Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Narodziny (zakończony), Narodziny

Mintir
post 30.06.2003 16:29
Post #1 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 30.06.2003




NARODZINY

14.01.2013 10:35
Myśli plączą się w mojej głowie;, mówią słowa pewnej piosenki. Świetnie określają one moją sytuację. Tyle rzeczy zaprząta mój umysł, iż nawet nie wiem o czym myślę. O ile w ogóle myślę...
Co będzie jeśli...?, Kiedy to się skończy?, Dlaczego taki jestem...?
Pytania te, jak zresztą i inne, przemierzają mój mózg z prędkością światła. Czasami udaje mi się zapomnieć o otaczającej mnie rzeczywistości, pogrążyć się w błogiej nieświadomości. Jednak zdarza się to rzadko, tylko na chwilę, a gdy próbuję znowu osiągnąć ten stan, nie udaje mi się.
Dziś znów jest ten dzień. Nie pamiętam ile to już lat minęło od czasu kiedy narodziłem się na nowo. Śmiesznie to brzmi, prawda? Śmiesznie, ale prawdziwie...
W chwili gdy to się wydarzyło, chciałem tego. Chciałem być taki, tak egzystować. Teraz jednak zastanawiam się czy tego naprawdę chcę... Tak czy może też nie... Chyba raczej tak. Mimo wszystko tego właśnie pragnę. Dobrze, wreszcie opuścił mnie ten coroczny, melancholijny nastrój.
14.01.2013 22:49
Czas strasznie się wlecze... Każda minuta jest jak godzina....
Już nie mogę dłużej wytrzymać. Wcale nie chciałem tak żyć. Spójrzmy prawdzie w oczy. Jestem niebezpieczny. Nie mogę dłużej narażać przyjaciół na niebezpieczeństwo, w związku z czym muszę odejść i ukryć się. Wolę cierpieć wieczne męki niż skrzywdzić przyjaciela...
Gaszę światło. Podchodzę do okna i otwieram je na oścież. Stoję na parapecie. Żegnajcie przyjaciele...
Ostatnie zapiski z pamiętnika A.U.
Szpital psychiatryczny
Warszawa


Dopisek pod aktami:
Był to niesamowicie ciekawy przypadek schizofrenii, wywołanej z powodu stresów. Pacjent – 19letni chłopak – uważał, iż jest wampirem. Wszystkie ślady wskazują na to, że 14.01.2013 roku popełnił samobójstwo, wyskakując z okna. Ciała nie znaleziono, jednak nikt nie mógł przeżyć upadku z 4. piętra. Prawdopodobnie zostało ono odnalezione i zabrane przez głodne wilki.

AKTA ZAMKNIĘTE

EPILOG
Zmieniłem zdanie. Tak naprawdę to nigdy nie miałem przyjaciół, a teraz się o tym przekonałem. Byli tylko ludzie mnie otaczający, a najlepszą śmiercią dla człowieka jest śmierć męczeńska. Czyli w pewnym sensie niosę wam, przyjaciele, zbawienie...


--------------------
We are what we are

I didn't begin it.
I didn't make the world.
It was always there, this evil.
It was in the shadows and it caught me
and made me part of it.
I didn't make evil.
I didn't make myself

- Lestat de Lioncourt
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sir Momo Mumencjusz Mum
post 30.06.2003 16:37
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 154
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: z Warszawy




Czy to jest wszystko? Napisane całkiem nieźle, ale jeśli to wszystko, to raczej marnie... Jestem pewien, że z tego dałoby się pociągnąć dalej, i liczę, że nie miałeś (aś?) zamiaru zakończyć w tym miejscu...

No i dwa krzaczki do usunięcia...


--------------------
W imię Moda, bezczelnym nabijaczom wieczny przynosimy odpoczynek! Amen.

jam ci on gdyżeś aniele wzbił się księżyc świeci w jeziorze pluskają ryby i do tego wcale idę i widzę i słyszę i tak dalej bo w końcu zaiste przeszłość przepowiedziana przeznaczeniem jest zawsze ten obcy co jeździł koleją w armacie widziany huk raz za razem niby on nie ja wy amen

To ja ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Layla
post 30.06.2003 16:45
Post #3 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 06.06.2003




Opowiadanko o wampirach? Czemu nie? smile.gif Na razie tylko wstęp, więc ciężko tutaj cokolwiek oceniać. Żadne błędy mi się w oczy nie rzuciły, a co do interpunkcji to nie wiem, bo sama mam z nią problemy. Jak na razie mi się podoba, więc pisz dalej smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 30.06.2003 17:04
Post #4 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



Momo, nie znasz się. Wybacz ale się nie znasz tongue.gif happy.gif To jest wszystko co miało być, było zaplanowane od początku do końca i mi się bardzo podoba wink.gif A poza tym pisała to Magdalena i jak to każda Magdalena (hie hie, ale ze mnie cwaniara bo moofie tesh o sobie tongue.gif biggrin.gif ) ma w sobie cosik oridżinalnego wink.gif No i w ogóle nie czytałam nigdy nic co miałoby taką formę. Podoba mi się. A jak komuś się nie podoba to wszelkie bluzgi prosze kierować do mnie tongue.gif happy.gif

