Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Kilka intrygujących rzeczy !, tylko co przeczytali "piątke"

Khamul
post 20.02.2004 15:00
Post #26 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




Po prostu odwezwała się w nim dobra strona. A jestem pewny, że w domu Malfoyów niejednokrotnie wymiawiano nazwisko "Potter" i to nie w samych super;atywach.


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matematyka
post 20.02.2004 15:24
Post #27 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 71
Dołączył: 12.02.2004
Skąd: Kraków




Powracajac do tematu przepowiedni:
1. Nie bylo w niej nic co mogloby by sie przydac Voldowi, po smierci Potterów, oprocz tego , ze Harry ma moc , ktorej on nie zna.....
1.1...to moglaby byc wartosciowa informacja-gdyby on sie o tym dowiedzial zaczal by studiowac to czy cos takiego, rozmyslal by dokladnie jak to wykorzystac, jak pokonac Harry'ego. Ale z drugiej strony co by mu to dalo, skoro on jej nie znal (tej mocy) i na pewno nie potrafil poznac. Faktem jest ze uslyszal ten konkretny to nie probowal by opetac Harry'ego, co bylo niepotrzebnym posunieciem.
1.2....moze ta informacja nie byla supertajna i zadnej stronie jej zachowanie, albo zdradzenie nic by nie dalo, ale poniewaz byla to Vold nic o tym nie wiedzial i moze mysla,ze tam jest cos waznego, wiec nie ujawnil by sie publicznie, tylko skupil cale sily, by ja dostac, co by odsunelo troche walke?


--------------------
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go niezrozumieli."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 20.02.2004 17:35
Post #28 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




a mnie zastanawia, co teraz zrobi Voldemort...? przeciez przez caly rok skupial sie na jednym celu : zdobyc przepowiednie, a teraz jej nie ma. wiec nadal nie wie, jak Harry moze go pokonac.
i ciekawe, czy Voldemort wie o tym, ze albo on albo Harry beda musieli zginac...


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ellie
post 20.02.2004 19:08
Post #29 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 16.05.2003
Skąd: Nowy Dwór Maz.




Była mu potrzebna przepowiednia, bo nie chciał znowu popełnić błędu i stracić swojej mocy, którą dopiero co odzyskał. No i chciał wiedzieć jak pokonać Pottera.


--------------------
As happens sometimes a moment settled...
... and hovered and remained for much more than a moment.
And sound stopped and movement stopped?
... for much, much more than a moment.
And then the moment was gone.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kasandra Black
post 20.02.2004 19:14
Post #30 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 74
Dołączył: 05.02.2004




I na tym polega cała ta zabawa:P No oczywiste, że chciał pokonać Pottera. Bo po co by mu to było??????


--------------------
Niechaj to Niemcowie wżdy postronni znaja iż dresy nie gęsi iż swoje kije mają...
Jeżeli muszę wybrać, dajcie mi powód...
Jestem jak jasny szczur... Nic mi nie wychodzi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matematyka
post 20.02.2004 20:02
Post #31 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 71
Dołączył: 12.02.2004
Skąd: Kraków




QUOTE (vigga @ 20-02-2004 16:35)
a mnie zastanawia, co teraz zrobi Voldemort...? przeciez przez caly rok skupial sie na jednym celu : zdobyc przepowiednie, a teraz jej nie ma. wiec nadal nie wie, jak Harry moze go pokonac.
i ciekawe, czy Voldemort wie o tym, ze albo on albo Harry beda musieli zginac...

Pod koniec V, w pociąg do Londynu Hermiona czyta gazetę, odkłada ją i mówi, że:

"Jeszcze się tak naprawdę nie zaczęło, ale długo nie trzeba będzie czekać..."
...wiec wydaje mi się, że teraz będzie się skupiał na pozbyciu się Dumbledore (wiadomo dlaczego) i Pottera (a ta sprawa z przepowiednia pewnie nadwyręzyła jego skołatane nerwy....i będzie chciał wypełnic slowa Sybilli)


--------------------
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go niezrozumieli."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Lovegood
post 21.02.2004 14:39
Post #32 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 673
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: wJakimś mieścieNaJakiejśUlicyW jakimśPomieszczeniu

Płeć: Kobieta



A mi się wydaje, że nie będzie Czarny Pan tylko chciał zabić Harrusia i Dumba ale również Nevila w końcu on też może być jakimś zagrożeniem dla niego.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 21.02.2004 18:12
Post #33 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
A mi się wydaje, że nie będzie Czarny Pan tylko chciał zabić Harrusia i Dumba ale również Nevila w końcu on też może być jakimś zagrożeniem dla niego.


