Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rapy, Hip-hopy I Inne Huncwoty, Czarnuszy rap znaczy się!

GrimmY
post 06.08.2004 23:39
Post #76 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Przecież dla takich to HH to tylko 'pierdzielenie o tym jak jest źle , fajkach , bibach , kasie , suczkach itp. , posiadnie sprzętu do roboienia bitów ( a zapewne nawet nie wiedzą , że grać na takim 'spzręcie' jest prównywalne do grani ne perkusji.. ) i oczywiście stereotypy - choćby ocenianie hh po 'Suczkach co chcą zapomnieć i mają stajla' i tym , że grafitti to zwykłe kalanie mienia 'chwdpekami' , i że hhopu słuchają dresy - lol , mogę powiedzieć na tej podstawie , że metal wyznaje swoją muzykę , jest fanatykiem i do każdego się do.ierd.li bo słucha innej muzyki , chóraj..

niektorzy szukaja byle pretekstu zeby zbesztac ta muzyke, przecietnemu czlowiekowi nie bedzie sie chcialo zaglebiac w temat i bedzie sie opierac na tym co uslyszy w tv/radiu...mocno uogolniam, ale coz poradze


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
loonatyk
post 06.08.2004 23:47
Post #77 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: z manhattanu




A to musi być bardzo głupi przeciętny człowiek dementi.gif


--------------------
yesterday i woke up sucking a lemon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 07.08.2004 21:39
Post #78 

Unregistered









mam 'protest', basa, gutka, hasta i chyba daba. świetnie o marii. ceikawy tekst, śmiesznie zaraopwany, chyba przez basa [który normalnie jest rastamanem, Jah i te wierzenia ;]]. chodzi o legalizację marihuany.

kupiłem Ślizgi specjalnie dla 'Polski Rap prawdziwa historia'. dokument. i na płytce są kawałki plus teledyski. polecam Eldo 'Tylko Słowo', bo 'List' Flexxipu mi nie pdchoi jakoś.
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 09.08.2004 01:40
Post #79 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (voldius @ 07.08.2004 21:39)
mam 'protest', basa, gutka, hasta i chyba daba. świetnie o marii. ceikawy tekst, śmiesznie zaraopwany, chyba przez basa [który normalnie jest rastamanem, Jah i te wierzenia ;]]. chodzi o legalizację marihuany.

kupiłem Ślizgi specjalnie dla 'Polski Rap prawdziwa historia'. dokument. i na płytce są kawałki plus teledyski. polecam Eldo 'Tylko Słowo', bo 'List' Flexxipu mi nie pdchoi jakoś.

bas - spiew, gutek - refren (jego glosu sie nie da zapomniec) hastu - podklad, ze tam jest abradab to pierwsze slysze, to chyba pomylka
co do samego tekstu, to niezle przedstawia obraz zielonego liscia w porownaniu do np. alku, tekst zarapowany raczej typowo na reggae
dokumentu nie widzialem, bo rzadko kupuje prase rapistyczną
z teledyskow to ostatnio podoba mi sie ego - rytmy zwatpienia (kawalek stary jak cholera, ale jary imho)


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 10.08.2004 14:13
Post #80 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




tym całym HH będzie tak jak z break dancem wszysyc się na kursy zapisywali, a teraz break'a tańczą tylko zapaleńcy
i to co mnie denrwuje przy hh polskim
Pojawia się gwiazda -> 1, max 2 przeboje -> bierze kasiure -> znika
Każdy znika bo ludzie weidzą że to dobry (komercyjny) interes, i nagrywają jedną płytę i już ich więcej nie będzie!!!
z polskim rapem jest tak im starszy tym lepszy
Paktofonika Kaliber to jeszcze dało się słuchać


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 10.08.2004 15:54
Post #81 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Buntownik: Wiesz co, im dluzej patrze na Twoje posty tym bardziej odruch wymiotny mi sie zalacza.

