Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Legalizacja Marihuany

Rysiek_Kowal
post 21.06.2007 16:18
Post #26 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 984
Dołączył: 12.07.2006

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(messer @ 21.06.2007 16:00)
Wspomniałem o raporcie who. Wystarczy odrobinę wysilić umysł i poszukać.
3 lata temu zajmowałem się dietetyką, rok temu przez jakiś czas działałem w branży fmcg i wellness. Jako, że właścicielem firmy był znajomy jeździliśmy na wiele sympozjów naukowych.

I to czyni Cie autorytetem dla nas i nie musisz podawać argumentów, tak?

Jeżeli wyrażasz swoje zdanie to pisz, "JA uważam", jeżeli podajesz jakies fakty i informacje podawaj konkretne informacje. Wspomnienie o "jakimś" raporcie, który jest "gdzieśtam" i "ktośtam" go napisał nie jest żadną informacją. Konkrety, konkrety, konkrety.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 21.06.2007 22:01
Post #27 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



Rysiek - przecież messer podał niektóre źródła informacji... bez przesady, chyba masz swoją klawiaturę i możesz sobie w pisać w google kilka haseł. I jeżeli raport WHO to dla Ciebie "jakiśtam" raport, to ciekawa jestem, jakie raporty uznajesz ;]. Dlaczego ma pisać "ja uważam", skoro usłyszał to na sympozjum naukowym? Może ma podać Ci daty i adresy?

Moje zdanie jest takie: dopóki państwo nie opanuje powszechności kupowania alkoholu przez nieletnich, nie powinno być legalizacji marihuany. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z 12-latkami spijającymi tanie wino pod szkołą to niestety marichuana byłaby równie łatwa do zdobycia przez ludzi w każdym wieku. No i oczywiście legalizacja od 18 lat, chociaż gdyby była możliwość, moim zdaniem powinno być od 21. roku życia (wiem, że to nierealne w Polsce).

Najśmieszniejsze są argumenty typu: "po legalizacji mniej ludzi będzie palić" (legalizacja ma dotyczyć dorosłych osób, a te nie palą dlatego, że jest to zakazany owoc).

Trudno też ocenić kwestię finansową. Nie sądzę, by zyski były zauważalne w skali państwa. Na początku legalizacja wiązałaby się raczej ze stratami.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rysiek_Kowal
post 21.06.2007 22:24
Post #28 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 984
Dołączył: 12.07.2006

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(voldzia @ 21.06.2007 22:01)
Rysiek - przecież messer podał niektóre źródła informacji... bez przesady, chyba masz swoją klawiaturę i możesz sobie w pisać w google kilka haseł. I jeżeli raport WHO to dla Ciebie "jakiśtam" raport, to ciekawa jestem, jakie raporty uznajesz ;]. Dlaczego ma pisać "ja uważam", skoro usłyszał to na sympozjum naukowym? Może ma podać Ci daty i adresy?
Tak, mam klawiaturę i rozum, ale nie wszyscy może mają, a że to dyskusja w jakimś stopniu publiczna to każdy ma prawo dostać wiarygodne fakty albo szczerą opinię. Po prostu zirytują mnie chwyty erystyczne w stylu "każdy inteligenty człowiek wie", "już dawno dowiedziono, że", "oczywiście wszyscy wiemy" itp. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony po prostu na tym punkcie. Albo udzielamy konkretnych informacji albo wyrażamy opinię. Nie potrzebna tutaj ani kropli socjotechniki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 21.06.2007 23:07
Post #29 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Dyskusja schodzi widze na kwestie czy maruhuana jest szkodliwa. I kazdy debil wie, ze posluze sie wzmocnionym argumentem tzw. autorytetow wszelkiej masci, ze jest szkodliwa jak cholera. Raporty WHO zwykly byc zawsze ustawione pod wiatr czasow, ale to oczywiscie moja opinia. Ja nie potrzebuje raportow, bo widzialem co trawa moze z ludzmi zrobic. Ale dalej nie uwazam, zeby panstwo mialo prawo zakazywac tego doroslym ludziom. Tylko oczywiscie zadnego panstwowego leczenia dla cpunow. Troche darwinizmu spolecznego by sie w tej kwestii przydalo. Glupi gina.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
messer
post 21.06.2007 23:20
Post #30 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 20.06.2007
Skąd: KrK-PBW

