Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rutyna [m], Paring do odgadnięcia. ^^

Yuriko
post 23.08.2009 21:42
Post #1 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 22
Dołączył: 01.02.2008
Skąd: Z Forum Yuristycznego --> www.yuriff.jun.pl

Płeć: Kobieta



Dziękuję Aribeth. :*

Autor: Ja
Tytuł: Rutyna
Beta: Aribeth
Ostrzeżenia: Brak

Rutyna

Kolejny dzień wita go kilkoma ciepłymi promykami słońca i rześkim powietrzem, które chłodzi jego skórę. Przez chwilę leży nieruchomo, z rękoma złożonymi pod głową, i wpatruje się uporczywie w sufit. Kiedy w końcu się podnosi, nie patrzy na osobę leżącą obok niego pośród śnieżnobiałej pościeli. Podchodzi do szafy. Szara koszula w cieniutkie paski jest idealnie wyprasowana, a perfumy mają wyjątkowo intensywny zapach. Żeby móc się aportować, wychodzi na zewnątrz – lata wojny, strachu, a obecnie głupie przyzwyczajenia pozwalają mu znieść zaklęć obronnych.
Towarzyszy mu głuchy trzask.

Hogsmeade nie wygląda jak to, które zapamiętał z czasów Hogwartu i uczniowskich wycieczek. W powietrzu unosi się wolność i poczucie bezpieczeństwa. Prycha z rozdrażnieniem. Kieruje się szybkim, sprężystym krokiem w stronę zaułka, gdzie otwarto nową kawiarnię. Jest wykwintna, jedynie dla wybranych. Dla lepszych. Wygładza odruchowo szaty. Kiedy naciska złotą klamkę, czuje lekką niepewność. W Jego głowie rodzi się pytanie: czy Ona tam jest? Zawsze była. Ale może tym razem już Jej tam nie będzie? Słodki zapach kawiarni głaszcze Go po twarzy, niosąc ze sobą wspomnienia. Jak przez mgłę widzi Ją – roześmianą, ze śniegową pianką pod spiczastym noskiem. Jej wargi są całe w czekoladzie. Czyści je swoimi własnymi...
Serwetki leżą nienaruszone na stoliku.
Jest. Dostrzega Ją, siedzącą w kącie kawiarni. Nie podniosła wzroku, kiedy zamknął za sobą drzwi, ani gdy szedł w stronę wolnego miejsca, ale On doskonale wiedział, że już zauważyła Jego obecność.
Zamawia koktajl z tą niesamowicie wysoką, śnieżną pianką. To stało się już rutyną. Taki sam stoi na Jej stoliku. Kiedy Ich spojrzenia się spotykają, Ona odwraca wzrok, a Jej oczy, pełne jesieni, spadających liści i świeżych kasztanów, błąkają się przez chwilę, aż z powrotem nie spoczną na Jego bladej, nic nie wyrażającej twarzy.
Sympatyczna kelnerka, w której oczach nie ma jesieni, przygląda Mu się z wyczekiwaniem, stawiając na Jego stoliku koktajl, ale On nie zwraca na nią uwagi. Tylko troszkę. Ona widzi Jego zachowanie ze swojego miejsca i delikatnie unosi kąciki ust – jakby chciała się uśmiechnąć, ale jest to dla Niej za duży wysiłek. On się nie uśmiecha.
Podnoszą szklanki w tym samym momencie, a Ich palce są ułożone na szkle w ten sam sposób, jednak kiedy z powrotem je odstawiają, nad Jej wargami układają się piankowe, śnieżnobiałe wąsiki, a nad Jego – nie. Możliwe, że Ona robi to specjalnie.
Za owalnymi, ozdobionymi bladymi firankami oknami czarodzieje i czarownice mijają się na ulicy, z towarzyszącym im ciepłym, wiosennym wiatrem, starającym się strącić im z głów różnokolorowe tiary.
Rozgląda się po kawiarni w poszukiwaniu kelnera, a kiedy odnajduje go wzrokiem, przywołuje do siebie gestem. Władczym gestem. Młody mężczyzna spogląda na Niego kpiąco i niechętnie przyjmuje zamówienie. Oświadcza, że ciasto czekoladowe zostanie zaraz podane. Sympatyczna kelnerka odchodzi właśnie od Jej stolika.
Czekolada jest lekko roztopiona, taka, jaką najbardziej lubi… lubią. Złoty widelczyk błyska w świetle słońca wpadającego do pomieszczenia, kiedy odkrawa nim kawałek kakaowego ciasta. Kiedyś, gdy poza rodzinnym stołem sztućce były dla Nich obce, jedli rękoma. Teraz tak nie wypada. Znowu na Jej ustach jest czekolada, a Ona zlizuje ją z lubością. Gdyby kilkanaście lat temu nie wybrał tej pieprzonej „przyjaźni”, teraz to On by to robił.
Ciasto ma dobry smak, jednak nie smakuje Mu tak jak kiedyś.
Nie lubi gdybać nad swoim życiem, jednak… gdyby kilkanaście lat temu nie wmówił sobie, że nie ułoży Im się jako parze, teraz byłby szczęśliwy. Gdyby teraz porzucił pieprzony, ślizgoński honor i po prostu podszedł do Niej, a nie siedział jak co tydzień, drugi rok z rzędu, w tej kawiarni, przy innym stoliku, z dala od Niej, byłby szczęśliwy. Ona także.
Zegar wybija kwadrans do dziesiątej. Za piętnaście minut zostanie sam, a Ona pójdzie do pracy. I znowu będzie czekać cały pieprzony tydzień, żeby znowu przyjść do tej kawiarni, zamówić koktajl z wysoką, śnieżną pianką, a później ciasto czekoladowe, by potem odprowadzić Ją wzrokiem do drzwi i po chwili wrócić do domu. Do żony. Do syna.
Wstaje od swojego stolika, podnosi swoją skórzaną torebkę, poprawia ciemne włosy, które, gdyby się w nich zanurzyć, pachną świeżym, jesiennym deszczem, i idzie w stronę wyjścia. A On patrzy na Nią w milczeniu, z zaciśniętymi ustami. I nie odzywa się. Znowu. Może to zmieni i następnym razem powie Jej na pożegnanie „Miłego dnia, Pansy”?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kolis
post 25.08.2009 23:50
Post #2 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 41
Dołączył: 14.08.2007
Skąd: Z piekła rodem

