Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Armia Dumbledora

anagda
post 07.02.2004 08:33
Post #1 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



jak sądzicie, czy staranie Dumbledora, przez cały rok szkolny, dotyczące jednoczenia czarodzieji w tajemnicy orzed ministerstwem, zoranizowanie przez (jakby nie patrzeć) Harry'ego, Rona i Hermiony spotkań "samokształcących" AD, było czymś dobrym? czy Knot po ostatenim przejściu na stronę Albusa, będzie mu wdzięczyn, czy może to sobie zacznie przypisywać dokonania Dumbla? Jak myślicie?


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 07.02.2004 11:22
Post #2 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Te spotkania Harry'ego były fajne biggrin.gif
A co do Knota, to pewnie "wrócił" na stronę Dumbla tylko po to, żeby zadowolić publikę... on zawsze był dziwny i walnięty... i pewnie znowu będzie mówił, że on Dumbledore'a podziwał zawsze...
Dajta spokój... nie cierpię Knota...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Glinda z Jamajki
post 07.02.2004 11:26
Post #3 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 21
Dołączył: 05.01.2004
Skąd: z brzuszka mamusi, z samolotu, lot nr???? nad Jamajką.




to było GD a nie AD... ale nieważne.
Potter nauczył tych ludków fajnych rzeczy, pasuje mi na nauczyciela! tongue.gif
KNOT to ciołek, głupi jest tak, że nawet dobra od zła nie odróżnia. Ale co do tego jego przejścia na stronę... no nie ma co, musiał to zrobić. Ale i tak jest debilem.


--------------------
Jestem kobietą która potrafi zdominować. I chyba zbyt często tego używam.
Poznałam kogoś. Ale Jego nie zdominuję. Bo...go kocham?
to do Ciebie. Tak. Do Ciebie.
Wiem o Tobie tylko tyle, że jesteś fajnym chłopakiem, że jesteś Kawalerem do wzięcia...i...że Cię kocham.
ja.
Dla Ciebie.
"mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety; kobiety mają subtelniejszy instynkt i chcą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny"
Oscar Wilde.
A W WALENTYNKI IDĘ NA "NIGDY W ŻYCIU" do KINA. SAMA!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 07.02.2004 11:29
Post #4 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



AD to z anielskiego (Dumbledore Army) i powinno zostać Armia - brzmi lepiej...
Heh... a może Harry zostanie tym nauczycielem OPCM o którym ma być mowa w VII tomie biggrin.gif hehe... ale nie spełiłby się chłopak...
A knota powinni zdjąć ze stanowiska...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 07.02.2004 12:35
Post #5 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Hmm...myślę, że jest oczywiste, co Knot teraz zrobi. Oczywiście będzie robił wszystko pod publikę, aby przywrócić dobre imię ministerstwu, które, bądź co bądź, okłamywało ludzi przez Proroka Codziennego. Knotowi trudno jest przyznać się do błędu, ale przecież już to zrobił. Ukazał się artykuł, który 3 miesiace temu był w Żonglerze. Jeśli chodzi o spoktania grupy GD (zostaję przy polskiej wersji), to myślę, że był to bardzo udany pomysł. Miałam złe przeczucia, kiedy Umbridge ich nakryła, ale na szczescie wszystko skończyło sie dobrze.Gdyby nie ćwiczyli, nie wiadomo jak mogłaby się skończyć wyprawa do MM.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Spiżobrzuch - Ironbell
post 07.02.2004 13:22
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 01.01.2004
Skąd: z koziej dupy




Z tego co wiem syriuszu

to nevile longobottom zostanie nauczycielem mysle ze zielarstwa http://zdrowo.info.pl/zielarstwo.html , bo w tym

jest dobry

Ten post był edytowany przez vampirka: 07.10.2016 14:10


--------------------
They were standing in a large, circular room. Everything in here was black including the floor and ceiling; identical, unmarked, handleless black doors were set at intervals all around the black walls, interspersed with branches of candles whose falmes burned blue; their cool, shimmering light reflected in the shining marble floor mad it look as though there was dark water underfoot..
'Someone shut the door,' Harry muttered....

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 07.02.2004 13:32
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




Knot zrobi wszystko, byleby utrzymać się na stanowisku.

A Neville? Zainteresował mnie, nagle zrobił się dobry z opcm, i w ogóle jakoś przestał być takim fajtłapą. No i urodził się wtedy co Harry, szerzej to było w opowieści Dumbledore'a opowiedziane.


