Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ukraina, czyli sytuacja w owym państwie

avalanche
post 26.11.2004 19:48
Post #26 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



Rosja ma czelność mieszać się w sprawy Ukrainy, "mianować" sobie dogodnych pachołków, bo przecież rejon Morza Czarnego jest bardzo atrakcyjny. Korzyści jednak z tego wszystkiego płyną do Rosji i jest cacy. Według Kremla oczywiście.

Wiesz kelyy ja nie rozumiem w czym ten przesadyzm. Tak jak mówi Hagrid, wojsk na Ukrainę nie wysyłamy. Negocjacje nie mieszczą się według ciebie w granicach rozsądku? Całkiem dyplomatyczna sprawa. A chyba chodzi o to, żeby na Ukrainie nie zrobiła się rewolta i tłum nie został spacyfikowany przez siły rządowe.





--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 26.11.2004 19:57
Post #27 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Nie jestem w 100% przekonana czy Juszczenko jest dobrym wyjściem dla Ukrainy(że jedynym to inna sprawa), nie wszystko jest czarne i białe, i przeraża mnie, ze tyle osób wyjeżdża z tekstem, ze on ten kraj wyzwoli. Natomiast co innego to interesowność Polski. Skończoną głupotą by było gdyby ta interesowność w ogóle się nie pojawiła. I błagam, nie mówcie by zapomnieć o Rosji. Tu już naprawdę nawet gospodarka schodzi na drugi plan. W interesie Polski jest przede wszystkim to, zeby Putin nie położył łapy na Ukrainie. Chcielibyście mieć powtórkę z rozrywki i Nowy Związek Radziecki na całej wschodniej granicy? Osobiście już wolę Juszczęke i podejrzenia o nacjonalizm. Im dalej od komunizmu tym lepiej.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 26.11.2004 20:02
Post #28 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Jeszcze jest jedna rzecz, dla której Rosja chce aby Janukowycz został prezydentem jest to, że Ukraina jest "zaopatrzona" w bogactwa naturalne i gdyby to Janukowycz był prezydentem to wszystkie te bogactwa płynęłyby do Rosjii.


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kelyy
post 26.11.2004 20:06
Post #29 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 202
Dołączył: 23.04.2003
Skąd: Jelenia Góra




Nie, Ava, ale uważam, że Ukraińcy sami powinni zadecydować kto będzie ich prezydentem. O to mi chodzi.
Uważam, że negocjacje są jak najbardziej wskazane. Moze trochę źle się wyraziłam, bo polacy na pewno maja w tym jakis interes, w końcu Ukraina jest naszym sąsiadem, tylko, żeby te negocjacje nie przeszły w przesadyzm.
Tyle


--------------------
Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujmy zdefiniować kształt gruszki.
Jaskier, "Czas Pogardy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BeBe
post 26.11.2004 20:09
Post #30 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 229
Dołączył: 11.08.2003
Skąd: Gorzów Wlkp. /szary Poznań

Płeć: Kobieta



Taaa, im dalej od ruskich tym lepiej. Wystarczy, że w Białorusi i na Litwie mamy prorosyjską władzę. Nie wiem jak można zapomnieć o Rosji... Osobiście nie chciałabym ich pod swoją granicą, bo mam przed nimi stracha jak cholera(zresztą tak jak przed Niemcami, ale to już druga sprawa). A Rosja plus złoża naturalne i ziemie Ukrainy to już naprawdę przesada...


Kelyy skąd wiesz, że nie wybrali nieco inaczej niż pokazują oficjalne wyniki


--------------------
L'amitie doit etre cultivee comme un grain...

Uczę sie Poznania./ Mam go w dupie i uczyć się go już nie zamierzam.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kelyy
post 26.11.2004 20:12
Post #31 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 202
Dołączył: 23.04.2003
Skąd: Jelenia Góra




a czy ja powiedziałam, ze wiem?


--------------------
Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujmy zdefiniować kształt gruszki.
Jaskier, "Czas Pogardy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 26.11.2004 20:26
Post #32 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



kelyy - no ale w czym u licha przesadyzm w negocjacjach, ciągle używasz tego słowa, ale nic konretnie nie mówisz.

Bebe - ależ my ruskich mamy "pod swoją" granicą ^^" spójrz na północ, a dostrzeżesz "palec" Wielkiego Brata ;p

Adamkus jest prorosyjski? ekhm.


