Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Lista Osobista, 15 Najważniejszych Piosenek

Katon
post 17.08.2007 17:10
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Napiszcie 15 piosenek, które określają wasz gust muzyczny, które sa dla was najważniejsze. Które kochacie. Niech to nie będzie historia waszego rozwoju muzycznego zawierająca też rzeczy, których już nie słuchacie, ale raczej zbiór tych piosenek, które są cały czas z wami i które cały czas coś znaczą.

1. Bob Dylan - Like A Rolling Stone

Możliwe, że to jest w ogóle najlepsza piosenka ze wszystkich piosenek, nie wiem. Dla mnie jest esencją klimatów, dźwięków, słów, które kojarzą mi się z esencją życia może nawet, a muzyki rockowej na pewno. Jak taki soundtrack do życia. Właściwie zawsze w połowie słuchania chce mi się płakać. Teraz słucham i też mi się chce.

2. The Beatles - She Said

Właściwie nie wiem czemu akurat ta z tylu piosenek Beatlesów robi na mnie prawie największe wrażenie. Ale jest dla mnie najwyraźniejszym odciskiem ich geniuszu. Większym niż cokolwiek z absolutnie przecież genialnego Sierżanta, czy Białego Albumu. Wszystko to jest absolutne, a najbardziej absolutne jest to, że przecież to zwykła, krótka, prosta, rockowa piosenka. Oto właśnie chodzi w The Beatles.

3. Janis Joplin - Son Of A Preacher Man (tu wersja Joan Osborne z braku wersji JJ na jutubie, co jest faktem wstrząsającym)

Tu nawet nie chodzi o miłość do Janis Joplin, najwspanialszego głosu muzyki rozwrywkowej według mnie, ale o miłość do soulu i wszystkiego co w nim najpiękniejsze. Melodia, kobiece chórki, sposób śpiewania i aranżacji, a przede wszystkim klimat amerykańskiego południa, który może istnieje już tylko w mojej głowie, ale jest jednym z najwspanialszych utopijnch krajobrazów jaki w sobie mam. Nie miałem do niedawna świadomości, że tak bardzo kocham tą piosenkę.

4. Jimi Hendrix - Crosstown Traffic

Tu się w ogóle nie ma co rozpisywać. Miłość od pierwszego usłyszenia. Najlepsza piosenka Jimiego i chórkowo-gitarowe unisono, którego powinniście natychmiast posłuchać a potem dodać ten numer do swojej piętnastki.

5. The Smiths - There Is A Light That Never Goes Out

Jeden z najpiękniejszych tekstów jakie znam, chociaż momentami balansuje na granicy kiczu. A może właśnie dlatego. To jest przykład piosenki w której chodzi o melodie, tekst i o nic więcej. Żadnych fajerwerków. Brzmienie, które przecież jest nieco archaiczne. Zupełnie bez znaczenia, bo to piosenka, w której najważniejsza jest piosenka właśnie.

6. Red Hot Chili Peppers - Jungle Man

A jednak są Red Hoci na mojej liście. Ale ci, którzy przetrwali dla mnie ostatecznie próbę czasu. Z Hilelem Slovakiem na gitarze. Dzicy, pojebani i porywający. "BSSM" to genialna płyta, ale "Jungle Man" starszy o jakieś 6 lat ma w sobie coś zupełnie porażającego. Coś, czego Frusciante nie miał. Widzicie co się dzieje na tym klipie? Ja już na ich koncert więcej nie pójdę. Dzisiaj !!! to są bardziej RHCP niż RHCP. Ale do "Jungle Mana" wracać będę zawsze.


7. Nirvana - Heart Shaped Box

Doszedłem wreszcie do względnej harmonii w moich relacjach z Nirvaną. I chociaż nadal nie lubię ich klipów (tego też), to przecież jako twórca piosenek Cobain się obronił całkowicie i na całej linii. Tojest tego przykład najdoskonalszy i mój ukochany. To przecież dziecko Pixies, Sonic Youth i Beatlesów wtłoczone w jedną scenę z zacnymi skądinąd kapelami, z którymi Nirvana niewiele miała wspólnego. Wreszcie wyraźnie to widać i można się delektować bez historycznych obciążeń.

8. Blur - Song 2

FIFA 98 i pierwszy kontakt z rockiem niezależnym i z britpopem zarazem. Piosenka, która się nie nudzi. Nigdy.

9. Sonic Youth - Kool Thing

Może i wiocha, że wybieram największy przebój z morza tylu genialnych piosenek, cóż jednak z tego, skoro faktycznie lubię go najbardziej. Kontakt z riffem tej piosenki był Doznaniem. Nawet Jeeeeeee nie psuje efektu i nawet to gadanie jest na miejscu. Really kool song.

10. The Rapture - Sister Saviour

Nie Dom Zakochanym Kochanków, ale właśnie ta piosenka jest ze mną bez przerwy od kiedy przesłuchałem "Echoes" po raz pierwszy. Integralne i nierozerwalne połączenie elektronicznego tła z szarpanymi gitarami i klimat jakiejś niesamowitości, a wszystko razem w sosie epokowości jaki daje słuchanie tej płyty w ogóle i tej piosenki w szczególności.

11. The Car Is On Fire - Love. (nie ma na jutubie)

Nie żartuje. Są w piętnastce z piosenką, która była przy mnie w przełomowym momencie mojego życia, a jakby tego było mało w mistrzowski sposób łączy ducha Beatlesów z discopunkiem. Borys, przemyśl swoją decyzję.

12. Interpol - NYC

Najpiękniejsza ballada nowej rockowej rewolucji. Tak się mówi i to jest jakiś koślawy komplement. Nie wiem jak brzmiw Nowym Jorku, ale w Krzyszkowicach wzrusza równie dobrze jak w Chorwacji czy w busie na Zakopiance. Brzmienie bębnów to cos na co zwracam wam uwagę. Resztę i tak poczujecie sami.


