Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

23 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> 'wszyscy Ludzie Prezydenta', political thread

matoos
post 15.02.2007 19:41
Post #26 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Child @ 15.02.2007 18:41)
QUOTE
Mundurek? I dobrze, nie bedzie wreszcie w szkolach wybiegu i sztucznych podzialow.
Mundurek z buca człowieka nie zrobi
*


Ale chociaż ten buc będzie wyglądał jak człowiek.

Ja popieram Katona jak w większości przypadków. Słuchajcie go, to mądry człowiek. Jedyne z czym się nie zgadzam to to, że Kaczyńscy mają złe wyobrażenie jak kraj powinien wyglądać. Mi tam się ich wizja podoba. Szkoda że w tym całym skur***ństwie takich jak oni można policzyć na palcach jednej - max dwóch rąk.

Ten post był edytowany przez matoos: 15.02.2007 19:41


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 15.02.2007 20:02
Post #27 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Avery, a na czym ten liberalizm Twój polega? Bo tak się składa, że ja też jestem liberałem i to nawet takim z tych skrajnych. Ale widziesz, liberalizm nie polega na czytaniu tego czym jest liberalizm wg. GW i wyznawaniu tego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avery
post 15.02.2007 20:55
Post #28 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 265
Dołączył: 06.07.2005
Skąd: Angband :>

Płeć: Mężczyzna



Ale masz świadomość że PiS to partia konserwatywna? Gazety Wyborczej nie czytuje, jeśli to miałeś na myśli. No ale od początku, i jeszcze tak nawiasem mówiąc krytykując rząd mam na myśli cały, nie tylko Kaczyńskich bo już lepszy PiS od SLD . Na początek służba zdrowia, nie uważasz że powinna być sprywatyzowana? Bo skoro jak wcześniej wspomniała Lilith są limity, i praktycznie za wszystko trzeba płacić jeśli się nie chce stać w kolejce przez pół roku. Więc tak czy siak większość ludzi zapłaci bo albo nie może, albo nie chce czekać do nowego roku aż się pieniądze znajdą. Następnie lekarze, w prywatnych przychodniach dostają przyzwoite pensje więc właściwie nie muszą brać łapówek, bo wybacz ale jak lekarz uczy się ciężko przez 6 lat i zarabia potem mniej niż robotnik fizyczny to w pewnym sensie jest uzasadniony. Kolejna sprawa, lekcje wychowania patriotycznego o których premier mówił w czasie dzisiejszej konferencji, liberalizm zakłada brak ingerencji w wolność jednostki, a czyż to nie jest ingerencja? Każdy ma prawo sam zadecydować czy jest patriotą czy nie, podobnie jak z wyznaniem.
A jeszcze ogólnie mówiąc to denerwuje mnie że znowu naobiecywał gruszki na wierzbie, że obniżą podatki, będą budować boiska itd. a czy rok temu nie mówił tego samego? Jeden z głównych haseł w kampanii wyborczej, "wycofać polskie wojska z Iraku". I co? Kolejni żołnierze wysłani i jeszcze tarcza antyrakietowa nam się szykuje.
Zresztą Katon, skoro już dyskutujemy to powiedz mi jakie ty masz poglądy, chyba lepiej przeprowadzić coś na kształt debaty niż obrzucać się gnojem.


--------------------
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem

user posted image
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz powróci na stolicę




User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rysiek_Kowal
post 15.02.2007 21:18
Post #29 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 984
Dołączył: 12.07.2006

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(matoos @ 15.02.2007 18:41)
Mi tam się ich wizja podoba.
Poprosze o sprecyzowanie tej wizji, bo ja mam problemy, albo widze to inaczej niz jest w rzeczywistosci.

