Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Dobra Muzyka, co można nią nazwać

BlackOmen
post 30.09.2004 20:46
Post #1 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Moim zdaniem dobra muzyka to....
Cenie w niej to...
Podoba mi się w niej....
Jestem ciekaw ajie są wasze upodobania, czy w muzyce znajdujecie cos głebszego czy może wsród was są tacy co idą z owczym pędem i słuchacie danej muzyki 'bo to jest teraz modne'


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cat
post 30.09.2004 21:04
Post #2 

Unregistered









A to nie jest tak, że każda muzyka jest dobra na swój sposób?
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 30.09.2004 21:33
Post #3 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Cat @ 30.09.2004 21:04)
A to nie jest tak, że każda muzyka jest dobra na swój sposób?
*

jest.
tylko zależy jeszcze to od indywidualnych preferencji. jeden widzi tylko gwizdek, manieczki i "dupcyś dupcyś umcyk dup" a drugi jak tylko to usłyszy ma ochotę się zaszyć w dżungli i nie wychodzić z niej przez kilka lat.

a zahaczając o pytania pierwotne:
In Flames - teksty [nagroda w 2001 za najlepsze teksty] - ogół i ciągły rozwój [ale z elektroniką lekko przesadzili na R2R :]]

za tłumem w muzyce nie podążam, bo po pierwsze wszystko zmienia się szybciej niż w kalejdoskopie, po drugie nie trafia do mnie i po trzecie - w radiu i tv głownie preferowana jest muzyka płytka jak przydomowa kałuża :>


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 30.09.2004 22:18
Post #4 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



dobrą muzyką może być i muzyka poważna i disco polo. to zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem 'dobra'. dobra, jako ambitna, dobra, czyli dobra do zabawy czy coś tam jeszcze innego.
ja słucham tego, co mi się podoba i prawdę mówiąc nie zastanawiam się zbytnio nad tym, czy jest to ambitne. lubię na przykład takie proste niczym konstrukcja cepa starocie jak T. Love. najważniejsze jest dla mnie, żeby znaleźć w muzyce kawałek siebie. a czy jest to szybko wpadająca w ucho melodia czy 20 minotowa skomplikowana solówka gitarowa zagrana zębami... gwiżdżę na to. najważniejsze jest to, żeby mi się podobało i w jakiś sposób do mnie przemawiało.
jeśli ktoś mówi, że dla niego dobrą muzyką jest O Zone lub Mandaryna, to ja mówię ok. tylko żeby mnie nie próbował nawracać. każdy powinien słuchać, tego co lubi. no i może jeszcze być otwartym na nowe gatunki muzyczne.

Ten post był edytowany przez Kira: 30.09.2004 22:20


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cat
post 30.09.2004 22:39
Post #5 

Unregistered









Fajnie to brzmi na piśmie, Kira my dear, ale z tego co zauważyłam, to w praktyce takie coś ci nie wychodzi. Sorry Winnetou.
(piję do ostatniego twego akapitu)
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 30.09.2004 22:55
Post #6 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(Cat @ 30.09.2004 23:39)
Fajnie to brzmi na piśmie, Kira my dear, ale z tego co zauważyłam, to w praktyce takie coś ci nie wychodzi. Sorry Winnetou.
(piję do ostatniego twego akapitu)
*



może czasami, ale ja generalnie naprawdę mam do tego takie podejście. nawet jeśli czasem zdaży mi się nazwac coś mało ambitnym itd., to w rezultacie i tak potem dochodzę do wniosku, że to nie do końca tak. choć nie będę kłamała, że słysząc coś nie przeprowadzam zupełnie żadnej selekcji. bo jeśli np. porównuje ambitność, sens i przekaz jazzu do popu..... to DLA MNIE wynik jest oczywisty. no właśnie, dla mnie... przy czym dopuszczam to, że można mieć inne zdanie.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 30.09.2004 23:15
Post #7 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Nic na siłę - to co wpada w ucho i przyjemnie się słucha.
Są takie kawałki, które potrafią wywołać we mnie dreszcz i ciarki przechodzą mi po plecach - tp jest wtedy znak,że to na pewno mi się podoba...
Nie ma jakiegoś konkretnego typu (no nie na pewno disco-polo odpada biggrin.gif) ale z regułi serce otwarte na wszystko...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaRoLiNa
post 01.10.2004 19:21
Post #8 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 60
Dołączył: 24.05.2003
Skąd: Łódź




Moim zdaniem dobra muzyka to taka, która przede wszystkim nie jest robiona tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Bo nawet jeśli jakaś piosenka lecąca w radiu "wpadła mi w ucho" to jak pomyśle że jest ona zrobiona wyłącznie dla pieniędzy to mi się zbiera na wymioty. Zuważyłam że nieświadomie zaczełam się kierować zasadą Cobaina - "Wole być martwy niż modny".

