Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Barszcz z uszkami i inne buraki, .. czyli administratorska zawierucha i jej konsekwecje

Katon
post 06.03.2008 00:21
Post #101 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Jak już mam pewność, że TimmY mnie lubi a Lilith mnie kocha to już mogę to osrać, jakkolwiek myślę, że na takim forum to jak w takim wielkim małżeństwie. Na swój sposób mamy się na codzień, chyba w sumie się trzeba czasem ponapierdalać i pogodzić, dontcha tink?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 06.03.2008 00:21
Post #102 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



jak sie wzorem Awady nie rozepchasz łokciami, to empatia na uja Ci sie zda


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 06.03.2008 00:27
Post #103 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



czyli status quo


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 06.03.2008 00:28
Post #104 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Mam wrażenie, że znowu nam się wszystko rozmyje i zagubi, bo ci, którym jest dobrze, nie widzą problemu. A przecież słowa Em i Avalanche to nie jest sprawa kilku dni - to się w nich kumulowało pewnie od paru miesięcy.
Część użytkowników - i to tych nieco starszych stażem - jest ignorowana i to jest fakt. Nie mówię, że wokół każdego posta trzeba robić dyskusję, ale czasem to jest aż przykre.
Nie wiem już, co jeszcze można by zrobić w tej kwestii. I tak się wszystko rozmyje zaraz. Jeszcze parę obrazków i żartów.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 06.03.2008 00:34
Post #105 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



QUOTE
jak sie wzorem Awady nie rozepchasz łokciami, to empatia na uja Ci sie zda


Child, niedobrze mi się robi, jak widzę jak starasz się podjudzać dodatkowo napiętą atmosferę.

Założę się, że gdybyś Ty był na miejscu Avady, to też chętnie zabawiłbyś się kontem innych. I wtedy byłoby ok.

Dla mnie nadal jest ok. Bo niby dlaczego edytowanie komuś postu czy sygnatury jest git, ale skasowanie licznika już jest okrutnym złem?

Ten post był edytowany przez hazel: 06.03.2008 00:35


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 06.03.2008 00:36
Post #106 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



nie liczę chyba na wyciągnięcie jakiś wniosków. ale jak coś to dajcie znać.

i dzięki za "solidarność'' (czujemy się w końcu wielką forumową wspólnotą prawie że. prawie.)

a za wsparcie nielicznym /Przemek/


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 06.03.2008 00:36
Post #107 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



1) Miło Child, że prowokacja się udała. Fanie, że jesteś.
2) Avalanche - kiedy jest dyskusja o czymś konkretnym to nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek z zabierających tam merytorycznie głos był ignorowany. W temacie o seksie udziela się Anagda chociażby, która jakby na to nie patrzeć do żadnej gwardi czy czegoś innego nie należy. A Zwodnik? Czy on też jest masonem? Sorry, jeśli tematy są dla was za trudne to ja nie wiem. Rozmawiamy tu o życiu chyba w sumie. Od kawałów do polityki i religii. To jednak dyskusje pisane, forum. Zawsze jest inaczej. Vold może i nie odnajduje się w takich rozmowach, ale na żywo 'odnajdujemy' się bez problemu. To jednak co innego.
3) Przestańcie o tej empatii, bo już trzy strony o tym gadamy. To chyba świadczy o jakiejś tam empatii, nie sądzicie?
4) Sorry, że tak się poskładało, że spora grupa osób słucha tu podobnej muzyki i jeszcze unifikuje ten proces dyskutując o niej i dzieląc się nią. Nie planowaliśmy tego. Są inne tematy, są prawie martwe, to nie wina ani moja ani Ryśka Kowala, że nigdzie na forum nie ma ożywionej dyskusji o metalu czy reagge. Nie usuwałbym za to postów, serio.
5) Przemek też pokręca atmosferę jojczeniem. Gadamy? Gadamy. Mamy od razu paść sobie w ramiona wszyscy? Child jako obrońca uciśnionych jest nie do zniesienia - nie pasuje Ci ten imaż, zlituj się.
6) Avalanche, Em - czego wy oczekujecie od instytucji forum internetowego? Bo ja ciągle nie rozumiem. Avalanche pisze posty bardzo rzadko. Raczej nie kontrowersyjne. No więc robią mniejsze 'kręgi na wodzie', to żadne kastowe ignorowanie kogokolwiek. Teraz poruszyła problem i chyba wszyscy o tym rozmawiamy, nie? Najśmieszniejsze, że teraz każdy boi się zażartować, bo święte oburzenie przewala się na tony, więc niby jak atmosfera ma się rozluźnić, skoro nie da się jej rozluźnić? Śmieszne trochę.