13. Modest Mouse - 3rd Planet

Wolałbym chyba dalej nie wsłuchiwać się w teksty, bo są zbyt gorzkie i zbyt bolesne. Ten też oczywiście. Ale rzadko wiem jaka jest moja ulubiona piosenka wspaniałego zespołu tak od razu i po prostu, a tu wiem. Ciągle niedoceniana porcja geniuszu z Ameryki i to do tego z West Coast. Jeśli nie wzrusza was refren to nie ma sensu, żebyśmy rozmawiali o muzyce, bo to znaczy, że dzieli nas międzyplanetarna przestrzeń emocjonalna.

14. The Beatles - I Am The Walrus

Ta jest najlepsza.

15. Radiohead - Subterranean Homesick Alien

- A kto to jest Roger Waters?
- Taki gość. Ponoć po części zainspirował to.
- Aaaa. To należy mu się pamięć i sympatia.
- Oczywiście synku. Wielcy przygotowują grunt największym.

Ten post był edytowany przez Katon: 18.08.2007 09:19
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 17.08.2007 19:13
Post #2 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Lista rodziła się w niewyobrażalnych bólach. Bo to ciężko tak wybierać.

1. The Beatles - Ob-La-Di, Ob-La-Da
Widzieliście kiedyś 5 latka siedzącego w piaskownicy i wkurwiającego kolegów ciągłym podśpiewywaniem "Obladii, obladaaa..."? Bo ja nie. Ale rodzice upierają się, że widzieli wink2.gif Obejrzyjcie to video XD

2. Bob Dylan - Like A Rolling Stone
Mateusz to Katon wyczerpał temat w całości. I nawet linka drugi raz nie podam tongue.gif

3. The Clash - Clampdown
Bo brudna, zadziorna i bas mnie kładzie na łopatki, choć ledwo go słychać.

4. The Libertines - What Became Of The Likely Lads + Bonus Truck
Nie wyobrażałem sobie mojego zestawienia bez libsów. I słysząc 'if it's important to you, it's important to me' na dwa głosy nie wyobrazam sobie, żeby Pete i Carl już nigdy nie nagrali razem płyty. Jestem cfaniak i dodałem bonus, bo 'France' to najpiękniejsza ballada na dwie gitary w historii.

5. The Beates - With A Little Help From My Friends
Ilu słuchaczy Beatlesów tyle ulubionych piosenek. Ja wybrałem ta.

6. Television - Marquee Moon (stare dziadki a jak wymiatają wink2.gif )
Przy 4:30 gdzieś dostaje ponad 5 minutowego muzycznego orgazmu, wy nie?

7. Bruce Springsteen - Thuner Road
Mam jakieś ciągoty do starych motorów, route66 i roadtripa po ameryce. Ta piosenka chyba najlepiej to oddaje.

8. Modest Mouse - Third Planet (link tez juz byl;p)
Po raz kolejny potwierdzę słowa Katona, dodam jeszcze, że rozpieprza mnie to co się dzieje w okolicy 0:50

9. Pink Floyd - Wish You Were Here
Najpiękniejsza piosenka Pink Floydów, których bym nie mógł pominąć.

10. The Doors - Touch Me
Te klawisze, ta trąbka i wokal Jima sprawiają, że nego skacze mi sama z siebie powyżej głowy.

11. Led Zeppelin - Whole Lotta Love
Najbardziej Rock'n'rollowa piosenka wszechczasów, przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Killer.

12. Jeff Buckley - Last Goodbye
Zawsze jak słucham tej piosenki wydaje mi się, że cała 'reszta' to wokalne cioty.

13. The Libertines - Death On The Stairs (vid z reunion, a co!)
Bo Libsów nigdy za mało, a tak serio to jest to jedyna smutna piosenka na dźwięk której ryj mi się szczerzy jakbym 'Movin' On Up' słyszał jak nie lepiej wink2.gif

14. Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond
Ta jest za to najlepsza.

15. Blur - Song 2 (link był;P)
Pieprzona fifa...

Ten post był edytowany przez MisieK: 17.08.2007 19:14


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hypacja
post 17.08.2007 21:41
Post #3 

life`s a bitch


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 05.07.2007
Skąd: 50 05'29.93'' N 19 56'45.09'' E

Płeć: Kobieta



Muzyka we mnie i dla mnie jest zupełnie nieuporzadkowana,zbyt duzo jej jest,zbyt malo profesjonalna sie czuje,zeby ją ustawiać w ranking i oceniać do tego.
Mogę wymienić 15 kawałków które kocham,ale kolejność będzie alfabetyczna i napewno o czymś zapomnę.

Bjork - Venus As A Boy
Ktos kiedyś ponoć powiedział ze to jest najseksowniejsza piosenka z debiutu i nawet jajko smażone na teledysku to potęguje.
Czasem mi się śni że mam podobny głos wink2.gif

Blur - Caravan
Wstyd ze tak późno zapoznałam się z ich twórczoscia i to ciagle nie do końca. Przy tym kawałku mogłabym zasnąć i nie żałowałabym tego,ze sie juz nie obudzę.

The Cure - Lullaby
Nie potrafie odpowiednio ubrać w słowa tego co czuje słuchajac tego kawałka... Wszystko i nic. Na wysokości ósmego żebra mam około 10 litrów próżni.