Jedyną kapelą, która mi odpowiada w 100% jest Nirvana i byłby nią też T.Love gdyby ostatnio Muniek się tak nie zeszmacił (to tylko moje prywatne zdanie, jeśli ktoś ma wątpliwości moge podjać dyskusję).

Szanuję muzykę kapel: Iron Maiden, Metallica, Sex Pistols, The Clash, Black Sabbath.....(i wielu innych ale nic mi już nie przychodzi na myśl).
Cenie sobie w muzyce: przesłanie, bunt, wyrażanie emocji tkwiących głęboko w nas, dźwięk gitar i perkusji (ogólnie ostre granie:).

PS. Nie znosze jak jacyś muzycy starają się być orginalni na siłe (chodzi mi tu o sposób życia, wygląd, itp.). Ale naturalny ekscentryzm baaaaaaaaardzo sobie cenie smile.gif

PS2 Jak to pisałam leciałaPiosenka Living colour - Flying opowiadająca o 11 września. Coś pięknego.

Ten post był edytowany przez KaRoLiNa: 01.10.2004 19:24


--------------------
T.Love - Marzyciele
Życie jest tak wspaniałe, że trzeba przez nie przejść
Czasami w to nie wierzę i myślę, że lepsza jest śmierć
Babilon-System swoją bronią pragnie zniszczyć mnie
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Ja wtedy właśnie żyję, gdy idziesz obok mnie
Dla mojej i dla twojej satysfakcji wszystko dzieje się
Życie jest tak wspaniałe, naprawdę to wiem
A ci, którzy chcą mnie zniszczyć, faszerują nas złem
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Na całe ziemi piekło - napompowany świat
Zatruty, zepsuty balon - nienawiść i gwałt
A nasze życie jest, nasze życie trwa
Dla mojej i twojej satysfakcji - dla naszego ja
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cat
post 01.10.2004 23:50
Post #9 

Unregistered









O święta naiwności...
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 02.10.2004 11:27
Post #10 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



phi. taak, komercja jest okropna, modne zespoły mamwdupie, waalczmy ze wszystkimi pop gwiaazdami i z komeercją ! ! !

Nirvana też była i jest modna, Iron Maiden i Metallica się, powiedzmy brzydko, zeszmacają, Osbourne też. to nie jest żaden underground, Ty takiego nie słuchasz z tego co widzę, nie wiem więc dlaczego mówisz, ze wszystko co modne i komercyjne to nie dla Ciebie. w dodatku z tego co widzę daleko Ci do oryginalności, a starasz się taka być, posądzając w dodatku o to innych. that's all.

no albo tak do Ciebie jeszcze i to jednocześnie do mojej opinii o dobrej muzyce: osobowość muzyków nijak się odnosi do tego co tworzą i to, że Muniek się ''zeszmacił'' to nie powinno zmieniać Twojej opinii o jego wcześniejszej twórczości, może Ci tak samo pasować w stu procentach jak kiedyś. tak samo jeśli chodzi o komercyjność- to ograniczone twierdzić, że nie lubisz x zespołu, bo robi piosenki dla kasy. są dobre? słuchaj, a motywacja z jaką zostały nagrane to rzecz drugoplanowa, bo i tak do końca jej nie poznasz.
kiedyś w sumie mnie zajmował tylko rock i jego odmiany. teraz zdarza mi się wszystko. a często nawet lepiej mi się słucha mało ambitnych piosenek, bo np. nie mam ochoty na całkowite wsłuchiwanie się, a przy lekkich utworach łatwiej się wykonuje naturalne czynności. właśnie dobra muzyka to dla mnie albo taki dodatek do wszystkiego co robię i ta musi być fajna po prostu ;p, albo coś do zastanowienia się jak mam ochotę i wtedy dopiero sięgam po ''coś więcej''.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 02.10.2004 11:52
Post #11 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




QUOTE
Szanuję muzykę kapel: Iron Maiden, Metallica, Sex Pistols, The Clash, Black Sabbath.....(i wielu innych ale nic mi już nie przychodzi na myśl).

Nie no, błagam. Wiem, ze każdy lubi to co lubi, ale zeby odrazu Iron Maiden z Clashem w jednym zdaniu pisać... O odrobinę wyczucia apeluję, bo to, az po oczach razi.


