Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

28 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Sny

IceSoul
post 31.07.2003 12:42
Post #101 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 22.07.2003




Do mgr Triad: byłabym bardzo wdzięczna, gdybyś zinterpretowała mój sen.

Wczorajszej nocy śniło mi się, że płynęłam z moim tatą czymś na kształt promu rzecznego (oczywiście ja się trochę spóźniłam na odpłynięcie i musiałam wskakiwać na pokład, ledwo ledwo mi się to z pomocą taty udało). Prom był koloru chyba żółtego z lekką domieszką jasnego brązu... Płynęliśmy wąskim kanałem (nieco węższym od naszego promu), woda była dosyć mętna a wszystko przypominało mi trochę jakąś zapuszczoną dzielnicę Wenecji (wąskie odrapane domy koloru prawie takiego samego jak łódź). Poszliśmy statą do przy/nadbudówki (nie pamiętam, jak się ta część statku nazywa), do sklepu (taa... sklepy w snach RLZ tongue.gif ) i wymieniliśmy tam... Znaczki. Żółty i niebieski na zielony (od siebie mogę dodać, że były to znaczki litewskie - mam ich sporą kolekcję a poza tym łatwo je rozróżnić). Co było dalej nie pamiętam, ale ten sen nieustannie chodzi mi po głowie.


--------------------
Sometimes I wake up, and I'm falling asleep,
And I think that maybe the curtains are closing on me,
But I wake up,
Yes I wake up,
Smiling.


"A Dementorów wyśle się do Azkabanu" =P
"Czy gdyby Voldemort miał komórkę, lubiłby grać w wężyka?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 31.07.2003 14:53
Post #102 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



no nie... mialam dzisiaj jakis wspanialy sen i rano go pamietalam dokladnie, to sobie mysle "jak wejde na forum potem, to go napisze" a teraz nie pamietam go wogole... sad.gif dziwne...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Narine
post 31.07.2003 20:35
Post #103 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 44
Dołączył: 11.06.2003




Hehe, przypomniał mi się mój sen! =D Tzn. nie całość. Byłam w szkole, gimnazjum. Spotkałam w mojej klasie masę znajomych z podstawówki. Tylko, że nikt się do mnie nie odzywał =P Wszyscy mnie unikali, jakby się mnie bali. =) Potem okazało się, że jestem córką jakiegoś ważnego gościa... =P Bez sensu... =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zozolek
post 31.07.2003 20:38
Post #104 

Unregistered









JA to zmoja kuzynka ciagle robimy gupie zeczy przez sen..ja to raz gadałam o jakis gózikach...a ona niedawno usiadła sobie i zaczeła gadać o jakims Wodolocie..potem nie mogłam zasnąć bo śmiałam się!!!!!
Go to the top of the page
+Quote Post
Nataleczka
post 31.07.2003 20:42
Post #105 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 05.04.2003




ja kiedyś spadładłam z łóżka i przez całą noc spałam na klęcząco, a ostatnio przez sen krzyczałam: "WEZWIJCIE TAKSÓWKE!!!" nio i obudziłam cały dom. różne mam w nocy odchyły ale nic na to nie poradze:P


--------------------
Zapraszam na mojego bloga-> klik
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zozolek
post 01.08.2003 09:34
Post #106 

Unregistered









ja to raz miała taki sen że potem zasnac nie mogłam!! brrrr.....
No więc..sniło mi się że chodze po ulicy z moim dziadkiem i niebo było fioletowo rózowe, to znaczy chmury były takie fioletowe a niebo takie rózowe...no i spotkaliśmy jakąś babkę ona nam powiedziała że szatan gdzieś chodzi...Nagle pojawił sie inny obraz byłam w szkole z moją kumpelą gdy wychodziłyśmy to z dachu spadały jakieś kamyki czy cuś takiego! poszłysmy w strone domu i nagle jakieś kolesie zczeli nas gonoić po ulicy! wsiadłysmy do autobusu i znalazłysmy sie w jakieś dziwnej miejscowości! czekałysmy na drugi spowrotem, była noc i padał deszcz. Gdy dojechałysmy znowu do tej szkoły to moi rodzice przyjechali po mnie, ale pamietam że nie mogłam wsiąś bo cos mnie trzymało wkońcu wsiadłam i uciekaliśmy przed szatanem..potem sie obudziłam! JEJU!! KOSZMAR!!
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriiuszka
post 01.08.2003 09:42
Post #107 

Laska Szatana XD


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 643
Dołączył: 12.05.2003
Skąd: z nienacka.