Dave Brubeck - Take Five
Klasyka. Wyzwala we mnie oklepane myśli o zielonej łące z kwiatami i bez gryzących insektów. Wymyśl równie niesamowite saksowonowe solo i zagraj, a wyjdę za ciebie wink2.gif

Janis Joplin - Summertime
Zwłaszcza wersja koncertowa z Jimi Hendrixem (tak przynajmniej mam napisane). O głosie już nie wspominam,bo nie ma po co. Wszyscy wiedzą. Nigdy nie było tyle smutku a wręcz rozpaczy w głosie piosenkarki i dźwiękach gitary, które idealnie sie tu uzupełniają.

Michael Jackson - Beat It
Wejście zerżnęło The Knife mam wrażenie. Ale wracając do tematu. Michela uwielbiam i jego płyta będzie jedną z pierwszych jakie wezmę na bezludną wyspę. Choc wolałabym DVD... ;] Ten kawałek konkuruje z Dangerous...chyba głównie z tego powodu: http://youtube.com/watch?v=RQz_0Z0nE2Q

Modest Mouse - Custom Concern
Modest Mouse to jednak mój ulubiony zespół. Nie lubię decydować o takich sprawach,no ale cóż... samo przyszło. W ich przypadku mogłabym całą liste osobista wypełnić tylko ich kawałkami,ale to nie ma być stan na dziś czy ostatnie miesiące. Wybrałam Castom Concern, bo... "Gotta go to work, gotta go to work, gotta get a job" i "I don`t feel at all like i fall"... choć podobne odczucia mam przy "Well Jesus Christ was an only child...", 3:03 w Doin' The Cockroach, "And my heart has slowly dried up" , "So we're drinkin' drinkin' drinkin' drinkin' coca-coca-cola"... mogłabym dłużej ale moze na ten temat juz wystarczy.

Myslovitz - Z Twarzą Merlin Monroe
Jedyna polska miłość. Opisana w zupełnie prawdziwy i idealny sposób. Dla Ciebie jest zbyt ckliwe.

Radiohead - Karma Police
Katharsis. 5cm nad ziemią. Niech nic nie istnieje. Uczucie całkowitego spełnienia, a przy 2:25 mogłabym rozpłakać sie ze szczęścia kiedy tak naprawde tego niepotrafię.

RHCP - Soul To Squeeze/Breaking The Girl ( nie wiem...nie potrafie wybrać)
Moja pierwsza wielka i jak dotąd najdłuższa miłość muzyczna. Skończona niestety dość brutalnie-to ja byłam tą złą.
Przy Breaking The Girl mogłabym latać, a Soul To Squeeze to cudo,zaśpiewane przez najgorzej spiewajacego faceta w tamtym okresie. Szkoda że się nauczył.

Rod Stewart - Da Ya Think I'm Sexy? wink2.gif
Hehe...nie lubie go. Ale W tych rytmach mogłabym przetańczyc cała noc.

The Strokes - Last Nite
Barcelona, Plataforma Club, Sylwester 2006/2007, pseudo irlandzka przyczyna mojej późniejszej choroby , morze Corony, najseksowniejszy zespół świata... nie pytajcie... wink2.gif

Temple Of The Dog - Hunger Strike
Największy męski głos, okres podstawówkowo-gimnazjalny. Wierzyłam ze za niego wyjdę. A myszy żartują.

U2 - With Or Without You
(Już jestem zmeczona, każdy komentarz jest coraz gorszy...)
Nigdy nie byłam ich fanką, nie czekałam na kieszonkowe żeby kupić płytę, to wcale nie jest ich najlepszy kawałek. Nie mam nawet specjalnych z nim skojarzeń. Po prostu...jak kocham to kocham.

The White Stripes - Truth Doesn`t Make A Noise
Ostatni...teraz mogę rzucać juz tylko skojarzenia,żadnych sensownych zdań...
Myślenice, patelnia, cmentarz, smazone na zielono kiełbaski, kaseciak i Lapino. A nie. Sorry. To była Sophia.
Może jednak wykrzesam coć bardziej sensownego...Jack White ma korzenie polskie i dlatego jest (niektórzy twierdza ze był) geniuszem. Niech bedzie ze się skończyli. Meg ufarbowała włosy...i tak ten kawałek przejmuje mnie do szpiku kości.

starałam sie zrobić ogólny zarys ,ale jak na to patrze to ciagle mi czegoś brakuje...w głowie siedzi mi kolejna piętnastka. Ale niech będzie.

Pisałam to ponad godzinę. Chyba żaden opis nie odzwierciedla wszystkiego,starałąm się.


Ten post był edytowany przez estiej: 18.08.2007 12:56
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 18.08.2007 11:38
Post #4 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Nie znam praktycznie żadnej z Waszych piosenek sad.gif
No nic, posłucham sobie.