Break dance jest nieodlacznym elementem HH. Jakie kursy, o czym Ty pitolisz? Zeby dobrze tanczyc trzeba sie temu naprawde poswiecic i duuuuzo trenowac - ale tak jest przeciez z wszystkim.
Gwiazda? Ty zlymi pojeciami operujesz. I jaka kase? Smieszysz mnie czlowieku. Ja bym chcial konkretnych przykladow: Rzucasz ksywy raperow, pokazujesz mi ich przeboje, pokazujesz jaka wzieli kase, i jak zniklki.
Bo takim pieprzeniem bez poparcia wiedza to sdaleko chlopcze nie zajdziesz.

A gdzie progres?
Jesli mielibysmy sie zatrzymac przy tym co stare i dobre - znudziloby sie to. Trzeba cos nowego zrobic, ruszyc - bo przeciez wiele jeszcze nie odkryte.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 10.08.2004 20:05
Post #82 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (BUNTOWINIK @ 10.08.2004 14:13)
tym całym HH będzie tak jak z break dancem wszysyc się na kursy zapisywali, a teraz break'a tańczą tylko zapaleńcy
i to co mnie denrwuje przy hh polskim
Pojawia się gwiazda -> 1, max 2 przeboje -> bierze kasiure -> znika
Każdy znika bo ludzie weidzą że to dobry (komercyjny) interes, i nagrywają jedną płytę i już ich więcej nie będzie!!!
z polskim rapem jest tak im starszy tym lepszy
Paktofonika Kaliber to jeszcze dało się słuchać

to ,.co tu opisales bardziej mi przypomina przemysl popowy, lansowanie jednego przeboju i potem sluch wszelki o kims ginie (ciekaw jestem czy ukochane o-zone skreci cos rownie popularnego jak "maiia hi costam")

co do breake dance'u - kursy? "naucz sie robic backspin (taka figura) w tydzien"?


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 10.08.2004 22:47
Post #83 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




1. Break Dance - U mnie przynajmniej tak było jakieś 3 lata temu wszysyc zapisywali się na breka, każdy znał z 3 podstawowe pozy etc. Tak jest u mnie w mieścinie (16 tys.)
2. Hmmm Timmy
Po 1
Ja nie słucham HH nałogowo
po 2
Oglądałem długi czas Vive i blok Hip hop, tak więc pamiętam chociażby 2 przykłady
"Platynowe sombrero" chyba tak się to nazywa już nigdy więcej po tej piosence nic o tym raperze nie usłyszałem i podobna sytuacja z "Wielkie Yo"
3.
Chyba lepiej odłącze się od dyskusji na ten temat, po prostu HH za szybko się rozwija teraz, za dużo go już byle piosenki puszczają mój kumpel słuchał piosenkę Mezo "Aniele" a teraz mówi że ta piosenka jest już stara i nie modna
4. Nie mam nic do osób które NAPRAWDĘ słchają rapu, ale uwierz mi znam dużo osób które słucha to co akurat jest modne, i jestem pewien że przstaną słuchać rapu gdy ten będzie niemodny
5. uprzedze pytanie ja słucham takich zespołów jak: Nirvana, Papa Roach, P.O.D, TSA, Piotruś Pan (lokalny), AC/DC Tak więc z twojego punktu widzenia mogę się nie znać na HH ale moim zdaniem najlepszym Raperem, który już jednak nie gra 100% rapu jest FISZ!!!


