Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Legalize Me!

Norriśka
post 01.12.2004 12:59
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: currently riding the lightning






--------------------
user posted image
hiiil de łooooord, mejkit beter pleeeeejs, for juu end for miii end di entaaaajr hjumyn reejs!

-Zapraszam na moje Forum Motoryzacyjne-

WinAmp zapodaje:
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anna_maria
post 01.12.2004 15:10
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: krózganki-gnief!!!




WOW
pozostaje wiec tylko czekac.. kilka(nascie) lat =)
oby
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 01.12.2004 15:39
Post #3 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



wow, juz widze jak ludzie ustawiają się w kolejkach po recepty tongue.gif


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 01.12.2004 17:53
Post #4 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Kiepski pomysł.

Nie mam nic przeciwko trawce raz na jakiś czas, podobnie jak innym używkom, bo po to one właśnie sa na tej ziemi, ale legalność odebrałaby urok :]
Coś jak alkohol przed 18 ;]

Fakt faktem, marichuana jest conieco zdrowa, nie niszczy ponoć płuc tak jak fajki, no ale ;] mało to mamy w polsce debili którzy każdą wolna chwilę spędzaliby na jej paleniu?
Ja wiem że o recepty chodzi - no ale wtedy kazdy złapany na posiadaniu takowej substancji tłumaczyłby się stwardnieniem rozsianym...
odpada
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 01.12.2004 19:04
Post #5 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



W te jej lecznicze właściwości nie wierzę za cholere, ale jak ktoś chce - niech się nawet zajara na śmierć (byle potem nie chciał renty z moich podatków!!!!).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 02.12.2004 15:40
Post #6 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



ja jestem za :] ale na recepte, to i tak by było lekkie przegięcie. według mnie jak juz coś to powinno byc tak jak fajki i alkohol. od 18 lat. ale wątpię, zeby coś takiego wprowadzili...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Norriśka
post 02.12.2004 17:00
Post #7 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: currently riding the lightning




ale jeśli byłby to jedyny ratunek dla chorego człowieka to czemu nie wydawać na recepte?


--------------------
user posted image
hiiil de łooooord, mejkit beter pleeeeejs, for juu end for miii end di entaaaajr hjumyn reejs!

-Zapraszam na moje Forum Motoryzacyjne-

WinAmp zapodaje:
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 02.12.2004 17:10
Post #8 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Ja bym poszla w inna strone; skoro marihuana, o mniejszej szkodliwosci od papierosow jest zakazana, to ja bym zakazala rowniez sprzedazy papierosow ;d

A tak serio to ja nie mam nic przeciwko legalizacji, choc teoretycznie mnie ten temat wisi, bo nie pale, z mlekiem tez nie pije. Wolnosc, rownosc i braterstwo - alkohol i papierosy legalne, to mary tez powinna. [przynajmniej kumple by sie nie musieli tak gimnastykowac] A poza tym, zastanowilo mnie to, co napisal P2
QUOTE
legalność odebrałaby urok :]
Wiec moze zdac sie na to rozwiazanie pod tym psychologicznym wzgledem?


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 02.12.2004 17:48
Post #9 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Norriśka @ 02.12.2004 17:00)
ale jeśli byłby to jedyny ratunek dla chorego człowieka to czemu nie wydawać na recepte?
*


To całkowicie niemożliwe. Marihuana działa tylko jako środek znieczulający - jest wiele innych które mają działanie takie samo tyle że silniejsze, na przykłąd morfina. Ona nie leczy tylko pomaga znieść chorobę.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 02.12.2004 22:02
Post #10 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
ale jeśli byłby to jedyny ratunek dla chorego człowieka to czemu nie wydawać na recepte?


Dokładnie tak jak napisał matoos, nawet dodam ze taką morfiną się podaje pacjentom którzy no co tu dużo mówić - juz długo nie pociągną... bo im już uzależnienie zwisa po prostu, a ból toto usmierzy (świadomość niestety też)

QUOTE
Wiec moze zdac sie na to rozwiazanie pod tym psychologicznym wzgledem?