Pozdrawiam

MAGDALENY RULES !!! happy.gif


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mintir
post 30.06.2003 17:06
Post #5 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 30.06.2003




zamieściłam to opowiadanie tutaj na życzenie konkretnej osoby ( ma nick na I druga litera to S trzecia K a ostatnia A, a jest on pięcioliterowy ) i nie mam pojęcia czy przypadkiem to nie był jeden wielki błąd ( bynajmniej nie gramatyczny ) To jest KONIEC ( ale nie jesteście wolni, ja mam jeszcze inne opowiadania, nieco dłuższe wink.gif jak ktoś wygłosi chęć przeczytania ich to może zamieszczę je tutaj... smile.gif

PS: ISKRA ( kiedy mówi o Magdalenach ) ma zawsze rację


--------------------
We are what we are

I didn't begin it.
I didn't make the world.
It was always there, this evil.
It was in the shadows and it caught me
and made me part of it.
I didn't make evil.
I didn't make myself

- Lestat de Lioncourt
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sir Momo Mumencjusz Mum
post 30.06.2003 17:18
Post #6 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 154
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: z Warszawy




Wcale nie twierdzę, że się znam. Ale dla mnie takie coś to raczej marne opowiadanie. Pomysł z chorym psychicznie wampirem jest stary jak świat. Wg. reguł RPG "wampir: maskarada" i innych takie wampiry mają nawet nazwę klanową : Malkavianie (piszę z pamięci, więc nie musi być dokładnie tak).
I co jest w tym opowiadaniu? Pierwszy wpis - że gość rozmyśla. Costam, cośtam, bla bla bla, nic ciekawego ani intrygującego. Drugi wpis - patos do n-tej potęgi. Przekonanie, że lepsza jest moja własna śmierć, niż innych. Dalej nic ciekawego. Dopisek pod aktami - niby oryginalne, ale jakby żałosne (ale nie do końca) - w sumie wyjaśnia wszystko. To źle - spokojnie mogłoby się to ciągnąć przez kilka części. Wtedy byłoby prawdopodobieństwo, że czytelnika to zaintryguje. W takim kształcie jaki jest - nie intryguje nawet na moment. No i epilog - też nic odkrywczego. CHociaż dla kogoś, kto jeszcze tego nie przeżył może wynikac lekcja, by nie uważać każdej świeżo poznanej osoby za przyjaciela.
QUOTE
Byli tylko ludzie mnie otaczający, a najlepszą śmiercią dla człowieka jest śmierć męczeńska

To jest bez sensu. Dwie myśli w jednym zdaniu, które nijak do siebie nie pasują. Zdecydowanie lepiej byś zrobiła, gdybyś rozwinęła tą myśl, i podzieliła ją na kilka mniejszych zdań. Myślę, ze wiem mniej-więcej co chciałaś napisać, ale nie jest to dla mnie przekonujące. No i ostatnie zdanie nieodmiennie przynosi mi na myśl "Wielką Improwizację" z "Dziadów" Mickiewicza.

Ogółem - nie podoba mi się. Zdecydowanie polecałbym rozwinięcie tego wszystkiego, i napisanie długiego opowiadania. Bo dałoby się.

Ale to tylko moje zdanie.


--------------------
W imię Moda, bezczelnym nabijaczom wieczny przynosimy odpoczynek! Amen.

jam ci on gdyżeś aniele wzbił się księżyc świeci w jeziorze pluskają ryby i do tego wcale idę i widzę i słyszę i tak dalej bo w końcu zaiste przeszłość przepowiedziana przeznaczeniem jest zawsze ten obcy co jeździł koleją w armacie widziany huk raz za razem niby on nie ja wy amen

To ja ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 30.06.2003 17:29
Post #7 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Zgadzam się z Momo. Po opowiadaniu widać, że jest pisane ręką osoby wiedzącej co robi, ale niedoświadczonej. Pomysł jest naprawdę ciekawy i godny czegoś lepszego niż tak szybkie zakonczenie. Poćwicz, poćwicz i pisz dalej, bo masz styl, który mógłby mnie zaciekawić. Zresztą, ja widzę w tym co napisałaś pole do kontynuacji biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vanessa
post 30.06.2003 17:29
Post #8 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 31
Dołączył: 23.04.2003




Są różne gusta i guściki, a na ich temat nie powinno rozwijać się dyskusji tongue.gif . Jednym się podoba drugim nie. Mnie samej opowiadanko się w miarę podobało. Trochę za krótkie to fakt. (nie pamiętam od kogo odgapiłam sposób z ocenką biggrin.gif )
Ocena za opowiadanko:
+4/6
Ocene wystwiła: Vanessa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sir Momo Mumencjusz Mum
post 30.06.2003 17:34
Post #9 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 154
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: z Warszawy




A najgorsze w tym opowiadaniu jest to, że jest ono zwyczajnie nudne. A przy tak małej ilości tekstu to bardzo źle. Opowiadanie powinno zaciekawić, zaintrygować, zachęcić do dalszego czytania. A jedyne co mnie w nim ciekawiło to to, co będzie dalej. Ciekaw byłem, jak sobie wyobrażasz dalszą część opowiadanka. Ale ponieważ ciągu dalszego nie ma - to nie ciekawi.