Ten post był edytowany przez Katon: 06.03.2008 00:42
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 06.03.2008 00:44
Post #108 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Nie zamierzałem podkręcać atmosfery, chciałem tylko znaleźć jakieś rozwiązanie.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 06.03.2008 00:45
Post #109 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Wierzę Ci, znam Cię na tyle, że domyślam się, że nie robisz tego specjalne. Ale mówienie, że warto rozmawiać kiedy już wszyscy dawno rozmawiają nie zbliża nikogo do puenty.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 06.03.2008 00:48
Post #110 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Okeiii.

Jeszcze a propos tematów do dyskusji: nie wiem jak inni, ale ja Wam zazdroszczę, że macie ich tak dużo (i tyle w nich do powiedzenia). Długo nie mogłem sobie z tym poradzić. Teraz już mi w sumie obojętne. Jakiś tam interesujący mnie temat czasem zakładam i sobie piszę.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 06.03.2008 00:49
Post #111 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



Katon:

Spoko, dzięki że jednak mimo wszystko możemy o tym spokojnie porozmawiać. Nie chcę mówić za innych, ale ja czuję że czasem jest tak, że jest temat ale np. jest jakiś "monopol dyskutantów". Czasem po prostu to się tak zapędzi, że człowiek ma nikłe szanse na wbicie się ze swoim zdaniem, bo jest już jakiś prąd w tym wszystkim i płyniemy. Twoje wypowiedzi są często ciekawe, jakoś tak lubię czasem sobie przejrzeć co piszesz Ty, jestie czy ktoś inny mądrzejszy. No bo tak jest, że w pewnym tematach niektórym brakuje już takiej specjalistycznej wiedzy - czasem mi brak tej przystępności. Nieraz człowiek myśli, czy się wtrącać w to, bo może strywializuje.

I widzę też nieraz, że jest cisza w temacie, ale jak zjawi się określona osoba to jest ożywienie dopiero. Po prostu brakuje mi też takiego włączania się nieraz, jeśli ktoś inny wypowie się. Nie zawsze tak jest, ale piszę z pamięci niektóre sytuacje które mi świtają jakoś w głowie.

A o obrazkach i dziwnych tekstach, może kiedy indziej.

I chcę żeby było jasne, że nie zamierzam na nikim się wyładowywać, po prostu wchodzę tu czasem i odświeżam już tylko stronę, bo głupio czasem gdzieś dołączyć. Po prostu odzywajmy się do siebie częściej i nie skupiajmy się w grupki.

Ten post był edytowany przez avalanche: 06.03.2008 00:50


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 06.03.2008 00:51
Post #112 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Na prawdę nie dostrzegam tego problemu bycia ignorowanym w dyskusjach, mimo szczerych chęci i tej nieszczęsnej empatii. To, że ktoś się nie odnajduje w religijno-polityczno-filozoficznych dysputach Katona z Jestie o wpływie filozofii Heideggera na politykę Polską końca XX wieku i wypiek bułek pszennych w Korei Południowej*, nie jest w sumie żadnym odszczepieńcem i outsiderem. Ja się nie odnajduję. Jeśli ktoś nie szaleje za Modest Mouse i Pixies, a ja nie szaleję, też nie skazuje się automatycznie na społeczny ostracyzm. Bez przesady. Dyskusje toczą się tu naturalnym tokiem i nie rozumiem do końca czego tak na prawdę oczekujecie - filozoficzne przeintelektualizowanie przytłacza, a swobodne żarty wywołują jakieś niezrozumiałe dla mnie reakcje alergiczne. Więc o co, nie przymierzając, kaman? Jeśli mamy się tu dogadać bez strat w ludziach i rozlewu pikseli to lepiej, żebyście zaczęli operować konkretami.