Moja lista będzie krótka, bo nie umiem wybrać aż piętnastu utworów. Zdaje się, że ciągle odkrywam swój gust muzyczny. Kolejność przypadkowa.
R.E.M. - Everybody Hurts
Tekst jest jak na ten zespół niezwykle wręcz prosty, a przy tym idealnie dobrany. Nie ma tam zbędnych słów. Jeśli szukać pocieszenia, to właśnie w tej piosence. Zaś muzyka... Użycie skrzypiec w połowie utworu - dla mnie genialne. Wzrusza za każdym razem.
R.E.M. - E-bow The Letter
Ta piosenka ma KLIMAT. No i jest coś dziwnie poruszającego w odkrywaniu coraz to nowych znaczeń w tekście. Mogę słuchać bez przerwy.
Mama Cass Elliot - Make Your Own Kind Of Music
Pokochałem ją od pierwszego odcinka drugiego sezonu Losta. Uwielbiam przesłanie, a refren zawsze wprawia mnie w dobry nastrój.
Bjork - Pagan Poetry
Muzyczna poezja. Głos Bjork zawsze budzi we mnie dreszcze, a jednak trudno się od jej piosenek oderwać. Teledysk do tego kawałka jak najbardziej polecam.
Sting - Shape Of My Heart
Zapoczątkowane oczywiście "Leonem Zawodowcem". To, jak Sting zaczyna śpiewać podczas ostatnich kadrów filmu, zawsze mnie zachwyca. Tak tęsknego klimatu, podkreślonego harmonijką, dawno nie słyszałem.
Simon&Garfunkel - Sound Of Silence
Tekst tego utworu jest jak dobrze napisana powieść - wciąga i zachęca do dalszego słuchania. Pięknie komponują się głosy obu panów.
The Cranberries - Just My Imagination
Moje najnowsze odkrycie, ale sądzę, że przetrwa próbę czasu. Wyjątkowo optymistyczny kawałek, podkreślony charakterystycznym głosem wokalistki. Bardzo ładne riffy.
R.E.M. - At My Most Beautiful
Dodane po pewnym namyśle. Jedna z piękniejszych piosenek, jakie znam, a do tego wyraz dojrzałej miłości. Uwielbiam zwłaszcza początek utworu, zanim jeszcze Stipe zaczyna śpiewać. Głos tego faceta nigdy mi się nie znudzi.
Animals - House Of The Rising Sun
Być może to kwestia wpadającej w ucho melodii. Być może niesamowitego głosu wokalisty. Być może swiadomość, że piosenka jest stara jak świat. Tak czy inaczej, kawałek, którego również można słuchać na okrągło.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
obi
post 21.08.2007 15:11
Post #5 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 55
Dołączył: 23.07.2007

Płeć: Mężczyzna



Ja nie bede wypisaywal co kazda iosenka dla mnie znaczy ale podam moja liste. Moze niektore piosenki znacie a jak nie to je polubicie (moze)
Moja lista:
1. ALCHEMIST PROJECT- KRISHNA
2. JACKYLL & HYDE- FREEFALL
3. CLUBRAIDERS- MOVE YOUR HANDS UP
4. MILENIUM- DAY AFTER DAY
5. AVRIL LAVINGE- BOYFRIEND
6. ASCETOHOLIX- CHCEMY WOJNY
7. PLATEAU- IGOREK
8. DONIU- NAJSZYBSZY W MIESCIE
9. MAREK GRECHUTA- NIE DOKAZUJ
10. PAWEL KUKIZ- MIASTO BUDZI SIE
11. SCOOTER- HOW MUCH IS THE FISH
12. DJ WACKO- CHACARONE
13. JUSTIN TIMBERLAKE- SEXY BACK
14. RAMADA- CLAP YOUR HANDS
15. ZELMERLOW- CARA MIA


--------------------
jeśli komuś niepodoba się moje zachowanie to niech pisze PW do mnie lub na mój nr koma 697910850
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilith
post 21.08.2007 15:56
Post #6 

non sono sposata!


Grupa: czysta krew..
Postów: 3543
Dołączył: 06.10.2006

Płeć: Kobieta



powiało grozą.
Doniu wymiata.
no i oczywiscie how much is the fish - jeeeeeeee.


--------------------
user posted image

ha!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 21.08.2007 16:25
Post #7 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



ileż to zwykła krótka lista piosenek potrafi powiedzieć o człowieku.


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
obi
post 21.08.2007 16:36
Post #8 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 55
Dołączył: 23.07.2007

Płeć: Mężczyzna



emoticonka co przez to rozumiesz??


--------------------
jeśli komuś niepodoba się moje zachowanie to niech pisze PW do mnie lub na mój nr koma 697910850
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 21.08.2007 16:38
Post #9 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



nic ponad to, co napisałam.


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nutrias
post 21.08.2007 18:32
Post #10 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 680
Dołączył: 02.06.2007
Skąd: z kont

Płeć: Mężczyzna



wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 21.08.2007 18:44
Post #11 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



jaaasne ;C

A Perfect Circle - Pet Video Txt
Bo wyraża - pojawiającą się dość często u mnie - chęć ignorowania wszytkiego wokół. I klimacik zbudowany na kontrascie - mocny podkład, delikatny wokal. Ale to Maynard, więc wiadomo, że klasa najwyższa.

Rage Against The Machine - Guerrilla Radio Video Txt
Refren. Kwintesencja prostego, rockowego czadu. A propo filmiku - oh shit! oh shit! Trzeba lepszej rekomendacji, dla tego co dzieje sie chwilke po tych slowach?

Tool - Sober Video Txt
'cuz I am just a worthless liar. I am just an imbecile. I will only complicate you.

Machine Head - Slanderous Video Txt
Riff. Miodzio. Tekst. Pod przykrywką chyba wszystkich najpopularniejszych mięsnych słow - prawda o tym, jak trudne bywa obecnie utrzymanie dobrych relacji miedzy ludzmi

Slayer - Angel of Death Video Txt
Posłuże się komentarzem pod klipem - Wow, comparing Slayer to Slipknot is like comparing Dicks with Pussies, Slayer being the hard cock who fucks those pussbags. I nie cenzurować mi tego xD

Porcupine Tree - Open Car [NoVid] Txt
Bo to pierwsza rozpracowana przeze mnie piosnka na gitare. Bo riff kopie tyłek. Bo w trzech minutach zmiescili progresywny rock. Bo mam "wspomnień czar" z tym związany

Pearl Jam - Porch Video Txt
Zaczeło się od dedykacji w bziumowym temacie [hi, Katon] i tak się ciagnie ten kawałek za mną do dzisiaj

Kyuss - 50 Million Year Trip (Downside Up) Video Txt
Klasyka rocka jako takiego i tworcy stoner rocka. Szkoda, ze juz nieaktywni. But I'll never forget You, anyway

At The Drive-In - Inavlid Litter Dept. Video Txt
A ten kawałek czemu tu się własciwie znalazł, nie wiem. Ale jest świetny, często go ostatnio słucham, a refren oderwany od reszty wydaje się... pozytywny? Na pewno uspokaja.

