Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Londyn

Dajmond
post 07.07.2005 12:51
Post #1 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




Przepraszam, jestem opóźniona. Ma ktoś jakieś najnowsze informacje?
edit: dodaję, że chodzi o zamachy w metrze i autobusach. tvn24 cały czas zrzędzi to samo, strona bbc nie działa.
edit2: no to pan Tony Blair sie wypowiedział. Przemówił ładnie, ale to wile nie wniosło. Ech.. co takiego mają te przerywniki TVN24 w sobie, że są takie przygnębiające?

Ten post był edytowany przez Dajmond: 07.07.2005 13:09


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Milina
post 07.07.2005 13:44
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 05.05.2005
Skąd: Kraina Marzeń

Płeć: Kobieta



A TV milczy. 20 lub 90 zabitych na pewno. Prawdopodobnie więcej. Al-Kaida się przyznała. Świat schodzi coraz bardziej na psy... Kiedy Polska?

Ten post był edytowany przez Milina: 07.07.2005 13:54
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 07.07.2005 14:11
Post #3 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



BBC dziala http://news.bbc.co.uk/
Rannych jest 90 zabitych jest... 2. (powolujac sie na CNN i BBC) Jakos wierzyc mis ei w to nei chce kiedy przypom,ne sobie ejszcze zamachy w madrycie gdzie byly 3 bomby a staraty w ludziach byly ogromne.
Co do tej Alkhaidy to sa aktualnie abrdziej domysly niz aby cokolwiek bylo 100% potwierdzone. Wlasnie odpalam BBC radio


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 07.07.2005 16:32
Post #4 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



o fuck. wracam sobie jak czlowiek z zakupow przedwyjazdowych (coprawda mialam dzis wyjatkowego pecha caly dzien) i z marszu dowiaduje sie, ze w moim ulubionym miescie z ulubionymi flegmatykami stalo sie to, co sie stalo.
tak, szczegolnie mnie ruszylo dlatego, ze to wlasnie londyn. choc oczywiscie wiadomo, ze okropna jest ta (nieznana do tej pory) organizacja i wszystko to co sie dzieje w zwiazku z Al Kaida.

...

nie jest tez bez znaczenia, ze we wtorek mam wyjechac na oboz wlasnie do Londynu. coz, od dawna tesknilam za mocnymi wrazeniami.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dajmond
post 07.07.2005 18:56
Post #5 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




ja wchodziłam na bbc.co.uk i nie działało. Wkurza mnie to, że tvn24 wciąż podaje identyczne informacje, a rano kilka razy leciał dość drastyczny materiał gdzie robiono masaż serca człowiekowi całemu w krwi.
Co do Polski to wg mnie niewiele by zmienił taki zamach. Nie jesteśmy na razie w oczach świata krajem, który ma coś do powiedzenia (USA, Hiszpania, Wielka Brytania), poza tym na następny zamach poczekamy jeszcze rok.


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Carmen
post 07.07.2005 19:08
Post #6 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 26.06.2005
Skąd: Gdynia




Zgadzam sie z dajmond. Wg mnie jesli bedzie zamach na Polske ( o ile bedzie, bo nie jestesmy krajem, ktory mozna porownac do hiszpani czy wielkiej brytanii) to po wszystkich wiekszych panstwach europy...
A co do zamuchu w londynie to na poczatku jakos to do mnie nie doszlo, ale teraz sie zaczynam bac, bo duzo osob z mojej rodziny tam mieszka, a linie telefoniczne sa oczywiscie tak zapchane iloscia polaczen, ze nie mozna sie dodzwonic...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 07.07.2005 22:34
Post #7 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



ah, tych polskich dziennikarzy to nie obchodzi Londyn, Madryt (bo USA to było za duże buum żeby o jakimkolwiek myśleniu mówić), tylko to, czy przypadkiem terroryści nie planują zamachu na Polskę. moim zdaniem to trochę nieeleganckie, bo trząść portkami każdemu wolno, ale na Boga, nie tak publicznie.
ale może jestem dziwna.
a może po prostu za bardzo przywiązana do Londynu.

i też mnie strasznie denerwuje ciągłe pokazywanie tego samego, a szczególnie zakrwawionego człowieka, któremu robią masaż serca.