On w ogóle nie brał Nevila po uwagę. Potter ma częśc jego mocy, a przynajmniej mocy podobnej, bo Voldemort naznaczył jego, a nie nevila jako równego sobie.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Svenka
post 21.02.2004 18:21
Post #34 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 48
Dołączył: 08.02.2004
Skąd: Ostrów Wlkp.




Neville zagrożeniem ? A to dlaczego ? laugh.gif Heh, Harry jest naznaczony, nie Neville...


--------------------
Ludzie, 1 marca początek roku szkolnego w Hogwarcie ! Zapisujcie się na ucznia, lub nauczyciela, szczególy na stronie www.hogwart.blog.pl ! Ale będzie jazda, jestem w Ravenclawie !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 21.02.2004 18:24
Post #35 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
Neville zagrożeniem ? A to dlaczego ?  Heh, Harry jest naznaczony, nie Neville...


Ale równie dobrze Nebille mógł zostać naznaczony, a Potter wiódłby sobie normalne, a przynajmniej bardziej normalne życie od tego. Ale tak się nie stało.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Svenka
post 21.02.2004 18:27
Post #36 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 48
Dołączył: 08.02.2004
Skąd: Ostrów Wlkp.




Nie no... Wtedy to by było "Neville Longbottom i kamień filozoficzny" itd. a Harry byłby wtedy Nevillem tzn. miałby tak jak on... Ale wymyślam, Boże... biggrin.gif


--------------------
Ludzie, 1 marca początek roku szkolnego w Hogwarcie ! Zapisujcie się na ucznia, lub nauczyciela, szczególy na stronie www.hogwart.blog.pl ! Ale będzie jazda, jestem w Ravenclawie !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Lovegood
post 21.02.2004 18:43
Post #37 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 673
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: wJakimś mieścieNaJakiejśUlicyW jakimśPomieszczeniu

Płeć: Kobieta



No ale może CP po prostu będzie chciał ich zabić tak dla pewności, że przepowiednia wyjdzie na jego korzyść, że już mu nikt nie przeszkodzi.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
paulina
post 21.02.2004 19:42
Post #38 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 09.02.2004
Skąd: tarnow




1) ja sie zgadzam z tym ze snape nie jest juz po stronie Dumbledora. Po prostu bylo juz za duzo sytuacji, w ktorych Snape moglby ujawnic swoje zamiary co do Voldiego smile.gif
2) - moze Group wcale nie mial sie dobrze? ale nie bylo tego na zewnatrz widac? a moze po prostu Hagrid jakos go leczyl albo opatrywal?
- niby smierciozercy zostali zlapani ale nie do konca jest to pewny fakt...
- tez mnie to wkurzylo...taka jakas ogromna przepasc sie zrobila popmiedzy caloksztaltem wydarzen w ksiazce i krociutko opisana smiercia Syriusza...mysle ze celowo nie byla ona dokladnie opisana by jakby Rowling chciala cos wiecej napisac o jego smierci to by musiala cos napisac o tej cholernej kurtynie i w ogole, a przeciez chyba o to chodzi - musi jakies niewyjasnione watki zostawic sobie do nastepnej czesci Harry'ego no nie? :]
3) za bardzo tajna sprawa zeby o niej pisac
4) wcale nie byla taka oczywista... Voldemort na pewno chcial poznac sposob na pokonanie Pottera i w ogole o ich przyszlosci
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 21.02.2004 20:09
Post #39 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
ja sie zgadzam z tym ze snape nie jest juz po stronie Dumbledora. Po prostu bylo juz za duzo sytuacji, w ktorych Snape moglby ujawnic swoje zamiary co do Voldiego


To po czujej stronie ma być. Może ma być neutralny. Przecież nie może wrócić do Volda, bo jak do niego wróci, to go zabije...


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Lovegood
post 21.02.2004 20:28
Post #40 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 673
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: wJakimś mieścieNaJakiejśUlicyW jakimśPomieszczeniu

Płeć: Kobieta



No zabije. Jak przeczytałam tego posta to mnie coś zdziwiło. Przeż Sneap kiedy Voldzio był po raz pierwszy po jakimś czasie zrócił się ku D. I śledził V więc jak może wykonać jeszcze raz to samo zadanie jak go V zabije??


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Svenka
post 22.02.2004 18:12
Post #41 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 48
Dołączył: 08.02.2004
Skąd: Ostrów Wlkp.