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 10.08.2004 23:11
Post #84 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



Wielkie Joł to Tedzika - o nim jednak ciężko zapomnieć
Sombrero - to była Hardkorowa Komercja [adekwatna nazwa ;]]
hh na Vivie - głównie Mezo, Peja, 3D, 18L [dzisiaj sobie o K44 przypomnieli w personalities]


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 10.08.2004 23:42
Post #85 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Przynam się,że nie czytałam tego wszystkiego,bo pora dość późna...Od czego zacząć...??A no może od tego,że teksty w stylu"hip-hop to nie muzyka" mi ubliżają!
Po pierwsze,to według mnie jeżeli w jakimkolwiek utworze,w jego dźwiękach,tekście i tej całej oprawie,są jakiekolwiek emocje,to wtedy to ejst muzyka,a jak ktoś zaprzeczy,że w hip-hopie nie ma uczuć(nie koniecznie tych negatywnych),to go mogę bezczelnie wyśmiać.Po drugie,to siedzę w tych kilmatach od 12 roku życia i pewnie,że początki nie były łatwe,bo trudno było mi się przestawić z Kelly Familly na hip-hop,ale starsza siostra,dojrzewanie i miejsce,w któym żyje sprawiły,że zakochałam się w Grammatiku(nic dosłownie:P) i dziś nie wyobrażam sobie,żebym mogła słuchać czegoś innego.Mieszkam na zwykłym blokowisku,przyjaźnię się z chłopakami,którzy próbują w domowym zaciszu,przy pomocy kompa,sklecać jakieś epki,a ja?Wcale nie jestem tzw.blokersem.Żyję normalnie,moja rodzina jest na poziomie,mam perspektywy na przyszłość,możliwości,a jednak słucham hh mimo tego,że wcale nie utożsamiam się ze wszystkimi tekstami...Tak też można,nie trzeba byc skatem,żeby słuchać hh...
Kogo cenię.Grammatika przede wszystkim,głównie za całe "Światła miasta",bo otworzył mi oczy i pomógł trochę dorosnąć(Kelly Familly,bosh w jakim ja świecie żyłam:P).Fisza za "Polepione dźwięki".Fisz i Grammatik na jednej kasecie,słuchałam wtedy tylko tego.Oczywiście jako rodowitą poznaniankę nie ominęła mnie era Peji,niestety...Dziś sama się śmieję,że go słuchałam,ale jednak On też czegoś mnie nauczył i cenię go sobie jako człowieka...nie wiem,wiem,że zrobił po prostu wilele i nie stchórzył,jednak jego muzyki nie trawię.Meza.Nie za jakieś głupie "Aniele,które chyba wszyscy wizięli zbyt serio,nie za utwory grane w radiu i tv,ale za zapomnianę resztę płyty "Pasja","Głosy","Zbych",to jest dla mnie prawdziwy Mezo,a nie Mezokracja i te inne.
Owal.W wieku lat 14 poszłam na promocyjny koncert "Epzodu II" i tak żyję właśnie jego hh.I tak samo jak w przypadku Meza...czy ktoś słyszał np.Tego chcę??Niestety nie kupiłam jeszcze nowej płytki...
DKA-za wszystko!
Oprócz tego,już bez szczegułów WWO,Trzeci Wymiar(za powiew świerzości),Zipera,Mor.wa,Ascetoholix(za 1 płytkę),PFK Company,Pezet i Oester oczywiście.

A jak postrzegam ogólnie hh.Szczerze mówiąc,to wkurzają mnie ludzie,mówiący "Słucham techno i trochę hh",nic tylko "umcyk umcyk" na tablecie,bądź jakimś kwachu(ostatnio daje się podobno pod napleta:P:P)i jaaaaaazda.A słuchają takiego telewizyjnego hh.Wiadomo,że teledyskowe utwory mają większe wziecie wśród publiki,ale czy znając 2 piosenki 5 składów na krzyż można powiedzieć,że słucha się hh.Żałosne to jest...Wyśmiewanie,że ten to pajac,bo nagral utwór dla laski,a ten to tylko o ulicy,jest jeszcze bardziej wkurwiające.Najpierw trzeba posłuchać całej płyty a później się wypowiadać!
A stereotypy zawsze będą.Skaty to tylko ganja,ale za to metale to brudasy i co na to poradzimy?Otóż nic,bo niestety za mało jest w kraju ludzi odważnych,którzy będą je łamać.
Słowem,w Polsce jest wielu innych dobrych raperów,nie tylko Ci z telewizji,a ci z telewizji są oceniani zbyt powierzchownie.Moja dewiza:Najpierw przesłuchaj cały materiał a później krytykuj!!!

