Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

129 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [filmy] Co Ostatnio Obejrzeliśmy, cd

Kira
post 06.01.2005 11:31
Post #101 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



tak jak urok każdej innej muzyki blednie przy geniuszu Comy, tak wszystkie filmy, gdy porówna się je z obrazami Lynch'a wydają się nijakie, nudne, płaskie ^^ [piękne porównanie, prawda?;)] tak, tak, łyknęłam kolejne dziełko Mistrza - Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną. film jest jakby rozwinięciem lynchowskiego serialu - Miasteczko Twin Peaks z końca lat 80'. żadne słowa nigdy nie będą w stanie uwielbić geniuszu filmów Lyncha w taki sposób, na jaki one zasługują ^^ próba pisania o nim byłaby dla nich tylko krzywdząca [to samo zresztą dotyczy Comy:)] na fenomenalność tego filmu składają się niesamowita atmosfera, tajemnicze, groteskowe postacie [karzełek!!], mnóstwo dziwactw połączonych z niezwykłą [naprawdę niezwykłą] muzyką... Lynch wspiął się na wyżyny surrealizmu, który fascynuje... po prostu brak słów!!! nie da się tego opisać, więc nie będę pisać, powiem tylko LYNCH TO GENIUSZ. Mój Mistrz :]] [a raczej jeden z kilku Moich Wielkich Mistrzów:)]
i tyle.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 06.01.2005 11:47
Post #102 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



/me idzie na filmostrade ;]

Ale to na feriach :} w planach mam na pewno "Wiosna, lato, jesien zima i znowu wiosna" i "Lila4ever" a jak z resztą się zobaczy ;] był już ktoś? może mi mała reckę napisze takiego np. bodysong bo nie wiem czy się za to zabierac ;]
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
skicia
post 06.01.2005 18:21
Post #103 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 227
Dołączył: 16.11.2003
Skąd: Place where the angels fall...




Ostatnio widziałam film "Porządek musi być" w reżyserii Marcusa Mittermeier'a. Był delikatnie mówiąć okropny. Facet ok. 30 ma manię na łapanie złodzeji, krętaczy itp. Biega po całym mieście w ich poszukiwaniu. Zakochuje się, ale w końcu zabija swoją ukochaną, bo ona "poszła" z innym. No cóż.. Najlepsza w tym wszytskim była muzyka (60 Jahre... lalala). Ogólnie nie polecam tego filmu, jest po prostu beznadziejny.


--------------------
user posted image

user posted image WE ARE ELITA user posted image LEAGUE OF SZYDERCY user posted image
(hm...)Kto nie jest z nami , ten jest przeciwko nam(hm...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 07.01.2005 16:16
Post #104 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



zatoichi - dziekuje polskiemu przemyslowi fonograficznemu, ze w koncu sciagneli ten film do polski :*. a o co sie rozchodzi? opowiesc w satrym dobrym stylu o niewidomym staruszku zwinnie machajacym mieczem , ktory podczas wedrowek broni niewinnych chlopow i niewiasty ^^. nie nalezy sie spodziewac jakis ultra-mega-ziom walk, choc i tak robi wrazenie kilka (nascie?) scen, bo nie o to tutaj chodzi. calkiem zaskakujace zakonczenie, ogolnie film z glebszym sensem... mua! (voldzik obejrzyj to moj niggasie)


