Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony « < 5 6 7 8 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Syriusz Black, tylko tutaj...

Klaud ze Slytha
post 06.05.2005 16:40
Post #151 

Ślizgonka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 430
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Mazańcowice

Płeć: Kobieta



Pewnie chodzi mu o uśmiercenie Blacka =P

Kurde, Syriusz, co ja się na twoje wypowiedzi tak ostatnio natykam? Idź, ty nabijaczu ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 06.05.2005 16:49
Post #152 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Nudzi się chłopakowi, no co. Klaud, a ja na ciebie się natykam tongue.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Klaud ze Slytha
post 06.05.2005 16:51
Post #153 

Ślizgonka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 430
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Mazańcowice

Płeć: Kobieta



Skutki nudy. Nie mam co robić, na Antrim cisza, na Mirriel cisza, to tu siedzę tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brian Viper
post 07.12.2005 15:45
Post #154 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 05.12.2005
Skąd: Garaż




Najbardziej szkoda mi tego że Syriusz nie żyje.


--------------------
Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty ale ja jestem ponad to bo w końcu czas to pieniądz.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 19.06.2007 19:28
Post #155 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



O lol nie odpowiedziałem na to 2 lata temu XD
Co mi się nudzi.. k.... wściekły byłem, że mi go zajebała Rowling i tyle ...
A dzisiaj oblałem egzamin z historii prawa i tez jestem wściekły k....!


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zakohana w książkach
post 03.07.2007 18:59
Post #156 

Szukający


Grupa: Prefekci
Postów: 473
Dołączył: 27.03.2007
Skąd: Kraków

Płeć: Kobieta



Ja... no nie wiem co o tym myśleć. Sto pomysłów na minutę, a wszystkie równie prawdopodobne. Ja jak pierwszy raz przeczytałam o śmierci Syriusz nie płakałam. Wtedy to nie było w moim stylu (no, nadal nie jest, ale czasem zdarzają się ustępstwa) płakanie na książkach i filmach. Zabraniała mi tego myśl: "To tylko fikcja, oni nie żyli naprawdę, więc nie mogli naprawdę zginąć". Rok później zniknęła, choć trzeba czegoś na prawdę smutnego żebym się poryczała. Ale wracając do tematu. Nie wydaje mi się, żeby łuk w Sali Śmierci był wykorzystywany do egzekucji. A tak w ogóle, to czarodzieje mają karę śmierci?? Wydaje mi się mało prawdopodobne. Dlaczego? Bo w zestawieniu z kilkoma latami w ciasnej celi w budynku pełnym niezbyt fajnych stworzeń, które wysysają z człowieka szczęście kara śmierci wydaje mi się nad wyraz łagodna. Sądzę, że ten łuk służył raczej do jakiś badań. Istnieje przecież tyle pytań bez odpowiedzi : Jak jest w niebie? Jak się do niego trafia? Czy w ogóle istnieje? Co się czuje po śmierci? Co czuje się kiedy się umiera? No, nie wiem jakby miały wyglądać te badania... Może wpuszczali tam ludzi przywiązanych do liny, zeby ich później wyciągnąć. Zbyt wielu zginęło podczas tych prób, więc zaprzestali badań... No nie wiem. Jak już pisałam, "sto pomysłów na minutę".
Nie sadzę też, żeby Rowling zabiła Syriusza bez konkretnego powodu. Gdzieś czytalam, że jej mąż zastał ją baldą i roztrzęsioną. Zapytał, co się stalo, a JK odpowiedziała "Właśnie zabiłam człowieka. Zabiłam go. Zabiłam Syriusza.". Czy sadzicie, że zareagowalaby tak na uśmiercenie kogoś ot tak sobie, żeby się coś działo? Ja szczerze wątpię. I coś mi się widzi, że sz.p Black odegra jeszcze dość ważną rolę (nawet bez "powrotu" na Ziemię).


--------------------
Sunny Support Group!

user posted image

I was raised by this town
To believe the words they put inside me...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
abstrakcja
post 23.08.2007 16:39
Post #157 

Reborned. Siódma z O6.