Płeć: Kobieta



dorba, to kto zinterpretuuje moj? Całą noc śniło mi się że rzygałam - super romantyczne, nie? =="


--------------------
user posted image
yeah.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 01.08.2003 09:45
Post #108 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



hmm... Syri, mialas bardzo oryginalny sen laugh.gif musialas byc rano wykonczona rolleyes.gif Trzeba zapytac Triad... ^^


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriiuszka
post 01.08.2003 09:47
Post #109 

Laska Szatana XD


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 643
Dołączył: 12.05.2003
Skąd: z nienacka.

Płeć: Kobieta



rano bolał mnie brzuch z głodu, ale to szczegół. Och, włąśnie, to może być istotne - rzygałam czekoladą w kiblu mojej ciotki =="


--------------------
user posted image
yeah.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mroffka
post 01.08.2003 09:55
Post #110 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: tam ,gdzie rosną poziomki

Płeć: Kobieta



mi raz tato opowiadał, że obudziły go w nocy jakieś hałasy i poeszdł zobaczyć co to jest- zobaczył mnie ubra ną w kurtke ziomową, rękawiczki, szalik, czapke i trzymającą w rękach sanki (było lato biggrin.gif). Tato sie mnie spytał gdzie ide to powiedziałam, że ide na sanki, na to tati- przeciez jest lato, a ja na to- nic nie szkodzi- jakoś sobie poradze (i taki dialog trwał dalej biggrin.gif)


--------------------
Członkini KLL
Gryfonka

Boisz się śmierci?
Nie wiem, nigdy nie próbowałem .
Cobra Verde
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
IceSoul
post 01.08.2003 12:12
Post #111 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 22.07.2003




QUOTE (Amanda @ 31-07-2003 14:09)
Wejście w dorosłość.

ojciec - przewodnik, ktos kto cie wprowadza w ten świat.
jak sama piszesz jest ci trudno [skaczesz na prom, metna woda, wąski kanał] ale ojciec ci pomaga i prowadzi =).

Dziękuję za objaśnienie^^ (głęboki ukłon)


--------------------
Sometimes I wake up, and I'm falling asleep,
And I think that maybe the curtains are closing on me,
But I wake up,
Yes I wake up,
Smiling.


"A Dementorów wyśle się do Azkabanu" =P
"Czy gdyby Voldemort miał komórkę, lubiłby grać w wężyka?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
David
post 01.08.2003 12:24
Post #112 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Zamość




Mi śniło się coś takiego że byłem komandosem i złapali mnie wrogowie (i moich przyjaciół też)
Jakoś udało nam się wydostać i uciekamy przed wrogiem i jego armią (przypomniało mi to Władce pierścieni)

Drugi sen: Mój kolega jest u mnie w domu i mówi coś takiego:
- David ale ty masz dużego żułwia
A ja na to:
- Nie wcale mi nie rośnie bo jest za dużo rybek w akwarium i się ich boi
- Wcale nie musisz mieć go chyba ze 2 lata - powiedział muj kolega
Więc ja wyjmuję żułwia i jest on 8 razy większy blink.gif

Czy ktoś może zinterpretować te sny ??
Z tym żółwiem wszystko jest prawdziwe tylko nie to że jest taki duży.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Edyta
post 02.08.2003 15:02
Post #113 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 136
Dołączył: 25.07.2003




Mi się śniło dzisiaj coś takiego:
Ja i 2 koleżanki z klasy miałysmy jechać na wymianę do Szwajcarii. No dobra , jedziemy, lae na rowerach (!), a naszą przewodniczką była jakaś dziwnie ubrana baba z wielkimi okularami i rudymi włosami ... Jechałysmy lasem, aż do jakiegoś targu, a ta baba rozstawiła swój kram i powiedziałam że jeteśmy na miejscu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriiuszka
post 02.08.2003 15:14
Post #114 

Laska Szatana XD


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 643
Dołączył: 12.05.2003
Skąd: z nienacka.