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 26.11.2004 20:37
Post #33 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
Nie, Ava, ale uważam, że Ukraińcy sami powinni zadecydować kto będzie ich prezydentem. O to mi chodzi.

no to przecież zdeydowali. i chyba widać na kogo większość głosowała. a to, że widać również jawne oszustwo i podrobienie wyborów to juz inna sprawa. Ukraińcy po prostu chcą mieć za prezydenta tego, na kogo głosowali, a nie tego, który sfałszował ich głosy.
i bardzo dobrze, że Polska się zaangażowała. pare lat temu sami mieliśmy podobą sytuację. walczyliśmy z komunizmem o nasz własny, wolny kraj [no może nie zupełnie my, ale nasi rodzice, dziadkowie]. i udało nam się [przynajmniej w pewnej mierze...:/]. więc niech im też się uda.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kelyy
post 26.11.2004 20:40
Post #34 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 202
Dołączył: 23.04.2003
Skąd: Jelenia Góra




Ta polityka wogóle jest pogrzana. I tyle.
Więcej sie nie wypowiadam.

Ava - nie, naprawde blush.gif


--------------------
Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujmy zdefiniować kształt gruszki.
Jaskier, "Czas Pogardy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 26.11.2004 20:44
Post #35 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Pax! Pax Forum Romanum!
Kwaśniewskiemu udało się doprowadzić do rozmów okrągłego stołu co jest już dużym sukcesem. Polotka głosi że jutro do Kijowa leci Putin...
Przypuszczam, że jedyną szansą na zwycięstwo opozycji jest rozszerzenie buntu...już flota, milicja, telewizja publiczna i inne agendy przechodża na stronę opozycji...


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 27.11.2004 21:09
Post #36 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Sumi, racja, że średni wiek to 12, a w porywach nawet 12 i pół, ale może znajdzie się pare osób, które chętnie zdanie wymienią.

Ja mam do powiedzenia tylko tyle - nie chciałbym, żeby Janukowycz został zaprzysiężony nie tylko dlatego, że Ukraińcy nadal będą tak strasznie manipulowani przez Rosję, ale również dlatego, że Ukraińcy są naszymi sąsiadami i choćby ze względów gospodarczych powinniśmy włączyć się do prostestu.
Szkoda mi Ukraińców i tyle, bo dość łatwo sobie zdać sprawę jak to u nich wygląda jeśli zapytamy naszych dziadków/ rodziców "jaka była Polska 20 - 30 lat temu?"...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 29.11.2004 12:12
Post #37 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Kwaśniewski wiezie im swoją gównianą retorykę i cuchnące kompromisy. Nic gorszego niż jakieś okrągłe stoły się Ukrainie nie może teraz przytrafić. Kuczma zarząda jeszcze roku, a Kwachu namówi opozycję do jakiegoś "historycznego kompromisu". A za rok Juszczenko będzie gryzł ziemię. Teraz albo nigdy. "My wygraliśmy! Ja jestem prezydentem! Mam ludzi, WON!!!" Tylko to moze podziałać. To już za daleko zaszło żeby kazać ludziom iść do domu i poczekać na wolność jeszcze trochę. Niezgadzam się Hagridzie, że ten naród trzeba jednoczyć. Ten naród sam podzielił i nie ma już ochoty na siłę szukać jedności z tymi od których chce się odciąć. Tam żyją Rosjanie ukraińscy i Ukraińcy. I chyba już nie chcą i nie umieją żyć razem. I proszę Cię Hagridzie, nie używaj słowa MASY. To bardzo brzydkie słowo. Masami się kieruje. Masy sa tępe i bezwolne. Masy to dzikie bestialstwo i nieposkromiona zawiść. Tam na ulice wyszli ludzie. Pojedynczy ludzie - razem. Naród. Podmiot, a nie przedmiot. Wiem, że Tobie też o to chodziło ale użyłeś wyjątkowo ohydnego słowa. Co do Rosji - tez nie mogę się z Tobą zgodzić. Bo nie żyjemy w platońskim świecie czystych idei. Żyjemy w świecie bytów realnych, a najbardziej realnym zagrożeniem dla wolności Ukrainy jest Rosja. I nie chodzi o wkroczenie wojsk (chociaż tego tez się boję), ale o to że Sowiety mają ten kraj w kieszeni. I teraz oni chcą z tej kieszeni wyjść i rządzić się sami. Ale chce tylko część narodu. Mniej więcej połowa kocha swój status wiecznych niewolników i św. spokój. Może ich jest nawet więcej!!!!! Może ich jest nawet 60%!!!! I co wtedy z okrzykami DEMOKRACJA DEMOKRACJA?!? Nie krzyczmy DEMOKRACJA bo to tylko atrapa. Pic na wodę. Krzyczmy WOLNOŚĆ. A popierajmy demokrację jeśli tej wolności służy. Na Ukrainie teraz akurat służy, ale gdyby było inaczej to czy zwolennicy wolności nie mieliby racji.....?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 29.11.2004 12:54
Post #38 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Tak się zastanawiam... A co będzie jak Rosja obrazi się na Kwaśniewskiego i całą Polskę i powie: Wystarczająco długo korzystaliście z naszej ropy. A teraz prosimy znaleźć inne źródło. Oczywiście nie ma to żadnego związku z poparciem dla Ukrainy...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 29.11.2004 15:43
Post #39 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