Przepraszam, za edycję, pragnę jednak zaznaczyć, że wątpliwości Ryśka sensowne i podstawne. Wizji właśnie brak zaczyna być/Katon

Ten post był edytowany przez Katon: 15.02.2007 22:52
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 15.02.2007 22:45
Post #30 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



1. Jestem za prywatyzacją służby zdrowia.
2. Jestem przeciw budowaniu boisk z państwoych pieniędzy.
3. Jestem za wysłaniem żołnierzy do Afganistanu, bo w ten sposób szkolimy sobie armie w warunkach bojowych, a ja nie wierzę w koniec historii.
4. Jestem przeciwnikiem 'wychowania patriotycznego', ale z przyczyn raczej formalnych, natomiast uważam, że szkoła powinna budować jakąś obywatelską postawę i uczyć szacunku dla Ojczyzny.
5. Nie wiem co Twój liberalizm ma do tarczy, której jestem szalonym zwolennikiem. Niewiele rzeczy popieram tak mocno. Ale to jest wogóle temat na osobną dyskusje.
6. Pewna wizja konserwatyzmu bynajmniej nie wyklucza się z liberalizmem. Fakt, pisowska wizja akurat tak, ale nie z tych przyczyn popieram diagnozę jaką swego czasu Kaczyńscy postawili III RP. Ma to raczej źródło nie tyle w ideach, co w faktach.
7. Podatki powinny być jak najniższe. Dochodowy to zwykłe złodziejstwo. Zupełnie nie zgadzam się z polityką społeczną tego rządu i nie zamierzam jej bronić.
8. Tak, wierzę w agentów, przestępstwa WSI, patologie III RP, 'układ prezydencki', 'uwłaszczenie nomenklatury', mafie oplatającą struktury państwa i mnóstwo innych rzeczy.
9. Nie, w Polsce nie ma kapitalizmu. Jest postkomunistyczny feudalizm. Kaczyńscy chcą go rozbić i chwała. Szkoda, że na jego miejsce chcą zbudować jakąś Sanację-bis i tu się rozchodzą nasze tory myślenia diametralnie.
10. Nie, nie ufam już nikomu na polskiej scenie polityczniej i - uwaga - wietrzę agenturę.
11. Uważam Leppera i Giertycha za rosyjskich agentów. Podejrzewam też mnóśtrwo polityków PO, sporo PiSi, o SLD nawet nie ma co mówić.
12. Nie, nie jestem zwolennikiem konstytucji europejskiej i żałosnego potakiwactwa jakie postulują 'autorytety moralne' w dziedzinie polityki zagranicznej i chociaż Fotyga jest jakąś żałosną pomyłką nie uważam zagranicznej polityki tego rządu za katastrofę.

Aha. 13. Mundurkom mówię - nie. Nie przekonują mnie argumenty za. Nie lubię żadnej uniformizacji, tak już mam. Zastrzegam jednak, że to nie jest pogląd ideowy, światopoglądowy, polityczny, lecz zupełnie emocjonalny i prywatny.


Może tyle tez na początek.

Aha. Takie merytoryczne sprostowanie. PiS nie postulował wycofania wojsk z Iraku. Te żałosne przystawki tak oczywiście, ale nie dam się wpuści w rolę adwokata Leppera czy Giertycha. Ani w podział, w którym opowiadamy się tu albo tu, za tym albo za tym. Ja patrzę na politykę przez pryzmat spraw. I są takie gdzie popieram Kaczyńskich całkowicie, są zaś takich, w których znajduję się do nich w całkowitej opozycji.

Nie no, jeszcze wydłużę tego posta. Bo skandalem, kochani to jest TO, że Lepper podkopuje w Moskwie stanowisko polskiego rządu w dwóch ważnych sprawach. Ociera sie o zdradę. Czemu cholera taka cisza o takim skandalu?!? Co my mamy za media?!?!? Komentarze pod spodem jak zwykle ukazują bezdenną głupotę interenetowych komentujacych. Aż się dziwie, że złamałem zasadę i przeczytałem, zazwyczaj nie chcę psuć sobie tętna.