Płeć: Kobieta



a iwesz, że to nie jest głupie, Amanda? Wszyscy mi to powtarzają =)


--------------------
user posted image
yeah.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
..::Black Beauty::..
post 02.08.2003 15:45
Post #115 

KAFEL


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 26.04.2003
Skąd: Zion




Hehe mi sie raz kiedys śnił jakiś sen... Rano opowiedziałam go siostrze i którejś nocy to jej się śnił mój sen tylko z paroma innymi szczegółami. Ale jak mi opowiadała to było (prócz tych paru szczegółów) identyczne jak mój sen... biggrin.gif


--------------------
I luv P.O.D.! =)

user posted image

"The Truth is love and The Truth is peace kid!"

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zozolek
post 02.08.2003 21:38
Post #116 

Unregistered









Mi to raz kuzynka opowiadała ze jej ciotka nocowała ze swoja kumpela w jednym pokoju (na osobnych łózkach tongue.gif ) i którejs nocy ciotke obudziło jakieś dziwne "plsk" wstała a tamta siedziała na łózku i klepała sie w czoło jedna reką. ta jej na to
Kasiu co ty robisz?
a ona: Spie!
hehe spoko..nie wiem dokładnie jak to było ale cos do tego!
Go to the top of the page
+Quote Post
Rapsodia
post 02.08.2003 21:48
Post #117 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 52
Dołączył: 28.07.2003
Skąd: Radom

Płeć: Kobieta



Sen do interpretacji:

Byłam na jakimś obozie. Mieścił się w domku mojej babci (tylko w środku było inaczej. Więcej miejsca itp. Ale podwórko było identyczne!!). Pamiętam na pewno, że było nas w takiej jednej grupie 7 os. plus facio co robił za instruktora (swoją drogą był brzydki, we śnie go nie lubiłam i wydawał mi sie nieco obleśny...). No i mieliśmy zacząć jeździć. A były tylko 3 konie (z tego co pamiętam wszystkie gniade) i jeszcze taki strasznie brzydki wóz ( z metalu!! I nieco zardzewiały!! blink.gif ). No i zaczeły się kłótnie kto jedzie pierwszy. No może nie kłotnie, a dyskusje. Coś tam było, że mam jechać jako jedna z pierwszych, ale faciowi odbiło i powiedział, że ja to jeździć nie umiem i mam jechać jako ostatnia, 7 os. (czyli miałabym jechać sama i krócej od innych. Nie wiem na jakiej zasadzie to działało). Wnerwiłam się wtedy pożądnie i zagwizdałam na palcach (a gwizdać zabardzo nie umiałam i raz mi wychodziło a raz nie). Wszyscy sie na mnie patrzyli a ja zsiadłam z konia i poszłam w strone bramy. Facio sie zaczął na mnie wydzierać. No ale umilkł jak zobaczył, że pod bramę przyglaopowała piękna, czarna klacz. Ja chwilke jeszcze na nią gwizdałam, ale jak mnie zobaczyła to od razu do mnie podeszła. W końcu była moja (chociaż nie wiem jak sie na obozie znalazła). No i jeszcze pamiętam, że na nią wsiadłam i odjechalam... Nie widziałam już min grupy, bo sie nie oglądałam. I sie mi wszystko na inny sen zmieniło, ale o nim później, bo jest jeszcze bardziej pogmatwany... biggrin.gif


--------------------
user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
rzodkiewka
post 02.08.2003 21:51
Post #118 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Centrum pany :P




Ja kiedys mialam bardzo potentegowny sen ...

Jestem sobie takiej dziwnej starej i strasznej ... Za mna siedza dwie kumpele tylko ze obie wygladaja identycznie (tzn. fryzura i ubranie twaze maja inne tongue.gif) dostalysmy jakies monety, potem powiedziano nam ze na tych monetach sa zadania ktore musimy wykonac za pomoca czarow i ze to jest jakas forma egzaminu . No i jest ten egzamin a egzaminuje nas ......
<B>moja facetka od wf!</B> egzamin poszedl mi swietnie tylko ze gdy chcialam wyjsc ze szkoly .. ni z nozki ni z pietruszki znalazlam sie w jakims super markecie ... tam spotkalam XXXXX i zaczelam sie z nim scigac wozkami tongue.gif po pewnym czasie zatrzymala mnie ochrona i powiedziala cos ze jestem poszukiwana o_O?