On go na pewno szpieguje, no bo było w IV że miał robić to, co już raz robił, a sam Harry wysunął domysł że jest szpiegiem... Nie wiem jak to jest możliwe, ale liczę na wyjaśnienie w dalszych tomach...


--------------------
Ludzie, 1 marca początek roku szkolnego w Hogwarcie ! Zapisujcie się na ucznia, lub nauczyciela, szczególy na stronie www.hogwart.blog.pl ! Ale będzie jazda, jestem w Ravenclawie !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona123
post 23.02.2004 09:19
Post #42 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: Las Braitów ukryty przed oczyma śmiertelnych




Nie za bardzo rozumiem dlaczego piszecie że sami-wiecie-kto go zabije jak Snape wróci. Przecież on już wrócił i szpieguje, a jak narazie nie jeste martwy.
Pozatym on umie oklumencje czyli potrafi czarnego pana okłamywać smile.gif


--------------------
QUOTE
Co ma być to będzie a jak już będzie to jakoś sobie damy z tym radę
<- Hagrid {moje motto życiowe

Back or not Back? :P
Wrócić czy nie wrócić? oto jest pytanie....

I'm like Crais. Insane too. But not this kind of insanity.

Farscape < najlepszy SF wszechczasów :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 23.02.2004 12:39
Post #43 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




A tu brakuje szesciu smierciozercow...Trzech zginelo w mojej sluzbie, jeden okazal sie zbyt wielkim tchorzem, by powrocic...zaplaci za to. Jeden opuscil mnie na zawsze...czeka go smierc... < tom IV, str. 676>

Voldemort powiedzial, ze Snape'a czeka smierc. nie sadze, zeby teraz tak po prostu pozwolil mu wrocic. dlatego wlasnie mnie to zastanawia, jak Severus moze szpiegowac Voldemorta...?


QUOTE
No ale może CP po prostu będzie chciał ich zabić tak dla pewności, że przepowiednia wyjdzie na jego korzyść, że już mu nikt nie przeszkodzi.


ale przeciez Voldemort nadal nie wie (chyba), ze ktorys z nich ma zginac... nadal nie uslyszal przepowiedni, wiec (chyba) nawet nie wie, ze jego wrogiem moglby byc Nevile, dlatego raczej go nie zabije


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Seiya
post 23.02.2004 14:32
Post #44 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 04.01.2004




Zauważcie, że nie mógł wiedzieć, że ktoś zginie poniewaz w HPiKF pod koniec, Voldzio widzi w HP poteznego czarodzieja i proponuje mu zeby przeszedl na jego strone. Gdyby V. wiedzial, ze ktorys zabije drugiego zabiłby go na miejscu.


--------------------
Róże, ich płatki...Nasze matki- matki miłości, matki ludzkości...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 23.02.2004 14:38
Post #45 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



No bo nie znał przeciez przepowiedni...
Więc próbował go przeciągną na ciemną stronę mocy... to chyba logiczne biggrin.gif
Żeby tylko nie zrobiła z tego Powrotu Jedi, żeby Glizdogon nie zabił oldzia w ostatniej chwili biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matematyka
post 23.02.2004 14:42
Post #46 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 71
Dołączył: 12.02.2004
Skąd: Kraków




QUOTE (Seiya @ 23-02-2004 13:32)
Zauważcie, że nie mógł wiedzieć, że ktoś zginie poniewaz w HPiKF pod koniec, Voldzio widzi w HP poteznego czarodzieja i proponuje mu zeby przeszedl na jego strone. Gdyby V. wiedzial, ze ktorys zabije drugiego zabiłby go na miejscu.

Gdypby HP myślał tak jak Ty, już dawno wpadłby w pułapkę i skończyłóby się na pierwszej cześci. biggrin.gif

Myślę, że Snape jest raczej po stronie Dumbledore- [rzecież on byl szpiegiem Voldemorta i musiał udawac , nawet w Hogwarcie (a taki Draco?), ze raczej nie przepada za dyrektoremi odgrywac swoją role (szpiega). NIc dziwnego, ze Vold go nie zabil- kazdy chcalby miec takiego szpiega u najlepszego wroga...


--------------------
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go niezrozumieli."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
żaba
post 23.02.2004 19:11
Post #47 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 06.12.2003
Skąd: obsypany różanym kwieciem Olsztyn...(pff jasne =P)




QUOTE
PO KIEGO VOLDKOWI BYLA POTRZEBNA TA PRZEPOWIEDNIA I DLACZEGO TAK O NIĄ ZABIEGAL ??? BYLA TAKA OCZYWISTA .