Ten post był edytowany przez Katon: 15.02.2007 23:03
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vold
post 15.02.2007 23:33
Post #31 

rzygacz pospolity II


Grupa: czysta krew..
Postów: 1190
Dołączył: 25.04.2006
Skąd: Spółdzielnia Osiedlowa

Płeć: Mężczyzna



To znaczy co do tej tarczy - na pewno inaczej byś na to patrzył gdybyś nie był jej takim zwolennkiem, ale z Twojej pozycji to mocna sprawa, racja.

Ale Moskwa mocno chce ośmieszyć Polskę przez Leppera, przecież niby czym było to wręczenie tytułu? Ta uczelnia nie miała o tym pojęcia do ostatniej chwili, oni nawet nie bardzo wiedzieli kim jest Lepper, dostali polecenie, które musiało zostać wykonane.


Tak swoją drogą, żal mi bardzo Sikorskiego. Wydawał mi się jedną z bardziej kompetentnych osób w tym rządzie, wiedział co robi (albo przynajmniej sprawiał takie wrażenie). A z tym Macierewiczem, to pffff.


--------------------
Dwudziesta trzecia, dzień jak Kukuczka zleciał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 16.02.2007 15:09
Post #32 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Poprosze o sprecyzowanie tej wizji, bo ja mam problemy, albo widze to inaczej niz jest w rzeczywistosci.

Odsyłam do programu partii, można go łatwo znaleźć w internecie. Niestety w tej chwili wizja uległa rozwodnieniu - przez konieczność kompromisów. Ale istnieje tak czy inaczej. Obawiam się że teraz już pozostanie w tle - to mi się właśnie nie podoba w dzisiejszej polityce. Po pewnym czasie każdy zapomina o co tak naprawdę walczył poświęcając się samej walce.

Hmm... Jak Tusk sobie beztrosko na boku romansował z Merkel media też były cicho, przecież on nie z PiSa więc nie ma co niepotrzebnie bałaganu robić, prawda?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilith&Katon
post 16.02.2007 16:09
Post #33 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 20.01.2007

Płeć: Mężczyzna



Nie, te sprawy są nieporónywalne. Tusk prowadził mimo wszystko rutynowe rozmowy, jakprzewodniczący partii z przewodniczącą partii, bo co by nie mówić to PE jest forum partyjnym, nie narodowym. Lepper jako wicepremier rządu RP mówiącym takie rzeczy jest skandalem monumentalnym/Katon


--------------------

Na górze picie
Na dole jedzenie
A my się bzykamy
Jak dwa szerszenie


Na górze sól
Na dole pieprz
A my się kochamy
Jak świnia i wieprz


Na górze czapka
Na dole bucior
A my się bzykamy
Jak Maja i Gucio


Na górze motyle
Na dole ćmy
A wy się kochajcie
Tak bardzo jak my.


na górze kupa
na dole gówno
a wy się bombiecie
bez przerwy i równo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 16.02.2007 22:47
Post #34 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Ale Moskwa mocno chce ośmieszyć Polskę przez Leppera, przecież niby czym było to wręczenie tytułu? Ta uczelnia nie miała o tym pojęcia do ostatniej chwili, oni nawet nie bardzo wiedzieli kim jest Lepper, dostali polecenie, które musiało zostać wykonane.

Z tego co słyszałem to dość rutynowa czynność, której celem jest raczej promocja uniwersytety, a nie jakieś tam spiski. Co nie znaczy, że akurat Rosji nie należy się obawiać.. 2 bln. rubli ma wydać w niedługim czasie na modernizację armii, czyli granica zaczyna się robić odrobinkę cieplejsza - oby niedługo nie zapłonęła na nowo..
QUOTE
Odsyłam do programu partii, można go łatwo znaleźć w internecie. Niestety w tej chwili wizja uległa rozwodnieniu - przez konieczność kompromisów

Jeśli oni mieli jakąkolwiek wizję (i nie chodzi mi o to, co na tych flepach jest wypisane) to albo już ją realizują, a polega o na na najnormalniejszym utrzymaniu się u władzy, albo ta wizja nie uległa rozwodnieniu, tylko rozwolnieniu i w tej chwili pozostał tylko brzydki zapach...