--------------------
user posted image

"Fear me not my grieving King
Funereal in breath
The secrets of the dark I know
And thus, we shall cheat Death"


Cradle of filth - "Nocturnal Supremacy"

Bieeeeerz powieeeeetrzeeeee
Wypuszczaj powietrzeeeeeeeee
Zeby to robiiiiiic Zebyyy to widzieeec
Zeby to czuc czuc czuc :D

Pogodno - Supersonic

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 03.08.2003 00:27
Post #119 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



Ej, to zinterpretujcie ten.

Śni mi się kobieta. W niektórych momentach podzielam jej uczucia, emocje i w ogole umysł. Jest ona na wyjezdzie jakimś. Pewnej nocy śni jej się, że jej mały synek zamienia się w demony i opetuje go moc po przeczytaniu przez niego pewnego zaklecia (Swoja drogą to zajebisty widok był, a słowa zaklecia w jakims obcym jezyku... ja to mam sny tongue.gif ). Potem przyjezdza do dom. W ogole to cały czas nosi przy sobie plecam z jakims malym zawiniatkiem w srodku. Jej cała rodzina wygląda na bardzo szczesliwą. Jej syn nie wie czym jest zawiniątko, ale ma świadomość, że jest coś ważnego mającego wpływ na jego zycie. Kolejnewgo dnia caa rodzina (ta kobieta, jej mąż, syn i corka) jadą na przejazdzkę po miescie. Maz na deskorolce, syn na rowerze jednokolowym, a kobieta i corka na normalnych rowerach. cala rodzinka jezdzi sobie razem, smiejac sie, spiewajac i krzyczac. Potem sie rozdzielają. Po kilku godzinach synek zaczyna szukac rodziny. Znajdje matke lezaca nieprzytomna na piasku (Nie wiem czy to wazne, ale ten pisek był bardzo piękny. Miał zolty, wrecz cytrynowy kolor i naprawde wygladal niezwykle). Zostaje przy niej i probuje ocucic. Kobieta budzi sie i cos mowi (nie pamietam co). Potem przyjezdza córka. Ojca nigdzie nie ma. Kobieta powoli dochodzi do siebie... i ja sie budze. Jz nie moglam ani zasnac ani pociagnac tego snu do koca. Czasem bylam tą kobietą, a czasem jej synem, a jeszcze innym razem tylko obserwatorką. Nie pamietam w sumie wszystkiego (rano, jak tylko otworzyłam oczy to zapisalam to co moglam), ale obrazy były niesamowite... Pamietam twarz tego chlopca jak go demon opetywal i jak czytal zaklecie z jakiejs starej ksiegi... Super happy.gif

Nie wiem czy tu jest cos do interpretowania, ale jak ktos potrafi to prosze bardzo happy.gif

pozdraffiam cieplutko
iskierka - łagodna zemsta... jak owieczka tongue.gif


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Triad
post 03.08.2003 15:28
Post #120 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 180
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Iskra zarąbiste *_*...coś cudownego,naprawdę zazdroszcze...ja mam normalniejsze sny, znaczy ostatnio...przedwczoraj śniło mi się całe forum,wszyscy bezwzględu czy ich spotkałam czy nie...naprawdę,to był przepiękny sen..psorowie LSM, i wszyscy ludzie których kocham cudowne ...

Amanda^^ wyrzuciłaś mnie z branzy!jak mnie niebyło tongue.gif
Przepraszam,miałam komuś coś przetłumaczyć?Jeśli tak otwieram prywatne biuro pod numerem 3344328.....a jak ^^

Triad-Psycholog Forumowy.