No wiesz,moze Voldemort walnal sie w leb i sile zatrzymal ale madrosci nie,wiec moze to nie jest dla niego oczywiste...... smile.gif


--------------------
„I nagle zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem próżna; jak próżni jesteśmy wszyscy i jak wielką wagę przypisujemy sobie samym, naszemu istnieniu w świecie, które tak naprawdę ma znaczenie jedynie dla paru najbliższych. A może nawet i to znaczenie przeceniamy? A nawet jeśli nie, to czymże ono jest wobec milionów tych, którym nasz los jest obcy i najzupełniej obojętny; którzy o tym, że w ogóle jesteśmy, nawet nigdy się nie dowiedzą? Tysiące, miliony takich jak ja dziewcząt i chłopców – tak samo przecież jak ja ważnych i niepowtarzalnych – mogłoby zniknąć w jednej chwili jak jakiś obłok albo tęcza i czy to by cokolwiek zmieniło? Czy świat by przez to przestał istnieć? Wszystko by nadal biegło już utartym torem, a po zimie, jak zwykle, zakwitłyby kwiaty... Z jaką siłą dotarła do mnie ta brutalna prawda! Ta oczywista prawda, którą tak łatwo jest przeoczyć, przez to, że taka oczywista...”
Helena Saniewska –Mały wielki świat

Mój blog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
marvia
post 21.07.2004 15:33
Post #48 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 30
Dołączył: 02.07.2004
Skąd: Kraków




Ymmm jakos niesądze żeby Draco, go wyslal, chyba ze cos gadal przez sen a Zgredek to uslyszal. Ale chyba raczej dlatego że Zgredek jest "fanem" Harryego i chcial go ostrzec, i w ogole , przeciez mieszkal razem z Malfoyami, to chyba czasami mogl podsluchac cos jak Lucjusz o Voldziu gada, nie?

Ten post był edytowany przez marvia: 21.07.2004 15:34


--------------------
SYRIUSZ B(L)ACK!!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Inciaa
post 21.07.2004 15:58
Post #49 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Elbląg




QUOTE (Lousie @ 21.02.2004 18:24)
QUOTE
Neville zagrożeniem ? A to dlaczego ?  Heh, Harry jest naznaczony, nie Neville...


Ale równie dobrze Nebille mógł zostać naznaczony, a Potter wiódłby sobie normalne, a przynajmniej bardziej normalne życie od tego. Ale tak się nie stało.

W przepowiedni było "nadchodzi TEN" a nie nadchodzi TYCH. Wię cwiadomo, że tu by mogło i tak tylko chodzić o Harry'ego, a że sytuacja jego i Nevilla była bardzo podobna V. mógł myśleć, że chodzi o jednego z nich. Ale jak widzimy, nie mylił się w wyborze, tylko niestety źle odebrał przepowiednię - nie znał jej końca. Myślę, że gdyby wybrał Nevilla - ten by zginał, ale w przepowiedni było wyraźnie powiedziane, ze Carny Pan naznaczy go, więc było oczywiste, że według przepowiedni . napewno wybierze dobrego.
Po co mu ta przepowiednia? Cytuję: (HP V, 916)
"Voldemort próbował cię zabić, kiedy byłeś niemowlęciem z powodu przepowiedni wygłoszonej na krótko przed twoimi narodzinami. Wiedział o niej, ale nie znał jej pełnej tresci. Chciał cię zabić, gdy byłeś niemowlęciem, wierzac, że w ten sposób spełnia warunki przepowiedni. Odkrył, na swoją zgubę, że się pomylił, kiedy zaklęcie, które miało cię zabić, odbiło się od ciebie i trafiło w niego. I dlatego, odkąd odzyskał swoje ciało, a zwłaszcza od czasu twojej niezwykłej ucieczki w ubiegłym roku, postanowił zrobić wszystko, by usłyszeć całą przepowiednię. To własnie była owa broń, której poszukiwał z taką determinacją od chwili swojego powrotu: wiedza o tym, jak ciebie zniszczyć."

Żeby nie było nieścisłości.


--------------------
user posted image
Po co się męczyć i tak wszyscy zginiemy! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 21.07.2004 16:00
Post #50 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




i po co robić reaktywacje tematu po 5 miesiacach??? - skkoro wszystko było juz co najmniej dwa razy wałkowane... dry.gif


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 15.05.2024 02:44