Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Polska..., czym dla nas jest?

anna_maria
post 28.01.2004 17:59
Post #26 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: krózganki-gnief!!!




poska jest krajem którego poprostu nielubie.
nielubie tego, ze urodzilam sie w polsce, ze jestem polka..
czasem moze nawet wydaje mi sie, ze przez to jestem gorsza?
jest krajem w którym niechce spedzic wiekszości życia i nikomu tego nieżycze
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anet
post 28.01.2004 18:16
Post #27 

mała księżniczka


Grupa: czysta krew..
Postów: 144
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: raz w lewo, raz w prawo i prosto.

Płeć: Mężczyzna



A ja lubie Polskę, cieszę się, że jestem Polka.
Lubie miejsce w którym mieszkam i nie przeszkadza mi, że mieszkam w typowej polskiej wsi. Trudno. Tu jest pięknie i zielono. Beztrosko.
a co do całości?
Faktycznie, w Polsce dużo trzeba zmienić.
Ale nie wolno siedzieć i czekać, trzeba iść w tym kierunku by zmieniać wiele.
Oczywiście, trzeba zacząc od zmiany naszego rządu =P
Cóż, może jak my będziemy mieli po te 30 lat, rząd bedzie lepsze albo gorszy =P


--------------------
Straceni jak Romeo i Julia, bez szansy na lepsze jutro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 28.01.2004 18:46
Post #28 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Ale jedno mi sie podoba w Polsce...bo...:

"Najwiecej witaminy, maja polskie dziewczyny
i to jest prawda, to jest fakt..."

^_____^


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cornelia
post 28.01.2004 19:13
Post #29 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: się biorą dzieci?

Płeć: Kobieta



Jakby nie patrzeć, Polska staje się coraz ładniejsza... Ciężkie, betonowe bloki, często są "zamieniane" na przestrzenne, szklane i estetyczne wieżowce, kamienice i zabytki są odnawiane, dzięki czemu nabierają 'dawnego blasku'. Polska wieś coraz częściej jest uznawana za piękną [prawidłowowo (;] i jest celem wielu wycieczek rekreacyjnych. Duże miasta coraz częściej dbają o dobry wizerunek i nie szczędzą nań pieniędzy. Jednak, niestety nasz kraj zawsze będzie przez obcokrajowców postrzegany jako brudny, nieprzyjazny, pełen huligaństwa, pijaństwa i korupcji. Wielka jest jednak nadzieja w wejściu do Unii i tym, jak rząd pokieruje wieloma sprawami. Naprzykład taka Portugalia - kraj bardzo podobny do nas ze względu na zarobki i życie ludzi biedniejszych, dzięki Unijnym pieniądzom zdołała odbić się od dna i teraz powoli równa się z takimi krajami jak Francja czy Hiszpania.
Więcej potrzeba nam patriotów którzy będą bronić historii naszego kraju.


--------------------
brak interesującej sygnaturki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Holly
post 28.01.2004 20:14
Post #30 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 01.12.2003




POLSKA?

NO coż. Poza tym, ze mamy taki wspaniały rząd smile.gif i dziurę jakąś tam smile.gif i jeszcze parę innych rzeczy smile.gif to mamy piekne widoki. Tatry, Bałtyk , Mazury, Bieszczady i Kraków-dużo zabytków, yak jak i w W-wie, no..
mamy piekny język. trudny gramatycznie, ale piekny.
Jestem Polką i tego nie zmienie. No i trzeba sie cieszyć że nie pochodze np. z....np. ......eee Iraku, albo SDłowacji, nie?
ono, nie lubie tylko tych KLASYCZNYCH lektur, jak "Krzyżacy"...

Ale mnie tu dobrze. i to sie liczy.
ale chciałabym wyjechac na miesiąc np. do Angli. Albo gdzieś tam. tylko nie na Słowację. tam jest strasznie. no i potem wrócić.

to była spontaniczna odp. tak jak i było spontaniczne pyt.



--------------------
DZIĘKUJĘ ZA PIĘKNY PODPIS.SZCZERE DZIĘKI.

nazywam się Holly. Jakieś wątpliwości??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 28.01.2004 20:29
Post #31 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



Cornelia - masz rację. powinno być więcej ludzi, którym zależy na Polsce, na tym by cokolwiek zmienić, ludzi którzy chcieliby, których jedyną ambicją NIE jest wyjechanie stąd. narzekanie i czcza gadanina, że jest do niczego, że gdzieś tam jest lepiej, ładniej i łatwiej na nic się nie zdaje, trzeba próbować, chcieć coś zrobić, bo inaczej nic nigdy się nie zmieni.