--------------------
W imię Moda, bezczelnym nabijaczom wieczny przynosimy odpoczynek! Amen.

jam ci on gdyżeś aniele wzbił się księżyc świeci w jeziorze pluskają ryby i do tego wcale idę i widzę i słyszę i tak dalej bo w końcu zaiste przeszłość przepowiedziana przeznaczeniem jest zawsze ten obcy co jeździł koleją w armacie widziany huk raz za razem niby on nie ja wy amen

To ja ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Layla
post 30.06.2003 17:42
Post #10 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 06.06.2003




Czyli to jest całe opowiadanie? Myślałam że tylko wstęp, ale skoro kilka zdań uważasz za opowiadanie no to cóż... Jak już chciałas coś napisać to powinnaś rozwinąć jakoś temat a nie sklecić te pare zdań i uznać że to już koniec. dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mintir
post 30.06.2003 18:02
Post #11 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 30.06.2003




wybaczcie, ciekawe opinie czytam i uważam, że jest parę rzeczy godnych wyjaśnienia:
To miało być nudny fragment nudnego życia ( mojego, gdyż na początku było to coś na kształt zapisków z dziennika ) człowieka chorego psychicznie. Niektórzy do tego stopnia uwielbiają wampiry i chcą nimi być, że nimi zostają. We własnych umysłach. Główny bohater jest takim człowiekiem. Reszta opowiadania, którego wg niektórych nie powinno nazywać sie opowiadaniem, jest wymysłem mojego chorego umysłu ( chodzi głównie o epilog ) z deczka rujnuje taki punkt widzenia i naprawdę nie wiem o co w nim chodzi wink.gif

Za krytykę niezmiernie dziękuję. Zazwyczaj w takich wypadkach mówię: Mickiewiczem nie jestem, na chleb nie potrzebuję, księdza na guślarza nie zmienię, ale chyba muszę zacząc stosować się do krytyki i wdrażać wasze rady w moje kolejne dzieła, gdyż czymże jest pisanie jak nie zadowalaniem czytelnika. Autora zaś po części, lecz bardziej cieszy mnie możliwość pokazania tego co napiszę niż sam akt tworzenia

Jeszcze raz dziękuję i postaram się poprawić wink.gif


--------------------
We are what we are

I didn't begin it.
I didn't make the world.
It was always there, this evil.
It was in the shadows and it caught me
and made me part of it.
I didn't make evil.
I didn't make myself

- Lestat de Lioncourt
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 01.07.2003 11:28
Post #12 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



Technika techniką, ale faktycznie - z całej treści podobało mi się tylko

QUOTE
Tak naprawdę to nigdy nie miałem przyjaciół, a teraz się o tym przekonałem. Byli tylko ludzie mnie otaczający, a najlepszą śmiercią dla człowieka jest śmierć męczeńska. Czyli w pewnym sensie niosę wam, przyjaciele, zbawienie...


Bo tu był chyba największy pomysł i najlepiej wykonane ^^ - poprzednia treść była taka... trochę nijaka i naiwna ^^, ale widać, że warsztat do pracy masz. Więc pisz i czekam na więcej ^^.


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Abaska
post 25.07.2003 17:48
Post #13 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 240
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: a nie wiem, tak z powietrza.

Płeć: Kobieta



Pomysl fajny... A profesjonalista tego nie pisal =) W trakcie czytania znalazlam kilka zdan, ktore mi nie pasowaly... Nie wiem, czemu... Moze dlatego, ze jestem dzifna =P Whatever. Na next party poczekam z checia, o ile takowe nastapia =)

Pozdrawiam


--------------------
uhm.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Megan
post 31.07.2003 17:04
Post #14 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Dolina Godrika




Jeśli dobrze się wczytac w treśc to opowiadanie nie jest nudne. Muszę natomiast stwierdzić, że jest za krótkie i zanim sie dobrze ,,rozpędze,, w czytaniu już sie kończy.


--------------------
...And even left alone one day,
ain't gonna change, it's not my world,
before me there's a road I know,
the one I choose myself to go...

---------------------------
user posted image
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tajemnicza
post 31.07.2003 18:06
Post #15 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 385
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Tureeeek/Poznań

Płeć: Kobieta



Ciekawe, ale mogło być dluższe. Na początku myslałam ze to jakis załamany chłopak ale okazało się, ze to wariat. tongue.gif Ma to w sobie taki pociąg tongue.gif happy.gif Hhehehe...szkoda ze nie ma tego więcej...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 11.05.2024 19:08