Mało jest na tym świecie ludzi którzy robią coś między innymi dlatego że to ma urok :] Robią to cos - w tym wypadku ćpają - dla efektu...
A że już teraz sporo dzieciaków złopie alkohol bez większego umiaru i sensu (no bo dla mnie jest różnica między wypiciem 0,7 ze znajomymi bo akurat jest okazja, a między chlaniem dzien w dzien z argumentem "bo tak") to jakby jeszcze ćpać zaczęli.. ;] może by i wyzdychali z tego...ale, lepiej niech się wytłuką, szybciej i taniej
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
daizy
post 03.12.2004 16:33
Post #11 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: z daleka czy z bliska co za różnica




QUOTE
Dokładnie tak jak napisał matoos, nawet dodam ze taką morfiną się podaje pacjentom którzy no co tu dużo mówić - juz długo nie pociągną... bo im już uzależnienie zwisa po prostu, a ból toto usmierzy (świadomość niestety też)


Z calym szacunkiem, ale glupty gadasz. Morfine sie podaje bardzo roznym pacjentom, nie tylko tym w terminalnym stadium. Podaje sie ja w uzasadninych przypadkach nawet niemowlakom, ktore cale zycie maja przed soba. Nawet w przypadku terminalnych stadiow choroby dawke dobiera sie tak zaby zniesc bol ale umozliwic w miere normalne funkcjonowanie. Oczywiscie niektorzy pacjenci wymagaja dawek ktore wplywaja znacznie na ich swiadomosc, ale to juz sa skrajne przypadki.


QUOTE
Marihuana działa tylko jako środek znieczulający - jest wiele innych które mają działanie takie samo tyle że silniejsze, na przykłąd morfina.


Marihuana nie dziala tylko jako srodek znieczulajacy. To co jest naprawde ciekawe i obiecujace to jej wplyw na glejaki i inne nowotwory (bez wdawania sie e szczeguly).


Moim zdaniem jesli lekarz ma prawo wystawiac recepte na morfine i 1000 pochodnych, nie wspominajac o calej grupie silnie uzalezniajacych lekow psychotropowych etc to czemu niemialby przepisywac marihuany.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Teodora
post 03.12.2004 16:35
Post #12 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 260
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: dworzec kurski

Płeć: Kobieta



no no
oprócz tych rzekomych leczniczych właściwosci mania ma dużo zwiazków, między innymi THC, które wpływają bardzo niekorzystnie na organizmy

pic na wode fotomontarz są duzo skuteczniejsze specyfiki nie narażające organizmu na szkody, i watpie że marichuana będzie koniecznie niezbędna w leczeniu jakiś schorzeń...

z drugiej strony czemu nie? a może ma jakieś ukryte własciwosci tongue.gif

Ten post był edytowany przez Teodora: 03.12.2004 16:38


--------------------
m
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
daizy
post 03.12.2004 16:56
Post #13 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: z daleka czy z bliska co za różnica




QUOTE
pic na wode fotomontarz są duzo skuteczniejsze specyfiki nie narażające organizmu na szkody


Podaj mi jeden przyklad leku stosowanego w leczeniu raka, ktory nie czyni spustoszenia w organizmie. Chyba wszyscy widzieli w telewizji jak wygladaja osoby po chemioterapii...


QUOTE
oprócz tych rzekomych leczniczych właściwosci mania ma dużo zwiazków, między innymi THC, które wpływają bardzo niekorzystnie na organizmy