Holly - taak, język polski jest cudowny.. zwłaszcza polska poezja jest naprawdę.. wspaniała=) jednak trzeba przyznać, że nasza klasyka jest.. hm.. dość ciężką kobyłą^^"

Ten post był edytowany przez Kira: 28.01.2004 20:30


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 28.01.2004 20:57
Post #32 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




QUOTE
Cornelia - masz rację. powinno być więcej ludzi, którym zależy na Polsce, na tym by cokolwiek zmienić, ludzi którzy chcieliby, których jedyną ambicją NIE jest wyjechanie stąd. narzekanie i czcza gadanina, że jest do niczego, że gdzieś tam jest lepiej, ładniej i łatwiej na nic się nie zdaje, trzeba próbować, chcieć coś zrobić, bo inaczej nic nigdy się nie zmieni.


jedna jaskółka wiosny nie czyni, nawet jesli MY chcielibysmy cos zrobic, to co mozemy? praktycznie nic.


--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 28.01.2004 21:02
Post #33 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



w ten sposób myśli każdy i dlatego właśnie ta nasz Polska tak wygląda..


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 28.01.2004 22:09
Post #34 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



Porando? To zbiór chorych anomali i nieziemskich absurdów.
Głównie to. I sentyment.
Nie jestem patriotką zaszczególnie. Jeśli będę miała w przyszłości możliwość to się z tąd wyniose. Na wschód chyba... daleki albo ten bliższy.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 28.01.2004 22:27
Post #35 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
jedna jaskółka wiosny nie czyni, nawet jesli MY chcielibysmy cos zrobic, to co mozemy? praktycznie nic.


Jak nie MY, to kto? Przeciez to MY za parenascie/paredziesiat lat bedziemy rzdzic tym krajem, zmnieniac go etc. Zreszta jesli kazdy pomysli "aaa niech inny sie oto martwia/niech inni zmieniaja swiat/ sam i tak nic nie zdzialam" to napewno bedzie bardzo przyjemnie. thumbdown.gif


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Layla (Draconka)
post 28.01.2004 23:01
Post #36 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 52
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: z paradise city




Polske ogolnie kocham, ale malo znam. zdecydowanie czesciej jezdze za granice, nigdy na wakacjach letnich nie bylam w Polsce na tyle dlugo, zeby poznac, pozwiedzac itp. ale jednak mam swiadomosc ze to moj kraj, moja ojczyzna, ktora kocham. rzecz jasna nie kocham tutaj wszystkiego. polscy politycy ... pozal sie Boze. ale w polsce sa sliczne miasta, piekne krajobrazy. nienawidze jednakze pewnego miasta. jest to miasto wojewodzkie, najblizsze mojemu miejscu zamieszkania, oddalone od mojej miejscowosci o 30km. KATOWICE. chodze tam do szkoly, na zajecia dodatkowe. caly dzien spedzam w K-cach, u mnie w sumie tylko spie. ale dlaczego tak nienawidze Śląskiej Stolicy. bo jest ona najbardziej usyfionym miastem w jakim mialam okazje byc. gdyby nie spodek w ktorym robia fajne koncerty, wyprowadzilabym sie chyba ;P


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kelyy
post 29.01.2004 13:58
Post #37 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 202
Dołączył: 23.04.2003
Skąd: Jelenia Góra




Ja osobiście uważam, że może nie tyle Polska ma coś w sobie, bo patriotką ja nie jestem i nigdy nie bede, bo nie czuje sie jakby w pełni polką, ale niektóre tereny są po prostu zarombiaste, a ja mam słabość do krajobrazów i wszelkiego typu widoczków, a jeżeli chodzi o rząd, to dla mnie jest to kilku pacanów mających kase i uważających sie za gości, a reszta to tylko dupki działający na ich polecenie


--------------------
Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujmy zdefiniować kształt gruszki.
Jaskier, "Czas Pogardy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 29.01.2004 16:49
Post #38 

Unregistered









QUOTE (Holly @ 28-01-2004 20:14)
POLSKA?

