Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Saga o Wiedźminie

Sumiko
post 08.08.2004 11:11
Post #126 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



A ja teraz czytam Narrenturm i muszę powiedzieć, że Sapkowski tym udowodnił, że nie jest mono-tematyczny. Narrenturm jest mocno różne od Wiedźmina, ale bardzo dobre. Subiektywnie raczej nielepsze od Sagi, ale czyta się przyjemnie i śmieje duzo.
Po za tym sporo w książce jest o historii i tradycjach polskich wieku XV i widać, że Sapkowski jest nie tylko utalentowany, ale posiada ogromną wiedzę, i potrafi ją przekazać w sposób 'bezbolesny', prawie niezauważalny.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Empire
post 08.08.2004 11:16
Post #127 

Chemik Anarchista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 352
Dołączył: 02.04.2003
Skąd: Koko wa 3Miasto desu! ^^

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Marta @ 08.08.2004 00:18)
QUOTE
EMPIRE: świat przedstawiony jest.... jest jakimś koszmarem z piekła rodem. Od kiedy to 99% społeczeństwa to banda oszustów, morderców, ludzi pozbawionych moralności, chciwych jak się da i robiących wszystko zeby tylko coś zyskać?
Od kiedy to pozostały jeden malutki procencik ludzi którzy mają jakieś ambicje i jakiś kręgosłup moralny kończy marnie albo jeszcze gorzej? (konkretniej... mam na myśli Jarre czy siak się go pisało. To co Sapkowski mu zrobił to szczyt cynizmu i złośliwości)


[...] Jest to literatura wspolczesna totez mozna zobaczyc odzwierciedlenie naszej rzeczywistosci.[...]

NIE JEST odzwierciedleniem naszej rzeczywistości, świat NIE JEST i DŁUGO JESZCZE NIE BĘDZIE takim koszmarem, horrorem, jakim przedstawił go Sapkowski. To jest odzwierciedlenie chorego podejścia autora do świata i nic więcej.

jak wy możecie zachwycać się cynizmem i złośliwością!?


--------------------
Ryboforyna I i II jest markerem RER i dokuje w nim rybosomy za dużą podjednostkę. A tkanka łączna wyspecjalizowana tłuszczowa brunatna ma w wewnętrznej błonie mitochondrialnej białko rozprzęgające UPC-1, które zużywa elektrochemiczny gradient protonowy, produkowany przez kompleksy I, II, III i IV łańcucha oddechowego, nie syntetyzując ATP z ADP i Pi, przez co produkuje duże ilości energii cieplnej. ... ....... ....................
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 08.08.2004 11:22
Post #128 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
A ja teraz czytam Narrenturm i muszę powiedzieć, że Sapkowski tym udowodnił, że nie jest mono-tematyczny. Narrenturm jest mocno różne od Wiedźmina, ale bardzo dobre. Subiektywnie raczej nielepsze od Sagi, ale czyta się przyjemnie i śmieje duzo.
Po za tym sporo w książce jest o historii i tradycjach polskich wieku XV i widać, że Sapkowski jest nie tylko utalentowany, ale posiada ogromną wiedzę, i potrafi ją przekazać w sposób 'bezbolesny', prawie niezauważalny.


Chyba jednak kupie sobie ta ksiazke:)



--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 08.08.2004 11:39
Post #129 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



nie Emp nie każdy Polak jest złodziejem, mordercą i psychopatą, ale w większości Polacy to cwaniacy i kombinatorzy. Uwielbiają przekręty i dostosowanie prawa do siebie. Kombinują gdzie się da i ile się da, tak żeby wyszło na ich. Wyciągają kase. I to Sapkowski chciał min. ukazać. Bo świat Wiedźmiński jest w jakimś stopniu przepełniony naszymi wadami -ludzi współczesnych. Nie mówię teraz o głównych bohaterach, ale o tych 'w tle', o tych aferach i przekretach.
Nawet o elfach, którzy jak dla mnie są odzwierciedleniem Murzynów... niby tak bardzo uciśnieni i dyskryminowani, a to w gruncie rzeczy najwięksi rasiści.
Oj.... dla mnie ten świat jest bardzo podobny to, tego, który mam za oknem.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 08.08.2004 12:03
Post #130 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Powiało grozą.... biggrin.gif