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 07.01.2005 20:01
Post #105 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Dzisiaj miałam okazję obejrzeć „Aleksandra”. Nie czytałam wcześniej recenzji, by nie sugerować się opiniami innych.
Film Stone’a zdecydowanie nie przypadł mi do gustu. Jest to typowa hollywoodzka produkcja. Sceny, które teoretycznie powinny „wyciskać łzy z oczu widza”, śmieszyły mnie swoją płytkością. Według mnie w filmie brakowało pewnej spójności: dzieciństwo => młodość =>Aleksander jako król Macedonii => Aleksander wraz z wojskami posuwa się coraz bardziej na Wschód => i nagle przeskok o osiem lat wstecz by zobaczyć scenę zamordowania Filipa => ponownie towarzyszmy Aleksandrowi w jego drodze na Wschód. Nawet jeżeli cofnięcie się w czasie, czy też wspomnienia tytułowego bohatera (do końca nie jest przekonana co to właściwie miało być) wprowadziło jedynie chaos w fabule.
„W końcu serce Aleksandra zatrzymało się na zawsze”. W tym momencie ktoś siedzący za mną powiedział: „Rzeczywiście, w końcu!”. W duchu przyznałam tej osobie rację. Nie pamiętam kiedy ostatni raz czekałam kiedy wreszcie pojawią się na ekranie napisy końcowe.
Zaletą tego filmu jest możliwość poznania dość szczegółowo biografii Aleksandra Wielkiego. Niestety film jako całość nie trafił do mnie i o życiu wielkiego wodza wolę jednak dowiadywać się tradycyjnie - z książek.
To co na pewno z niego zapamiętam to czerwone drzewa, które bardzo mi się spodobały. happy.gif


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 07.04.2005 14:50
Post #106 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



niedawno obejrzałam satyryczno-prześmiewczy film o czerwonym monarsze. tak, tak, o Stalinie. wesoła rzecz. 'wujek Joe' pewnie by się w grobie przewrócił gdyby dowiedział się, że coś takiego powstało... i film wcale nie jest amerykańskiej produkcji, ale brytyjskiej. [bo co tak naprawdę Amerykanie mogą wiedzieć o historii Europy w jakimkolwiek znaczeniu. nawet jeśli twierdzą, że jest inaczej, to są chyba mało wiarygodni]. film powstał w oparciu o opowiadania Jurija Korotkowa, który spędził prawie całe życie zbierając informacje o Stalinie od różnych ludzi, którzy przebywali z nim lub mieli z nim jakikolwiek kontakt. mam książkę tego człowieka. naprawdę hmm dla pasjonata czerwonego cara to prawdziwa perełka. chciałabym mieć okazję jeszcze kiedyś obejrzeć ten film, bo tradycyjnie pod koniec trochę mi się przysnęło... świetne. polecam. tylko aktor grający Stalina wyjątkowo niepodobny do swojego odpowiednika... hah.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 07.04.2005 16:03
Post #107 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



ja widziałam niedawno "Marzyciel". super filmik... oskar za muzykę. film taki spokojny, nastrojowy... po prosu bardzo miły... blush.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 07.04.2005 21:09
Post #108 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



constantine - hellblazer'a nie czytalem, ale na film poszedlem z nastawieniem optymistycznym. kijanu riws zrzucil plaszcz z matrix'ow, ale miny dalej robi te same, sam film raczej dobrze strawny, kilka scen humorystycznych przoduje (w pamieci zapadla mi scena z pajaczkiem w szklance, lub sam koniec filmu [kto widzial ten wie]), film do wybrania sie z kumplami/kumpelami/wszystkim na raz. w szczesciostopniowej gwiazdkowej ocenie mej - 3,5 gwiazdki.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 07.04.2005 21:25
Post #109 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



eurotrip. wery kul komedja, nawet uchodzi. niektórym się bardzo może spodobać, myślę. amerykańska młodzieży wyrusza w podróż do europy i poznaje bezpruderyjny, wyuzdany, zaniedbany, uduchowiony i całkowicie dziwaczny kontynent. sporo zabawnych nawiązań do kultury innych narodów. najbardziej chyba podobały mi się momenty, w których bohaterowie jechali do danego państwa i na ekranie tworzyła się szalona 'wycinanka' dotycząca tego kraju.

scotty doesn't know, so don't tell scotty.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 07.04.2005 22:37
Post #110 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(Mira @ 30.12.2004 20:56)
a Teksańą masakrę... ponad miech temu na urodzinach u kumpeli oglądam i prawie zasnęłam. Film do kitu, flaki latają, facet z piłą wygląda jak niedorozwiniety frankenstein, a ta jego piła to tylko śmiech wywołuje...
Żeby ludzie takie kity robili to już niech lepiej się czymś innym zajmią...  dry.gif
szkoda kasy
*



powalila mnie reakcja ludzi w kinie. krew tryska, głowy i konczyny latają na prawo i lewo, a tu sie wszyscy śmieją. co to juz sie na tym swiecie porobilo... ehh


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 08.04.2005 10:36
Post #111 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
scotty doesn't know, so don't tell scotty.