* czysta, że tak to zgrabnie ujme, abstrakcja - proszę nie rozpoczynać dyskusji na ten temat xP


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 06.03.2008 00:53
Post #113 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



QUOTE
Twoje wypowiedzi są często ciekawe, jakoś tak lubię czasem sobie przejrzeć co piszesz Ty, jestie czy ktoś inny mądrzejszy. No bo tak jest, że w pewnym tematach niektórym brakuje już takiej specjalistycznej wiedzy - czasem mi brak tej przystępności. Nieraz człowiek myśli, czy się wtrącać w to, bo może strywializuje.
Bo tak już jest, że jedni potrafią się mądrze wypowiedzieć na każdy (lub prawie każdy) temat, podczas gdy inni niekoniecznie. I nie widzę żadnego związku między taką sytuacją a byciem lub nie byciem członkiem "starej gwardii".


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 06.03.2008 00:54
Post #114 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



staram się już konkretyzować ;p aczkolwiek to moja subiektywna opinia.

Eva - ja bym powiedziała że mnie nawet ciekawią te religijno-filozoficzne nawet wink2.gif hyh.


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 06.03.2008 00:57
Post #115 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Rozumiem Cię, Avalanche, ale nie widzę na to rady innej niż przełamanie się i włączenie do dyskusji. Oczywiście kiedy sklinczujemy się z Jestiem to trochę ignorujemy wszystkich, niezależnie od ich gwardii. Ale da się nas przywrócić do rzeczywistości.

E: "GET A ROOM!!" xd

Ten post był edytowany przez Eva: 06.03.2008 00:59
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 06.03.2008 00:59
Post #116 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Akurat w tym konkretnym przypadku to może lepiej nie ryzykować, bo groźni się wtedy robicie :]


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 06.03.2008 01:01
Post #117 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Daj spokój, Eva. Jestie ma brzydkie stopy. Btw, drogi Jestie, wiem, że zemsta jest słodka, ale już wystarczy, bo mnie też mdli od tego awatara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 06.03.2008 01:27
Post #118 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Założę się, że gdybyś Ty był na miejscu Avady, to też chętnie zabawiłbyś się kontem innych. I wtedy byłoby ok.
A wiesz co? Osmielalem sie usuwac z podpisow paru osobom tresci niezbyt mile, ktore nie ja wstawilem. Dziwne nie?


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 06.03.2008 03:58
Post #119 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



ej, hello.

to, że w towarzystwie tworzą się grupki, jest zupełnie naturalnym następstwem integracji i zżywania się ze sobą, i nie można o to ludzi obwiniać :| na pewno nikt tych grupek nie tworzy celowo przeciw komuś, to nonsens.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 06.03.2008 04:36
Post #120 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Nie mam pojęcia, czy jestem uważana za "przynależną" do jakiejś tam gwardii obojętne starej czy nowej, ale jakoś się nigdy nad tym nie zastanawiałam Powinnam blink.gif?...

I nie wiem, może się starzeję i instynkt macierzyński mi się wzmaga, ale nie widzę jakoś powodu do tej całej awantury. To jest internet chyba, nie *rozgląda się*?... To nie jest prawdziwe życie, w którym ktoś Wam porysował gwoździem samochód albo wyrzucił Ipoda przez okno, jak rany... Nie wiem, ja tam nie mam jakichś szczególnych sympatii ani antypatii, każdy ma lepsze i gorsze dni, raz napisze coś fajnego a raz mnie. Nie wkurza mnie ani Child, ani Katon, ani Avada, ani tym bardziej żadna z dziewczyn (nawet abstrakcja cheess.gif). Nawet do "Wiadomo Kogo" nic bym nie miała, gdyby tylko przestał ziać ku mnie nienawiścią bez powodu. Ale snu mi to z powiek nie spędza.

Myślę, że Najka ma rację, podobnie Lilith. Luzu trochę.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 06.03.2008 07:50
Post #121 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Padły grube słowa. Myślę, że warto się nad nimi zastanowić.

Ja nie wpadam tu już tak często jak kiedyś. Przyrost postów w niektórych tematach jest tak duży, że nie chce mi się wszystkiego czytać. Po prostu... Taki tumiwisizm forumowy z mojej strony obudził się we mnie jakiś czas temu - może rok? Półtora... Wypaliłem się, bo do niektórych łbów trudno było w ogóle dotrzeć, albo zażenowanie było tak wielkie, że szkoda gadać - nie chodzi ani o kulturę dyskusji, ani o poziom merytoryczny. Ja nikogo nie chcę oskarżać, bo sam też nie ustrzegłem się błędów. Ale coś rzeczywiście jest nie tak..
Katon, tu nie chodzi o muzykę etc... coś się tutaj rozpiżdża... i może dobrze, że wyszło jak wyszło, bo inaczej nie wiem kto i kiedy poruszyłby te wszystkie kwestie.




