Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Dziela zwiazane z Harrym Potterem

eNoPe
post 10.02.2004 16:50
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Zobaczcie jakie już powstały książki o Harrym Potterze.

Podstawowo wymienie bez opisów:
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Wszystkie oczywiście są dziełem J.K. Rowling.

A tu zamieszczam dziełą innych pisarzy:

Jak powstał Harry Potter - Lindsey Fraser.
Opis:
Harry Potter objawił mi się w pociągu, którym wracałam z Manchesteru do Londynu. Nigdy w życiu nie czułam takiej fali podniecenia. Od samego początku wiedziałam, że to będzie wielka frajda pisać o Harrym.
To, jak i gdzie narodził się pomysł na napisanie książki o Harrym, wiedzą już zapewne zagorzali fani jego przygód. Ale na pewno warto jest też przeczytać o samej autorce, która doskonale rozumie, co bliskie jest dzieciom.



Harry Potter. Nauka i Magia - Roger Highfield
Opis:
Za sprawą J. K. Rowling nasz świat ponownie zapełnił się smokami, latającymi miotłami, magicznymi zaklęciami, cudownymi eliksirami, no i czarodziejami.

Ta książka powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika magicznego świata Harry'ego Pottera, bo czyż nie zasługuje na uwagę to, że:
wyczyny miotły Nimbus 2000 zaczynają być bardziej zrozumiałe, skoro uczeni próbują "wyłączać" siłę ciążenia.
peleryna-niewidka Harry'ego może okazać się tkaniną z cienkich włókien światłowodów - czymś, z czym zaczynają sobie radzić nawet mugole.
gryfy przypominają do złudzenia zwierzęta, których szczątki znajdujemy na pustyni Gobi.
trójgłowy pies Puszek i wierzba bijąca mogą wkrótce znaleźć się na liście stworzeń, powoływanych do życia przez inżynierię genetyczną.
czarownice i czarodzieje zostali zmuszeni do ukrycia się przed mugolami za sprawą małej epoki lodowcowej.
badania zaginionej cywilizacji Majów wskazują, że w quidditcha nie zawsze grywano w powietrzu.
jesteśmy o krok od poznania tajemnicy fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta



Mój Przyjaciel Harry Potter - Antoine Guillemain
Opis:
Szczegółowa analiza czterech tomów powieści napisanej przez J.K.Rowling. Ta książka jest również podstawowym vademecum dla mugoli, którzy znajdą w niej karty osobowe postaci wraz z komentarzem, słownik terminów czarodziejskich i formuł magicznych, dane statystyczne oraz wiele innych informacji



A tutaj inne gadżety związane z Harry'm Potter'em:

Zakładki Harry Potter -..
Opis:
Zbierz zakładki z wizerunkami wszystkich ulubionych bohaterów książek o przygodach Harry'ego Pottera:
"Harry Potter i kamień filozoficzny"
"Harry Potter i komnata tajemnic"
"Harry Potter i więzień z Azkabanu"



Harry Potter. Hogwart - ..
Opis:
Wspaniała rozrywka dla miłośników Harry'ego Pottera. Trójwymiarowa, ruchoma makieta zamku Hogwart na czterech planszach oraz figurki bohaterów pozwolą raz jeszcze odtworzyć przygody Harry'ego i jego przyjaciół lub stworzyć własną wersję wydarzeń!





--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
herbelt
post 10.02.2004 17:24
Post #2 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 10.02.2004




A co z książką "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" ,aytor to Newt Skamander ????????? blink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
eNoPe
post 10.02.2004 17:42
Post #3 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Wiesz nie szukalem konkretnych ksiazek tylko te ktore znalazlem... sam nie wiedzialem ze niektore istnieja w ogole.


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Karolinka
post 10.02.2004 19:59
Post #4 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 09.02.2004
Skąd: Wrocław




no i jeszcze świetna ksiażka "Magiczne światy Harry'ego Pottera" Davida Colberta. Mi ta książka przypadła do gustu, pokazuje związek pomiędzi książką HP a mitami, legendami itp... wink.gif


--------------------
Lękliwy stokroć umiera przed śmiercią
Mężny kosztuje jej tylko raz jeden.

Cowards die many tiems before their deaths
The valiant never taste of death but once.

Shakespeare
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kathy
post 10.02.2004 20:47
Post #5 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 09.02.2004




Mysle ze zapomniales jeszcze o dwoch dosc waznych pozycjach
- magiczne zwierzeta i jak je znalezc (nie wiem czy tytul jest dookladnie taki)
- quidditch przez wieki (moja ulubiona biggrin.gif )
co do reszty to musze sie przyznac ze nie czytalam zadnej... moze to ze wzgledu na ich dosc spory koszt?? a moze dlatego ze dla mnie harry jest niepowtarzalny i wcale nie wiem czy chcialabym czytac psychologiczne wywody na temat poszczegolnych jego bohaterow... co do jak powstawal harry to widzialam(mam zreszta nagrany biggrin.gif) film o rowling w tv i wydaje mi sie ze to moze byc dosc zbiezne ale nie wiem...
a jesli chodzi o harry potter nauka i magia to chyba nie przeczytam tej ksiazki bo... eee... nie iwem jak to napisac ale to jest cos w rodzaju...eee... "odmagicznienia" magicznych rzeczy - wlasnie typu ze " gryfy przypominają do złudzenia zwierzęta, których szczątki znajdujemy na pustyni Gobi. "itd... ale to tylko moje zdanko wiec nie wiem....


--------------------
"Oh God, help me hold my breath as I wish for death.
Oh please God help me
Darkness imprisoning me all that i see
Absolute horror
I cannot live
I cannot die
Trapped in myself
Body my holding cell"

"One" by Metallica
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottero
post 10.02.2004 21:55
Post #6 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 24.04.2003
Skąd: Rybnik




Brakło dwóch dzieł bardzo związanych z Harrym - w końcu sam je czytał! Chodzi oczywiście o „Quidditch przez wieki” (superksiążka!) oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Bądź co bądź książki te też napisane zostały przez J.K. Rowling.


--------------------
„Jeden, dwa - Freddy idzie po ciebie.
Trzy, cztery - zarygluj dokładnie drzwi.
Pięć, śześć - krucyfiks w rękę weź.
Siedem, osiem - czuwaj do późna w noc.
Dziewięć, dziesięć - nie zaśniesz nigdy już!”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 11.02.2004 08:50
Post #7 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



No i oczywiście zabrakło 'Magiczne Światy Harry'ego Pottera' Davida Colberta , oraz 'Księgi wiedzy czarodziejskiej' autorstwa Allana Zolę i Elizabeth Kronzek.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
eNoPe
post 11.02.2004 11:56
Post #8 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Bede pamientac na przyszlosc! tongue.gif


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 19:10