--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vilanda
post 08.07.2005 12:16
Post #8 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 25.05.2004
Skąd: israel

Płeć: Kobieta



Potti, w przypadku WTC, był to pierwszy zamach, wtedy nie było wiadomo, że pociągnie za soba nastepne.
A na Polske przyjdzie pora, jeżeli nie teraz to w niedalekiej III Wojnie Światowej.
Azja obali kulture europejską, tak jak Europa razem z Ameryką próbuję skopać im tyłki. Tylko po co Europa się do tego pcha, skoro tyle na tym traci? Podlizuje się Ameryce, tylko PO CHOLERE.


--------------------
jestem w nastroju nieprzysiadalnym,
FREE percy!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hiob27
post 08.07.2005 12:55
Post #9 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



A ja też miałem przeżycia. Wracam do domu. Patrzę co się dzieje w TV. Myślę czy my mamy dzisiaj 11. września 2001 czy ja mam deja-vous? A najlepsze jest to że właśnie teraz w Londynie przebywa moja koleżanka i znaku życia nie daje, a opis na gg mały stały i nie zmienny od kilku dni: "gdzieś w Londynie..." sad.gif


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 08.07.2005 13:09
Post #10 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




Ech...W Londynie stało sie tak,gdyż przez ludzi przemawia zazdrość i zawiść.Podsumujmy co się dzieje w co poniektórych państwach
W. Brytania-terroryzm,zamachy
Niemcy- Znika pomnik ofiar zabitych za przekroczenie muru berlinskiego,a wszystko po to,by jakies centrum handlowe powstało.Paranoja.
Irak- Szkoda gadać,sami wiecie
Białoruś- Obecny prezydent próbuje/wprowadza zakaz nauczania w szkołach w języku białoruskim.Złośliwi twierdzą,że powodem jest nienzajomość języka białoruskiego u prezydenta,która każe nauczać w języku rosyjskim.
Rosja- Władze wprowadzają cenzure w TV.Ma ona głosić,że mądry prezydent świetnie sobie radzi i wszytsko jest pod kontrola.Można mówic,że młodziez chce do wojska,ze emeryci maja te zasiłki,ale o tym,że wszystko wymyka sie z pod kontroli nie wolno! Wiele programow zniknelo z anteny,gdy publicznie krytykowano Putina,czy rząd.

I sami widzicie jaki nasz świat jest ekhm.A co z Polską? Sami wiecie.


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 08.07.2005 14:01
Post #11 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




hmm zyjemy w ciekawych czasach?

a co do swiata, to mysle ze nikt przed nami nie mial lepszego.

QUOTE
Azja obali kulture europejską, tak jak Europa razem z Ameryką próbuję skopać im tyłki. Tylko po co Europa się do tego pcha, skoro tyle na tym traci? Podlizuje się Ameryce, tylko PO CHOLERE.


was? moglabys rozwinac ta wypowiedź? ;P

Ten post był edytowany przez Nes: 08.07.2005 14:11


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 08.07.2005 15:33
Post #12 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Nes, wyjęłaś mi to z ust. wszyscy mówią, że żyjemy w takich okropnych czasach i w ogóle. chyba to co macie za bardzo Was rozpuściło, kochani ;]


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vilanda
post 08.07.2005 16:00
Post #13 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 25.05.2004
Skąd: israel

Płeć: Kobieta



ogólnie chodzi o to, że wszystkie kultury podszczypują sobie tyłki i nawzajem próbują się wykończyć. I jak na mój gust, Europa na tym źle skończy, bo ma zapędy altriustyczne, co w dzisiejszych czasach nie jest zbyt dobre.