Ja zdołałem przeczytać tylo jedną z książek Sapka, ale skoro nie pamiętam tytułu, to znaczy, że mnie zbytnio nie wciągnęła. Pamiętam tylko, że podobał mi się styl... a fabuła tak średnio...
Dużó bardziej wolę Tolkiena - "Silamrillion" i "niedokończone opowieści", bo choć napisane w stylu podniosłym i z bardzo wyraźnie oddzielony kolorem białym od czarnego, to jednak opracowanym co do najmniejszego szczegółu ...
Ale pewnie muszę nadrobić zaległości i przeczytać wszytskie części Wiedźmina...
[ podobało mi się takie opowiadanie Sapka: "W leju po bombie" i to o kocie z Cheeshire czy jaoś tak... dokładnie nie pamiętam, bo to dawno czytałem....]


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 08.08.2004 12:44
Post #131 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Hm... ogolnie to len ze mnie wiec nic nie wnosze...

A wg mnie to caly Sapkowski moze sie schowac jak do akcji wkracza Ziemianski z Achaja, albo Piekara w Sluga Bozym, wlasnie czekam na 3 czesci obydwo ksiazek:) Achaja miala juz byc, ale Ziemanski to pijak niesamowity i przesuneli na jesien premiere=/

A Sirmarillion mial byc mitologia dla anglii... i cos tak czuje ze te 40 lat pracy nie poszlo na marne


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Marta
post 08.08.2004 21:38
Post #132 

XXX


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 03.04.2003




QUOTE (Empire @ 08.08.2004 11:16)
QUOTE (Marta @ 08.08.2004 00:18)
QUOTE
EMPIRE: świat przedstawiony jest.... jest jakimś koszmarem z piekła rodem. Od kiedy to 99% społeczeństwa to banda oszustów, morderców, ludzi pozbawionych moralności, chciwych jak się da i robiących wszystko zeby tylko coś zyskać?
Od kiedy to pozostały jeden malutki procencik ludzi którzy mają jakieś ambicje i jakiś kręgosłup moralny kończy marnie albo jeszcze gorzej? (konkretniej... mam na myśli Jarre czy siak się go pisało. To co Sapkowski mu zrobił to szczyt cynizmu i złośliwości)


[...] Jest to literatura wspolczesna totez mozna zobaczyc odzwierciedlenie naszej rzeczywistosci.[...]

NIE JEST odzwierciedleniem naszej rzeczywistości, świat NIE JEST i DŁUGO JESZCZE NIE BĘDZIE takim koszmarem, horrorem, jakim przedstawił go Sapkowski. To jest odzwierciedlenie chorego podejścia autora do świata i nic więcej.

jak wy możecie zachwycać się cynizmem i złośliwością!?

Jesli odbierasz ta ksiazke tak doslownie to sie nie dziwie ze nie rozumiesz tego co napisalam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Empire
post 08.08.2004 21:58
Post #133 

Chemik Anarchista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 352
Dołączył: 02.04.2003
Skąd: Koko wa 3Miasto desu! ^^

Płeć: Mężczyzna



Sumiko wybacz ale SKALA! To nie jest odbicie naszego świata, to jest wyciągnięcie jednej złej cechy i wypełnienie całego świata przedstawionego tylko nią! Tego tam jest ZA DUŻO, jest nieproporcjonalnie!

A pozatym tym bardziej w obliczu takiego świata mordowanie bohaterów i kończenie historii tekstem "Mission Failed" jest niedopuszczalne.