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 07.02.2004 14:37
Post #8 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



DA [no własnie gwardia Dumbla jezuuuu...]. Nie jest juz potrzebna. Dumble napewno wprowadzi dla chcących sie podszkolic jakies poza lekcyjne zajęcia.
Knot... ten stary trzymający się władzy marny czarodziej jeszcze nam nabruździ
Neville bidny mały Neville yyy co ja mówie. Wyraźnie chłopak zmężniał kto wie moze to jednak on odegra decydująca role w pokonaniu Volda.
Aha nowym MM zostanie Arthur Weasley


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 07.02.2004 14:54
Post #9 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Weasley ministrem???? chba poszaleliście!! biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

nie no. co do Nevila. faktycznie, jakby zmężniał. ale tak trochę brakowało mi starego, dobrego Longbotoma, który zawsze i na wszystkich lekcjach robił jakąś zadymę...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 07.02.2004 15:08
Post #10 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



nie, Nevill jeśli będzie nauczycielem, to napewno nie zielarstwa. byłoby to zbyt oczywiste, za proste do przewidzenia- a Rowling nie lubi tak banalnych rozwiązań. myślę, że w przyszłości będzie on uczył właśnie opcm, albo czegoś jeszcze bardziej do niego niepasującego /eliksirów, względnie transmutacji/ . albo ta plotka wogóle okaże się pusta jak wiele innych i nasz 'mały, biedny' Nevill zostanie szanowanym aurorem jak jego rodzice. właśnie, a'propos jego rodziców, nie dziwcie się tak, że ich syn się podszkolił. wystarczyło żeby sobie przypomniał co Bellatriks z nimi zrobiła i już miał motywację.

a Gwardia Dumbledore'a była rzeczywiście niezłym pomysłem i napewno te zaklęcia przydadzą się innym, kiedy będą musieli zmierzyć się z jakimś niebezpieczeństwem. zresztą same spotkania były dla wszystkich świetną zabawą, odrywały od codzienności i Umbridge. ale zaskoczyła mnie bezmyślność Hermiony i to, że powiesiła pergamin z listą członków na ścianie. gdyby nie on wszyscy łącznie z dyrektorem wyszliby z tego cało.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Natalia-Hermi
post 07.02.2004 15:32
Post #11 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 18.07.2003
Skąd: Hogwart-Gryffindor




mnie też odraziło to że Hermiona zostawiła tą listę na ściagnie...mogła ją nosić przy sobie! najbardziej mnie fascynuje pomysł samokształcenia się poprzez tą grupę, a Harry nadaje się na nauczyciela obrony przed czarną magią, ale przecież on chce być aurorem, a aurorowi jest potrzeba przedewszystkim umiejętność i zapał do OPCM:) Dobrą rzeczą i sprytną też były te galeony, za to Hermionę pochwalam, że je zaczarowała i mogli wszyscy się kapnąć kiedy następne spotkanie...

Knot nie będzie dalej rządził...to jasne że się pogodzi z Albusem i będzie ok, i że społeczność czarodziejska jakoś się zmobilizuje z faktem że Voldemort powrócił i że trzeba będzie walczyć...

Harry myślę że jednak zostanie aurorem, Neville będzie kręcił się koło nauczyciela zielarstwa choć może nie będzie tak, Hermiona chyba zostanie też nauczycielką, może transmutacja bo jest w tym dobra, albo zaklęcia, lub numerologia bo też to uwielbia.

Kogo bym kandydowała na ministra magii po Knocie...hmm..Dumbledore zostanie w szkole...może Tonks! Nimfadora Tonks będzie cool:)


--------------------
"Odbijam nie Twą twarz, ale Twego serca pragnienia..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 07.02.2004 17:17
Post #12 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




pomysl z Gwardia Dumbledora byl swietny. tylko zastanawia mnie jedna rzecz...czy Dumbledor byl w to zamiszany? czy jakos pomagal Harry'emu?


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cornelia
post 07.02.2004 19:18
Post #13 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: się biorą dzieci?

Płeć: Kobieta



Nie sądzę, by Dumbledore w jakikolwiek sposób pomagał GD. Może i o nich wiedział, ale uważam, że chciał sprawdzić, czy sami sobie poradzą. I poradzili, więc nie było sensu 'ujawniać się' przed spotkaniem z Dolores <(;>

A Knot? Nie, on tak łatwo nie zrezygnuje [przynajmniej sam] ze stanowiska, które jest dla niego aż nadto opłacalne. Ale napewno, będzie odkręcał jak mógł kłamstawa drukowane w Proroku. Eh... mam nadzieję, że go szybko wyrzucą ^^"