A z Muńkiem przesadzasz i to grubo. Jeśli ostatnie, powiedzmy osiągnięcia, tak ci zamazały wszystkie poprzednie płyty, to przepraszam, ale śmiem twierdzić, ze specjalnego znaczenia T.Love dla ciebie nigdy nie miał. A, ze niemal zestawiłaś go z Nirvaną, to i jej pozycję w twym serduszku sama podważasz, gdyż nasuwa się jedno pytanie. Cóż by było, jakby jednak Kurt nie palnął sobie w łep? Podejrzewam, ze nie stałby się legendą, być może nagrywałby dalej, niekoniecznie płyty na miarę Nevermind, słabsze, gorzej się sprzedające, nie na czasie itd.itp. Przez co boska otoczka, która tak przyciąga małolaty prysłaby jak bańka mydlana. Wtedy, zakładając, ze byś w ogóle o Nirvanie usłyszała, nie koniecznie 'odpowiadałaby ci w 100%', mam rację?

Najwyraźniej dobrej muzyki nie da się określić wymieniając tylko Autora. Może faktycznie wypadałoby ciut uściślić o tytuł płyty. Każdemu przecież mogą się zdarzyć buble w repertuarze, choć nie jestem jednak do końca przekonana, ze to po nich powinniśmy oceniać całość...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 02.10.2004 12:29
Post #12 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



dochodzę do wniosku, że nie ma czegoś takiego jak dobra muzyka. to wszystko zależy od poczucia estetyki i wrażliwości. a to u każdego człowieka jest inne. w ogóle wszystko jest tak cholernie względne... eh, nareszcie odkryłam tę wielką tajemnicę świata.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaRoLiNa
post 02.10.2004 15:29
Post #13 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 60
Dołączył: 24.05.2003
Skąd: Łódź




QUOTE
A z Muńkiem przesadzasz i to grubo. Jeśli ostatnie, powiedzmy osiągnięcia, tak ci zamazały wszystkie poprzednie płyty, to przepraszam, ale śmiem twierdzić, ze specjalnego znaczenia T.Love dla ciebie nigdy nie miał. A, ze niemal zestawiłaś go z Nirvaną, to i jej pozycję w twym serduszku sama podważasz, gdyż nasuwa się jedno pytanie. Cóż by było, jakby jednak Kurt nie palnął sobie w łep? Podejrzewam, ze nie stałby się legendą, być może nagrywałby dalej, niekoniecznie płyty na miarę Nevermind, słabsze, gorzej się sprzedające, nie na czasie itd.itp. Przez co boska otoczka, która tak przyciąga małolaty prysłaby jak bańka mydlana. Wtedy, zakładając, ze byś w ogóle o Nirvanie usłyszała, nie koniecznie 'odpowiadałaby ci w 100%', mam rację?


Co do Cobaina to pewnie masz racje. A osiągnięcia T.Love podobają mi się do płyty AlCapone, a późniejsze dokonania tego zespołu mi już nie odpowiadają. A z Munikiem to chodziło mi o to (i nie tylko), że w piosence "Dziwnym nie jest" napisał: "... a największym Kwaśny Olo zawsze jest i będzie leszczem..". Chyba wiadomo że w tym tekście chodzi o naszego wspaniałego prezydenta RP, którego niedawno Muniek w jakimś z wywiadów chwalił :/// (nie powiem dokładnie kiedy). Po za tym dla mnie T.Love przykro mi to pisać ale się z punkowej kapeli zrobił się popową, co mi się niezbyt podoba :/.

Z tym Iron Maiden to się czepiasz bo to nie jest żadna świętość tylko normalny zespół, może o bardzo dużych dokonaniach ale tylko zespół i mogłam go w jednym rzędzie wyminić nawet z Mandaryną czy Ich Troje i nikt nie powinien mieć o to do mnie pretensji.

Po za tym to wszystko co napisałam to jest tylko i wyłącznie moje prywatne zdanie do którego nikomu nic do tego

PS Zauważyłam na tym forum tendencję do czepiania się użytkowników, którzy mają na liczniku mniej niż 100 postów. To że się mało wypowiadam nie znaczy że jestem jakimś głupim nie obeznanym z niczym tłuczkiem, na którego można nabluzgać. Odwiedzam to forum od grubo ponad roku i się troche orintuje co i jak.