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Rysiek_Kowal @ 21.06.2007 22:24)
QUOTE(voldzia @ 21.06.2007 22:01)
Rysiek - przecież messer podał niektóre źródła informacji... bez przesady, chyba masz swoją klawiaturę i możesz sobie w pisać w google kilka haseł. I jeżeli raport WHO to dla Ciebie "jakiśtam" raport, to ciekawa jestem, jakie raporty uznajesz ;]. Dlaczego ma pisać "ja uważam", skoro usłyszał to na sympozjum naukowym? Może ma podać Ci daty i adresy?
Tak, mam klawiaturę i rozum, ale nie wszyscy może mają, a że to dyskusja w jakimś stopniu publiczna to każdy ma prawo dostać wiarygodne fakty albo szczerą opinię. Po prostu zirytują mnie chwyty erystyczne w stylu "każdy inteligenty człowiek wie", "już dawno dowiedziono, że", "oczywiście wszyscy wiemy" itp. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony po prostu na tym punkcie. Albo udzielamy konkretnych informacji albo wyrażamy opinię. Nie potrzebna tutaj ani kropli socjotechniki.
*



http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,666
http://hyperreal.info/node/558

Jednakże faktem jest to, że na każde opracowanie potwierdzające moją tezę można znaleźć jej przeciwieństwo.

Zastanawia mnie jednak jeszcze kilka rzeczy. W sprzedaży dostępna jest masa środków o działaniu drastycznie bardziej intensywnym. Do niedawna bez recepty można było kupić tussipect, który popity kawą dawał niezłego kopa. Tussipect jest teraz tylko na receptę. Paradoks polega na tym, że bez problemu można dostać środki zawierające efedrynę[którą tussi zawiera] na przykład w sklepach sportowych lub przez internet. BTW- efedryna jest prekursorem amfetaminy, ma również dosyć podobne właściwości. Proponuję znaleźć w internecie opinie osób od niej uzależnionych.

Popularna żubrówka zawiera bardzo duże ilości kumaryny powodujące marskość wątroby.

Przykłady substancji dostępnych w Polsce w każdym sklepie a o niebo groźniejszych od "skręta" można wypisywać w nieskończoność. Ale po co? Wystarczy podać alkohol. Sami wiemy jakie szkody wyrządza. Mimo wszystko jest dostępny praktycznie bez ograniczeń [oprócz pseudopełnoletności].



Edit: do Katona.

Jak już wspominałem życie potrafi zniszczyć nawet uzależnienie od czekolady. To tylko kwestia posiadania szarych komórek i umiejętnego z nich korzystania.


Ten post był edytowany przez messer: 21.06.2007 23:21
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 21.06.2007 23:34
Post #31 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Tak. Oczywiscie. Zrownajmy czekolade z trawa, a trawe z koksem i mowmy, ze wszystko jest dla ludzi i jak bedziesz rozsadny. A co drugi tuman uzna, ze skoro zre czekolade i zyje, to z koksem tez sie uda.

Szczere pytanie - tu jest internet, nikt Cie nie bedzie identyfikowal. Palisz trawe?