--------------------
Ryboforyna I i II jest markerem RER i dokuje w nim rybosomy za dużą podjednostkę. A tkanka łączna wyspecjalizowana tłuszczowa brunatna ma w wewnętrznej błonie mitochondrialnej białko rozprzęgające UPC-1, które zużywa elektrochemiczny gradient protonowy, produkowany przez kompleksy I, II, III i IV łańcucha oddechowego, nie syntetyzując ATP z ADP i Pi, przez co produkuje duże ilości energii cieplnej. ... ....... ....................
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 08.08.2004 22:07
Post #134 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



QUOTE (Empire @ 07.08.2004 23:50)
50%?
Ty nie jesteś optymistką
Ty jesteś fatalistką!


Dobra, jestem fatalistyczną optymistką. Pasi? XD


Empire, to wcale nie jest nieproporcjonalne obdbicie świata... może i nie każdy jest oszustem, mordercą, nieukiem, prymitywem w jednym, ale wiele osób ma jakieś tam nasilenie tej cechy. I to właśnei Sapkowski chciał nam wytknąć - że ludźmi w rzeczywistości kierują często bardzo prymitywne motywy. Że czasem jesteśmy śmieszni w swoich wadach. Sapek pisze prawdę - koloryzowaną na "negatyw" ale prawdę. Przerysowuje, owszem. Ale... hmmm... takich ludzi można znaleźć. I to nawet sporo.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Empire
post 08.08.2004 22:16
Post #135 

Chemik Anarchista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 352
Dołączył: 02.04.2003
Skąd: Koko wa 3Miasto desu! ^^

Płeć: Mężczyzna



no i co z tego że są. w książce jest tego za dużo. cały świat to złodzieje i oszuści tam. rozumiesz?

no nic, ja swoje powiedziałem, kontynuwać dyskusji nie ma po co bo nikt już nowego chyba nic nie powie... jak powie to sie do niej wróci.

ja zamykam sprawę [nie temat ; ) ]


--------------------
Ryboforyna I i II jest markerem RER i dokuje w nim rybosomy za dużą podjednostkę. A tkanka łączna wyspecjalizowana tłuszczowa brunatna ma w wewnętrznej błonie mitochondrialnej białko rozprzęgające UPC-1, które zużywa elektrochemiczny gradient protonowy, produkowany przez kompleksy I, II, III i IV łańcucha oddechowego, nie syntetyzując ATP z ADP i Pi, przez co produkuje duże ilości energii cieplnej. ... ....... ....................
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 08.08.2004 22:18
Post #136 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



PO za tym w książce jest jednak jakieś ciepło, ludzie mili i dobrzy, zdolni do poświęceń i pomocy, przeciez nie wszyscy są źli. Nie ma tam samego zła. Jest go dużo, ale wybacz w dziesiejszym świecie jest go mało?


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 09.08.2004 15:28
Post #137 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Mnie Narrenturm nie wzięło. Przeczytałem z zainteresowaniem od początku do końca, ale nie zostało mi to nigdzie w pamięci czy w sercu. Byłem trochę zniesmaczony niektórymi scenami i dowcipami. Rozumiem, że obrazoburstwo jest kul, ale momentami poczucie ASa staje się z lekka ohydne. Co kto lubi.

Świat jaki opisuje Sapkowski jest jak nasz, ale przepuszczony przez czarny filtr. Większość ludzi to kombinatorzy i egoiści, ale jednak zazwyczaj po swojemu dążących do jakiegoś dobra i mających jakąś tam formę sumienia. U Sapkowskiego trzy czwatre BN (wybacznie rolplejową nomenklaturę) jest gotowych zabić za miskę zupy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 09.08.2004 16:06
Post #138 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



