum średnio się trzyma... a szkoda sad.gif Bezczelnie się podtematycznie zapytam: co się stało?? Kiedyś wydawało mi się, że to wręcz niemożliwe, żeby Magiczne straciło zainteresowanie


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 06.10.2012 22:59
Post #4 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Za dużo się porobilo konkurencji i nie ma dostatecznie dużo nowych użytkowników a dobrze jak jest przepływ, no ale dsykutujemy dalej:)

Wydaje się że matka Harry'ego była typowo mougolskiego pochodzenia więc stąd te wszystkie stwierdzenia w książce które przytaczasz na początku, choć w któryś zdaniu o rodzicach Lily i Petunii można było się doszukać stwierdzenai że akceptowali magięsmile.gif


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 10:24