Ja uwazam, ze nie panstwo jest od tego, zeby ludziom zabraniac sie truc. Jesli chca przy tym rajcowac sie danymi statystycznymi, ze robia super i jest zajebiscie, to mam to w dupie, poki nie sa moja rodzina ani kims kogo kocham. A wtedy to nadal nie jest sprawa panstwa i policji. Chociaz moja juz tak. A jesli nie to powtarzam, mam to w dupie i widocznie kretyni musza ginac. Kiedys gineli, bo zycie nie jest dla kretynow. Ale wspolczesnie jest opieka socjalna, zasilki, renty, odszkodowania i tawkowa propaganda, wiec latwiej w swoim debilizmie trwac calymi latami bez wiekszej krzywdy dla siebie. Nie lubie Nietschego, ale moze mala szczypta takich klimatow swiatu sie przyda. Zazywasz - przegrywasz - sp...laj.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
messer
post 21.06.2007 23:46
Post #32 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 20.06.2007
Skąd: KrK-PBW

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Katon @ 21.06.2007 23:34)
Tak. Oczywiscie. Zrownajmy czekolade z trawa, a trawe z koksem i mowmy, ze wszystko jest dla ludzi i jak bedziesz rozsadny. A co drugi tuman uzna, ze skoro zre czekolade i zyje, to z koksem tez sie uda.

Szczere pytanie - tu jest internet, nikt Cie nie bedzie identyfikowal. Palisz trawe?

*



Katon -> zliczę to na palcach jednej ręki i jednak nie czuje się uzależnionym ćpunem.

Drugą część Twojej wypowiedzi popieram. Ja tylko usiłuję przedstawić niektóre fakty świadczące o realnej szkodliwości thc.

PS> Troche wysilku i nie bede Ci sie musial przedstawiac ;-)

Ten post był edytowany przez messer: 21.06.2007 23:46
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 22.06.2007 16:53
Post #33 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ale dlaczego nie dla odwyków? Jeśli już to 'nie dla odwyków z publicznych pieniędzy', które i tak są zwykle do dupy.

Nie wiem czy palacz zasługuje na raka, ale jeśli go dostaje to sam jest sobie winien. Nie koncerny tytoniowe i kowboj z Marlboro. Z wódką to samo. Żal mi pijaków. Mi w ogóle ciągle kogoś żal, nawet złodzieji mi żal, ale to mój żal i moja sprawa. Patrząc na chłodno zapity dziad nie zasługuje na publiczne pieniądze. Całe życie nic nie robił tylko chlał. Jeśli ludzie, którzy nie chlali postanowią mu pomóc - go on. Jeśli nie - ich prawo.

Uważam po prostu, że użwyki to powinno być własne ryzyko. Jeśli ktoś kupuje kupon w lotka za 20 złotcyh i nie wygrywa miliarda to nie prosi o oddanie mu tej kasy. Jeśli ktoś w loterii stawia swoje płuca albo mózg, to jest jego sprawa. Ale jeśli nie wygra transcendentnego poszerzenia świadomości i harmonii z wszchświatem tylko dziury w mózgu i głupawy uśmieszek, to cóż mi do tego?

Ten post był edytowany przez Katon: 22.06.2007 16:55
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 22.06.2007 19:23
Post #34 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Marihuanę niektóre ruchy religijne uważają z święte ziele...


QUOTE(hazel @ 21.06.2007 16:02)
Oj, zdziwiłbyś się jak dobrze poinformowane są teraz dzieci. Mam siostrę w wieku 13 lat. Dla niej zwroty joint, masturbacja czy seks analny nie są tajemnicą (podaję autentyczne przykłady)
*



U mnie w szkole goście z drugiej klasy podczas rozmowy między sobą bardziej ciekawymi sformułowaniami rzucają...

Ten post był edytowany przez Zeti: 22.06.2007 19:24


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
messer
post 22.06.2007 22:30
Post #35 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 20.06.2007
Skąd: KrK-PBW

Płeć: Mężczyzna



pójdźmy dalej...


dlaczego mam łożyć na dwudziestolatka po dwóch zawałach, który nie potrafił chipsom i pączkom powiedzieć nie? [a takich też zaczyna być coraz więcej]

Chociaż z drugiej strony. Płacę podatki? Płącę. Płacę składki zdrowotne, chorobowe i inne zusowskie wynalazki? Płacę. Jestem ubezpieczony? Ano jestem.