--------------------
jestem w nastroju nieprzysiadalnym,
FREE percy!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dajmond
post 09.07.2005 10:31
Post #14 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




Boże. Zalogowałam się jako moja siostra, która gada, że ona ,,dojrzała" i już ją nie bawią takie zabawy w forum ==". Dobrze, ze tego nei zobaczyła.
Więc jak już mówiłam jest dużo ludzi na świecie, któzy są szczęsliwi. Ich nie obchodzi, ze jakiś kraj ma rozpieprzoną gospodarkę czy takie tam.
Ja się do nich, niestety, nioe zaliczam.


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilly
post 09.07.2005 22:17
Post #15 

Forumowa Sekretarka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 332
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kielce

Płeć: Mężczyzna



Mnie najbardziej denerwuje to,ze teraz wszyscy sie mobilizuja, daja dodatkowe ochrony i obawiaja sie kolejnych zamachow, a przeciez wiadome jest ze terrorysci nie zaatakuja tak od razu ==' pomysleliby o rzeczywistej ochronie,tak zeby za te 2 lata nie dopuscic do ataku...


--------------------
زدزز - Lilly po arabsku ;D

user posted image user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 09.07.2005 23:28
Post #16 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE(Potti @ 08.07.2005 15:33)
Nes, wyjęłaś mi to z ust. wszyscy mówią, że żyjemy w takich okropnych czasach i w ogóle. chyba to co macie za bardzo Was rozpuściło, kochani ;]
*



grrr. jak juz cos to wyjąłem ;p

tam za dwa lata... moze dzis, moze jutro, za miesiac, moze za dwa lata.
a nie warto byc gotowym od teraz?


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Milina
post 09.07.2005 23:41
Post #17 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 05.05.2005
Skąd: Kraina Marzeń

Płeć: Kobieta



Warto, ale w końcu przestanie być wzmożona czujność itepe. A wtedy mogą zaatakować.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilly
post 10.07.2005 16:00
Post #18 

Forumowa Sekretarka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 332
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kielce

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Milina @ 10.07.2005 00:41)
Warto, ale w końcu przestanie być wzmożona czujność itepe. A wtedy mogą zaatakować.
*



dokladnie.
Po ataku na WTC tez sie szykowano. I co? Madryt. Po Madrycie niby wszyscy byli gotowi na kolejne ataki, Londyn byl jednym z najlepiej zabezpieczonych miast. I co? Sami widzielismy...
Teraz wszyscy podejmuja dzialania, zeby wzmoc w obywatelach poczucie bezpieczenstwa. Ale predzej czy pozniej wszystko wroci do wczesniejszego stanu. Nie lepiej zeby decyzje podjac nawet pozniej,moze nie az tak 'widowiskowe',ale zeby realnie polepszyc bezpieczenstwo...


--------------------
زدزز - Lilly po arabsku ;D

user posted image user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 10.07.2005 23:16
Post #19 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Bezpiezeństwa nei da się poprawić. Żyejmy w świecie złudzeń, te zamchy przeprowadzić było banalnie łatwo, samoloty które wbiły sie w WTC zostaly porwane przez ludzi z.....nozami do papieru. Czy jueśli ktoś napakuje do ciężarówki materiałow wybuchowych i podjedzie do centrum miasta, to ktoś ma jakikolwiek sposób na wykrycie tego? W zwykłym plecaku "harcerskim" zmiesci sie tak na oko z 50 kg. sropdków wybuchowych, jakie mozna podjać przeciw temu środki? W Madrycie były środki wybuchowe w 12 różnych miejscach i nie odkyto żadnego. Moze to brzmieć dziwnie, ale jedyny sposób żeby dozamachów nie dochodziło to po prostu traktowanie Arabów z godnościa aby nie rosła u nich nienawisć do Zachodu. Albo oni z tego rezygnują albo jestęśmy skazani na kolejen zamachy.