--------------------
brak interesującej sygnaturki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 07.02.2004 19:35
Post #14 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Corni, masz cudnego ava... ;*

i zgadzam się, że Dumbledore nie był zamieszany w GD. napewno o niej wiedział, w końcu sam się przyznał, że bardzo uważnie śledził każdy krok Harry'ego. ale co niby miałby robić, gdyby miał z tym cokolwiek wspólnego? przecież nie miał w tym interesu, pozatym lubił patrzeć jak Potter jest w czymś najlepszy i jak coś sprawia jego ulubieńcowi przyjemność. wolał nie angażować się w to, co Harry tak dobrze zorganizował.
a co więcej pan dyrektor za Harry'ego poświęcił cały Hogwart i oddał wszystkich w łapska Umbridge. i jakoś wcale mnie to nie zaskoczyło, jakoś w głębi wiedziałam, że on bez większego powodu- tj. ze zwykłej sympatii- nie ratowałby zawsze naszego chłopca, który przeżył. mógł oczywiście robić to z powodu czterech /zwycięskich w pewnym stopniu/ potyczek z Voldemortem, ale przeczuwałam, że chodzi o coś więcej. niż sentyment.

buahahah, ale Hogwart w rękach Dolores był całkiem zabawny, nie uważacie? pomijam już bliźniaków, którzy odstawili cudowny popis /szkoda, że to tylko książka i nie mogłam widzieć miny tej małpy/. zadziwiająco zachowała się przecież także profesor McGonnagall, której puściły nerwy... nikt by się chyba nie spodziewał, że kiedykolwiek obieca pomóc jakiemuś uczniowi w spełnieniu marzeń za wszelką cenę.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 07.02.2004 21:24
Post #15 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




ooo wlasnie za to polubilam Umbridge...za ten caly cyrk w Hogwarcie. Fred i George - swietny popis, zachowanie nauczycieli - genialne i w ogole to bylo cudowne holiday.gif


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Glinda z Jamajki
post 07.02.2004 22:27
Post #16 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 21
Dołączył: 05.01.2004
Skąd: z brzuszka mamusi, z samolotu, lot nr???? nad Jamajką.




QUOTE (Potti @ 07-02-2004 18:35)


buahahah, ale Hogwart w rękach Dolores był całkiem zabawny, nie uważacie? pomijam już bliźniaków, którzy odstawili cudowny popis /szkoda, że to tylko książka i nie mogłam widzieć miny tej małpy/. zadziwiająco zachowała się przecież także profesor McGonnagall, której puściły nerwy... nikt by się chyba nie spodziewał, że kiedykolwiek obieca pomóc jakiemuś uczniowi w spełnieniu marzeń za wszelką cenę.

Potti, Ty nic nie mów. Jak ja sie o 2 w nocy zlewałam z tego ich bagna to mama wpadła do mnie do pokoju i zapytała czy chcę do szpitala psychiatrycznego, czy wytrzymam jeszcze... biggrin.gif

no ale Fred i George rzeczywiście nieźle tam nabroili. Szkoła with Dolores to po prostu śmiech na sali... cudownie!


--------------------
Jestem kobietą która potrafi zdominować. I chyba zbyt często tego używam.
Poznałam kogoś. Ale Jego nie zdominuję. Bo...go kocham?
to do Ciebie. Tak. Do Ciebie.
Wiem o Tobie tylko tyle, że jesteś fajnym chłopakiem, że jesteś Kawalerem do wzięcia...i...że Cię kocham.
ja.
Dla Ciebie.
"mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety; kobiety mają subtelniejszy instynkt i chcą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny"
Oscar Wilde.
A W WALENTYNKI IDĘ NA "NIGDY W ŻYCIU" do KINA. SAMA!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Jazon z Jolkos
post 07.02.2004 22:45
Post #17 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 33
Dołączył: 04.07.2003
Skąd: z Lublina




nie no Dolores to wogóle światowy przebój... podobało mis ie zachowanie McGonagall zwłąszcza na wizytacji i poradach zawodowych biggrin.gif

Knot je gupi i taki zostanie i szczeże wontpie żeby go zdjeli....

Nevill jest bardzo zdolny tylko musi duzo pracować... coś z niego wyrośnie....


--------------------
Le vrai c'est le feu et le feu illumines et brules.
C'est un nu vrai.

Waheut ist feuer und feuer heisst leuchten und brennen.
Nuda veritas.

Prwada to ogień, a ogień oświetla i pali.
Naga prwada

------------
Leon Scheffer
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 07.02.2004 22:48
Post #18 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



Taaaa... Dolores potrafiła rozkręcić atmosferę - nawet, jeśli bardzo tego nie chciała.

Gdy czytałam książkę, miałam ochote przyłożyć Mrs Umbridge, rozpłaszczyć jej tę ropuszą twarz!