Z Tobą Katon zgadzam się może w jednym punkcie:
QUOTE
10. Nie, nie ufam już nikomu na polskiej scenie polityczniej i - uwaga - wietrzę agenturę.

Natomiast za cholerę nie widzę powodu, żeby sądzić, że Kaczyńscy mają jakikolwiek sensowny pomysł na władzę i rozwiązanie tych problemów i w tej chwili nie widzę żadnej alternatywy dla spieprzenia z tego posranego kraju, co prawdopodobnie będzie miało miejsce koło lipca/sierpnia br. (narazie na jakiś roczek, mam nadzieję, że potem i na dłużej)

Sam system ustrojowy jest na tylko powalony, że nawet nie ma sensu cokolwiek poprawiać. Mam wrażenie, że Polska jest w jakimś dziwnym okresie, który inne kraje mają już dawno za sobą i nie widzę sensu, żeby użerać się z tym wszystkim, tylko dlatego, że tutaj się urodziłem.

Nie wspominam już nawet o teczkach i innych sprawach, bo to się po prostu robi śmieszne.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 19.02.2007 01:56
Post #35 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



.

Odniosę się do tych 15 punktów które napisał Katon, bo ciężko rozpisywać się od nowa a ze sporą częścią jego poglądów się zgadzam.

1. Też jestem za prytwatną służbą zdrowia, w pierwszej kolejnosci przychodni, gabinetów dentystycznych itd. Szpitale póki co powinny działać w zakresie ochrony życia, nic po za jakis rozsądnie skrojony "koszyk"
I koniec z refundacją leków, jak najszybciej i bez wyjątków, apetki internetowe powinny działać bez skrępowania.
2.
Te boiska to wielka pomyłka, wynikająca z polskich piłkarskich kompleksów. Tak jakby i ch zbudowanie miało jakiekolwiek znaczenie dla jakości ligi, w któej psutawe są stadiony 10-tysięczne.
3.
Powinni tam jeszcze wysłać żołnierzy z Iraku, zdobędą więcej doswiadczenia a nie będą juz firmować przegranej geopolitycznie misji.
4.
Też jestem przeciw wychowaniu patriotycznemu. Nie proawdziłyby do niczego innego jak tylko buntu przeciw narzuconym wzorcom, efekt byłby odwrotny od zamierzonego.
5.
A co ma liberazlim do tarczy? i Co w niej takiego wspaniałego? Z perspektywy bezpieczeństwa USA (i naszego w duzej mierze też) nei ma róznicy czy tarcza stanie w Polsce, Rumunii zcy w Estonii. Kraj który zostanie wybrany zostanie ocztywiscie mocno narażony na punktowy atak, ale to jest tylko kwestia odpowiedniej ceny za ryzyko. Jeśli dadżą nam kasę i odpowiednia oboronę p-lot to mozna to brać, jeśli warunki będą słabe a ktos inny w regionie to weźmie to sienie rozpłaczę. pozatym tarcza w Rumunii to byłby słabszy argument w rękach Putina przy propagandzie zbrojeniowej.

6. Cały ten konserwtyzm niewiele wyrasta ponad związkowe postulaty z lat 80-tych, dokopać komunię i pójść ramię w ramię z Kościołem ku "solidarnej ojczyźnie", wizji w tym brak, ot taka że trzeba zamienić stare akdry zaufanymi ludźmi i w nagorodę przyozdobić kombatantów.

7. A dla mnie wszelakie niedochodowe podatki są absurdalne, niby dlaczego palcz, pijak czy kieorwca mają być szczególnie karani? Niech każdy płąci dziesięcinę a od reszty wara!

8. Uwłaszczenie nomenklatury nie wymaga a przynajmniej nie powinno wymagać wiary, o tym śmiało trzeba pisać w podręcznikach, bo majątek PZPR i wielu banków został jawnie rozgrabiony i nie ma tutaj żadnego gdybania.
Cała reszta to już materiał na pogłębione analizy, moze dopiero perspektywa czasu ujawni więcej przestępczych mechanizmów.