Żalosne jest to "oczekiwanie" na zamch w Polsce, i jednocześnie jakieś dziwne "zawodzenie" ze Polska jest mało wazna i u naszamachu nei zrobią. Zamachów dokonywano juz nawet na Indonezji która wspiera USA... Polska nie jest atakowan bo nic Arabom nie zrobiła, w przeciwieństwie do krajów w których dokonano zmaców. Arabowie do dnai dzisiejszego pamietają o krzyzowcach( Anglia), Hiszpania tym bardziej kojrzy sie im zp rzesladowaniami, te kulturowe zaszłosci ciągle sa żywe. Ameryka wspiera IZrale, który gnebi Palestyńczyków, to cholernie pokojowy naród z tych Paletyńczyków, to neimal romantycy, ginący samobojczo. Europejczyk tak gnębiony, poniewiarany i upokarzny, wyciągnął by automat i strzelał seriami przy pierwszej lepszej okazji do tłumu...tam NIGDY takie zdarzenie nie mialo miejsca. A juz w Czeczeni dokonywano jest masowy mord, czeczeńśki holocaust na cywilizowanym( bardziej niz Arabowie!) narodzie.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 11.07.2005 06:22
Post #20 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



pamiętam rozmowę z forum, kiedy Lilly mówiła, że wierzy, że w Polsce nic się nie stanie, a Bitter była przekonana, że spadnie na nią bomba- zakłócając jej spokojne siedzenie przy komputerze ;]
i było to zaraz po WTC, a popatrzcie, jak długo już żyjemy (zresztą Bitter i tak mogła się czuć bezpieczna, bo kto by chciał zrzucać bombę na Puławy?). nie chodzi mi tu już o żadne racjonalne argumenty, bo moim zdaniem, Al- Kaida się tym nie kieruje. atakuje wg. instynktu, tego, co jest w niej zakorzenione. ale jakoś nie czuję się, jakbym niedługo miała zginąć... zresztą jasne, że to bodajże 50 ofiar śmiertelnych to dużo. jednak mniej niż w Madrycie, mniej niż w USA. to wszystko traci rozpęd, słuchamy w telewizji, że sytuacja w Londynie już wróciła do normy. terroryści to naprawdę nie są najrozsądniejsi ludzie.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.07.2005 13:52
Post #21 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie wiem. Boję się najbardziej tego, że w imię bezpieczeństwa stracimy wolność. Przyzwyczaimy się do przeszukiwania i policjantów na każdym rogu. Do mikrochipów, podsłuchów, kontroli, ewidencji......Ba! Będziemy tego chcieli. I sami zamordujemy cywilizację którą chce zamordować Al Quaida. Niestety Hagrid, szacunek dla Arabów nie ma nic do rzeczy bo fundamentaliści chcą zniszczyć cywilizację zachodu. usilne przypisywanie im europjeskich schematów myślenia jest komiczne. Zrozumienie odbiorą jako wyraz słabości. Podobnie jak próbę mediacji. Oni nie chcą sobie z nami ułożyć współegzystencji, zrozumcie!!!! Oni chcą nas na kolanach. NAS!!! Nie tylko Georga Busha i Tony'ego Blaira i Aleksandra Kwaśniewskiego a nas to nie dotyczy bo my nic do nich nie mamy, jesteśmy zwykłymi ludźmi i wogóle. Nie!!! To jest też wojna z nami. Przede wszystkim z nami.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 11.07.2005 23:20
Post #22 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Nam wogóle nic nie da umieszczanie kamer na każdym rogu, im bardziej upodlony naród, tym bardziej skłonny do terroryzmu, a przeprwadzenie ataków jest bardzo proste. A powód jest zawsze. Palestyńczycy sa spokojniejsi i bardziej rozwinieci niż większość Arabów, ich sytuacja wyniak tylko i wyłącznie z absurdalnego zabrani im ziemi i dmawianai praw narodowi. Są zapóźnieni cywlizacyjnie i brzydzą sieprymitywna kulturą zachodu. Dosc juz robienia z więźniów piramid, i spuszczani koranu w kiblu. Wogóle Ameryaknei powinni sie wycofać z Iraku, juz w styczniu odrazu po zajeciu kraju. Tam nie było zadnych terrorystów. Najbardziej mnie drazni ta cała bujda wokół terroryzmu. W Iraku nikt nikt nie pomagał terrorysta, ot rżadził dyktator w stylu Miloszevicia, trzeba było go przegonic i dać normalnym ludziom ich własne państwo. A terazjuz jest za późno. A już zaciemnianie obrazu Czeczeńców, i niedostrzeganie że największe ludobójstwo w ostatnich latach to nie żadna Srebrenica, tylko Czeczenia jest straszne. Te zamachy czeczeńskie to jest odwet w stylu, za 1 zabitego Rosjaninia, ginie 100 czeczeńców.
Ja sienie boje zamchów, oqwszem moznazginać, ale istnieje tak na oko 10 000 tysiecy innych bardziej prawdopodobnych przyczyn mojej śmierci. A Arabowie cierpia znacznie bardziiej od naszej cywilizacji, szkoda mi tego że patrzymy tak schematycnzie na nich, mamy dla nich mniej zrozumeinai nizdla z cąłym szacunkiem. dzikich Murzynów, ze srodka dżungli, to przykre. Mimo wszystko ciekawi mnei czemu tak mało jest gestów pojednania z Arabami, wszyscy sie już "godzili" w mniej czy bardziej symboliczny sposób tylko nie Amerykanie z Arabami, jak tylko przyjedzie jakis preydent Iraku czy Afganuistanu di USA, to zawsze są tylko brednie o terroryźmie. Ohyda Cał ta sprawa dotyczy tak mizernej grupki ludzi, że nei za bardzo wiem kto jest niby tym moim wrogiem? Znacznie większe spustoszenie widże w wojnie podjazdowej w świecie za obiktywem...te wszystkie napaści na meczety w UK, do czego to doprowadzi...