NO coż. Poza tym, ze mamy taki wspaniały rząd smile.gif i dziurę jakąś tam smile.gif i jeszcze parę innych rzeczy smile.gif to mamy piekne widoki. Tatry, Bałtyk , Mazury, Bieszczady i Kraków-dużo zabytków, yak jak i w W-wie, no..
mamy piekny język. trudny gramatycznie, ale piekny.
Jestem Polką i tego nie zmienie. No i trzeba sie cieszyć że nie pochodze np. z....np. ......eee Iraku, albo SDłowacji, nie?
ono, nie lubie tylko tych KLASYCZNYCH lektur, jak "Krzyżacy"...

Ale mnie tu dobrze. i to sie liczy.
ale chciałabym wyjechac na miesiąc np. do Angli. Albo gdzieś tam. tylko nie na Słowację. tam jest strasznie. no i potem wrócić.

to była spontaniczna odp. tak jak i było spontaniczne pyt.

lol. też dobre myślenie. tylko widzisz, słowak czy irakijczyk nie zna naszej historii, kultury w pełni itp. więc jakim prawem piszesz, że lepiej że nie pochodzisz z Iraku czy Słowacji skoro prawie tych kraji nie znasz. Irak, jest państwem pod dyktaturą i żyjącym w wojnie, więc może nie jest specjalnie najlepszym miejscem gdzie można się urodzić. wydaje mi się że niewiele osób tutaj myśli o względach normalnego życia. cieszcie się że macie kompa (albo możecie pisać z kafeji), że macie co jeść (nie wydaje mi się żeby miał tu ktokolwiek z tym problemy) itp. weźcie to pod uwagę. Polska jednak 'coś' nam daje.
Go to the top of the page
+Quote Post
muszka Me
post 29.01.2004 17:35
Post #39 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 268
Dołączył: 25.05.2003
Skąd: z tego nieba, w którym już nie ma aniołów




Chyba nie jestem patriotką. Nie uznaję przywiązania do ziemi.
Pewnie, że miło by się było urodzić gdzie indziej, na przykład we Francji, czy Stanach. Ale czy życie byłoby prostsze? Nie miałabym tylu problemów? Nie sądzę.
Nie lubię Sienkiewicza, Mickiewicza, czy Kochanowskiego. Za to ubóstwiam Herberta, Stachurę i Łysiaka. Są plusy i minusy, jak wszędzie, no nie?

Nie zareklamowałabym Polski. Bo nie ma czego reklamować. Byłam w tamtym roku z klasą przez jeden dzień na Rumunii. Tam była bieda. Straszna, przerażająca, nie chciało się wręcz na to patrzeć. Wróciłam do Rzeszowa. I tutaj też jest bieda. Może nie widać tego aż tak wyraźnie... No cóż...

Tatry nie są złe. Lubię po nich łazić, w ogóle jest ślicznie. Nie moja wina, że wolę Alpy, które są nieco ładniejsze (jak dla mnie). Nad Bałtyk nie jeżdżę, bo po prostu jest brudno. Byliście kiedyś nad takim morzem, gdzie nieważne, jak daleko jest się od brzegu i tak widać dno? Ja byłam. Uwierzcie mi, później trudno jest się kąpać w Bałtyku.

Oj, nie jest źle w Polsce. Moglibyście się urodzić np. w jakimś Kongo, gdzie szaleje AIDS, nie ma co jeść, a całe dzieciństwo spędzacie pracując... Doceniam to, co mam. Ale nie będę mieszkać w Polsce. O ile się uda.


--------------------
Poetka, samobójczyni,
Loki rozwiawszy fiołkowe,
Nad wodą stoi...
"Safo, co chcesz uczynić?"
"Chcę morze zarzucić na głowę,
By nikt nie dojrzał łez moich..."
(Pawlikowska-Jasnorzewska)

"Dobrze mi na mojej empirowej równinie. To ona utula mnie do snu jak najczulsza kochanka w rozpiętym między galaktykami hamaku, którego nitki przędzie boży pająk, władca krainy łagodnej melancholii. Kocham ją."
(Łysiak)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 29.01.2004 17:41
Post #40 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Ale tu się zaroiło od anty-patriotów..co z was za obywatele... Każdy stara się mówić o swoim kraju jak najlepiej, bo przecież to jego ojczyzna, a wy..jakbyście się wstydzili. Nie trafiliśmy przecież najgorzej. Wstaję, jak graja hymn, kibicuję polskim sportowcom, kocham polskie krainy. i to wystarczy, by nazwać się patriotą, choćby nawet w małym stopniu.