Bad Religion - Along the Way Video Txt
Niesie ze sobą nadzieję na lepsze.

Ten post był edytowany przez Child: 21.08.2007 18:45


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vold
post 21.08.2007 21:25
Post #12 

rzygacz pospolity II


Grupa: czysta krew..
Postów: 1190
Dołączył: 25.04.2006
Skąd: Spółdzielnia Osiedlowa

Płeć: Mężczyzna



Będę piątkami dawał...


1. The Roots - Act Too (Love Of My Life) ft Common

Nie wiem. Tyle miłości i feelingu do muzyki. Niesamowicie ważny numer dla mnie.

2. Rage Against The Machine - Know Your Enemy live
Rage to była czysta relacja, bez zamułki, hehe. To znaczy dalej jestem zakochany w tym zespole i w tym numerze. Troche live traci ten numer, wersja studyjna jest zdecydowanie najlepsza.

3. Cypress Hill - How I Could Just Kill A Man
W tej wersji, w wersji RATMu. No nieważne, jest niesamowite z wielkim klimatem i tekstem tak uliczno gangsterskim, że nie można nie lubić.

4. Arcitc Monkeys - When The Sun Goes Down
Pewnie mnie połowa zlinczuje, że nie Paski ani Modezdmauzy. Jebać. Ten numer przywrócił mi taką zajawkę na muzykę gitarową. Tekstowo i muzycznie. Taka młodzieńcza energia, że pieprzyć zdanie The Who [które mogło się tu znaleźć z tym numerem, który jest w zasadzie dla mnie ważny, ale przez gorzkie słowa o małpach ich nie ma, tylko są w sprytny sposób przemyceni, ha!

A pierwszą piątke zamknie...

5. The Rolling Stones - Sympathy For The Devil (Neptunes Remix)
Pewnie profanka dla fanów Stonesów, że ta wersja, ale po prostu beat komponuje się tak z głosem Jaggera, że wydaje się on być w tym momencie najlepszym szamanem [czy może SZATANEM] świata. Uwielbiam też wersję pierwotną, żeby nie było.


--------------------
Dwudziesta trzecia, dzień jak Kukuczka zleciał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vold
post 21.08.2007 21:42
Post #13 

rzygacz pospolity II


Grupa: czysta krew..
Postów: 1190
Dołączył: 25.04.2006
Skąd: Spółdzielnia Osiedlowa

Płeć: Mężczyzna



Dobra, mam czas to dopiszę.

6. Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Też sztampowo, ale też genialnie. Uwielbiam ten numer, dużo dla mnie znaczy, wiele czasu z nim spędziłem.

7. The Doors - Riders On The Storm
Ciężko mi się było zdecydować. Chyba najbardziej w zasadzie odpowiada mi 'Hello, I love you', strasznie mi odpowiada, haha, ale Riders to jednak to.

8. The Animals - House Of The Rising Sun
I się nie śmiać, że źle otagowane było. Zdarza się wink2.gif Numer jest piękny. I o takim pięknym miejscu mówi wink2.gif

9. Nick Cave - Stragger Lee (p. with The Bad Seeds)
W zasadzie wolałbym Bar O'Malleya albo Crow Jane, bo to w ogóle najlepsza płyta Cave, najgenialniejsza, znam niemal każdy dźwięk. Ale Stragger Lee też jest niesamowite, w zasadzie umieszczenie tutaj tego numeru to jakby umieszczenie tutaj całej tej płyty

10. Gangstarr - Moment Of Truth
Ważny i mądry numer, który naprawdę lubię. Actions have reactions, don't be quick to judge.


--------------------
Dwudziesta trzecia, dzień jak Kukuczka zleciał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 21.08.2007 22:47
Post #14 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Archive - Again

The White Stripes - Jolene

Red Hot Chili Peppers - Under the bridge

The Jimi Hendrix Experience - Little wing

Bjork - Joga

Radiohead - Let down

Radiohead - Karma police

Arctic Monkeys - I bet you look...

BRMC - Weapon of choice

Modest Mouse - Ocean breathes salty

Blur - Song 2

Sonic Youth - Teenage riot

The Libertines - What Katie did

Franz Ferdinand - Take me out

U2 - With or without you

Ten post był edytowany przez Neonai: 21.08.2007 22:50
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 22.08.2007 02:03
Post #15 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Portishead - Roads (live Roseland NYC)
Klasyka trip-hopu. Już przy pierwszych dźwiękach mam dreszcze na plecach, a później cudowny głos Beth Gibbons uwodzi me serce. Oniryczna podróż pośród łez i smutku. Martwa cisza, a ja wciąż próbuję zredefiniować pojęcie 'piękna' i nie potrafię. I think I'm in love with...a voice.

Dire Straits - Brothers In Arms
Truizm: Knopfler jest gitarowym czarodziejem (jak jeszcze nie wierzycie, to sprawdźcie Sułtanów Swingu). Brothers In Arms to utwór o szczególnym znaczeniu dla mnie, bo wiąże się z moimi przyjaciółmi. Przy kieliszku wódki z pewnością zaśpiewamy jeszcze niejeden raz 'we're fools to make war on our brothers in arms'.

Pink Floyd - Hey You
PF to ważny przystanek w mojej muzycznej edukacji. Dlaczego wybrałem akurat ten utwór? Przecież The Wall obfituje w znane wszystkim szlagiery 'Comfortably Numb' i 'Another Brock In The Wall'. Hey You ukryte w cieniu, z genialnym tekstem i świetną solówką w okolicach 2:00. Zapewne kolejny objaw mojego zamiłowania do piosenek smutnych.