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 12.07.2005 01:05
Post #23 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Potti @ 08.07.2005 16:33)
Nes, wyjęłaś mi to z ust. wszyscy mówią, że żyjemy w takich okropnych czasach i w ogóle. chyba to co macie za bardzo Was rozpuściło, kochani ;]
*


jest takie stare powiedzenie
ironia historii - najsmieszniejsze jest to, ze nawet nasze czasy kiedys beda nazywane 'starymi dobrymi czasami'.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 12.07.2005 01:13
Post #24 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



Jak mamy walczyć z człowiekiem który jest fanatycznie oddany swojej wierze? Czy z tym co dzieje sie w umyśle takiego terrorysty można wogole walczyć? Przecież tak "ukształtowany" zabójca nie ma wogole zahamowań natury moralnej. Morduje niewiernych bo wierzy w nagrodę w niebie. A Ci co ich do tego podjudzają żyją sobie w luksusie, mają kasę, ropę. U nas na Zachodzie jak to wygląda - jak jest grupa bogatych i reszta, parę milonów obywateli - to ci ludzie w końcu wkurzą. rzucą na władzę, zrobią rewolucję, nie wiem obalą rząd, przewrót bedzie, obojetne.

A jak u nich? Czemu Arabowie nie widzą jak bardzo są manipulowani? Czemu źli bogaci są tylko z Zachodu a nie we własnym kraju np.?
Jest jeszcze inna kwestia - oni są manipulowani, bo tak naprawdę większość z nich po prostu jest niewykształcona. Takim człowiekiem łatwo zmanipulować - dla niego nadzieją jest religia -> obietnica raju.

"Nasze" postępowanie wobec nich też jest chybione. Chcemy ich uraczać naszą zachodnią demokracją, dać im z dnia na dzień wolności, które u nas nawet przecież ewoluowały w jakiś logiczny sposób. A my chcemy tak z jednego "mikołajowego" wora wysypać im na głowę wszystkie "prezenty" - nie patrząc czy są odpowiednie dla ich - głupio to sformuuje - etapu. Ciekawe jakby tak nam w średniowieczu nagle Arabowie spadli na głowie i powiedzieli - no przecież wy zacofani jesteście - palicie ludzi na stosie, co to za religia, zabobony. My was wyzwolimy z ciemnoty w której tkwicie. Podejżewam że nasze społeczeństwa nie byłyby zachwycone nagłym cywilizowaniem na wzór arabski.