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 801
Dołączył: 27.07.2007
Skąd: Wszędzie

Płeć: Kobieta



Trudno powiedziec dlaczego go zabiła. Mną to osobiscie nie wstrzasnelo tak jak smierc Dumbledore'a, przy której prawie rozmoczyłam kilka kartek książki łzami. I te dobijające komentarze 'Harry zdał sobie sprawę, że Dumbledore już nigdy mu nie pomoże. Zdał sobie sprawę, że od tej pory jest sam' , do tego rozmowa z Ginny, a pozniej z Ronem i Hermioną. Myslalam, ze zwariuje, a zadko kiedy postacie i zdarzenia fikcyjne są w stanie mnie wzruszyc. Ale wracając do smierci Syriusza. To było szybkie, od razu zatuszowane natłokiem innych wydarzen i mysli. Rowling sprytnie po kolei usmiercała osoby , które opiekowały się Harrym i były w stanie mu pomóc. Moze to jest jakis klucz? Z reszta - zobaczymy w części VII. Kto ma wiedziec, ten wie.


--------------------
Jedyną stałością jest zmiana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kawaii
post 24.08.2007 23:08
Post #158 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 14.08.2007
Skąd: ja się wziełam!? dobre pytanie...

Płeć: Kobieta



No, z pewnością nie pomogła spaczonej psychice naszego biednego Harrego Śmierć Dobrego dziadka Dumla , do którego to po śmierci Syriusza przywiązał się chyba jeszcze bardziej. A co do Pana Łapy, to nie podoba mi się że w filmie ma wąsy... dry.gif I za dużo zmarszczek ale poza tym jest ok.

czarodziej.gif Ciao


--------------------
user posted image

Są takie chwile, kiedy naprawdę trzeba brać z życia pełnymi garściami i...
Cieszyć się tym.
Przecież nie jesteśmy warzywami.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
abstrakcja
post 26.08.2007 13:17
Post #159 

Reborned. Siódma z O6.


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 801
Dołączył: 27.07.2007
Skąd: Wszędzie

Płeć: Kobieta



W ogole filmowy Syriusz zupełnie nie oddał obrazu tego z ksiązki. Gdzie tam jest ta przystojnosc? Te dlugie czarne włosy , ten opanowany wyraz twarzy? Zupelnie inaczej go sobie wyobrazalam. :/


--------------------
Jedyną stałością jest zmiana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 26.08.2007 13:22
Post #160 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Ja też sobie inaczej go wyobrażałem. Te włosy, i wąsy. Powinny być czarne. A wąsów nie.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pomylunka
post 26.08.2007 13:36
Post #161 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 24
Dołączył: 21.08.2007
Skąd: Znikąd

Płeć: Kobieta



Zgadzam się z Abstrakcją, zero książkowej syriuszowatości w tym filmowym Syriuszu, wąsy też są okropne i wogóle wygląda jak po ostrym przepiciu.

A co do jego śmierci to nie wiem, jakie Rowling ma plany ale pozostaje faktem, że wspomnienie Syriusza już raz uratowało Harry'ego. Już po śmierci Blacka w Departamencie Tajemnic, gdy Voldemort opanował ciało Harry'ego zadając mu tym samym niewyobrażalny ból, Harry chcial umrzeć jak najszybciej, by znowu zobaczyć Syriusza i to właśnie myśl o ojcu chrzestnym sprawiła, że Voldemort go oswobodził.



--------------------
'fukam i fuckam'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 26.08.2007 16:35
Post #162 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Ej, ale dajcie spokój. Wyobrażenia wyobrażeniami, ale Oldman naprawdę odwalił kawał dobrej roboty jako Syriusz. Pokazano to, jak był bliski Harry'emu - bliższy może nawet niż w książce - a to było w tym filmie najważniejsze. No i nosił się z taką godnością i nonszalancją, widać było, że pochodzi ze starożytnego rodu.
QUOTE
Rowling sprytnie po kolei usmiercała osoby , które opiekowały się Harrym i były w stanie mu pomóc. Moze to jest jakis klucz?