Pink Floyd - Time
Ja, człowiek chory na czas. Maniak punktualności, mistrz pośpiechu. Powinienem tekst tej piosenki oprawić w złote ramki i powiesić nad łóżkiem. Songwriterski i kompozytorski geniusz. Kwintesencja floydowatości. Perełka.

Nine Inch Nails - Hurt
Elegia przeżarta smutkiem i cierpieniem, wyśpiewana (wyszeptana) z bólem przez człowieka, który żegna się z życiem. I nawet cover Johnny'ego Casha nie jest mnie w stanie tak poruszyć jak oryginał tej piosenki. Brawo Reznor! [a King umieścił fragment tej piosenki w VII tomie Mrocznej Wieży. Trafił w sedno.]

Joy Division - Atmosphere
Tymi słowami Curtis powinien był się pożegnać się ze swoimi fanami. Jest coś dziwnego w tym utworze, co sprawia, że jest inny(lepszy!) niż pozostałe piosenki JD. Patos, gęsta atmosfera oraz dumny, pewny głos Iana.

King Crimson - Epitaph
Nie będzie Stairway To Heaven. Jest Epitafium, bo nie wszyscy wiedzą, że są trzy rzeczy które powstały pod natchnieniem Ducha Świętego (Biblia, Stairway i Epitaph). Wielkokrotnie przymierzałem się do tłumaczenia tego utworu i ani razu nie udało mi się uchwycić esencji. Ponadczasowy, epicki majstersztyk.

And You Will Know Us By The Trail Of Dead - How Near, How Far - niestety same słabe koncertówki na youtube.
Mój faworyt z wyśmienitego Source Tags & Codes. Gitarowa apokalipsa. MIAZGA (tak się czuję, wgnieciony w ziemię, six feet under).

Radiohead - Climbing Up The Walls
wielki dylemat, bo uwielbiam 'OK Computer' i tak właściwie nie wiedziałem na co się zdecydować. Stawiam na psychodeliczne oblicze Radiogłowych. Zamykam się w czterech ścianach, zakładam słuchawki na uszy i pielęgnuję swoje paranoje. Piosenka o mnie i moim warszawskim życiu w siedemnastu metrach kwadratowych.

Pixies - Where Is My Mind?
with your feet in the air and your head on the ground... Chyba już zawsze będzie się wszystkim kojarzyć z wymownym zakończeniem filmu Fight Club. Bardzo często sobie podśpiewuję, gdy zrobię coś głupiego. [Zabijcie mnie, ale ja zdania nie zmienię: Pixies >>>> Sonic Youth]

Broken Social Scene - 7/4 Shoreline
Lato. Plaża. Zachód słońca. Gorący piasek w stopy parzy. Ahmedino rides the wave. Oto Król Surferów, bijcie pokłony na jego widok xP
Polecam powyższe video, występ u Lettermana, sześć gitar, pełen luz, czysta przyjemność, widać, że wspólne koncertowanie sprawia im mnóstwo radości. Music = passion.

The Arcade Fire - Rebellion (Lies)
Hejo! Wesoła Kompanio! Czy można się przyłączyć do Waszego grającego orszaku?
Przy tym kawałku niezmiennie doznaję za każdym razem. Nie wiem co się ze mną wówczas dzieje, ale mam nieodpartą ochotę uściskać Wina i Regine, błagając by mnie przyjęli jako etatową groupie.

Sufjan Stevens - Chicago
Uwaga! Video nie oddaje klimatu tego utworu, bardzo uboga wersja tej piosenki, dlatego polecam zapoznanie się z oryginałem.
Sufjan żondzi! Piękno w każdym, najdrobniejszym szczególe. Rozmach, cudowna linia melodyczna i mistrzowskie, majestatyczne zakończenie. Come On, Feel The Illinoise!

The White Stripes - Girl, You Have No Faith In Medicine
Niedoceniana, niedostrzegana pośród ogromu hitów z Elephanta. Meg i Jack dają totalny upust swym emocjom, gitarowy jazgot. Let's rock! Ale przecież wszyscy to znamy. Grali jako support Hendrixa, na Woodstocku '69 ;-)

Junior Boys - In The Morning
Czerwiec 2007 był naprawdę gorący. Z warszawskiego koncertu JB wyszedłem cały mokry. Elektroniczna ekstaza. In The Morning było wisienką na torcie. Szalony taniec, falujący tłum, zbiorowy orgazm muzyczny. Zaprawdę powiadam Wam: Doznałem!


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 22.08.2007 14:48
Post #16 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Po przejrzeniu Waszych list wychodzi, że tylko Obi mógłby mieszkać gdzieś blisko mnie.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 22.08.2007 16:14
Post #17 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Obi, wszystko Obi!

"Najszybszy w mieście" wymiata. Na mojej liście się nie zmieścił, ale jest 16.

Ahmed, zakładamy ten serwis muzyczny czy nie turned.gif?

Child, nie jest z Tobą tak źle jednak. At The Drive In, no no...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vold
post 22.08.2007 16:25
Post #18 

rzygacz pospolity II


Grupa: czysta krew..
Postów: 1190
Dołączył: 25.04.2006
Skąd: Spółdzielnia Osiedlowa

Płeć: Mężczyzna



Dobra, zamykam to.


11. U2 - New Year's Day
Nie jestem jakimś fanem U2, ale ten numer i numer wymieniony przez Nai to dwa miszcze świata, niszczyciele itd.

12. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
Będę niemodny, drugi raz Cobain ze spółką. W zasadzie ten numer zasługuje bardziej na miejsce w 15 niż SLTS. Tekstowo jest genialny, muzycznie jest klimatyczny.