Tak sie sklada ze tp wlasnie THC jest badane pod wzgledem tych rzokomo leczniczych wlasciwosci u chorych ze stwardnieniem rozsianym. Nie leczy ale znosi niektore objawy, jak spastyczne przykorcze miesni i w duzym stopniu poprawia chorym jakosc zycia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 03.12.2004 21:55
Post #14 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



doswiadczenia?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 04.12.2004 01:55
Post #15 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



legalizacja? czemu nie...akcyze nalozyc, sprzedawac jakies podrobione gowno, a ludzie i tak beda kupowac, myslac ,ze sa tru niggas i w ogole. ale znajac mentalnosc polskich wladz nie dodzekam sie tego za mojej kadencji.
tak na trzezwiej - konopie maja duzo innych zastosowan,nie tylko zjaranie mordy. komu sie chce niech poszuka w necie, ja dodam od siebie tyle, ze wlokna uzyskane z lodyg sa kilkakrotnie bardziej wytrzymale niz len (w indiach sie z tego spodnie robi), a wladze widza tylko zacpanych nastolatkow w tym. lol.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mayi
post 04.12.2004 14:27
Post #16 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: poznan




dobra ale skoro lekaz moze wypisac na recepte 1000 innych silnie uzalezniajacych lekow ktore zabija bol swiadomosc i wszystko inne to po co legalizowac maryche po to zeby miec 1001 srodek???nie sadze aby to mialo cos na celu jak ktos chce "stracic swiadomosc" to rownie dobrze moze to zrobic bez legalizacji i innymi srodkami ,moze isc do lekaza zasiegnac wiedzy z encyklopedi medycznej i udawac chorego i dostanie leki uzalezniajace ,marycha na recepte a niby po co???


--------------------
szkoła :( :( :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
daizy
post 04.12.2004 18:13
Post #17 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: z daleka czy z bliska co za różnica




QUOTE
moze isc do lekaza zasiegnac wiedzy z encyklopedi medycznej i udawac chorego


Raczej trudno przekonac lekarza ze masz stwardnienie rozsiane albo glejaka mozgu opierajac sie na tym co przeczytasz w encyklopedii. Newet jak go naklonisz do zrobienia badan to zaraz sie okaze ze sciemniasz.

Ludzie uciekaja sie do marihuany bo leki dostepne na recepte nie dzialaja. Lekarze maja do dyspozycji 1000 lekow ale niestety zdarza sie ze zaden z tego 1000 nie daje efektow i dlatego ciagle szukaja nowych. Gdyby isc tym tropem ze niby po co 1001 i po co to czy tamto na recepte to bysmy nie mieli tego 1000 bo ktos kiedys by powiedzial po co 10, 15, 100 nowy lek jak juz mamy tyle.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaRoLiNa
post 04.12.2004 20:05
Post #18 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 60
Dołączył: 24.05.2003
Skąd: Łódź




Marichuana, z tego co wiem, jest dostępna w Ameryce pod postacią kapsułek, przepisują to ludziom chorym na raka. Podobno te tabletki są gówniane tylko się po nich wymiotuje i nic nie dają, można chyba zdobyć pozwolenie na hodowanie jednego krzaczka w celach leczniczych, ale nie jestem pewna.
Co do legalizacji w Polsce to mam mieszane uczucia, bo w sumie maryśka pomaga ludziom przy niektórych chorobach, a z drugiej strony recepty będą fałszowane apteki okradane itd.

W sumie to mnie śmieszy, że ludzie tak strasznie reklamują marichuane i chcą jej legalizacji. Być może jest mniej szkodliwa od papierosów, ale jak nie pali się jej dużo, tylko "raz kiedyś". Jak się człowiek od marychy uzależni to przychodzi taki moment, że nie daje mu tego, co dawała na początku palenia i wtedy sięga po mocniejsze narkotyki. I to przestaje być takie nieszkodliwe.