Żaden klucz. Po prostu bohater na koniec musi zostać sam. Nie może mieć żadnego potężnego pomocnika czy ochrony, bo to odebrałoby mu jego "bohaterskość". Tak jest we wszystkich historiach o bohaterach od zarania dziejów. Harry musi do ostatniej walki stanąć sam, tak jak Frodo sam musiał wrzucić Pierścień do wulkanu.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 27.08.2007 22:35
Post #163 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



...w czym jednak pomaga mu Gollum, oraz nie pomniejszajmy udziału Sama.

QUOTE
Ej, ale dajcie spokój. Wyobrażenia wyobrażeniami, ale Oldman naprawdę odwalił kawał dobrej roboty jako Syriusz. Pokazano to, jak był bliski Harry'emu - bliższy może nawet niż w książce

Tak, charakter oddał bardzo dobrze, ale wygląd, a w szczególności te wąsiska...


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 27.08.2007 22:38
Post #164 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Myślę, że akurat o wyglądzie to nie on decydował.

A co do "Władcy Pierścieni" - ciiiicho, spojlerujesz! smile.gif


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 27.08.2007 22:40
Post #165 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



A czy to jest forum o LOTR? Nie, więc nie uznaję zarzutu. wink2.gif

QUOTE
Myślę, że akurat o wyglądzie to nie on decydował.

Raczej na pewno, ale ten, kto decydował, to mógł te wąsiska zredukować.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 27.08.2007 22:44
Post #166 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



QUOTE
ale ten, kto decydował, to mógł te wąsiska zredukować.


Ja nie wiem, czemu Wam się tak te wąsy nie podobają. Mi tam one wcale nie przeszkadzają, a nawet dodają pewnego uroku, zwłaszcza w V części - taki stateczny człowiek, spadkobierca ogromnego majątku itp. O ile pamiętam, to nigdzie nie ma napisane, że Syriusz nie miał wąsów... No chyba, że coś przeoczyłam.


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 27.08.2007 22:48
Post #167 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



A jest gdzieś napisane, że ma? I powinien mieć czarne włosy.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 27.08.2007 22:53
Post #168 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



wiem, że nigdzie nie ma tego napisanego... Co nie zmienia faktu, ze jego wąsy są dla mnie w pewnym sensie urocze.... takie "psie" smile.gif A włosy to mu się rozjaśniły od częstszego ich mycia na wolności i tyle cheess.gif


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 27.08.2007 22:55
Post #169 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



A to psy mają wąsy? Raczej ciemne włosy byłyby psie. Jeszcze chwila gadki o tych wąsach, i zaczną mi pasować.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 27.08.2007 22:58
Post #170 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Wiesz, mam w domu psa i na wysokości nos coś mu tam wystaje, jakieś wąsy to są chyba...
Zresztą te wąsy to nawet, jakby się uprzeć, to nawiązanie do sierści mogłoby być... chociaż już tak całkowicie na upartego, ale jednak. A to on nie miał ciemnych włosów?


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 27.08.2007 23:00
Post #171 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Oldaman raczej takie brązowawe. Ja też mam psa, i mało ma takich sterczących wąsików jak kot.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 27.08.2007 23:05
Post #172 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Mało, bo mało, ale jednak. Coś tam sterczy smile.gif
A o kolor włosów to już się sprzeczac nie będę, może i są bardziej brązowe niż czarne... Grunt, że nie świński blond. Chociaż na to chyba nikt by nie pozwolił


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 28.08.2007 12:24
Post #173 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



syriusz ma mieć czarne włosy, i co z tego? to samo można powiedzieć o danielu i Harrym :}


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 11.09.2007 17:43
Post #174 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



Racja...przy produkcji filmu nie zawsze pomyslą o takich szczegółach...a powinni (wedlug mnie, bo wtedy film wydaje sie byc bardziej...hmm...realistyczny?)


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 14.05.2008 17:29
Post #175 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



na archeologię to nie tędy.


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Strony « < 5 6 7 8 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.04.2024 21:23