13. B.I.G. Notorious ft the LOX - Last Day
You already know what it's about when I run up in your house
Put the gun up in your mouth and get the money out the couch
i
My Desert Ease make MC's freeze
You wakin up in cold sweats, they just dreams

14. O.S.T.R. - Początek
Lubię Adama, jest z Łodzi, robi dobry rap, znam ten numer na pamięć i zawsze go psuję jak jestem nawalony!

15. Dj Shadow - Six Days (Remix ft Mos Def) / Dj Shadow - Stem / Long Stem

Nawet nie wiem co napisać, nie mogło go tu zabraknąć. Po prostu, klasyk trip hopu, kocham jak nie wiem.



Dobra są cztery bonusy o których długo myślałem, zaraz będę objeżdżany że miało być 15, ale trudno.


X. Kanye West - Diamonds From Sierra Leone (remix ft Jay-Z)

Y. The Streets - Fit But You Know It (MC VERSION)

Z. Jay-Z - Dirt Off Your Shoulder

0. Common - I Used To Love HER

I tyle.

Dalej będę tylko komentował, obiecuję ;p


--------------------
Dwudziesta trzecia, dzień jak Kukuczka zleciał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 22.08.2007 18:37
Post #19 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Katon @ 22.08.2007 16:14)
Ahmed, zakładamy ten serwis muzyczny czy nie turned.gif?
*


zacny plan. zastanawiałem się już nad tym od dłuższego czasu i byłem bliski sfinalizowania tych planów, bo kumpel zbierał już mocny skład. muszę jednak przyznać, że teraz mój entuzjazm zmalał. nie czuję się dostatecznie dobrze 'wyedukowany muzycznie', żeby prowadzić taki serwis. screenagers/porcys/nowamuzyka/relaz zaspokajają popyt na ten rodzaj informacji. kolejna stronka z recenzjami, newsami itd. wydaje mi się zbędna. no chyba, że myślisz tu o serwisie, w którym pisanie byłoby sztuką dla sztuki (redaktorzy tylko z www.magiczne.pl)!


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.08.2007 09:31
Post #20 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Sam nie wiem. Poniekąd może i tak =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 24.08.2007 21:47
Post #21 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



the radio dept. - gibraltar
najsmutniejsza piosenka, jaką znam. za każdym razem wyciska ze mnie łzy. paraliżuje i hipnotyzuje, tak, że raz włączonej długo nie potrafię wyłączyć.

saturday looks good to me - since you stole my heart
no. wiecie. "since you stole my heart". hmm..

the kooks - seaside
dla pomorzanki obowiązkowe. poza tym ten cały luke... ech kiss.gif

death cab for cutie - technicolor girls
urzekająca, słodka i trochę melancholijna historia ukryta pod taką samą, leniwą melodią. przywarłam do tej piosenki.

all of my brother's girlfriends - kitty on a rocket
kitty i love u, kitty on a rocket i will always do. chyba powinnam była trafić do tematu 'najsmutniejsze piosenki', bo to też mnie rusza. niedbałe szarpanie gitary i wycie kiepskiego, ale budzącego moje zaufanie wokalisty widocznie wystarczy do wyciśnięcia łez.

dressy bessy - california
esencja lata. wolna droga, morze, kwiaty we włosach. wielki, wielki zapał do ataku na kalifornię się w tym czai. i zachęca do wspólnej zabawy.

john maus - just wait till next year
trochę mroczne, brudne, jak ze ślepego zaułku po zmroku. obłędne wyznania człowieka zdesperowanego akcentowane przez potworne klawisze... mrrr!

peter bjorn & john - young folks
dzwonek w moim telefonie. po zobaczeniu teledysku w zeszłym roku, poczułam siłę twee i folku. te wymamrotane śpiewy zawsze miło mnie koją.

jens lekman - sky phenomenon
wyobraź sobie, że jesteś nocą na plaży; w zamarzających dłoniach kubek stygnącej powoli kawy, w kieszenii jedna empetrójka na dwie osoby. a z empetrójki, konkurując z szumem fal, nuci piękne historie jens lekman. ideał.

michael nyman - debbie
ambiwalentne uczucia mam. raz trwonię łzy do tej melodii, kiedy indziej wtapiam się w nią na chłodno. nieodłącznie kojarzy mi się z 9 songs.

mason vs. princess superstar - perfect exceeder
to już kultowy numer w moim gronie. powinna pojawić się na każdej imprezie, aby wierna piosence ludność mogła wytańczyć i wyśpiewać ten hymn.

le tigre - deceptacon
kiedyś nie wychodziłam bez wcześniejszej aplikacji tego na żadne potańcówy. le tigre to panienki, które rozbudziły moją fascynację riot grrrlz. do dziś lubię, szanuję, słucham, zamiast wypijać redbulla.

mc5 - highschool
a to hymn do młodości z kolei : ) jedna z wielu rzeczy, która dodaje mi siły, aby uczęszczać po naukę tam, gdzie uczęszczam.

gravy train !!!! - you made me gay
niezwykłej urody są to dźwięki. a raczej odzwyki gdzieś między dźwiękami. sooooo gay.

mass kotki - brutalny erotyzm
może niekoniecznie ta piosenka, ale do tej jest link. uuuuuwielbiam je. calutkie. motywują do założenia zespołu z szufladki turbochujelektro.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilith
post 07.09.2007 18:36
Post #22 

non sono sposata!


Grupa: czysta krew..
Postów: 3543
Dołączył: 06.10.2006

Płeć: Kobieta



Po powrocie z Chorwacji jestem pozytywnie natchniona muzyką, a więc wysilam się, choć do tej pory strasznie mi się nie chciało. Kolejność oczywiście przypadkowa.

