Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Za Zasłoną, Wyróżniony w konkursie Felieton Marka M.

Hipopotamus
post 02.06.2004 22:59
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



W Departamencie jest wiele różnych pokoi, lecz jeden z nich nas bardzo zaciekawia. Jest to pokój w którego środku znajdowało się zagłębienie, a w nim stał stary, popękany, kamienny łuk z czarną kurtyną. Jest w nim ukrytych wiele tajemnic. Ministerstwo Magii pewnie używało tego pokoju do wykonywania wyroków śmierci sądząc po rzędach kamiennych ław nad kamiennym łukiem, choć niewiadomo czy taki wyrok w ogóle istniał. Prawdopodobnie za zasłoną mieściło się miejsce do którego odchodzili ludzie po śmierci, więc dlatego Lupin uznał Syriusza za zmarłego. Lupin nie wytłumaczył Herry’emu co się stało z Syriuszem i dlaczego zginął. Inną tajemnicą jest dlaczego Harry i Luna słyszeli w tej właśnie sali jakieś szepty, a pozostali z misji ratunkowej nie. Pewnie słyszeli głosy swoich bliskich lub osób których śmierci widzieli, tak samo jak było z testralami. Prawdopodobnie w przypadku Harry’ego byli to jego rodzice lub Cedrika, a Luny jej zmarła matka. Możliwe też jest, że nie jest to miejsce w które odchodzi się po śmierci, lecz jest to coś o wiele gorszego od zgonu. Mówił o tym profesor Dumbledore Voldemortowi podczas walki w Ministerstwie. Choć niekoniecznie jest to miejsce za zasłoną, lecz może pocałunek dementora. Możliwe, że wszystkie te tajemnice zostaną ujawnione w kolejnych częściach, lecz na razie tych wszystkich rzeczy możemy się tylko domyślać.

Marek Mikrut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 03.06.2004 14:55
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Mam wielka nadzieje, ze dowiemy sie z kolejnych tomow cos na temat zasłony. Przyznam szczerze, że od dawna fascynuje mnie ten temat. Może owa zasłona jest pewnym tunelem łączącym dwa światy - żywych i zmarłych? I kto przestąpi krok do krainy śmierci przestanie istnieć? Jak wiemy Dumbledore jest najmądrzejszym czarodziejem i on wie że Syriusz umarł, więc co do tego raczej trzeba mieć pewność. Lecz cały czas zastanawia mnie fakt jak powstał ten tunel? Czy stworzyła go istota zmarła? Skąd człowiek żywy może wiedzieć gdzie znajduje się inny świat, pozbawiony oddechu istoty żywej? I kiedy natał początek owego Departamentu Tajemnic? Macie jakieś obiekcje na ten temat?


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 03.06.2004 15:30
Post #3 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Może owa zasłona jest pewnym tunelem łączącym dwa światy - żywych i zmarłych?

Teoretycznie, tak. Zastanawia mnie tylko dlaczego Harry nie dał rady z nimi porozmawiać.
QUOTE
I kto przestąpi krok do krainy śmierci przestanie istnieć?

Eeee! Weś mnie nie strasz bo się zaczne bac smierci.
QUOTE
Jak wiemy Dumbledore jest najmądrzejszym czarodziejem i on wie że Syriusz umarł, więc co do tego raczej trzeba mieć pewność.

Ekhm... <kaszlnął co zabrzmiało jak: "błąd starego człowieka"> Najmądrzejszym czarodziejem a raczej czarownica jest Jo i tylko ona XD
QUOTE
Lecz cały czas zastanawia mnie fakt jak powstał ten tunel?

Ciekawe... mam pewna teorię...
QUOTE
Skąd człowiek żywy może wiedzieć gdzie znajduje się inny świat, pozbawiony oddechu istoty żywej?

- jak umiera to juz wie gdzie sie znajduje...
- byc niezywy nie oznacza przestania istnieć
QUOTE
I kiedy natał początek owego Departamentu Tajemnic?

Od powstania Ministerstwa Magii czyli władzy nad czarodziejami.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 20.04.2024 07:32