--------------------
T.Love - Marzyciele
Życie jest tak wspaniałe, że trzeba przez nie przejść
Czasami w to nie wierzę i myślę, że lepsza jest śmierć
Babilon-System swoją bronią pragnie zniszczyć mnie
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Ja wtedy właśnie żyję, gdy idziesz obok mnie
Dla mojej i dla twojej satysfakcji wszystko dzieje się
Życie jest tak wspaniałe, naprawdę to wiem
A ci, którzy chcą mnie zniszczyć, faszerują nas złem
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Na całe ziemi piekło - napompowany świat
Zatruty, zepsuty balon - nienawiść i gwałt
A nasze życie jest, nasze życie trwa
Dla mojej i twojej satysfakcji - dla naszego ja
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 02.10.2004 15:43
Post #14 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



ja myślałam, że sobie ktoś podyskutuje na temat Cobaina i tego co się wokół niego dzieje, a tutaj mnie tak zawiodłaś- przecząc sama sobie. pozatym znów nie mogłam się powstrzymać przed wyśmianiem (Nai, tym razem nie dlatego, że nie miałam co powiedzieć ;D) akapitu o Iron Maiden. po pierwsze, pokazuje raczej małe obeznanie muzyczne. po drugie, co do tego wymieniania (nt. którego aluzji nie zrozumiałaś), jest coś takiego jak taktowność i wyczucie. a bliżej Twoją głupotę pewnie przybliży Ci Nadzieja, nie chcę odbierać jej tej przyjemności.

a jeśli to tylko i wyłącznie Twoje prywatne zdanie i nikomu nic do tego to trzymaj je w swojej główce i nikomu nie przekazuj, bo ludzie, któryś raz powtarzam, że to jest forum DYSKUSYJNE. a nie ja napiszę swoje, Ty napiszesz swoje, ktoś napisze swoje i to w ogóle nie ma ze sobą związku.

pozatym jak już mówiłam -> mylisz osobę muzyka z muzyką jaką wykonuje. bo ciekawa osoba nie warunkuje dobrej muzyki, a dobra muzyka ciekawej osoby.

no i odpowiedź na ps. ostatnimi czasy nikt się nie czepia inteligentnych tłuczków, które mają coś ciekawego do powiedzenia. pozatym, powtarzam, forum jest między innymi od czepiania, póki nikt nie bluzga etc. i tak samo ''czepiamy się'' ludzi dłużej tutaj piszących, jeśli coś nam się nie podoba.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 02.10.2004 15:45
Post #15 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



[Vanilla Sky].Vanilla.Sky.-.Original.Full.Album.-.BO.-.Soundtrack.[VeryCD.com] [WarezFaw.comD4826967]\15-Various Artists - Vanilla Sky Soundtrack - 15 - Elevator Beat.mp3
E:\My Shared Folder\Albumy\[Vanilla Sky].Vanilla.Sky.-.Original.Full.Album.-.BO.-.Soundtrack.[VeryCD.com] [WarezFaw.comD4826967]\02-Various Artists - Everything In Its Right Place - Radiohead.mp3
E:\Filmy\Mp3\Promoe-The_Long_Distance_Runner-2004-ATM 192Kbps (Seeded By SnesHeaven.org)\08-promoe-kkkampain-atm.mp3
E:\Filmy\Mp3\Promoe-The_Long_Distance_Runner-2004-ATM 192Kbps (Seeded By SnesHeaven.org)\02-promoe-long_distance_runner-atm.mp3
E:\My Shared Folder\Albumy\AFU-RA.-.Body.Of.The.Life.Force.-.2000.-(full.album).Lazy.G.-.BlackSound.de.tf.-.192kbps\AFU-RA - Body Of The Life Force (full album) Lazy G - BlackSound.de.tf - 192kbps\Whirlwind Through Cities.mp3
C:\Tlen_pliki\Radiohead - Talk Show Host (Romeo & Juliet) .mp3
D:\Film\Mp3\Promoe-The_Long_Distance_Runner-2004-ATM 192Kbps (Seeded By SnesHeaven.org)\01-promoe-marathon-atm.mp3
E:\Mp3\Hiphop\Reszta\Dj Cam\Soulshine\AudioTrack 14.mp3
E:\Mp3\Loo_Eldo-Deszcz.mp3
C:\Documents and Settings\Lorak\Pulpit\Downloads\Looptroop.-.The.Struggle.Continues.-2002-(CHR)-.BAHONY.for.Blacksounds.de.tf.-192kbps\Looptroop-The_Struggle_Continues-2002-CHR\14-looptroop-last_song-chr.mp3
C:\Documents and Settings\Lorak\Pulpit\Downloads\Looptroop.-.The.Struggle.Continues.-2002-(CHR)-.BAHONY.for.Blacksounds.de.tf.-192kbps\Looptroop-The_Struggle_Continues-2002-CHR\11-looptroop-bandit_queen-chr.mp3
E:\My Shared Folder\Al Green - Aint No Sunshine When She's Gone.mp3
C:\Documents and Settings\Lorak\Pulpit\Downloads\torrent\Fugees - The Score\08 - Killing Me Softly.mp3
C:\Documents and Settings\Lorak\Pulpit\Downloads\torrent\Fugees - The Score\14 - Fu-Gee-La [Refugee Camp Remix].mp3
E:\Okładki\erykah badu-worldwide underground\Mama's Gun\10. Erykah Badu - Orange Moon.mp3
E:\Okładki\talib kweli - quality\07-talib_kweli-joy_ft_mos_def-cms.mp3
D:\Muzyka\01.23.04[AOST]_Wolf_s_Rain_OST_2(320cbr)[531D39D2]\Wolf's Rain OST 2\Wolf's Rain OST 2 - 22 - Cloud 9 (Maaya Sakamoto).mp3
D:\Muzyka\01.23.04[AOST]_Wolf_s_Rain_OST_2(320cbr)[531D39D2]\Wolf's Rain OST 2\Wolf's Rain OST 2 - 23 - Go To ~Rakuen~.mp3
D:\Muzyka\01.23.04[AOST]_Wolf_s_Rain_OST_2(320cbr)[531D39D2]\Wolf's Rain OST 2\Wolf's Rain OST 2 - 01 - Heaven's Not Enough (Steve Conte).mp3
D:\Muzyka\Mp3\Hip Hop\FROM NTRa\50 Cent - Super Mario Bros.mp3
D:\Muzyka\Mp3\Hip Hop\Noon - Bleak Output\06 Warsaw.mp3