1. Jens Lekman - Black Cab
kiedy mi wszystko idzie źle i chce zniknąć, ale w taki trochę leniwy sposób. z natury jestem leniwa bardzo, więc często nawet znikać mi się nie chce i ta piosenka trochę mnie opisuje. i jeszcze bardzo kojarzy mi się z lezeniem plackiem na kamyczkach w ciepłym słońcu. kiedy wszystko mam w dupie, pomimo świadomości, że nie powinnam.

2. Clap Your Hands Say Yeah - Upon This Tidal Wave Of Young Blood
słuchałam jej codziennie w Cambridge, idąc rano do szkoły. chłodny poranek, lekki pośpiech.
no po prostu ciasto.

3. The Rapture - Infatuation
od tego się zaczęła moja miłość do tego zespołu. przychylił się ku temu bardzo listopad zeszłego roku. umieranie gwarantowane.

4. Radiohead - No Suprises
moja ulubiona Radioheada. poza tym such a pretty house, such a pretty garden.

5. The Knife - From Off To On
niesamowita i niepokojąca, jak całe The Knife. i uwielbiam tekst.

6. Marek Grechuta - Krajobraz z Wilgą i Ludzie
wychowałam się na jego piosenkach, miałam szczęście być na koncercie. poezja. w tekście, w muzyce i w jego głosie. nie da się tak naprawdę wybrać jednej piosenki, ale tą mogę słuchać bez przerwy.

7. Pudelsi - Nigdy Więcej
raczej sentymentalnie. bardzo adekwatna przy pewnym stoliku na kazimierzu. jakoś tak ją wtedy zapamiętałam.

8. The Beatles - Octopus's Garden
towarzyszyła nam cały pobyt w Chorwacji. uwielbiam ją, kojarzy mi się ze słońcem, lazurowym morzem i moimi nowym płetwami ;]

9. Michał Lorenc - Taniec Eleny
był czas, kiedy mogłam słuchać tego utworu w kółko przez cały dzień. poza tym film też zapisał mi się głęboko w pamięć.

10. Myslovitz - Historia Jednej Znajomości
zastanawiam się jeszcze nad Blue Velvet, ale jednak ta. Sopot, molo, plaża i dziwne rzeczy się wtedy działy.

11. PJ Harvey - This Is Love
dzika, energiczna, ma moc. słucham jej i mam ochotę skakać, tańczyć i śpiewać.

12. Annie Lennox - Sweet Dreams Are Made Of This
mam słabość do tej piosenki. taką ogroooomną. do tego stopnia, że śpiewałam ją kilka razy na karaoke ;]

13. Tapes 'N Tapes - Omaha
śliczna, z ślicznym tekstem. słucham jej sobie w samotne wieczory.

14. Nick Cave & PJ Harvey - Henry Lee
od kiedy ukazał się album z przyjaciółmi ta piosenka wraz z teledyskiem robi na mnie duże wrażnie. własnie ta z PJ, a nie z Kylie.

15. Simon & Garfunkel - Cecilia
była na ślubie mojego wujka, miałam chyba 5 lat i pierwszy raz zakochałam się w przystojnym brunecie lat na oko 5-6. całowaliśmy się pod stołem. i miałam boską sukienkę w różowe róże ;]

Ten post był edytowany przez Lilith: 07.09.2007 19:25


--------------------
user posted image

ha!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vilanda
post 07.09.2007 19:03
Post #23 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 25.05.2004
Skąd: israel

Płeć: Kobieta



takie listy są zawsze za krótkie

1. bjork - jóga

zawsze przy tym płacze, a na potem dziwie się na końcu, ale niewątpliwie bjork wielką artystką jest

2. świetliki - magnetyzm

za gitarkę full plastic, oraz za to, że świetlicki zaśpiewał jej fragment na moje życzenie

3. sigur rós - staralfur

od tej piosenki zaczęła się moja namiętność do islandii i miłość do wszechświata

4. the cure - pornography i one hundred years

dzięki tym utworom wydaje mi się, że mam wysoki mózg, że mamy lata osiemdzięsiąte, a ja jestem bardzo mroczna

5. placebo - centerfolds

bo jest śliczna i liryczna

6. air - run

o ile wiem, nie nakręcono do tego teledysku, ale ja mam wizję

7. goran bregovic - ederlezi

to jest muzyka duszy

8. karolina cicha - rebeka

uwielbiam żydowskie naleciałości i klezmerską muzykę. w dodatku jak tego słucham to wydaje mi się, że jestem bliżej konfirmacji

9. erik satie - gnossienne no.3

fin de siecle, coś do zasypiania

10. the verve - bittersweet symphony

klasyk drodzy państwo, muzyka mojej młodości ;>

11. king crimson - 21th century schizoid man

tato mnie troche szkolił muzycznie

12. Mazurek Dąbrowskiego

mimo wszytko jednak jak słyszę to wstaje

13. the libertines - music when the lights go out

14. japan - ghost

ciary przechodzą,

15. dream a little dream of me

wykonawców pełno, ale ta piosenka ma klimat zaśnieżonych ulic nyc

Ten post był edytowany przez Vilanda: 07.09.2007 19:22


--------------------
jestem w nastroju nieprzysiadalnym,
FREE percy!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilith
post 07.09.2007 19:23
Post #24 

non sono sposata!


Grupa: czysta krew..
Postów: 3543
Dołączył: 06.10.2006

Płeć: Kobieta



co znaczy mieć wysoki mózg?


--------------------
user posted image

ha!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vilanda
post 07.09.2007 19:34
Post #25 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 25.05.2004
Skąd: israel

Płeć: Kobieta



taki, w którym dźwięki i myśli odbijają się wysoko i na dodatek od siebie


--------------------
jestem w nastroju nieprzysiadalnym,
FREE percy!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 10:58