Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> "wybaczam Ci", HP, miniaturka, podejście już trzecie...

Zakohana w książkach
post 03.11.2007 22:52
Post #1 

Szukający


Grupa: Prefekci
Postów: 473
Dołączył: 27.03.2007
Skąd: Kraków

Płeć: Kobieta



Tak jakoś mnie naszło... W poszukiwniu weny do "Magii Miłości" znalazłam ją, ale niestety do czegoś innego.
Temat, o ile się orientuję, dość oklepany, ale... nie spotkałam się jeszcze z taką wersją. proszę o szczere oceny i zapraszm do czytania.
******
"Wybaczam Ci"

W końcu do niej doszło. Wielka Bitwa o Hogwart. Bitwa, która miała o wszystkim zadecydować… To od jej wyniku zależały losy świata. Całego, bo gdyby zwyciężył Mrok nikt nie przejmowałby się Ustawą o Tajności Czarodziejów. Śmierciożercy nawet teraz się nią nie przejmowali, a gdyby wygrali, nieliczni pozostali na wolności „Biali” czarodzieje także by ją zignorowali.
Finał tej długiej wojny miał także inne znaczenie. Wszyscy wiedzieli, że jest to ostateczna bitwa, dlatego nikt nie ukrywał, po której stronie naprawdę stoi.
- Harry! Gdzie idziesz?! - Hermiona próbowała przekrzyczeć mieszające się ze sobą inkantacje i świst różnobarwnych promieni.
- Czas to wszystko zakończyć! Nie mam już siły patrzeć jak ludzie których kocham umierają!
- Ale… O czym ty… - podążyła za spojrzeniem chłopaka – Ginny… A-ale… Jak?
Próbowała powstrzymać łzy. One jej teraz nie pomogą.
- Avada. Dostała rykoszetem, stojący przed nią Śmierciożerca się uchylił… Muszę to zakończyć.
Brązowowłosa skinęła głową.
- Idź. – powiedziała cicho, nie martwiąc się o to, czy ją usłyszy – I… Harry, wiesz, że musisz rzucić niewybaczalne, prawda? Ale przy każdym zaklęciu liczą się okoliczności, pamiętaj o tym. To… To naprawdę nic złego.
- Wiem, Hermiono.
Odwrócił się i ruszył szybkim krokiem w kierunku Czarnego Pana. Dokładnie w tym momencie obok jego prawej dłoni świsnęło zaklęcie.
- Harry! – pisnęła Hermiona – Harry, twoja różdżka! Nie możesz tam iść!
- Masz rację, Hermi, nie „mogę”. Ja muszę iść. – odrzekł beznamiętnie. Wbiegł w tłum, zanim zdziwiona dziewczyna zdążyła podjąć jakąkolwiek próbę zatrzymana go. Znalazł Voldemorta bez problemu. Był w samym centrum bitwy, otaczał go sporych rozmiarów pusty krąg. Nikt nie chciał znaleźć się w jego pobliżu.
- Riddle! – krzyknął Potter wychodząc z tłumu.
- No proszę, Harry. – mężczyzna odwrócił się powoli, na jego twarzy wykwitł złośliwy uśmiech – Czemu zaraz tak oficjalnie? Mówmy sobie po imieniu.
- Nie zwykłem mówić po imieniu do byle kogo.
- Ty mały… - zaczął – Wyjmuj różdżkę! Zakończmy tę wielką farsę jak najszybciej!
- Przykro mi, Riddle. Nie mam różdżki.
Tom wybuchł mrożącym krew w żyłach śmiechem.
- Rozczarowałeś mnie. – powiedział w końcu – Miałem nadzieję że choć jeden Potter zginie jak mężczyzna. Ale cóż, jaki ojciec, taki syn…
Harry spuścił głowę. To już koniec. Często zastanawiał się, kiedy nadejdzie koniec świata. Doszedł do wniosku, że przychodzi do każdego osobiście. Że też wybrał akurat ten moment na wizytę u niego...
- Znaj moją łaskę, Harry Potterze. – usłyszał lodowaty szept przy uchu – Dam ci kilka sekund życia więcej. Twoje ostatnie słowa!
Czarnowłosy uświadomił sobie, że płacze. Ostatnie słowa? Też mi coś…
- No, dalej, powiedz na głos co ci tam na sercu leży. Wysycz że mnie nienawidzisz, wykrzycz całemu światu że kochasz córkę tych zdrajców krwi… Nie mam zamiaru czekać w nieskończoność, jeśli na to liczysz. – pospieszył go Voldemort.
NARODZI SIĘ TEN, KTÓRY MA MOC POKONANIA CZARNEGO PANA.
POSIĄDZIE MOC, KTÓREJ CZARNY PAN NIE ZNA.

Dwa wersy przepowiedni obiły się po mózgu siedemnastolatka.
- Wybaczam Ci. – wyszeptał, nie podnosząc głowy.
- Mógłbyś powtórzyć, nie dosłyszałem. A twoi wielbiciele na pewno chcieliby przeczytać to jutro w gazetach.
- Wybaczam Ci. – powiedział już pełnym głosem.
- Coś ty powiedział? – oczy czarodzieja rozszerzyły się za zdziwienia.
- Wybaczam Ci, Tom. – tym razem spojrzał mu w oczy. Jasna zieleń spotkała się z królewską czerwienią. A Mroczny czarodziej padł bezwładnie na ziemię.
Jeszcze długo zastanawiano się, co zabiło najgroźniejszego czarodzieja współczesności. Jak mógł go zgładzić chłopak, który nie ukończył szkoły, ba, który w dodatku nie miał różdżki! Wiedział to chyba tylko ów chłopak. Dał temu czarodziejowi szansę zaznać tego, czego nigdy w życiu nie doświadczył. I było to tak ogromne, że nie mógł wytrzymać tej potęgi.
Może trudno w to uwierzyć, ale zabiło go wybaczenie. Jedno wybaczające spojrzenie.

Ten post był edytowany przez Zakohana w książkach: 24.03.2008 19:05


--------------------
Sunny Support Group!

user posted image

I was raised by this town
To believe the words they put inside me...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 11.05.2024 16:34