To wtedy będzie jazda. Rosja oczywiście może mieć jakieś pretensje do nas o to, że jej nie popieramy. Ukraina gdyby się podzieliła, to my jako Polska sąsiadowalibyśmy z biedniejszym regionem tego państwa. Lecz powinna zwyciężyć demokracja. Ale kto wie czy tam w najbliższym czasie nie będzie jakiegoś zamachu na jednego lub drugiego. Juszczenko był podtruwany, ale nie udało się go zabić. Sytuacja w tym kraju jest zła i wątpię czy w najbliższym czasie coś tam się zdarzy na korzyśc tego państwa.


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 29.11.2004 18:16
Post #40 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Obserwując poczynania prawicy najbardziej drażni jedno- zamiadt zając się ważnymi sprawami prowadzą bezsensowną i i miejscami absurdalną walkę z lewicą. Najlepszy przykład- wszystkie te plany dotyczące "rozliczenia" z obozem postkomunistycznym, już prawie konfiskują majątek Kulczyka, już powołują 'super-prokuratora"...suma sumarum powiększają rolę państwa, wzmacniają moc polityków zamiast ją ograniczać, wróców komuchy do władzy( bo wrócą nie żyjemy w świecie ideii) i wykorzystają super-prokuratura, zabioasię za konfiskowanie.itp. itd etc.
Władzy ma być mniej, dobra władza to taka o której nic nie słychać.
Kwasniewski- kolejny "cierń" dla prawicy. A dlamnie prezydent idelany jak na Polskie warunki- świetna prezencja, znajomośc wielu języków, nieżle opracowana dyplomacja, jeśli dzięki niemu uniknięto rozleu krwi to bardzo dobrze.
Przypominam że jeśli opozycja miałby przejąc władżę siłą Ukraina by steaciła.
Odciałby się od niej i zachód i tym bardziej wschód, silnie gospodarczo regiony wschodu nigdy nie dały by się w tej sytuacji przekonać. Wojna rozpad i dyplomatyczna izolacja.
Wyobraźmy sobie teraz, że prezydentem jest komplenty bałwan Kaczyński.
Co 2 dni mielibyśmy wzywiska od dziadów, przestepców, co chwilę ktoś "musiałby"
się podawać do dymisji....elektorat negatywny wzrastałby z dnia na dzień. Jednego dnia kogoś by wyzwał, innego dnia zjechał i bez żadnej ogłady skłóciłby wszystkich włączjąc prawicę. Po roku wszyscy mieliby go dość, jego poglądu są tu sprawą drugorzędną. Prezydent w Polsce powinien być kimś w rodzaju niezaleznego arbitra w przeciwnym razie jego rola jest żadna.
juszczenko manipuluje jak każdy inny- gdy się coś powtarza 100 razy to zawsze dla kogoś będzie prawdą. Już na tydzień przed wyborami jak mantrę powtarzał tylko ,że wybory będą sfałszowane. W tym chaosie jaki panuje w jego kraju zawsze można byłby znaleźć na nie jakieś dowody. Kalkulował prosto- jak wygra to ok, jak przegra to i tak nagada głupot i demonstranci się znajdą.
Specjalistką od kierowania masami jest ta Timoszenko....na jaj rozkazik masy w Kijowie zaraz zaczelyby wprowadzać bestiwalstwo w czyn. Na szczęście Juszczenko nie jest tak głupi by do tego dopuścić. Straciłby pół kraju, 70% gospodarki a wszystko autoamtycznie zostałoby włączone do Rosji....o całkowitej izolacji na zachodzie to już nie ma nawet co wspominać, przecież unia i tak jwest pro-rosyjska.
Jako, że traktuję Ukraińców pomiotowo nie chciałbym aby gineli na próżno w pomarańczowej rewolucji a wiele milionów z nich zostaloby włączonych do Rosji, nikomu tego nie życzę.
Jeszcze mała uwaga- Ukraina rządzona przez Juszczenkę byłaby: 1. albo tak sam jak w ostatnich latach-mało prawdopodobne, 2- duzo bardziej pro-zachodnia w wyniku zmiany mentalności ludzkiej.
Demokracja- powiem tylko tyle- gdyby Janukowycz uzyskał uczciwie 51% to tej rewolucji nie byłoby wcale bo uczciwośc to podstawowa sprawa. Ja za poglądy nikogo nie będę karał, niech sobie będzie Rosjaninem niech chce być niewolnikiem.