--------------------
T.Love - Marzyciele
Życie jest tak wspaniałe, że trzeba przez nie przejść
Czasami w to nie wierzę i myślę, że lepsza jest śmierć
Babilon-System swoją bronią pragnie zniszczyć mnie
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Ja wtedy właśnie żyję, gdy idziesz obok mnie
Dla mojej i dla twojej satysfakcji wszystko dzieje się
Życie jest tak wspaniałe, naprawdę to wiem
A ci, którzy chcą mnie zniszczyć, faszerują nas złem
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Na całe ziemi piekło - napompowany świat
Zatruty, zepsuty balon - nienawiść i gwałt
A nasze życie jest, nasze życie trwa
Dla mojej i twojej satysfakcji - dla naszego ja
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 04.12.2004 21:54
Post #19 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



każda dawka narkotyku powoduje
jakies negatywne skutki


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 04.12.2004 22:50
Post #20 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Mellisa @ 04.12.2004 21:54)
każda dawka narkotyku powoduje
jakies negatywne skutki
*


Super Size Me pokazuje, że McDonalds szkodzi? Prawda to? A no prawda, jak się żre go przez miesiąc. Ale od czasu do czasu?

"Nic nie jest trucizną i wszystko jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę", jak mawiał Paracelsus.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 04.12.2004 22:56
Post #21 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



tak, pięknie powiedziane
ale myśle ze z uzywkami nie jest tak prosto...
nie chodzi bowiem od razu o dziury w mozgu



--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 04.12.2004 23:00
Post #22 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Mellisa @ 04.12.2004 22:56)
tak, pięknie powiedziane
ale myśle ze z uzywkami nie jest tak prosto...
nie chodzi bowiem od razu o dziury w mozgu
*



"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę - zdanie wypowiedziane przez Paracelsusa (1493-1541), któremu do dziś nie są w stanie uwierzyć ekowojownicy za wszelką cenę forsujący hipotezę liniową, wedle której każda substancja trująca w dawkach dużych musi być trująca w dawkach małych. Dla przykładu w tym przypadku nawet najmniejsza dawka alkoholu etylowego jest trująca, ponieważ 250 ml alkoholu wypitego w krótkim czasie jest dawką śmiertelną dla człowieka (a przecież nie od dziś wiadomo, że lampka wina dziennie jest wręcz wskazana dla organizmu dorosłego człowieka, o piwie nie wspominając). Podobnie z kawą, ponieważ śmiertelna dawka dla człowieka wynosi 10g czystej kofeiny (około 100 filiżanek wypitych jednocześnie)."

http://www.he.com.pl/Nauka/Klamstwaeko/klamstwaeko1.html


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mayi
post 05.12.2004 12:27
Post #23 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: poznan




QUOTE(daizy @ 04.12.2004 18:13)
QUOTE
moze isc do lekaza zasiegnac wiedzy z encyklopedi medycznej i udawac chorego


Raczej trudno przekonac lekarza ze masz stwardnienie rozsiane albo glejaka mozgu opierajac sie na tym co przeczytasz w encyklopedii. Newet jak go naklonisz do zrobienia badan to zaraz sie okaze ze sciemniasz.
*


nie trzeba miec od razu glejaka wystarczy chocby udawac psychicznie chorego psychotropy dzialaja ponoc podobnie


--------------------
szkoła :( :( :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 05.12.2004 13:36
Post #24 

Unregistered









Legalize that!, bym powiedział. No ale wtedy subkultura hip hopowa już nie będzie tak tru niggasowa. wszystko straci swój zielony kolor.

poza tym baka nadaje się tylko do palenia, po co komuś do czego innego ;] nie wyobrażam sobei, żeby w Polsce się to dobrze przyjeło.

-ej młody masz grass?
-nie, ale mogę skoczyć do apteki.


jak już legalizujemy, to do końca ;]
Go to the top of the page
+Quote Post
daizy
post 05.12.2004 13:41
Post #25 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: z daleka czy z bliska co za różnica




QUOTE
nie trzeba miec od razu glejaka wystarczy chocby udawac psychicznie chorego psychotropy dzialaja ponoc podobnie


Moze w takim razie psychotrpy tez powinny byz zdelegalizowane bo jeszcze je ktos wyludzi. Udawanie psychicznie choroge nie jest wcale takie proste swoja droga. I malo kto sie na to porywa, po co sie meczyc i oszukiwac psychiatre majac jakies 5% szans powodzenia jesli te same leki mozesz dostac od delera.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 23:19