Mogłabym pisać w nieskończoność,ale któż to przeczyta?Sorry za błędy i bark spójności w wątkach,ale późna pora się zrobiła....

Sądzę,że będziemy długo polemizować na ten temat....smile.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 10.08.2004 23:49
Post #86 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Przeczytałem to całe,
Szczerze mówiąc mnie denrwuje kiedy ktoś mówi "Słucham Rocka Metalu HH i rapu" (Chociaż HH i Rap to prawie to samo)* Metal a HH ma tyle co przysłowiowy "piernik do wiatraka"


*-Rap wchodzi w skład klutury HH


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 10.08.2004 23:53
Post #87 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Rap wchodzi w skład klutury HH

patrzcie jaka rewolucja - a mi się zawsze zdawało, że hh to europejska odpowiedź na rap, który jak nic wywodzi się z "czarnych" gett wielkich amerykańskich miast.
ale cóż - mogę sie mylić, nie moje klimaty


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 11.08.2004 00:08
Post #88 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



QUOTE (MeGi_16 @ 10.08.2004 23:42)
Po pierwsze,to według mnie jeżeli w jakimkolwiek utworze,w jego dźwiękach,tekście i tej całej oprawie,są jakiekolwiek emocje,to wtedy to ejst muzyka,a jak ktoś zaprzeczy,że w hip-hopie nie ma uczuć(nie koniecznie tych negatywnych),to go mogę bezczelnie wyśmiać.

A dla mnie muzyka jest wtedy kiedy gra gitara, perkusja i jeszcze raz gitara. Muzyka to przede wszystkim dźwięk,melodia, zgranie instrumentów, a teksty, jak i zawarte w nich uczucia, to już coś innego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 11.08.2004 08:01
Post #89 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



No i jeszcze czasem klawisze... :>

Tekst w danym utworze, muzyka jako muzyka to dzwieki, ich zmiennosc, roznorodnosc, czego niestety w hhopie brak, bo hhowa piosenka opiera sie zwykle na jednym moze czasem dwoch powtarzajacych sie zestawieniach dzwiekow... elektroniczenie zestawionych...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 11.08.2004 09:39
Post #90 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




QUOTE (MisieK @ 11.08.2004 08:01)
Tekst w danym utworze, muzyka jako muzyka to dzwieki, ich zmiennosc, roznorodnosc, czego niestety w hhopie brak, bo hhowa piosenka opiera sie zwykle na jednym moze czasem dwoch powtarzajacych sie zestawieniach dzwiekow... elektroniczenie zestawionych...

Zapomniales jeszcze o tym :
O KUR**
JA PIER***
SZARE BLOKOWISKA
CIĘŻKIE ŻYCIE
O W CH**
smile.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 11.08.2004 09:42
Post #91 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Buntownik , właśnie prezentujesz typowego stereotypiarza w swojej osobie.

zauważyłeś ?


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 11.08.2004 09:46
Post #92 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Hmmmm smile.gif
Nie zauważyłem bo po
1. Coramniej przeklinam
po 2. Moje bloki są kolorowe tongue.gif
po 3. moją ulubioną rozrywką nie jest pisanie beznadziejnych rymów


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 11.08.2004 10:07
Post #93 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Nie przepadam za hh ale musze przyznac, ze podziwiam tych gosci za to, za tak potrafia rymowac (sprobuj sobie Buntowiniku, moze wyjdzie ci cos lepszego nic 'jestem debliem jojojo")

Jak zobaczylam jakiegos hhowca freestylujacego to jestem pod wrazeniem az do teraz.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 11.08.2004 10:10
Post #94 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Przyznam że jestem podwrażenie nie których HH
ALe naprzykład w ogóle niepodoba mi się Mezo 52 Dębiec ani 18L(czyli 35 X smile.gif )
Z zagranicznych to nie lubię Nellyego a ni 50 centa


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 11.08.2004 10:49
Post #95 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Buntownik... niech sobie kla, co zabronisz, zreszta muzyka metalowa tez ma troche przeklenstw w sobie... ze tak powiem, na ten przyklad, CoB - Follow The Reaper[piosenka:)].