PS. W "Czasie" Korwin Mikke napisał, że wszyscy oficerowie brytyjskiej policji to czlonkowie loży 'Wielkiego wschodu".....Ja natomiast mogę się założyć o wszystkie pieniądze, że 95% z nich, testowanych na najlepszym wykrywaczu kłamstw powiedziałoby, że nigdy nie słyszało nawet takiej nazwy.
i tak będziemy bredzić o monarchii, karze śmierci i innych bzdurach zamiast robić wszystko by wejść na drogę Malezji czy Singapuru, wbrew pozorom to znacznie bliższe realizmu.
To nie demokracja przeszkadza w rozwoju, ona jest wszędzie i będzie wszędzie.
Moim zdaniem za jakieś 20 lat na świecie wśród 100 najbogatszych państw świata nie będzie żandego państwa nie-demokratycznego a kązde które złamie jej zasady szybko zostanie odizolowane.
Problem będzie polegał tylko na jednym- W niektórych krajach prawica będzie ciągle utrzymwyać silne państwo do walki z lewicą a jakiś nawiedzenieć będzie walczyć z d***kracją a w innym państwie dekoratycznym bez prawicy, żadna partia nie ędzie tak głupia żeby głosować za 50% podatku(PIS!!!!) i powoływać głupich urzędów lustracyjnych i innych za przeproszeniem "pierdół".
Może to dziwne, ale tłum który pójdzie pod pałac z okrzykiem Won być może wcale nie zapewni dobrobytu, pogrązy się raczej w chaosie i co jeszcze wązniejsze będzie izolowany co nie ulega najmniejszej wątpliwości.
Rynek uczy- trafić w średni gust znaczy sprzedać, zawsze istnieje cena równowagi między popytem a podażą. Prawica dziwnie często nie myśli prawami dżungli rynku, LPR nikogo by nie wpóścił, PIS tak się zamotał że przypomina socjalistów a UPR nie dość że skłociłby się z caluteńką Europą to wplątałby nas w taki chaos wewnętrzny że skupilibyśmy się tylko na własnych problemach zamist się rozwijać.
Oni ciągle myślą w kategoriach silnej władzy a w dobie globalizacji staje się ona zwykłym balastem. Pozatym nigdy nie będą rządzić.





--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 29.11.2004 18:46
Post #41 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



QUOTE(matoos @ 29.11.2004 12:54)
Tak się zastanawiam... A co będzie jak Rosja obrazi się na Kwaśniewskiego i całą Polskę i powie: Wystarczająco długo korzystaliście z naszej ropy.  A teraz prosimy znaleźć inne źródło. Oczywiście nie ma to żadnego związku z poparciem dla Ukrainy...
*


Wtedy na kolanach będzie trzeba iść żebrać do Norwegii, ale Ruskim nie opłacałoby się odcinać nas od ropy...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 29.11.2004 20:11
Post #42 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



QUOTE
Rosja oczywiście może mieć jakieś pretensje do nas o to, że jej nie popieramy.


A my jakieś przymierze mamy z Rosją o Ukrainie? Mi się wydaje, że w dwóch różnych obozach działamy, więc mogą mieć jedynie pretesje, że im "przeszkadzamy" w ustalaniu własnego ich porządku na Ukrainie.