Miskuzi :]


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 08.04.2005 16:47
Post #112 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Nie pamiętam co oglądałem przez te 3 miesiące oprócz jednego...

PIŁA! SAW!
łoboże. najlepsze co widziłem ;-))


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 08.04.2005 21:25
Post #113 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(TimmY @ 08.04.2005 16:47)
Nie pamiętam co oglądałem przez te 3 miesiące oprócz jednego...

PIŁA! SAW!
łoboże. najlepsze co widziłem ;-))
*


tytul raczej mi bardziej podpada pod "patrzec/widziec" niz "pila" (choc to drugie mialo swoj epizod w filmie), mniejsza o to, bo zaiste film niezly OKROJONE aa no i same motywy zbrodnicze tez niczego sobie (kask-przegiecie).

kurew, Grimson nie spoileruj. vold bacznie patrzacy!


Ten post był edytowany przez voldius: 08.04.2005 21:42


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 09.04.2005 17:58
Post #114 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



W przerwie działania forum do mojego miasteczka dotarł w końcu "Aleksander".
Byłem do filmu pozytwynei nastawiony bo w imię prawdy historycznej umieszczono tam wątek homoseksualny choć w USA wiązało się to ze stratami finansowymi. Przecietnego widzą mogą razić przydługie teksty narratora opowiescie, przedstawiające kolejne wojny Aleksandra ale dają filomowi sporą wartość merytoryczną i z mojej perspktywy domorsołego historyka były przydatne. W filmie można zobaczyć 2 cieszące oko bitwy a ich przebiegi jest oddany jest mimo wszystko bardziej realistycznie niż miało to miesjce w "Gladiatorze". Obraz człowieka targanego sprzecznościami i zmienianego przez woję był przejumujący choć ząden wątek nie został być może nalęzycie wyeksponowany. Farrell dokonał rzeczy jak na niego zadziwiajacej- jego przemówienia do żołnierzy tchneły duchem bojowym i potrafiłyby zmusić do nadludzkiego wysiłku, wypadł dużo lepiej niż którykolwiek z bohaterów tandetnej "Troi"


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 10.04.2005 00:15
Post #115 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



house of flying daggers, tudziez domek latajacych sztyletow.
nastawilem sie na jakies fiziu-miziu w stylu "hero" i... mieszane uczucia mna ogarnely. ogolnie mam straszny sentyment do filmow z lataniem po lasach, ale tutaj jakos bylo inaczej. film nie jest slaby ale nic nowego się tu nie znajdzie (mowie oczywiscie, do znawcow :>). zdjecia ladne, zreszta jak to w chinskich widoczkach, a las bambusowy byl niczego sobie. scenariusz - mialo byc w kilku momentach zaskoczenie, ale na mysl przychodzi "no tak, mozna bylo sie tego spodziewac", sceny walki - nie ma sie do czego przyczepic. wycieczke do kina (jesli w ogole bedzie w polsce) mozna sobie darowac.