--------------------
wybawca much.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 03.08.2003 17:42
Post #121 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



Kiedyś... nie pamiętam to było dość dawno... Śniło mi się... kurcze, nie pamiętam dokładnie. Wiem, ze ja jako ja, byłam zamieszana w kradziez (co ja mam z tym kradziejstwem, nyo? tongue.gif ) czegoś... to był chyba dysk z wygrawerowanym symbolem... jakieś poplatane linie... Chciałam przez kilka dni poczuć smak przygody i wloczylam sie wlasnie ze zlodziejem tego dysku. Ale kiedy sprawa zaczela robic sie bardzo niebespieczna chcialam zrezygnowac, wrocic do normalnego zycia. Wiec ucieklam. Ale on mnie odnalazł. Chciał żebym wróciła... Nie zgodziłam się. Nie pamietam ostatnich slow jakie zamienilismy, ale wiem, że byly piekne happy.gif W ogole ja mam czesto sny wlasnie w takiej formie opowiesci... Nie ma to jak choroba psychiczna biggrin.gif

pozdraffiam
www.yaiha.blog.pl tongue.gif


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mroffka
post 03.08.2003 17:58
Post #122 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: tam ,gdzie rosną poziomki

Płeć: Kobieta



Oki- sen do interpretacji:

Szłam sobie z koleżanką przez miasto i nagle zrobiło sie ciemno. Ludzie zacezli biegać w różne strony i woguke straszne zamieszanie. Okazało sie, że jest koniec świata. Nie miałam pojęcia co mam robić. Nie wiem w jaki sposób znalazłam sie na cmentarzu. Ludzie zaczeli wychodzić z grobów. Przestraszyłam sie i pobiegłam do cmentarnego kościoła i zaczełam się modlić. Nagle do kościoła wbiegł Hitler i strzelił do mnie z karabinu. Trafił prosto w serce. Zaczełam sie jeszcze bardziej modlić- stałam pod krzyżem. Nagle Jezus zszedł z krzyża, podał mi ręke i zaprowadził w strone tego swiatła (dobiegającego z ołtarza).


To był jeden z 2 moich snów z udziełem Jezusa. Pierwszy opisałam wcześniej ale nikt mi go nie wyjaśnił.


--------------------
Członkini KLL
Gryfonka

Boisz się śmierci?
Nie wiem, nigdy nie próbowałem .
Cobra Verde
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
David
post 03.08.2003 17:59
Post #123 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Zamość




Dzisiaj śniło mi się że pojechałem z rodziną nad jezioro Białe. Pojechał tam też moi bracia Kamil i Kuba (cioteczni) ciocia Dorota, wujek Piotrek, ciocia Monika i wujek Marek. Pamiętam że bawiłem się z moimi braćmi w łapanego w tajemniczych korytarzach i wiem na 100% że miewałem już kiedyś ten sen o korytarzach były tam dzrzwi ustawione jedne po drugich (rząd). Niektóre drzwi były zamkinięte na klucz. Później moja ciocia i wujek (Monika i Marek) urządzili swoje przyjęcie ślubne które już było naprawdę poza snem (niedawno). Była afera o jakieś piwo Karmi (bezalkocholowe) że wujek Marek wypił je u kolegi i przyszedł tak na przyjęcie. Później przeniosłem się z wujkiem Markiem do jego kolegi (w przeszłość). Poprosił mnie abym wyją kufle. Sięgnąłem do szafki i gdy obruciłem się dałem mu kufle po czym spostrzegłrm że ziarka słonecznika są na stole. Potem się obudziłem. Pamiętam że wszędzie było dużo ludzi oprucz podczas zabawy i wizyty u wujka kolegi. Też jest dziwne to że miałem tam być 3 dni a odczułem to jakbym był 1 dzień. Czy da się to jakoś zinterpretować ??


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 03.08.2003 20:35
Post #124 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Ama, a mi sie tez snilo kiedys tam. I zupelnie inne jest w snach.=P
A ja mam czesto sny, ktorych akcja toczy sie Geancie. Szczegolnie np. jakas zadyma w Go Sporcie, czy cos na sali Cinema City^^
Ale takich snow jak Iskra nie miewam... a chcialabym. No, ale moze da sie cos z tym zrobic kiedy zblize sie do perfekcji w LD.=)


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Triad
post 03.08.2003 20:47
Post #125 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 180
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Potti wróże Ci przyszłooooooooooość, kasjerka w Greancie +D+D
Dziękuje,dziękuje.....

Ama ja Ci NIEWIERZE! Ty mi tu chcesz klijentele zakosić,przejżałam Cie +P+P Bziuuuuuuuum biggrin.gif


--------------------
wybawca much.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

28 Strony « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 03.05.2024 03:26