Kilka przypadkowych przykladow dobrej muzyki.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaRoLiNa
post 02.10.2004 16:14
Post #16 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 60
Dołączył: 24.05.2003
Skąd: Łódź




Jak takie trudne jest do zrozumienia że komuś może się podobać zarówno Iron Maiden i The Clash to bym się w ogóle nie odzywała. Zresztą nigdy nie uważałam się za osobę taktowną. Co do Cobaina to niestety tak się prawie zawsze dzieje że jeśli jakaś osoba umrze to staje się legendą, co nie ma miejsca gdy żyje (nie chce mi się przytaczać przykładów, a nie trudno o nie). Po za tym jak śpiwa Perfekt " ..trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym ... ".

Co do mylenia osoby z muzyką, która ją wykonuje, to po prostu nie lubie jeśli zepół, który bardzo szanowałam i uważałam za wartościowy, przestał grać muzykę jaką grał przedtem na rzecz pieniędzy i komercjalizacji (czego nie znoszę), a jego frontmen zaczyna przeczyć swojej ideologi i temu co przekazywał wcześniej w tekstach swoich piosenek.

Jakoś nikt nie czepiał się bodajże Kiry (nic do niej nie mam) jak na jakimś innym temacie dotyczącym muzyki stwierdziła że nagranie Muńka z jakimś hip-hopowcem to profanacja (czy coś w tym sensie). Dla mnie tym samym jest to co opisałam wcześniej.

Wiem że to forum jest dyskusyjne, ale skoro tak się tu huczy o toleracji wobec homoseksualistów itp. nie potrafiąc tolerować tego że ktoś słucha jakiejś muzyki to wydaje mi się to nieco dziwne.

Bardzo się ciesze że nadzieja oświeci mnie w mej"głupocie i braku obeznania muzycznego" bo jak powiadali stariożytni lepiej być głupcem przez chwilę niż przez wieczność.

Do zlinczowania.


--------------------
T.Love - Marzyciele
Życie jest tak wspaniałe, że trzeba przez nie przejść
Czasami w to nie wierzę i myślę, że lepsza jest śmierć
Babilon-System swoją bronią pragnie zniszczyć mnie
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Ja wtedy właśnie żyję, gdy idziesz obok mnie
Dla mojej i dla twojej satysfakcji wszystko dzieje się
Życie jest tak wspaniałe, naprawdę to wiem
A ci, którzy chcą mnie zniszczyć, faszerują nas złem
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Na całe ziemi piekło - napompowany świat
Zatruty, zepsuty balon - nienawiść i gwałt
A nasze życie jest, nasze życie trwa
Dla mojej i twojej satysfakcji - dla naszego ja
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 02.10.2004 17:11
Post #17 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(Potti @ 02.10.2004 12:27)
osobowość muzyków nijak się odnosi do tego co tworzą
*



