Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Merlin, Syriusz I James, czyli powiązania między trzema animagami

Koralina
post 17.07.2004 20:46
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Podczas wakacji pogrążyłam się w lekturze Tezaurusa [trzeba przyznać że zapomniałam pare rzeczy] i znalazłam tam fragment wyrwany z czary ognia o Merlinie:

"mistrz transmutacji, który potrafił przemieniać się w PSA lub JELENIA"

Jak bardzo dobrze wiemy z lektury III tomu w Hogwarcie uczyło się dwóch najlepszych przyjaciół: James Potter - który przemieniał się w jelenia a także Syriusz Black - transmutacja w psa.

Oto pare cech zwierząt w jakie się przemieniają [według własnych spostrzeżeń]:

pies - wierność, zaufanie, przyjaźń

jelen - [nie mam jelenia tongue.gif więc fragment Tezaurusa] w symbolice religijnej jeleń od dawna symbolizuje siły dobra i światłości [s 136]

Co łączy Jamesa, Syriusza i Merlina? Zastanawiam się czy to nie siła charakteru przyczynia się do zwierzęcia w jakie przemienia się czarodziej. Glizdogon pasuje do szczura, Syriusz - dokładnie widać, James też. Z tego wynika, że mamy zilustrowaną postać Merlina, może usłyszymy jeszcze o nim, skoro tyle o nim wiemy?! Zastanawiam się też czy właśnie nie jeleń i pies to zwierzęta w jakie może się przemienić tylko najpotężniejszy czarodziej?! [patrz niżej, patronus potter]

I kolejna sprawa - kulminacyjna, która nadaje wiarygodności tej teori - Patronus Harry'ego to jeleń, i daje sobie głowe obciąć że jego zwierze też okazałoby się jeleniem. Harry może przezwycieżyć Volda dzięki siłą dobra.

No i wiemy jaki był Merlin i czekam na informacje o nim w HBP tongue.gif

Ten post był edytowany przez Koralina: 17.07.2004 20:48


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Closed TopicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Koralina
post 19.07.2004 13:53
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



QUOTE (Inciaa @ 19.07.2004 11:42)
Czyzbyś sugerowała, że Merlin może być HBP? =P

W to wątpie, Merlin raczej na króla się nadaje. wink.gif Ale jakaś wzmianka o nim może się pojawić..


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 04.05.2024 00:49