Ten post był edytowany przez Neonai: 29.01.2004 17:42
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 29.01.2004 17:50
Post #41 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




QUOTE (Neonai @ 29-01-2004 17:41)
Każdy stara się mówić o swoim kraju jak najlepiej, bo przecież to jego ojczyzna, a wy..jakbyście się wstydzili. Nie trafiliśmy przecież najgorzej. Wstaję, jak graja hymn, kibicuję polskim sportowcom, kocham polskie krainy. i to wystarczy, by nazwać się patriotą, choćby nawet w małym stopniu.

i tego własnie nie rozumiem. dlaczego mam coś przedstawiać w jak najlepszym świetle tylko dlatego, ze jest 'moje'? to chyba dobrze, ze zauwazamy i dobre, i złe strony naszego kraju, i takie powinnismy przedstawic komus, kto naszego kraju nie zna. po co idealizowac, upiekszac, słodzic etc?

i nie rozumiem, dlaczego mam kibicowac polskim sportowcom, jesli wole np. tych niemieckich? jesli uwazam, ze ktos jest kiepski, albo nie podoba mi sie jego zachowanie czy to, co mowi np. w wywiadach, to mam to zignorowac i kibcowac mu, dlatego, ze jest Polakiem? to wbrew sobie.

wiem, ze nie trafilismy najgorzej. ale moglo byc lepiej.


--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 29.01.2004 18:24
Post #42 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



QUOTE (Brenda @ 29-01-2004 16:50)
QUOTE (Neonai @ 29-01-2004 17:41)
Każdy stara się mówić o swoim kraju jak najlepiej, bo przecież to jego ojczyzna, a wy..jakbyście się wstydzili. Nie trafiliśmy przecież najgorzej. Wstaję, jak graja hymn, kibicuję polskim sportowcom, kocham polskie krainy. i to wystarczy, by nazwać się patriotą, choćby nawet w małym stopniu.

i tego własnie nie rozumiem. dlaczego mam coś przedstawiać w jak najlepszym świetle tylko dlatego, ze jest 'moje'? to chyba dobrze, ze zauwazamy i dobre, i złe strony naszego kraju, i takie powinnismy przedstawic komus, kto naszego kraju nie zna. po co idealizowac, upiekszac, słodzic etc?

i nie rozumiem, dlaczego mam kibicowac polskim sportowcom, jesli wole np. tych niemieckich? jesli uwazam, ze ktos jest kiepski, albo nie podoba mi sie jego zachowanie czy to, co mowi np. w wywiadach, to mam to zignorowac i kibcowac mu, dlatego, ze jest Polakiem? to wbrew sobie.

Bo między innymi właśnie na tym polega patriotyzm.


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Itilien
post 29.01.2004 19:01
Post #43 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z Manill




QUOTE (Meave @ 27-01-2004 18:01)
Kto ty jesteś? - Polak mały
Jaki znak twój? - Orzeł biały
Gdzie ty mieszkasz? - Między swemi
Czym ta ziemia? - Mą Ojczyzną
Czym zdobyta? - Krwią i blizną
Czy ją kochasz? - Kocham szczerze
A w co wierzysz? - W Polskę wierzę...

Ja się z tym wierszykiem nie zgadzam, tego zaangażowania i uśmiechu z którym go kiedyś mówiłam już nie ma. Więc gdybym się znalazła w takiej sytuacji, to bym pewnie powiedziała, że tam się urodziałam i spędziłam dzieciństwo, po czym szybko zmieniła temat. Nie wierzę już swoją ojczyzną i płakać mi się czasem chce, jak sobie przypomnę ile osób przelało krew za Polskę, szczerzę mówiąc, nie było po co...


--------------------
"Nie mogę utrzymać duszy, która o wolność krzyczy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 29.01.2004 19:16
Post #44 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Im jestem starsza, tym bardziej przemawia do mnie "Wyznanie wiary dziecięcia polskiego" Władysława Bełzy. Mając siedem lat nie rozumiałam jeszcze na tyle histroii Polski. Może jestem idealistką, ale ten wiersz zawiera w sobie wszystko co mogłabym powiedzieć o swojej ojczyźnie.

QUOTE
Nie wierzę już swoją ojczyzną i płakać mi się czasem chce, jak sobie przypomnę ile osób przelało krew za Polskę, szczerzę mówiąc, nie było po co...

Często zadawałam sobie to pytanie, próbując odpowiedzieć sobie dlaczego... A jednak ludzie walczyli, przelewali krew za to, aby oni bądź już ich dzieci mogły żyć w wolnym kraju w którym mogą uczyć się i mówić w swoim ojczystym języku, gdzie nie nie muszą się obawiać wywózek, zesłań czy też łapanek, wolni od strachu. W tych marzeniach o Niepodległej Polsce nie przypuszczali, że zostaną oszukani, sprzedani...