że co?????????????????????????????????????????????????????
cóż za wierótna bzdura.
jeśli jednak jest tak, jak piszesz to ja wyrzucam całą swoją kolekcję płyt i ślubuję nigdy więcej nie słuchać muzyki. tak. i wcale a wcale nie ironizuje w tym momencie ani nie wydaje mi się zebym przesadzała. kiedy słucham czegoś, to liczę na to, że płyną z tego szczere, prawdziwe emocje. tylko to mnie interesuje. jeśli dowiedziałabym się, że utwór, który uważam za przełomowy w moim życiu został stworzony na zasadzie: dobra, teraz trzeba napisać jakąś piosenkę, bo niedługo trzeba będzie wydać płytę, a na niej musi byc 13 utworów; więc może napisze o śmierci albo lepiej o miłości, chociaż w ogóle w nią nie wierzę. co z tego, że te tematy mnie nie interesują, pisanie tekstów a to co sam myślę, to dwie zupełnie różne sprawy. [może trochę przejaskrawiony przykład, ale chyba wiadomo o co chodzi] więc gdybym się dowiedziała, że Roguc w taki sposób napisał 100 tysięcy jednakowych miast, albo Rojek Długość Dźwięku samotności albo Stipe New Test Leper albo Muniek Dzikość Serca, to chyba bym się pochlastała, miała doła jak rów mariański i wpadła w depresję.

dla mnie w muzyce liczy się coś więcej niż tylko ładnie komponujące się słowa. może dla ciebie nie ma znaczenia przekaz i sens... ok, ale dla mnie to jest właśnie w muzyce najważniejsze. jeśli ktoś pisze o tym, czego nie czuje, nie rozumie... dla mnie to jest wtedy puste i bez sensu, równie dobrze mógłby w ogóle nie pisać. najważniejsza jest szczerość emocji, które autor chce przekazać. emocje, które daje się wyczuć się w każdym słowie i w każdym dźwięku. w taki sposób słucham muzyki. muzyka musi być wypełniona po brzegi szczerością. przecież jeśli ktoś tworzy muzykę,to w tej muzyce jest jakaś część jego, ona jest jego wizytówką, a jeśli ten ktoś nie pisze o tym, co naprawdę myśli, czuje, to.... nie no, po prostu nie mam słów na to [muzyków nijak się odnosi do tego co tworzą]. no litości. jak boga kocham.

a co do tego wymieniania w jednej linijce czy-jakos-tak, to o so w ogóle chodzi? ja sama słucham i Cradle of Filth i Janis Joplin, Tool'a i T.Love, więc... to znaczy, że tez jestem jakaś dziwna, bo mam tak rozbieżne gusta muzyczne? eeeeeeee ja w ogóle nie wiem o co chodzi, chyba naprawdę jakieś głupie dziecko jestem. huh.gif


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 02.10.2004 17:40
Post #18 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Kira -> nie do końca o to mi chodziło, trochę zbyt ogólnie napisałam. jasne, że napewno charakter ma wpływ na charakter piosenek. i nie twierdzę, że to i ich przekaz jest nieważne, bo dla mnie to też się liczy. miałam na myśli to, że na to czy lubi czy nie lubi dawną muzykę T.Love nie powinno mieć wpływu to co się ostatnio stało z Muńkiem. itp. to tak jak kiedyś mówiłam, że Evanescence czasem nagrywa coś dla kasy, ale nie rozumiem dlaczego to ma wpływ na odbieranie reszty ich twórczości.
masło maślane, ale nevermind.

i jeszcze co do tego wymieniania. nie o to mi chodziło z głupotą i dziwnością, że KaRoLiNa wymieniła The Clash razem z Iron Maiden. tylko, że jej następny post tłumaczył, że Iron Maiden nie jest świętością. to naprawdę było głupie.

a to ''trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym...'' to mnie rozwaliło. bo to się odnosiło do Cobaina i wynikało z tego, że dobrze zrobił, że sobie strzelił w łeb. jeśli lubisz takie legendy, które powstają jak dziecko traci ojca i zostaje na łasce jakiejś dziwki (która wysyła je do szkół z internatem potem, z tego co wiem), no to gratuluje.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 02.10.2004 18:35
Post #19 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Timmy -> Fajnie ze sie dzielisz ta muzyka ale nie rob aby forum sie rozjezdzalo.

QUOTE
A to nie jest tak, że każda muzyka jest dobra na swój sposób?

Przewaznie ale to rowniez zalezy co nazywac muzyka.

QUOTE
tylko zależy jeszcze to od indywidualnych preferencji. jeden widzi tylko gwizdek, manieczki i "dupcyś dupcyś umcyk dup

A to jest muzyka??

QUOTE
In Flames

W pyte sa! Z kolesiem od ang. w moim LO troche o nich debatowalismy.