--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 06.03.2008 09:14
Post #122 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Widzę, że ominęła mnie najlepsza zabawa kiedy spałam. Przejrzałam te pięć (sic!) stron i chyba też dorzucę swoje trzy grosze.
Co do całego nocnego zajścia, to nie bardzo mogę coś powiedzieć bo mnie nie było przy tym, ale wierze że ktoś mógłby się zirytować.


QUOTE(avalanche @ 06.03.2008 01:05)
może jestem taką dziwnie reagującą osobą, ale mam wrażenie że jednak olewacie sobie niektórych. nikt wam nie karze się biczować, ani rozlewać łez, ale jakoś i mnie się wesoło nie robi, bo miewam podobnie odczucia co em, która tu wcześniej pisała.
może ta sytuacja tak nastraja, nie wiem. ale ja mam na przykład poczucie wyobcowania na tym forum już od jakiegoś czasu, dziwnie mi się udzielać w niektórych tematach. po prostu człowiek coś napisze, ale ma się wrażenie byciem niewidzialnym. albo jest rzucanie jakimś obrazkami, aluzjami, w ogóle trudno się połapać.
*



Mimo wszystko popieram zdanie Avalanche. Całe mnóstwo tematów przekształca się w Katon & jestie show i nawet jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, to jego wypowiedź po prostu nie ma szansy przebicia. To raz. Dwa, że na całej masie tematów dyskusja idzie do przodu w przerazającym tempie (co akurat nie jest niczym złym) i niektórzy użytkownicy nawet jeśli chcą to się nie włączą, bo po raz kolejny ich posty zniknął w natłoku osobistych aluzji czy żartów. No fajnie że się ludzie razem spotykają nawet tak w realu, no ale przecież nie wszyscy mogą/chcą/potrzebują czy co tam jeszcze i przez to już "wypadają" z luźniejszych dysput na których nawiązuje się np. do piwka w zeszłą sobotę w Poznaniu.

Zauważyłam również, że na TS to najczęściej gadaja tylko ci użytkownicy z nieco starszym stażem. Nowsi to czasem coś na głównym hp napiszą. Bo tutaj nie mają niestety siły przebicia (jak niektórzy starzy również).

No na magicznym od kiedy pamiętam istniała hermetyczna grupka która wszystkim przewodziła. Do której nielicznym udało się w późniejszym czasie dostać. Szkoda, że do samych dyskusji nie bardzo chcecie dopuścić ludzi "spoza".

A co do tematów religijno-filozoficznych itp, to czasem dwa zdania mogą mieć większy sens niż wywody panów na trzy strony. A niestety w natłoku i chęci powiedzenia-czegoś-mądrzejszego-i-udowodnienia-swojej-racji znikają czasem całkiem ciekawe rzeczy.


Takie moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilith
post 06.03.2008 09:56
Post #123 

non sono sposata!


Grupa: czysta krew..
Postów: 3543
Dołączył: 06.10.2006

Płeć: Kobieta



hallo, to jest forum internetowe, a nie miła pogawędka przy wspólnym stole, gdzie wszyscy się widzimy i pijemy herbatkę z jednego czajniczka. nikt nie będzie czekać z dyskusją, aż każdy wpadnie przeczytać, nie można się na to obrażać.
zdajcie sobie z tego wreszcie sprawę.


--------------------
user posted image

ha!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 06.03.2008 10:40
Post #124 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



I nikt się o to nie obraża. Chodzi tylko o to, że nawet jeśli ktoś coś sensownego napisze to i tak nikt na to nie zwróci uwagi bo ma na uwadze tylko to by przekonać innego uzytkownika do swoich racji.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 06.03.2008 10:49
Post #125 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



QUOTE(Lilith @ 06.03.2008 08:56)
hallo, to jest forum internetowe, a nie miła pogawędka przy wspólnym stole, gdzie wszyscy się widzimy i pijemy herbatkę z jednego czajniczka. nikt nie będzie czekać z dyskusją, aż każdy wpadnie przeczytać, nie można się na to obrażać.
zdajcie sobie z tego wreszcie sprawę.
*



No to szkoda, że nie może być miło abstrahując od jakiegoś tam czekania na innych, o co się w sumie specjalnie nie rozchodzi.



--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Strony « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 21.05.2024 22:57