9. Mamy system "totalnego uprzywilejowania", nauczyciele pracują 18 godzin, rolnicy nie płacą podatków, kolejarzy nikt nie zwalnia, lokatorów się nei wyrzuca, wszyscy mają wcześniejsze emerytury, pół kraju ma rentę, głodową ale jednak. i tak każdy każdego rozkrada każdego. Nie da się z tego wyciągnąć chocby jednego elelemtnu bo każda grupa zostałaby, wprawdzie chwilowo ale jednak, bardzo powaznie osłabiona. Kaczyński nie zrobił akaurt nic w tym kierunku, tylko przestawia pionki na osobowej szachownicy. Żeby to jeszcze TYLKO polityka socjalna, a tu jeszcze w dodatku prytwatyzacja staneła w październiku 20005 i ani drgneła. Tego to juznaprawdę nie rozumiem. Mieliśmy zlodziesjka prytwatyzację, no dobra ale czemu nie da się przeprowadzić uczciwej prywatyzacji?

10. Trudno mówić o zaufaniu, mam takowe do Janka Rokity, ale partyjne machiny i tak pokierują wszystkim wedle własego interesu.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 19.02.2007 12:09
Post #36 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Z Hagridem zwykłem się zazwyczaj zgadzać, a już szczególnie w kwestiach gospodarczych.

Natomiast zaskakująco nieracjonalne i bełkotliwe rzeczy napisał Murof, którego pamiętam z żelaznej logiki wywodu i nieubłaganych logicznie ciągów argumantów. Ale odniosę się jak będę miał więcej czasu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 19.02.2007 18:10
Post #37 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Katon @ 19.02.2007 13:09)
Z Hagridem zwykłem się zazwyczaj zgadzać, a już szczególnie w kwestiach gospodarczych.

Natomiast zaskakująco nieracjonalne i bełkotliwe rzeczy napisał Murof, którego pamiętam z żelaznej logiki wywodu i nieubłaganych logicznie ciągów argumantów. Ale odniosę się jak będę miał więcej czasu.
*


Przekonaj mnie, że się mylę, bo narazie wygląda na to, że wszystko jest racjonalne, póki się zgadza z twoim punktem widzenia...


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.02.2007 00:46
Post #38 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



To nie kwestia mojego osądu. Nie uważam, że Twoje poglądy są nieracjonalne. Nie przedstawiłeś ich. Zapodałeś typowo polskie jojczenie o upadku i armagedonie i wyjątkowości polskiego syfu na skale światową, co jest typową tutaj sadomasochistyczną megalomanią. Co niby jest nie do naprawienia? Co niby świadczy o końcu (złym końcu) historii w tym miejscu? Skąd ta śmieszna histeria? Chcesz to wyjeżdząj - drofa wolna, świat czeka. Ale nie szukaj moralnych uzasadnień w robieniu z polski nienaprawialnej poczwary skazanej na utonięcie w gnojówce, bo to właśnie jest nieracjonalne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.02.2007 11:32
Post #39 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Dwa bardzo ciekawa nurty w dyskusji podniosłeś. Odniosę się po krótce. Podtrzymuję tezę o postkomunistycznym feudalizmie. Założenie firmy w Polsce jest drogą przez mękę. Koncesje, zezwolenia, kontrole, gigantyczne podatki, absurdalny ZUS, prawo robione pod konkretnych ludzi, uznaniowość urzędników (casus pana Kluski, który pokazał, że Polska ciągle jest w Azji), niechęć każdej rządzącej elity do drobnej przedsiębiorczości (oczywiście poza gadaniem o niej), rozdęte do absurdu a przy tym i absurdalnie nieefektywne wydatki socjalne - oto, co składa się na polski model 'trzeciej drogi'. W tym wszystkim wyzysk kwitnie. Kolesiostwo było wręcz zasadą państwa. Jego fundamentem. A że nie jest tak źle? No nie jest. Bo mnóstwo rzeczy dzieje się mimo tego! Ludzie po prostu zaciskają zęby i zakładają firmy, zachodni inwestorzy po prostu płacą łapówki komu trzeba i robią interesy, jakoś się to kręci, bo życie znajdzie drogę, jak mawiał Sam Neil w Jurajskim Parku. Zresztą przynajmniej pod względem korupcji faktycznie jest teraz lepiej. Nie wiem czy tu miejsce i czas na fundamentalną dyskusję o ekonomii wogóle, bo tu się zasadniczo z Estiejem nie zgadzam, ale podjąłem tylko 'wątek polski'. Tu nie ma ciągle wolności gospodarczej. Jest hybrydowa, nieefektywna gospodarka, która rozwija się mimo i obok regulacji prawnych, które są stworzone na zmianę przez debili, przez gangsterów, albo przez gangsterów-debili.