"Narrenturm" hmmm... dziwna książka, ale absolutnie nie zła. Totalnie różna od "Wiedźmina", ale musze przyznać, że czasem się w niej gubiłam. Ale niektóre texty... świetne. Zresztą jak cały AS - erudyta i nieziemsko inteligentny facet.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 09.08.2004 18:43
Post #139 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



Narrenturm ma specyficzny klimat. Mi on odpowiada i czekam na drugi tom, ale rozumiem, że to może nie mieścić się w czyjejś estetyce.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 13.08.2004 17:44
Post #140 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




hm... walsnie skonczylam piątą czesc sagi. niestety nie przeczytalam najpierw opowiesci, ale mniej wiecej wiedzialam o co chodzi. ksiazka bardzo mi sie podobalo. byla inna niz wszystkie. chociazby samo zakonczenie - wszyscy będący po stronie dobra umierają. nawet nic nie znacząca wdowa ginie.

trzeba przyznac wiele wątkow do samego konca jest nie wyjasnionych. i nic nawet nie pozwoli ci sie wczesniej czegos domyslec.

jedyne co mi troszke przeszkadzalo to to, ze bylo tam strasznie duzo krwi. wszystkio bylo dokladnie opisane, kazde ciecie, wyplywające flaki...nie zeby mi to jakos bardzo przeszkadzalo, ale moze troszku. wiem, ze ta ksiazka sie na tym opiera - wojna, ale jednak...




--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 25.08.2004 08:50
Post #141 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



Ta duża ilość krwi odnosi się trochę zapewne do tego o czym mówiłam ja Emp i ktoś jeszcze - że Sapkowski lubi odzierać świat z ułudy, więc także tego w jaki sposób ludzie się ze sobą rozprawiają nie ukrywa. Poza tym, to na pewno trochę przyciąga mu "widownię".


Co do wątków pozostających nierozwiązanymi - AS uważa, że wszystko w książce wyjaśnił i wszystkie wątki są zakończone. No cóż.... Dla mnie zakończenie wiedźmina na zawsze pozostanie częściowo nierozwikłane...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 25.08.2004 11:45
Post #142 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




wiem, czytalam tę waszą wymiane zdan i zgadzam sie z wami. rozumiem to, AS bardzo dobitnie ukazuje nam ludzi i ich nature, swiat, a ktorym nie ma juz ludzi, ktorzy nie są zlodziejami, bandytami czy mordercami.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nati
post 10.06.2005 09:54
Post #143 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 108
Dołączył: 09.08.2004
Skąd: Pszów (woj.śląskie)




Nie czytałam Narretum, ale wiedźmina tak
Chyba najlepsza polska fantastyka, no, ale zauważyłam, że jak każdy polski fantasta jest trocghę niewyżyty. Kazda polska fantastyka ma elementy erotyczne.
Albo się sekszą, albo biją
Cóż, ale chyba nie ma więcej wad...


--------------------
Harry Potter wywrócił moje życie do góry nogami ale w takiej pozycji jest ono o wiele cikawsze :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 10.06.2005 18:26
Post #144 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



oni są chyba poprostu opętani przez szatana, ci pisarze.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 13.06.2005 22:43
Post #145 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Niestety mamy zbyt duzo k0ompleksów żeby ktos u nas napisał "wysoką fantasy". Tolkienj to był stary katolik afiszujacy sie swoja wiarą i nikt mu tego nei maił za złe tylko u nas ludzie czasem boja sie bycx sobą.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 28.10.2005 23:08
Post #146 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Nie ma to jak znaleźć jakiś stary temat i się wypowiedzieć.