QUOTE
dobrą muzyką może być i muzyka poważna i disco polo. to zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem 'dobra'. dobra, jako ambitna, dobra, czyli dobra do zabawy czy coś tam jeszcze innego.

Ja dobra muzyka nazywam muzyke poruszajaca. Ktora ma w sobie glebie i zywe instrumenty. Muzyke do ktorej stworzenia potrzebny jest talent a nie pare programow na kompie i absurdalny tekst.

QUOTE
Jeśli ktoś mówi, że dla niego dobrą muzyką jest O Zone lub Mandaryna, to ja mówię ok.

A ja ze maja spieprzony gust. Co w 99% sie sprawdza.

QUOTE
Moim zdaniem dobra muzyka to taka, która przede wszystkim nie jest robiona tylko i wyłącznie dla pieniędzy

Mnie tam Slayer sie podoba ale dziwnie sie czulem jak widzialem puleczke w hiper markiecie zawalona Slayerem. Zespol sie robi komercyjny ale maja dobre brzmienie. Rozwineli sie lepiej niz Metallica. Slayer jak dla mnie trzyma poziom a Metallica sie zeszmacila.

QUOTE
Zuważyłam że nieświadomie zaczełam się kierować zasadą Cobaina - "Wole być martwy niż modny".

Buntowniczka?

QUOTE
1. oszfak ale jestes trufan

Ej no jak to byc buntownikiem bez Nirvany?

QUOTE
2. ja mam wątpliwości i dyskusję podejmę. przepraszam dziewczynko, ale czy sądzisz, że Muniek będzie przez 90 lat śpiewał o buncie, seksie w ubikacji i pieprzonych żoliborzach? ludzie się zmieniają, są doroślejsi, czasami mniej, czasem poprostu zaczynają rozumieć pewne sprawy, które w młodości wydawały im się nie do pomyślenia. sama zobaczysz ;p

Ale wiesz zawsze mozna sie wycofac. Btw. ponoc wyszedl nowy album Kazika ktory drazni krytykow. Mnie jak narazie Kazik bardzo sie podoba i bardzo go cenie jako polskiego muzyka.

QUOTE
phi. taak, komercja jest okropna, modne zespoły mamwdupie, waalczmy ze wszystkimi pop gwiaazdami i z komeercją ! ! !

Wiek buntu czego sie spodziwalas?

QUOTE
....ludzie, któryś raz powtarzam, że to jest forum DYSKUSYJNE...

Wiesz wiekszosc tego nie wie zawsze trzeba to powtarzac.

QUOTE
Jak takie trudne jest do zrozumienia że komuś może się podobać zarówno Iron Maiden i The Clash to bym się w ogóle nie odzywała.

Przyklad ktory moze do ciebie trafi. Hunter i Sweet Noise. Ja bym nigdy tych zespolow razem nie podal. Nawet jezeli bym narzekal na Huntera to napewno nie zdegradowal bym go do takiej tantedy jaka jest Sweet Noise.

QUOTE
Wiem że to forum jest dyskusyjne, ale skoro tak się tu huczy o toleracji wobec homoseksualistów itp. nie potrafiąc tolerować tego że ktoś słucha jakiejś muzyki to wydaje mi się to nieco dziwne.

Bo sa gusta, gusciki i spieprzeone gusta.

QUOTE
jeśli dowiedziałabym się, że utwór, który uważam za przełomowy w moim życiu został stworzony na zasadzie: dobra, teraz trzeba napisać jakąś piosenkę, bo niedługo trzeba będzie wydać płytę, a na niej musi byc 13 utworów

Na takiej zasadzie dziala Cradle Of Filth.

QUOTE
a co do tego wymieniania w jednej linijce czy-jakos-tak, to o so w ogóle chodzi? ja sama słucham i Cradle of Filth i Janis Joplin, Tool'a i T.Love, więc... to znaczy, że tez jestem jakaś dziwna, bo mam tak rozbieżne gusta muzyczne? eeeeeeee ja w ogóle nie wiem o co chodzi, chyba naprawdę jakieś głupie dziecko jestem.

A ja slucham muzyki od Beethoven po Slayera.