Służba zdrowia. Otóż, zdrowie jest towarem. Tzn. może nie jest, ale najlepiej wszyscy wyjdą na potraktowaniu go w ten sposób. Warto tylko uczynić zastrzeżenie, że bezpośrednie ratowanie życia jest obowiązkowe, ale można taki nakaz nałożyć na prywatne szpitale - cóż z tego, że teraz są państwowe skoro i tak nie spełniają tego obowiązku, bo nie mogą. W sytuacji niedoborów pojawia się nam dobro rzadkie. Dobro rzadkie trzeba jakoś podzielić. Wielu chce go mieć, nie ma go wiele. Możemy podzielić po równo, co akurat w służbie zdrowia jest wyjątkowo bez sensu, zresztą jak podzielić po równo respiratory? Możemy pogodzić się z tym, że dostaną 'swoi', albo z tym, że dostaną ci którzy zapłacą. Straszne, to co mówię, ale jestem absolutnie pewien, że rozmawiamy o bohaterskim rozwiązywaniu przez socjalizm problemów nieznanych w innym ustroju. W prywatnej służnie zdrowia skończą się niedobory. Wszystko będzie płatne, ale 10 razy tańsze niż dzisiaj. Zemrze ukochana przez lud fikcja leczenia się za darmo, ale każdego będzie stać na lezczenie. Oczywiście pojawią się przypadki konieczności poważnych operacji na których kogoś nie stać (a teraz ich nie ma?), ale to można rozwiązać poprzez jakiś system państwowych dopłat i refundacji, a nie przez utrzymywanie niereformalnego molocha. Przez wiele lat wmówiono ludziom, że rynek w służbie zdrowia to umierający na ulicach biedni i bogacze leżący na złotych łóżkach. Ma to tyle wspólnego z prawdą, co wszystkie opowiastki o kapitalizmie jakie opowiadano mieszkańcom 'sprawiedliwego świata' przez długie lata. Czyli nic. Rynek jest egalitarny bardziej niż cokolwiek. Konkurencja obniża ceny efwktywniej niż interwencje państwa. System prywatnej opieki medycznej nie będzie doskonały. Będzie tylko sto razy lepszy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.02.2007 14:11
Post #40 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie. Ja po prostu myślę o państwie w duchu klasycznie liberalnym. Nie masz takiego obowiązku, ale na pewno masz świadomość, że wedle pewnej szacownej, starszej ode mnie i wciąż żywej filozofii państwa zajmować się ono powinno właściwie jedynie wewnętrznym i zewnętrznym bezpieczeństwem i sądownictwem. Darmowa edukacja i lecznictwo to już jest inny pakiet. Nie łacz ich w nierozwerwalną całość, bo jej nie ma. Co nie znaczy, że uważam zwolenników bezpłatnej służby zdrowia za idiotów. Oddzielam tylko pojęcia.