A Knot pewnie jeszcze coś naknoci. Nazwisko mówi samo za siebie ;P


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
loonatyk
post 07.02.2004 23:19
Post #19 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: z manhattanu




Po tej częśći bardziej polubiłem McGonagall. Nie... źle powiedziałem. Właściwie wcześniej była mi obojętna. W piątce jakby skruszała. Tak samo jak wszyscy "nie przepdała" za kochaną Dolores, chociaż nie pokazywała tego tak dobitnie. To właśnie było w niej najlepsze. Potrafiła w każdej sytuacji jej dociąć i sprawić, zeby zrzedła jej mina.


--------------------
yesterday i woke up sucking a lemon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anet
post 07.02.2004 23:24
Post #20 

mała księżniczka


Grupa: czysta krew..
Postów: 144
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: raz w lewo, raz w prawo i prosto.

Płeć: Mężczyzna



Jeśli mamy mówić o McGonagall to, jakoś zawsze lubiałam tą kobietę, a jak już Loonatyk wspomniał, po tej częsci ją jeszcze bardziej polubiłam.
O Umbridge nie wpominajcie, ta kobieta przyprawia mnie o ból głowy.


--------------------
Straceni jak Romeo i Julia, bez szansy na lepsze jutro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Natalia Potter
post 08.02.2004 11:57
Post #21 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 31.12.2003




Dzieki Umbridge do książki została dodana nowa atmosferka... Wszyscy dali jej w kosc. McGonagall - nie spodziewałabym sie tego po niej :-) I Harry z GD!!!!!! Jestem tez zachwycona postawą Nevila. Macie racje cos z niego jeszcze wyrosnie... wink.gif wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bździągwa
post 08.02.2004 17:03
Post #22 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 17.05.2003




Z całej książki chyba właśnie pomysł z GD najbardziej przypadł mi do gustu.


Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na coś, co mnie dręczy. Podczas wyprawy uczniów do ministerstwa magii Nevill złamał swoją różdżkę. Jest tam wyraźnie powiedziane, że była to stara różdżka jego ojca. Może właśnie to było przyczyną jego wcześmniejszych niepowodzeń w magii. Bo przecież różdżka musi być dopasowana do osoby... Może jest to szukanie dziury w całym, ale ciekawi mnie, co o tym myślicie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cornelia
post 09.02.2004 15:34
Post #23 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: się biorą dzieci?

Płeć: Kobieta



<Dziękuję, dziękuję ^^">

Dzięki wątkowi z Dolores Umbridge, Rowling pokazała, że cały Hogwart [nie tylko uczniowie], nie jest skrajnie czarno-biały. Wreszcie zobaczyliśmy, że nauczyciele nie są twardymi i sztywnymi, starszymi ludźmi [tak przedstawiała sie chociażby McGonagall w poprzednich częściach, chociaż ja i tak ją lubiłam ^^], są zabawni i potrafią śmiać się z rzeczy, z których śmieją się również uczniowie [Flitwick w czasie "bagna" F&G], oraz ze mają własne problemy, z którymi nieraz trudno im się uporać [Tralewney czy Hagrid], a nade wszystko ujrzeliśmy solidarną postawę [prawie] wszystkich mieszkańców Hogwartu, ktorzy potrafią się zjednoczyć w czasie 'zagrożenia' ^^.


--------------------
brak interesującej sygnaturki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Natalia-Hermi
post 09.02.2004 15:39
Post #24 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 18.07.2003
Skąd: Hogwart-Gryffindor




napewno Dumbledore wiedział o GD poprzez Syriusza który był w kominku i rozmawiał z "trio", albo Zgredek mu powiedział że dowiedzieli się od niego o "Pokoju Życzeń", i też nie było w książce napisane że szpiegował ich, dumna jestem z całej grupy GD że mieli taki zapał i nikt im nie pomagał oprócz naszego mistrza Harry'ego:P


--------------------
"Odbijam nie Twą twarz, ale Twego serca pragnienia..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jeskaa
post 09.02.2004 15:54
Post #25 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 04.02.2004
Skąd: Warszawa




QUOTE (Syriusz_Black @ 07-02-2004 10:29)
a może Harry zostanie tym nauczycielem OPCM o którym ma być mowa w VII tomie biggrin.gif hehe...

Ja mysle że Harry bedzie Aurorem....chociaz OPCM tez nie wykluczam, ale z tego co zaowazylam to nauczyciele nie maja rodzin i ciagle w Hogwarcie mieszkaja, a mysle ze Harry by chcial miec rodzine.... to tak odbiegajac od tematu. Takze moim zdaniem Knota powinni zdjac ze stanowiska, na poczatku myslalam ze jest spoko, ale jak zaowazylam w V tomie to jest glupi jak but u lewej nogi..... jak mozna bylo nie wierzyc Dambledore'owi i jeszcze takie glupoty kazac wypisywac w gazetach.....


--------------------
!!~!!~!!~!! PIDZAMA PORNO ---> RULEZ !!~!!~!!~!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 04:05