Nie bój nic. W razie czego [tfu, tfu, odpukać] wątpię żebyś finansował moje leczenie ;-)

Ten post był edytowany przez messer: 22.06.2007 22:30
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 22.06.2007 22:46
Post #36 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




QUOTE("Katon")
Uważam po prostu, że użwyki to powinno być własne ryzyko.


Oczywiście. Ale czasem bywa tak, że system MUSI być mądrzejszy od człowieka. Właśnie dlatego nie wyobrażam sobie likwidacji publicznej służby zdrowia. Właśnie dlatego (między innymi, ale w ekonomię wskakiwać nie będziemy) nie można emerytur wypłacić w całości z góry. I tyle. No bo pójdźmy dalej. Mi też jest żal tego wspomnianego zapitego dziada. Ja też uważam, że jest sobie sam winien. Ale ta świadomość nie sprawi, że przestanę czuć obrzydzenie widząc go. Z nią czy bez niej, wolałbym go nie oglądać.

Zostawiając wolny wybór musimy mieć świadomość, że część społeczeństwa nie będzie umiała z niego skorzystać we właściwy sposób. I nieważne, czy stoczy się 5%, 0,7% czy 0,001%. W skali całego społeczeństwa będzie to wielu ludzi. Do wielu ludzi zalegających parki, dworce i inne przytulne miejsca dołączy jeszcze więcej uzależnionych. Bo niezależnie od tego, co mówią rozmaite mniej lub bardziej paranoiczne raporty, fakt pozostaje faktem - legalizacja trawy to prosta droga do jej masowego rozpowszechnienia. I wszelkich tego faktu konsekwencji. A przecież przy wszelkich środkach odurzających dochodzi fakt, że delikwent jest niebezpieczny nie tylko dla siebie ale i dla otoczenia. Ktoś pijany nie tylko rozwala swoją wątrobę. Ktoś pijany może dać mi w łeb bez powodu. Ktoś pijany może bez specjalnego wysiłku ani złych intencji zjechać na lewy pas drogi i zabić mnie zderzeniem czołowym. Szersze rozpowszechnienie zioła = więcej kierowców pod jego wpływem. Takie negatywne efekty uboczne można by mnożyć jeszcze długo.

A co do kwestii zrównania statusu alkoholu, marihuany i tytoniu...myślę, że wszystko już zostało powiedziane. Bo w zasadzie kontekst kulturowy zamyka dyskusję. Jestem przekonany, że (to czysta teoria) gdyby tytoń i alkohol pojawiły się dzisiaj - i od początku było wiadomo, jakie efekty w skali mikro i makro ich stosowanie przyniesie - zostałyby zakazane. Ale historia potoczyła się tak a nie inaczej i dzisiaj jakiekolwiek zakazy są już nierealne. Jeśli w ogóle można coś zmienić, to ewolucją a nie rewolucją. Ale czy to jest powód, żeby równać w dół ? Coś jest mimo wszystko złe i musi złe pozostać. Trudno. Ale czy musimy w imię jakiejś abstrakcyjnej sprawiedliwości dopuszczać do kolejnych...nazwijmy to "zjawisk" ? IMHO mamy świetną i niepowtarzalną okazję zgnieść w zarodku narodziny czegoś takiego. Albo przynajmniej drastycznie je spowolnić i ograniczyć.



--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 22.06.2007 22:54
Post #37 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Ciekaw jestem, gdzie znalazłby się tak odważny polityk, który by takie "Zezwolić na wszystko i zobaczyć, co przeżyje" zaproponował. smile.gif


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
messer
post 22.06.2007 22:54
Post #38 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 20.06.2007
Skąd: KrK-PBW

Płeć: Mężczyzna



Zwodnik-> kontekst kulturowy również do mnie jak najbardziej przemawia jednak pojawia się pewne "ale".