--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 11.08.2004 10:52
Post #96 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE (MeGi_16 @ 11.08.2004 00:42)
teksty w stylu"hip-hop to nie muzyka" mi ubliżają! (...) według mnie jeżeli w jakimkolwiek utworze,w jego dźwiękach,tekście i tej całej oprawie,są jakiekolwiek emocje,to wtedy to ejst muzyka,a jak ktoś zaprzeczy,że w hip-hopie nie ma uczuć(nie koniecznie tych negatywnych),to go mogę bezczelnie wyśmiać.

pozwole sie nie zgodzic :]
muzyka to dźwięk, instrumenty, tekst to nie muzyka. on jedynie stanowi dopełnienie. dopiero wtedy kiedy zastosujesz jakis podkład pod tekst powstaje muzyka. sam tekst to po prostu liryka, wiersz (?).
nikt nie twierdzi, ze w hh nie ma uczuc. dla mnie cały hh to własnie emocje, uczucia. tutaj przkaz jest najważniejszy, nie piękno instrumentów, melodii, dźwięków, nie tym delektuje sie słuchacz. dla niego najważniejsze sa teksty. wezmy taki przykład; czym byłby hh bez słów? hh nie da sie słuchac wywalając teksty... a blues, jazz, rock, metal? to sa gatunki których mozna słuchac ALBO dla piękna tekstów ALBO dla samej muzyki. walory hh nie polegają na wartościach muzycznych, ale na wartościach tekstowych. czego nie mozna powiedziec o wczesniej wymienionych gatunkach. tam sytuacja przedstawia sie inaczej.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 11.08.2004 10:53
Post #97 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Swoja droga musze policzyc ile jest fuckow w "Fuck the system" SOAD'a.

QUOTE
muzyka metalowa tez ma troche przeklenstw w sobie

Noo, odrobinke ociupinke =)


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 11.08.2004 11:08
Post #98 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



mi nie przeszkadzaja przekleństwa. /oczywiście w pewnych ilościach/ moze dlatego, ze sama duzo przeklinam. przekleństwa odpowiednio dozowane, potrafia działać niczym dobra przyprawa [tym sa dla mnie przekleństa w metalu]. gorzej kiedy przeklinanie jest sensem samym w sobie...


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 11.08.2004 11:21
Post #99 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Buntownik: Zal d... sciska jak sie czyta Twoje posty, no ale trzeba.
Mozna sluchac metalu, hh i popu. Kto broni? Przeciez kazdemu moze sie 'cos' podobac i nie masz prawa nikogo za to linczowac.

I jeszcze jedno - nie mozna powiedziec - wole rap od hiphopu. Rap to czesc HH. I to nie jest wcale zadna odpowiedz europy (sic!) na ameryke. Mozna uzywac zamiennie ale nie na milosc boska jednego i drugiego - patrz: slucham rapu i hiphopu.

Megi16: No coz, dla mnie Grammatik to klasyk, to wzor, a swiatla miasta to najlepsza plyta w polskim hh. Juz pozostale upodobania (3wymiar, asceci) mniej mnie sie widza, ale to Twoj gust i go szanuje.\

Piszecie: Slowa czy muzyka.
Generalnie owszem - rap jako taki to nastawienie na szczery przekaz za pomoca kilkunastu zrymowanych linijek. Technika poszla do przodu i to mocno, to juz nie dawne czasy gdzie jedna petla przez 4 minuty towarzyszyla utworowi w niezmienionej formi - dzis w Polsce czesto bywa, ze to muzyka jest lepsza od MCs, bo zdarzaja sie producenci, robiacy cos dobrze - dobor rymujacych jest jednak zly.
Ale bywaja produkcje gdzie muzyka jest naprawde dobra jak i tematyka, flow i aranazacja kawalka przez rymujacego.
Nie wiem czy wiecie, ale w HH bardzo znane jest wycinanie petli z istniejacych juz kawalkow, dodanie do tego efektow, innych petli, bitu i tak powstaje podklad. Tylko skad sie wycina? Roznie bywa. Ale bywa tez rock lat 70 bo sa to praktykowalem i mozna sklecic naprawde dobre bity.