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 29.11.2004 20:32
Post #43 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Hagridzie - mała władza musi być silna. Państwo ma mieć maciupeńkie poletko, ale na nim musi być silne i sprawne. A prawicy się nie dziwie. Nie mówię o speckomisjach i takich tam innych, tylko o chęci zniszczenia układu. Żyjemy w kraju w którym rządzi mafia i tajne służby. Nie możemy udwać, że jest fajno i budować na tym kapitalizmu, bo to jak budowanie zamku na piasku. Ludzie, którzy rządzą Polską nigdy na to nie pozwolą, bo to nie leży w ich interesie. Więć albo faktycznie rząd się w to nie miesza, a my wieszami ich na latarniach sami (wcale nie jestem tak znowu przeciw) albo trzeba uprzątnąć gówno, zanim staniemy się krajem pokroju Wenezueli. Rozbicie mafijno - politycznego układu to sprawa życia i śmierci tego kraju. A Kwaśniewski może se gadać językami i nic nie robić (bo dzięki temu jest taki spokojny i bezstronny), ale on jest jednym z ojców założycieli tego układu. On jest kapitanem tej ferajny, która pilnuje, żeby biznes mogli robić tylko swoi i żeby ten kraj był dalej jak dojna krowa. Ja Hagridzie jestem libertarianinem. Skrajnym. Ale nie da się budować państwa minimum dopóki Ci ludzie mają siłę. Bo będą trupy. Co do demokracji - wszystkie kraje Azji Południowo - Wschodniej zbudowały sobie kapitalizm na długo przed wprowadzeniemj demokracji. Demokracja jako taka ZAWSZE sprzyja rozrostowi państwa. To wręcz imperatyw. Nie mówię, że brak demokracji automatycznie sprzyja deetatyzacji, to by była brednia, bo dyktaorzy też prawie zawsze są etatystami. Rządzący zawsze są etatystami, więc tu tkwi wogóle problem podejścia liberała do władzy. Jak będzie za paredziesiąt lat? Nie wiem. Ale byłbym ostrożny z wieszczeniem globalnego zwycięstwa demokracji. Wszyscy zakładają, że część wschodnia jest silniejsza, a zachodnia sobie nie da rady. Ja się pytam, czy te deficytowe kopalnie i prekambryjskie fabryki to ma być to bogactwo?!? No dobra są złoża, ale kto jak ale Hagrid musi wiedzieć, że odeszły w przeszłość czasy kiedy innowacyjną gospodarkę można było zbudować na surowcach. Jakie surowce i bogactwa naturalne ma Singapur? Może te doniecki i inne niecki to pieprzony balast. Gdyby Juszczence nie brakło odwagi, żeby wybrać wariant ostro prorynkowy, to może sobie świetnie poradzić bez wschodu, który będzie go wiecznie sabotował. Co do demokracji raz jeszcze, już w Ukraińskim kontekście. Pewnie, że jeśli ktoś chce być niewolnikiem - droga wolna (teoretycznie; praktycznie wolność jest niezbywalna i nie ma od niej ucieczki). Ale 51% ludzi kochających niewolnictwo nie ma prawa nakładać kajdan 49%!!! Wiecej - 99% nie ma prawa pętać 1%! Jeśli chcą być Rosjanami i niewolnikami. Proszę bardzo - w Rosji. Wolność jest nadrzędna w stosunku do demokracji a prawo do wolności nie może być nikomu odebrane. W imię procentów. Może właśnie podział to ostatnia szansa na uniknięcie rozlewu krwi. Boże, jakbym się cieszył, gdyby spora część polactwa zajmującego się pobieraniem zasiłków i piciem jaboli postanowiła opuścić ten kraj na wieki. I Ukraińcom życzę, żeby sobie nie dali założyć kajdan przez ukraiństwo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 29.11.2004 20:35
Post #44 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Jeszcze jedno Hagridzie - piszesz o izolacji państw które nie będą się zanadto troszczyć o demokratyczne kanony. Cóż, w dobie globalizacji liczy się co innego. Jeśli to państwo będzie miało prężną gospodarkę to nikt sie nie będzie kłopotał jego ustrojem. A nawet jeśli, to coż może władza w dobie globalizacji...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PEQU
post 09.12.2004 19:48
Post #45 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 77
Dołączył: 09.12.2004
Skąd: xE{x: R+}




Ło bosze młodzi ludzie wlacza!
Viva la revolution!
Nie rzucim ziemi skad nasz rod!