Ten post był edytowany przez GrimmY: 10.04.2005 00:17


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 12.04.2005 09:11
Post #116 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




A ja jakiś tydzień temu oglądałam "Ring 2".Kolega się nawet na premiere rzucił i postawił bilecik wink.gif Szłam z nijakim nastawienie i w sumie z nijakim wyszłam.Nie przeraża ani nie schizuje,chociaż w najmniejszym stopniu tak jak jedynka.Przestraszyć się można czyt.podskoczyć kiedy ktoś/coś nagle wyskakuje z wielkim hałasem,jak to w kinie czasem się przecież zdaża.Nie polecam.Samara za przeproszeniem trochę dupę człowiekowi zamęcza i nie robi żadnego wrażenia.
Podobno jest już scenariusz do 3 części.Ciekawe jak ona wyjdzie ze swojej studni skoro ją tam zamknęli.Hyhy pewnie Pudzian przyjdzie i jej otworzy tongue.gif Nie no tak serio to nie polecam,znaczy się nie opłaca się wydawać kasy na kino,że tak może powiem.
Jak już to oglądnąć można w domowym zaciszu na kompie wink.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 12.04.2005 12:54
Post #117 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



zakladam ,ze wielu z was to ogladalo, ale wczoraj po raz enty postanowilem obejrzec jeden z genialnych filmow pythonow, tym razem padlo na "sens zycia". streszczac nie bede, moim zdaniem kazdy szanujacy sie buc powinien obejrzec chociaz jeden z ich filmow.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 12.04.2005 15:50
Post #118 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



Ja ostatnio oglądałam "Klątwę"... powiem tylko tyle - DNO dry.gif


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 12.04.2005 17:26
Post #119 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Jesli chodzi o Pythona to molestuje Graala ;dd Oraz duzo odcinkowych, z 'nobody expects the spanish inquisition!' na czele! Ihaa! No i bicycle repairman kara ;d


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 12.04.2005 18:24
Post #120 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Python to wogóle jest świetny! tongue.gif "Sens życia według Monty Pythona" ostatnio oglądałam. swoisty, montypynhonowski humor. ogólnie fajniutko smile.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ewelka
post 16.04.2005 13:44
Post #121 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 15.05.2004
Skąd: ??




Jeśli ktoś obejrzał film (horror) The Ring 2. to niech mi koniecznie opowie o co tam chodzi bo chcem wiedzieć czy warto obejrzeć czy nie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 17.04.2005 14:28
Post #122 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Nie przepadam za polskimi filmami, a szczególnie komediami, ale jedną z nich, którą uważam za najlepszą jest "Pieniądze to nie wszystko". Często do niej powracam, bo warto. Najlepsza polska komedia biggrin.gif


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 17.04.2005 18:29
Post #123 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Wczoraj miałam okazję ponownie obejrzeć „Pianistę”. Niestety film już nie budził we mnie takich emocji, jak za pierwszym razem. No może po za sceną w której Szpilman, brudny, zmęczony i wygłodzony, siada na żądanie niemieckiego oficera do fortepianu i gra tak, jakby swą muzyką chciał zagłuszyć całe okrucieństwo wojny. To mój ulubiony moment filmu.


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 17.04.2005 19:20
Post #124 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Pythonow bardzo w pytke jest 'Live at Hollywood Bowl' jak ktos lubi ten humor i zna troche skeczy to sie zdrowo posmieje.
Ostatnimi czasy obejrzalem 1 film Marka Koterskiego (tego od dnia swira) pt. "Dom Wariatow" (kradniecie filmowe e-mulem rula). Ten film rzomdzi i wymiata, nigdy takiego porabanego i genialnego filmu zarazem nie widzialem. Nazwa jest w 100% adekwatna do tego jak moze sie czuc widz ogladajac ten film. Koterski ogolnie jest qll rezyserem
Czeka mnie jeszcze 'Lot nad kukulczym gniazdem' ale nie mam czasu teraz ogladac moviesow.



--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 17.04.2005 19:53
Post #125 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(Ewelka @ 16.04.2005 14:44)
Jeśli ktoś obejrzał film (horror) The Ring 2. to niech mi koniecznie opowie o co tam chodzi bo chcem wiedzieć czy warto obejrzeć czy nie.
*



sądząc po 1 części, to nie warto smile.gif


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

129 Strony « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 24.04.2024 03:01