--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 14:19
Post #100 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




QUOTE (TimmY @ 11.08.2004 10:21)
Juz pozostale upodobania (3wymiar, asceci) mniej mnie sie widza, ale to Twoj gust i go szanuje.\


Zastrzegam Asceci teraz,są inni niż kiedyś,bo kiedyś to było "Już dawno",kiedyś to było "Nie gap się",to były czasy Ascetów,a teraz...Teraz "Suczki","Na spidzie" i "3 Cwaniaków",teraz jest rozłam,teraz każdy chce robić sam,sobie.
A co do podpinania 3Wymiar pod hip-hop-polo to ja się niestety nie zgodzę,bo cała Polska uważa,że hip-hoppolo powstaje w wytwórni pod szyldem UMC Records-dla niewiedzących:Mezo,Owal,52Dębiec,Pan Duże Pe,Asceci,Liber,18L...Właśnie większość z tych składów podobno robi hiphoppolo,ale wiecie,nad tym też można polemizować.Jeden Osiem (cwe)L bez wątpienia robi właśnie to i jeszcze na dodatek wydaje oświadczenia,że to dzięki nim hip-hop trafił do radia i telezwizji.Taa...najlepiej,żeby ich w ogóle nie było,był by spokój i nikt by się nie spierał co jest komerchą,a co nie.
Wracąjąc do Trzeciego Wymiaru,jak wspominałam lubie ich za coś nowego,za nowatorskie składanie wyrazów i nie za Skamieniałych czy za Stajla,ale za "Rytm ulicy","To co łączy nas trzech",czy w końcu za "Teraz śpij".
Grammatika miałam okazję słyszeć raz na żywo,z materiałem z "Reaktywacji".Był gwiazdą wieczory podczas New Yorker Hip hOp Festiwal III,który notabene został zdominowany prze składy z UMC i był po prostu lekko mówiąc do pizdy.No i w końcu po 1 w nocy pojawił się Eldo i niestety dlaej była klapa.Nie z jego winy oczywiście.Bit za głośno,Dj Kostek dosiadł się do perkusji i jeszcze skuteczniej zagluszał chłopaków i choć wytęrzałam słuch,to do moich uszu docierał tylko bełkot.Niestety czuję do dziś wielki niedosyt.

Muzyka jest bardzo szerokim pojęciem,każdy postrzega ja inaczej i dobrze.Ja myśle tak,a wy tak i wcale mi to nie przeszkadza.Trzeba się uczyć tolerancji,której na większości forum internetowych brakuje.Weźmy taki onet,tylko napiszą coś o hip-hopie,niekoniecznie polskim,to już tabuny metali i tym podobnych rzucają tekstami w stylu"Hip hop w ogóle nie powinnien istnieć,ci co go słuchają są pojebani,jak można słuchać takiego gówna",a pod spodem dopisek"Metal jest najlepszy Nirvana,Metalica i innne tym podobne(dop ja) to jest coś"i inne takie.Przepraszam ale kurwicy można dostać jak czyta się wpisy takich odmóżdżonych ludzi,z klapkami na oczach widzących tylko swoją muzykę,i "bardzo konstruktywnie"krytykujących hip-hopowców.

Amen."Na takie podejście brak mi słów"

Następnym razem się tak nie rozpisze i postaram się nie skakać tak po wątkach,bo widzę,że robię dygresję od dygresji tongue.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Strony « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 20.04.2024 06:06