Tabaka, której przyznaje się w kulturze polskiej dosyć zaszczytne miejsce została zdelegalizowana w roku 1995 aż do roku 1999. I jakoś całą akcję udało się przeprowadzić [zaraz podniesie się larum, że tabaka- wyrób regionalny, mała ilość Kaszubów, itp... jednak z tego co pamiętam to przed tym okresem była dosyć mocno rozpowszechniona].



edit: do PrZeMeK Z.

Już był taki co chciał wszystkiego zabronić. Całkiem nieźle mu poszło ;-)

Ten post był edytowany przez messer: 22.06.2007 22:55
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilith
post 22.06.2007 23:55
Post #39 

non sono sposata!


Grupa: czysta krew..
Postów: 3543
Dołączył: 06.10.2006

Płeć: Kobieta



po krótkim namyśle stwierdzam iż messer to novi.
sądząc głownie po adresie ;]

ja zapaliłam 2 razy, więcej nie chcę, bo a) szkoda mi kasy, b) nie bawi mnie robienie z siebie debila - a tak własnie zachowują się ludzie po trawie, c) ogólne zmulenie raczej mi nie odpowiada.
i jestem przeciwna legalizacji - głównie dlatego, ze nie chcę miećw domu za 20 lat roślinę zamiast dziecka.


--------------------
user posted image

ha!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 23.06.2007 06:53
Post #40 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



a ja mysle ze messer to inny znany wszem i wobec uzytkownik na m.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
messer
post 23.06.2007 07:12
Post #41 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 20.06.2007
Skąd: KrK-PBW

Płeć: Mężczyzna



w sensie, że ja już tutaj byłem?



Lilith: gratuluję umiejętności dedukcji laugh.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vold
post 23.06.2007 09:56
Post #42 

rzygacz pospolity II


Grupa: czysta krew..
Postów: 1190
Dołączył: 25.04.2006
Skąd: Spółdzielnia Osiedlowa

Płeć: Mężczyzna



Już pomijając całą kwestię, to dobija mnie wsadzanie czy wyroki za posiadanie grama czy nawet mniejszej ilości. Tylko czaić jak dzieciaki się trzeba.


--------------------
Dwudziesta trzecia, dzień jak Kukuczka zleciał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 25.06.2007 00:30
Post #43 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




Dlaczego ? Albo coś jest legalne, albo nie. A Maryśka jak na razie nie jest. Swego czasu posiadanie niewielkiej ilości "na własny użytek" nie było karalne. Ale był to piękny okaz bubla prawnego. bo po pierwsze jakoś zapomniano zdefiniowac tę "niewielką ilość" a po drugie...jak można legalnie posiadać coś, czego nie można legalnie kupić, sprzedać ani wyprodukować ?

Niezależnie od tego, co jako społeczeństwo postanowimy, trzeba się tego trzymać.


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 25.06.2007 00:32
Post #44 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



A ja się zastanawiam po co ludziom w ogóle marycha?
Co ona takiego daje?
Może ktoś mi to wytłumaczy?


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 25.06.2007 00:47
Post #45 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



A po co ludziom alkohol?

Po prostu pod wpływem czujesz się lepiej. Albo przynajmniej tak ci się wydaje.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miranda
post 25.06.2007 00:49
Post #46 

Prefekt


Grupa: czysta krew..
Postów: 396
Dołączył: 18.06.2007

Płeć: Mężczyzna



tymek- uważam że i tak na to się przymyka oko. tak samo jak na picie przed osiągnięciem pełnoletniości itp. a kary mają nie tylko zastosowanie represyjne, ale także prewencyjne i w tym momencie jak wiesz, że grozi ci to i to, to się zastanowisz zanim będziesz taką trawę przy sobie nosił. nie wszystkich to odstraszy, ale pewien procent już tak i to jest jakiś sukces prawodawcy.