Ekhemm...ekhemm...
Jako że sagę o Geralcie z Rivii czytałem już dawno dawno temu, więc świeżych emocji nie wniosę do tej dyskusji. Mogę za to napisać jaki obraz twórczości AS ukształtował się po przeczytaniu pięcioksiągu. Jak to ktoś już wyżej napisał pan Sapkowski jest nieziemsko intelignetnym facetem i absolutnie się z tym zgadzam, oprócz tego świetne poczucie humoru jest chyba jednym z głównych atutów tego pisarza. Sama opowieść, fabuła b.ciekawe, klimat i świat w którym toczy się akcja zostały bardzo dobrze zaplanowane. Sapkowski nie tworzy nam tu pewnego rodzaju epopeji niczym Tolkien w swoim Śródziemiu. Nie ma patosu, jest pełno humoru, ironii, bohaterowie bardzo wyraziści, jest przygoda i intryga ale jest i zabawa, język soczysty, bliski czytelnikowi, stylizacje językowe, inteligentne uwagi, wtrącenia, analogie.Czytałem "Wiedźmina" tylko raz ale naprawdę jest to dla mnie saga, którą zawsze wspominam z uśmiechem i sympatią.

No i właśnie całkiem niedawno wróciłem do Sapkowskiego i przeczytałem "Narrenturm". I znowu AS mnie wsadził w fotel, zaciekawił i przede wszystkim rozbawił, a na dodatek przekazał sporo wiedzy na temat XV wiecznej Europy pogrążonej w wojnach religijnych. "Narrenturm" narobił smaczku więc pewnie niedługo wezmę się za "Bożych Bojowników" by poznać dalsze losy Reynevana, Szarleja i Samsona. A tymczasem wróciłem do opowiadań Sapkowskiego i przeczytałm "coś się kończy, coś się zaczyna...". I tutaj miałem już mieszane uczucia co do niektórych opowiadań. Niektóre słabe, inne dobre, kilka naprawdę świetnych. "W leju po bombie" - uśmiałem się porządnie i największą frajdę mi zrobiły jak zwykle analogie i aluzje, a i tak zapewne wszystkich nie wyłapałem. Bardzo dobre "Zdarzenie w Mischief Creek" czyli o facetach w pogoni za czarownicą z Salem. Perypetie Kota z Cheshire w "Złotym popołudniu", czyli o troszke innym spojrzeniu na pana C.S.Lewisa i jego "Alicję w Krainie Czarów".


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 29.10.2005 09:36
Post #147 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



QUOTE(Sihaja @ 09.08.2004 17:06)
"Narrenturm" hmmm... dziwna

książka, ale absolutnie nie zła. Totalnie różna od "Wiedźmina",

ale musze przyznać, że czasem się w niej gubiłam. Ale  niektóre texty...

świetne. Zresztą jak cały AS - erudyta i nieziemsko inteligentny facet.
*



Z tym bym uważał. Tzn.z obdarzaniem pana Spakowskiego zbyt dużym zaufaniem jako erudyty i popularyzatora pewnych historycznych okresów. Bo wizja jaką nas AS w "Narrenturmie" serwuje mocno jest tendencyjna i pod poglądy autora naciągnięta. Wogóle arogancja, demonstracyjne przekonanie o własnej wartości, eznadziejne poglądy, oraz przychodzenie na konwenty zaprutym to znaki firmowe pana Andrzeja...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 29.10.2005 13:19
Post #148 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



Katon - a kto bedzie sie bawic w sprawdzanie historycznej poprawnosci tej ksiazki?

'oraz przychodzenie na konwenty zaprutym to znaki firmowe pana Andrzeja...'
przeto wlasnie czesto slysze opinie, ze sapkowski 'to swoj chlop'. yych.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 29.10.2005 18:28
Post #149 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Katon,
książki napewno dużo tracą na tym, że przychodzi napruty na konwenty i jest arogancki :}


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 03.11.2005 12:31
Post #150 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Same książki oczywiście na konwentowym pijaństwie nic nie tracą.... Chodzi o co innego. Mam wrażenie, że jakiś czas temu Sapkowski zechciał być nie tylko sprawnym pisarzem (co mu szło całkiem zdatnie) ale i autorytetem i mędrcem wszetecznym. A w tej roli jest żałosny.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Strony « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.04.2024 04:09