Cywilizowanie na zasadzie że my jestesmy wyzwolicielami (przypomina mi się "cywilizowanie" Murzynów) jest moim zdaniem pewnym rodzajem naszego ignoranctwa. Sądzimy że jesteśmy lepsi, a oni to takie robaki co sie nie dość szybko rozwinęły. A i tak jedyne na co nas stać to ograbić ich z tego co mają (nawet ta zakichana ropa) i jeszcze im zrobić jeszcze większy burdel niż mają. I weź się potem dziw polityku czemu ci niewdzięcznicy mają pretensje?

Zresztą jacy to wyzwoliciele. Busz gada coś o demokracji i wogóle światłych zaletach systemu. A stosuje sie takie same metody co taki Saddam - tortury, lekceważenie przez USA miedzynarodowych praw nie mówiąc już o robieniu sobie jawnych drwin z tych wszystkich wzniosłych ideaów - o prawach człowieka, o poszanowaniu zycia, godności. I tak to jest że teraz USA jest głównym wrogiem ale pośrednio przez nich cały Zachód.

Powiem szczerze, że jeszcze przed inwazją na Irak i nawet po zakończeniu głównych działań wojennych byłam za tym, żeby wysłac tam wojska. A nuż coś sie zdziała, a nuż zmieni. Szybko i sprawnie bo z terrorystami trzeba coś zrobić, a Saddama zamknąć. Jedyne co im dobrze wyszlo to zamknięcie dyktatora o którym - apropo coś długo nie słychać. Reszta to porażka kompletna. Myliłam się, pokładałam zbyt wielką wiarę w to wszystko. wydawało mi się, że to jest najsłuszniejsze w tym momencie. Może i było by słuszne. Moze. Ale innymi metodami. Nie mnie wymieniać co można było zrobić, od tego jest sztab ludzi, polityków, wojskowych i kogo tam jeszcze.

I wyszło na tym że skoro już tam "jedziemy" to zaróbmy, bo przecież wyzwalanie jest kosztowne troche. Bardziej sie liczyły nieraz kontrakty na sprzet taki i owaki niż zastanowienie się - a co zrobić żeby ci ludzie mieli bieżącą wodę np. Wielkie kontrakty są ważniejsze.
Może i ja nie mysle teraz rozsądnie - no przecież taka jest polityka, tak się postępuje. Ale czemu jednak to interesy Zachodu są realizowane wpierw niż konkretnego kraju arabskiego na którego terenach sie siedzi?

Dla nas groźni są terroryści. Dla nich,dla takiego cywila - wojsko z karabinem, jeżdzącym i patrolującym ulice. Skąd wie że nie zginie - moze dostać się w krzyżowy ogień przypadkiem, zginąć bo jego "zdesperowany" krajan podłoży bombę. Cierpią przede wszystkim cywile tych krajów. Nie terroryści - oni sie sami wykańczają i "płodzi" się następnych takich w obozach szkoleniowych. Jemu nie zależy na swoich życiu. Ale temu cywilowi - owszem. A obaj muszą czasem zginąć.

A co z takimi młodymi ludzmi np - nienawiść? czemu nie - w rozwinięciu tego uczucia w "pozyteczny" sposób na miejscu nie trudno. Fanatycy i ich przywódcy mają dowód na miejscu że słusznie czynią- oto proszę jaki jest Zachód. Niszczy, grabi, zabija.

coś jeszcze chciałam skrobnąć (jeszcze ;p hehe) ale mi mózg odmawia posłuszeństwa. adios pomidory.









--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Basia
post 13.07.2005 11:21
Post #25 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 29.08.2003




Nie potrafie zrozumiec tych terrorystow...Przeciez i tak nic nie wskoraja, chyba nikt nie moze byc tak glupi zeby myslec, ze politykow obchodzi to, ile bomb podloza...Chociaz moze zle powiedzialam- obchodzi, ale nie w ten sposob, by wycofac wojska z Iraku. Hmmm...Przepraszam za brak polskich liter w moim poscie, ale pisze z Croydon ( szkola wakacyjna), gdzie niecierpliwie czekam na nowego HP. Przerwa miedzy lekcjami juz sie konczy, wiec korzystam z okazji i szybko pozdrawiam!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 17:31