Płeć: Kobieta



Trochę nie rozumiem dopisku ''Paring do odgadnięcia'', ponieważ na końcu już wiadomo, że kobieta to Pansy Parkinson. Jeśli chodzi o mężczyznę to wydaje mi się, skoro mowa o ślizgońskim honorze, że chodzi o Dracona Malfoy'a choć może się mylę ^^
Ładnie to napisane, ale razi mnie, że piszesz ''ona, on, jej, jego'' wielką literą. Tego możesz używać w listach, ale nie w zwykłych opowiadaniach.
Ogólnie mam mieszane uczucia. Trochę mnie to razi, ale coś w sobie ma. Coś dobrego.
Pozdrawiam tongue.gif

Ten post był edytowany przez Kolis: 25.08.2009 23:51


--------------------
''Od grzechu zaczął się Mój świat, a że Bóg Mnie stworzył, a Szatan opętał - Jestem więc odtąd po dziś dzień raz grzeszna, a raz święta.''
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
NimfadoraTonks
post 26.08.2009 12:31
Post #3 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: Pasłęk City (zapadła dziura)

Płeć: Kobieta



Zgadzam sie z koleżanką wyżej, że nie rozumiem dopisku "paring do odgadnięcia". blink.gif blink.gif
poza tym opowiadanie jest boskie.


--------------------
''Od grzechu zaczął się Mój świat, a że Bóg Mnie stworzył, a Szatan opętał - Jestem więc odtąd po dziś dzień raz grzeszna, a raz święta

--------------------------------------------------------------------

"Do tej pory wszystko było proste. Bałam się to próbowałam uciec. Nienawidziłam to próbowałam walczyć. A teraz... Prawda jest taka, że kiedy kocha się tego, kogo chce się zabić, brakuje wyboru. Co mogłam zrobić? Jak mogłam uciec, jak mogłam walczyć, skoro zadałabym wtedy ukochanej osobie ból? Skoro nie chciała ode mnie nic innego prócz życia, jak mogłam go jej nie ofiarować? Przecież tak bardzo kochałam..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yuriko
post 26.08.2009 12:52
Post #4 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 22
Dołączył: 01.02.2008
Skąd: Z Forum Yuristycznego --> www.yuriff.jun.pl

Płeć: Kobieta



Może źle się wyraziłam. Chodziło o to, że nie podaję na początku paringu. smile.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hadiya
post 27.08.2009 13:15
Post #5 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 30
Dołączył: 04.08.2008
Skąd: z Księżyca

Płeć: Kobieta



Podoba mi się. Jako przeciwniczka Pansy może nie powinno mi sie podobać, ale mimo wszystko tak jest.
Zgadzam się z Kolis - on, ona, mogłabyś pisać małą literą. Myslę, że w ten sposób chciałaś przedstawić, że to oni są tu najważniejsi, jednak to mi zgrzyta.

Błędów nie wyłapuje, bo mi się nie chce.
Pozdrawiam i zyczę weny. wink2.gif


--------------------
Carpe diem, quam minimum credula postero

Używaj dnia, jak najmniej ufając przyszłości.
_____________________

Bo gdyby za marzenia więziono, więzienie stałoby się moim domem.
Tak przecież da się żyć.
Ja, marzenia i ja. A potem cały świat, który na moje marzenia nie zasługuje.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cassie.C
post 18.03.2010 17:34
Post #6 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 25.01.2010

Płeć: Kobieta



Podoba mi się.
Chociaż razi po oczach liczba zaimków jak dla mnie.
Ten "paring do odgadnięcia" trochę mnie zmylił, bo myślalam, że to coś w stylu HP/GW, HG/RW albo HG/DM, a tu Pansy, no ale cóż, czepiać się nie będe. blush.gif

Ten post był edytowany przez Cassie.C: 18.03.2010 17:34


--------------------
"...godziny nocy to godziny przemocy - kłów, pazurów i łap..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadia vel Ariana
post 18.03.2010 23:27
Post #7 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 26.11.2009




Ha!
Nareszcie. Pansy.
Doczekałam się w końcu chociażby miniaturki o niej. Zawsze wszyscy robili z niej taką słodką idiotkę, bo nie była pięknością (Bo Ganger i Ginny oczywicie były, hę?), kochała się w Malfoyu i nie lubiła Gryfonów (A on to ich uwielbiał, no nie?). Zawsze chciałam poczytać o innej Parkinson (Nie tylko u siebie smile.gif ).
Ogólnie rzec biorąc, przyjemne. Z nutą goryczy, ale jednak.
Szkoda tylko, że tak krótko. Aż się prosi o jeszcze, ale... ma swój urok.
I zawsze jest jakaś nadzieja.


--------------------
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 02:58