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anna_maria
post 29.01.2004 20:29
Post #45 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: krózganki-gnief!!!




QUOTE (Neonai @ 29-01-2004 17:41)
Ale tu się zaroiło od anty-patriotów..co z was za obywatele... Każdy stara się mówić o swoim kraju jak najlepiej, bo przecież to jego ojczyzna, a wy..jakbyście się wstydzili. Nie trafiliśmy przecież najgorzej. Wstaję, jak graja hymn, kibicuję polskim sportowcom, kocham polskie krainy. i to wystarczy, by nazwać się patriotą, choćby nawet w małym stopniu.

a ja niewstaje jak spiewaja hymn.. nielubie polskich sportowców ( wogóle nienawidze oglodania sportu w tv!) i niema dla mnie zbyt wielkiej róznicy czy polska jest w czymś 1 czy ostatnia.. i tak niewiaze z niom żadnych planów.. nietrafilismy najgorzej ale moja ojczyzna mnie pokarała jezykiem. ta cala ortografia.. gdzieindziej niemósialabym sie tego uczyc ;p
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Atina
post 29.01.2004 20:35
Post #46 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 401
Dołączył: 07.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE (Itilien @ 29-01-2004 19:01)
(...) Nie wierzę już swoją ojczyzną i płakać mi się czasem chce, jak sobie przypomnę ile osób przelało krew za Polskę, szczerzę mówiąc, nie było po co...

A mi się właśnie płakać chce jak ktoś pisze takie rzeczy. Płakać mi się chce, że Polacy naprawdę tak myślą. Ma dla Was znaczenie to, że ludzie przelewali krew za tą nasza niepodległość, ale nie potraficie tego docenić.
Tak jak ktos tutaj pięknie napisał: "Kocha się nie za coś, ale mimo wszystko". No właśnie... Sęk w tym, że coraz mniej ludzi tą Polskę kocha.


--------------------
At the end of the world... or the last thing I see...

user posted image
Enormous amount of people would rather die, than think... in fact they do so.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 29.01.2004 20:56
Post #47 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Kocham Polskę
za wspaniałych Polaków
ich dążenia do celu
za światłość nauki
jeszcze darmowej

Kocham Polskę
za polskie lasy
najpiękniejsze w Europie
za morze zielone
i góry wysokie

Kocham Polskę
za krew powstańca
strumieniem płynącą
i za Łokietka
ojca Kazika wink.gif

Kocham Polske, ale nie lubie polaków! I płakac mi sie chce nad narodem który ani "zdechnąc nie chce, ani się odrodzić".

Ten post był edytowany przez kubik: 29.01.2004 20:58


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 29.01.2004 21:12
Post #48 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



QUOTE (anna_maria @ 29-01-2004 20:29)
moja ojczyzna mnie pokarała jezykiem. ta cala ortografia.. gdzieindziej niemósialabym sie tego uczyc ;p

Heeee no to teraz dałaś. Tak ci sie wydaje, ze inne kraje maja latwiejsze jezyki i te wszystkie ortografie i gramatyki? Heee. Prawda, nie musialabys sie uczyc tego, co teraz. Ale innych, a moze nawet gorszych rzeczy - tak ;P

Ten post był edytowany przez Neonai: 29.01.2004 21:13
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 29.01.2004 23:07
Post #49 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



skoro nie lubimy Polski to znaczy, że w pewnym sensie nie lubimy siebie samych, siebie nawzajem, bo to my tę Polskę tworzymy..


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anna_maria
post 29.01.2004 23:47
Post #50 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: krózganki-gnief!!!




QUOTE (Neonai @ 29-01-2004 21:12)
QUOTE (anna_maria @ 29-01-2004 20:29)
moja ojczyzna mnie pokarała jezykiem. ta cala ortografia.. gdzieindziej niemósialabym sie tego uczyc ;p

Heeee no to teraz dałaś. Tak ci sie wydaje, ze inne kraje maja latwiejsze jezyki i te wszystkie ortografie i gramatyki? Heee. Prawda, nie musialabys sie uczyc tego, co teraz. Ale innych, a moze nawet gorszych rzeczy - tak ;P

jasne.. moglabym sie urodzic w japoni lub chinach no nie?
ale j. polski poprzez ortografie jest zaliczany do jednych z najtrudniejszych jezyków na świecie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 04:30