--------------------
I'm a bad cat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 25.06.2007 00:49
Post #47 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



Też się zastanawiam, po co ludziom alkohol.
Być może nie rozumiem tych spraw, jako żem abstynent.

Ten post był edytowany przez kObra.: 25.06.2007 00:50


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vold
post 25.06.2007 18:16
Post #48 

rzygacz pospolity II


Grupa: czysta krew..
Postów: 1190
Dołączył: 25.04.2006
Skąd: Spółdzielnia Osiedlowa

Płeć: Mężczyzna



Hm, prawo bywa paradoksalne bardzo często.
Trawka bywa takim samym znieczulaczem jak alkohol, tym bardziej nie rozumiem czemu ktoś palący załóżmy 5 lat ma być nagle wrzucany za kratki, bo spala sobie jednego jointa dziennie siedząc w parku nie robiąc nikomu krzywdy. Mimo że jest to hasło populistyczne to 'trawka to spokój, alkohol to szaleństwo'. Dzieciaki [ale i nie tylko] coraz częściej od alkoholu wpadają w większe gówno.

Ale rzadziej i tak są zatrzymywane pojedyńcze osoby, które popalają, niż grube ryby handlujące. Policja się za nich bierze, obserwuje i w końcu wyłapuje.

Swoją drogą znajomy pracuje teraz w prokuraturze, spraw o posiadanie/handel dziennie bywa do 2-3, spraw o jazdę po pijanemu 5 razy tyle. Szafkę z tymi sprawami muszą mieć oddzielną. bo razem z innymi się nie mieści.


--------------------
Dwudziesta trzecia, dzień jak Kukuczka zleciał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 25.06.2007 18:36
Post #49 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



ja bym jeszcze zalegalizowała jedzenie grudy z jogurtem w przydrożnych barach.

nikt nikogo do niczego nie zmusza. nie wszyscy pełnoletni piją alk. zalegalizowanie palenia nie oznacza że wszyscy zaczną palić. kto chce to przecież i tak znajdzie dojście, to nie jest duży problem. mi w sumie ta legalizacja nie robi właśnie z powodu przed chwilą wspomnianego. zresztą palenie to jest jakiś tam etap 'młodości' przez który prawie każdy przechodzi, mija i spoko można po tym też wyrosnąć na porządnego obywatela.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miranda
post 25.06.2007 19:12
Post #50 

Prefekt


Grupa: czysta krew..
Postów: 396
Dołączył: 18.06.2007

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(vold @ 25.06.2007 19:16)
Swoją drogą znajomy pracuje teraz w prokuraturze, spraw o posiadanie/handel dziennie bywa do 2-3, spraw o jazdę po pijanemu 5 razy tyle. Szafkę z tymi sprawami muszą mieć oddzielną. bo razem z innymi się nie mieści.
*


co moim zdaniem dowodzi, że jak się bydłu na coś pozwala, to ono nie potrafi takiego pozwolenia wykorzystać w racjonalny sposób.
wolę założyć, że jak zabroni się trawy, to ileśtam dzieciaków wystraszy się zagrożenia karą, ileśtam będzie palić, ale wpadnie z własnej głupoty, a ileśtam będzie palić ale na tyle potrafi pomyśleć, żeby zrobi to w sposób nieprzeszkadzający innym śmiertelnikom, jak również policji.
tak jak już mówiłam- te wszystkie zakazy i tak nie są strasznie mocno przestrzegane. jak ktoś pali w jakimś klubie, to rzadko kiedy np ochrona miesza w to policję, spotykam się jednak z wywalaniem takich przyjemniaczków ;p

a tak zupełnie od siebie- znam lepsze przyjemności niż palenie trawy ;p


--------------------
I'm a bad cat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 08.05.2024 18:47