Chodzi tylko o pieniadze, nie o zadana idealistyczna wolnosc. Przedostanie sie z jednej strefy wplyow w druga. Ale trzeba dorobic ideologie, zeby mlode, glupie umysly polecialy jak fala za swoimi liderami, ktorzy wykorzystaja ich jak narzedzia, ktore potem porzuca aby mogly w spokoju cieszyc sie 'wolnoscia'. Oh. Wszedzie jest tak samo ciemno - i na dnie rzeki i na dnie morza, tylko ryby sa inne.


--------------------
PEQU
NUTELLA FOREVER <=> x^nE[N+F]=>{x:R(x)#n}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 09.12.2004 20:09
Post #46 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Zobaczymy za pół roku, co Ukraińcy będą mówić na Juszczenkę. Myślę, że Juszczenko jest dobrym rozwiązaniem dla Ukrainy, pod warunkiem, że nie stanie się prezydentem, który nie poradzi sobie z narodem. Faktycznie, to jest walka o pieniądze. Prezydent zarabia więcej niz premier, i o to tłukli się Juszczenko z Janukowyczem. Lud wybrał Juszczenkę - ich wybór. Nastepne wybory pokażą, czy ktoś ośmieli się sfałszować wybory, czy też nie. Czy wybiorą demokrację, czy ciągnącego do Rosjii Janukowycza?


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 09.12.2004 21:21
Post #47 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



A mię się zdaje , że Ukraina w ciągu tych 10 lat z hakiem na koniec będzie miała taki 'hepiend' - Juszczenko okaże się wiadomo-jakim-prezydentem , zrobi się gigantyczny burdel i na stołek wejdą 'mniejsi lecz ci sami co wcześniej'.
Tylko..
Skąd to jest takie znajome ?...


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 10.12.2004 20:16
Post #48 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Jestem skłonny zgodzić się z twierdzeniem, że Juszczenko straci popularność i gdzieś ulecą dawne ideały. ale pewne wzorce i wartości obywatelskiego społeczeństwa pozostaną. To już w tej chwili jest inny kraj i to będzie trwała zmiana.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 10.12.2004 23:33
Post #49 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



a tak - o Juszczence mowa..

acha , i ja tak szczerze mówiąc mam Ukrainę gdzieś - nasi 'ulubieńcy' pchają się tam głównie po to , by odwrócić nas od problemach w kraju.. nie wiem czemu Juszczenkę wrzucają do mediów jakby był Polskim bohaterem , a nie zapominajmy , jak to miło mówił o Polakach przed wrześniem..
tak sobie zacytuje pwną rzecz o ukraińcach:

QUOTE
Fragment ulotki "Ukraina tylko dla Ukraińców" kolportowanej w cerkwiach na Wołyniu przez zwolenników Wiktora Juszczenki (całość zamieszczona w tygodniku "Tydżeń", www.temnik.com.ua :

Dość już mamy wiekowego ucisku zaborców - Moskali i przeków (pogardliwe przezwisko Polaków za "szeleszczący" język - przyp. red.). Dość mamy słuchania Żydów-prowokatorów! Nadszedł czas : Ukraina tylko dla Ukraińców! Wygonić z naszych ziem bulbaszów, Moskali, przeków i Żydów! Przepędźcie z terenów Ukrainy cerkwie moskiewskie i domy modlitwy pseudochrześcijan baptystów! Precz z Ukrainy wszelkie brudy! Mamy swoją własną Cerkiew - ukraińską! Mamy swoich bohaterów - Ukraińców, którzy z bronią w ręku walczyli o naszą niepodległość! Wykorzenimy język moskalski wprowadzająć do całego szkolnictwa od Krymu do Lwowa wyłącznie język ukraiński! Wiktor Juszczenko gotów jest na wszystko, aby ustanowić na Ukrainie prawdziwy ukraiński porządek! Nasza władza będzie straszna dla Moskala, Żyda, Polaka i bulbaszy, jeżeli nie przyjmą naszego wyzwania, jeżeli nie będą uczęszczać do Naszych Cerkwi!


no cóż , a powiadają że to my żyjemu historią..

Ten post był edytowany przez Hefaj: 10.12.2004 23:36


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 11.12.2004 21:18
Post #50 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Przecież to tylko głosy ekstremistów, którzy zawsze doczepiają się do ruchów skupiających tak wielkie rzesze ludzi.
Nacjonalizm jest tarczą qwykorzystywaną w trudnych czasach a takie są włąsnie na Ukrainie. Jasne, że możemy wszystko olać.
Tylko, że mi nie zależy wcale na wpływach a na silnej Ukrainie właśnie.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.04.2024 21:30