--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 02.10.2004 18:46
Post #20 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(BlackOmen @ 02.10.2004 19:35)
QUOTE
jeśli dowiedziałabym się, że utwór, który uważam za przełomowy w moim życiu został stworzony na zasadzie: dobra, teraz trzeba napisać jakąś piosenkę, bo niedługo trzeba będzie wydać płytę, a na niej musi byc 13 utworów

Na takiej zasadzie dziala Cradle Of Filth.
*



wybacz, ale aż ciśnie mi się na usta: skąd to wiesz? nie sądze, żebyś siedział Dani'emu i reszcie w głowie i wiedział wszystko o ich twórczości.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 02.10.2004 18:53
Post #21 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



Weź Omen nie baw się w murofa, bo ty dopiero mi rozjeżdżasz forum ==' Nie umiesz pisać spójnych wypowiedzi, tylko komentować zdanie po zdaniu? Może warto się nauczyć. Coż za wkurwiająca wnikliwość i wygoda w jednym.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 02.10.2004 20:12
Post #22 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
wybacz, ale aż ciśnie mi się na usta: skąd to wiesz? nie sądze, żebyś siedział Dani'emu i reszcie w głowie i wiedział wszystko o ich twórczości.

Po ostatnim albumie to stwierdzam.

QUOTE
Weź Omen nie baw się w murofa, bo ty dopiero mi rozjeżdżasz forum ==' Nie umiesz pisać spójnych wypowiedzi, tylko komentować zdanie po zdaniu? Może warto się nauczyć. Coż za wkurwiająca wnikliwość i wygoda w jednym.

poczulem sie zjechany sad.gif

AEDIT
Co do tych Krejdli. Aby nie bylo ze jestem niemily i sie posluguje ch*** argumentami i ze jestem murofem na ktorym jak cos sie nie wzoruje za cholere. To czesc plytek to jest odgrzewanie satrych piosenek. W czesci z nich sie pojawiaja te same piosenki moze jaki mixy moze jakos remasterowane ale tak czy fak to brzmi jak zapchaj dziura.

Ten post był edytowany przez BlackOmen: 02.10.2004 20:21


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Teodora
post 02.10.2004 21:29
Post #23 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 260
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: dworzec kurski

Płeć: Kobieta



nirvana, pidżama porno, acid drinkers ( arka noego biggrin.gif ), pink floyd, annie lenox,
są zespoły których na co dzień nie słucham i raczej gatunkowo mi tez nie odpowiadają ale w moim mniemaniu robią/robiły dobrą muzykę i je szanuję, indios bravos i paktofonika

tyle...

Ten post był edytowany przez Teodora: 02.10.2004 21:30


--------------------
m
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 02.10.2004 21:31
Post #24 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




QUOTE
Z tym Iron Maiden to się czepiasz bo to nie jest żadna świętość tylko normalny zespół, może o bardzo dużych dokonaniach ale tylko zespół i mogłam go w jednym rzędzie wyminić nawet z Mandaryną czy Ich Troje i nikt nie powinien mieć o to do mnie pretensji.

Już padam na kolana i modły wznoszę!
A łącz sobie Iron Maiden nawet z Bajmem i Kozidrakową. Zwisa mi to i powiewa. Zespół jak wiele innych. A, że nie załapałaś czego się tak właściwie czepiałam (choć mym zdaniem była to zwykła uwaga z gatunku raczej tych grzeczniejszych), to pokazuje nam jak na dłoni ze u ciebie na szanowaniu Pistolsów i Clasha się kończy. Słuchałaś tego w ogóle? Tak pytam, z doświadczenia wiem, ze do tych płyt trudno się raczej dokopać. W Zet'ce ich raczej nie dają... No ale co tam będę gadać. Jak ci się chce wymieniać na jednym wdechu filary punk rocka i średni, lecący od lat na biorącej się niewiadomo skąd popularności zespolik metalowy, to twoja sprawa. Ja ci tego zabronić nie mogę. Ale powiedzieć, ze to razi po oczach jak cholera, mogę!
A tak na marginesie, jak już zauważyła Potti sama sobie przeczysz. Weź się wreszcie dziewczyno zdecyduj jakie masz zdanie. To naprawdę w życiu pomaga.

QUOTE
PS Zauważyłam na tym forum tendencję do czepiania się użytkowników, którzy mają na liczniku mniej niż 100 postów. To że się mało wypowiadam nie znaczy że jestem jakimś głupim nie obeznanym z niczym tłuczkiem, na którego można nabluzgać. Odwiedzam to forum od grubo ponad roku i się troche orintuje co i jak.

Boże, skąd ten kompleks niższości?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 02.10.2004 21:46
Post #25 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
średni, lecący od lat na biorącej się niewiadomo skąd popularności zespolik metalowy
czyzby szanowna waćpanna [=p] o IM pisała? w takim razie kilka milionów ludzi, którzy by to przeczytali, zmarłoby od wygotowania się krwi z organizmu :>
[co nie zmienia faktu, że IM mięknie na starość ;]]


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 18:00