Co do popytu i podaży - w rynkowej służbie zdrowia podaż będzie ogromna. Odpowie naturalnie na popyt. Zdrowie przestanie być dobrym rzadkim. Tu tkwi sedno sprawy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 20.02.2007 16:52
Post #41 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Z góry przepraszam za brak orientacji w temacie, ale prywatyzacja służby zdrowia zasadniczo oznacza powstawanie konkurencyjnych placówek leczniczych, a co za tym idzie - spadek cen? Ale co w takim razie z wsiami i małymi miasteczkami? Tam się przecież nie rozwiną konkurencyjne zakłady, bo nie będzie im się opłacało, zatem te, które pozostaną i przetrwają, będą mogły dowolnie (niemal) podnosić ceny, bo będą miały monopol na leczenie w danej okolicy. Czyli co - prywatyzacja pomoże tylko większym miastom?


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.02.2007 23:59
Post #42 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



QUOTE(estiej @ 20.02.2007 13:39)
1. no cóż, ja nie myślę w ten sposób o państwie, dla mnie to co napisałeś, to taka zewnętrzna, sucha skorupa.
Natomiast myślę o państwie jako społeczeństwie, w którym ludzi łączą najprzeróżniejsze związki. Wymiarem tych relacji nie są korzyści materialne, przynajmniej nie bezpośrednio. W takiej wizji pewne koszty są ponoszone wspólnie dla wspólnego dobra. To wszystko.

2. aha, przynajmniej na razie polska Konstytucja zapewnia (teoretycznie) prawo do: (zobacz też Art. 68, 75 Konstytucji RP) ochrony zdrowia, nauki itp.

3. Tak nawiasem mówiąc, coś takiego przeżyłem już raz chyba na początku lat 90-tych, przy uwolnieniu cen. Faktycznie półki były pełne, tylko nagle połowy ludności nie było stać na zakupy.
*



Ad. 1 Myślisz o państwie jako o społeczeńśtwie. A państwo to nie społeczeństwo. To właśnie 'skorupa', która ma tworzyć ramy do tego, o czym napisałeś. Zgadzam się z Twoją wizją funkcji społeczństwa. Nie zgadzam się z przypisywaniem ich państwu.

Ad 2 No tak. Niewątpliwie.

Ad 3 Cóż, przez jakiś czas faktycznie. Inaczej się nie dało. nie było warto?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 24.02.2007 11:14
Post #43 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



>>Samo wytyczanie trasy będzie trwało 15 lat<< No tak - bo wytyczanie nie wiąze sie z grzebaniem w teczkach, wiec bedzie trwalo i trwalo


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 24.02.2007 13:08
Post #44 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



W sprawie Rozpudy nie mam sprecyzowanego zdania, ale brak empatii z miejscową ludności lekko mnie niepokoi z etycznego punktu widzenia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vold
post 24.02.2007 16:39
Post #45 

rzygacz pospolity II


Grupa: czysta krew..
Postów: 1190
Dołączył: 25.04.2006
Skąd: Spółdzielnia Osiedlowa

Płeć: Mężczyzna



Na największego buca w moich oczach wyszedł burmistrz Augustowa. Praktycznie nic nie wiedział kiedy dziennikarze zadawali mu pytania, zbywał, a kiedy zaporoponowano światła i kładki pomontować to powiedział że nie.
Oczywiście byłoby to czasowym rozwiązaniem, do momentu zrobienia obwodnicy.


--------------------
Dwudziesta trzecia, dzień jak Kukuczka zleciał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 24.02.2007 16:49
Post #46 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



3 grosze:
Imo żaden rząd w takich warunkach jakie są i bez doskonałości ludzi, nie będzie doskonałym, ani nawet jakoś specjalnie dobrym. I myślę, że im dalej - tym będzie tylko gorzej - choćby na to początkowo nie wyglądało.
Inna sprawa - imo każdy z tych ludzi przynajmniej stara się chcieć jak najlepiej. Jeśli tak - to bardzo fajnie. A ja dawno zauważyłem, że o ile mogę się z kim nie zgadzać totalnie w przejawach tego, co robi, to dalej mogę szanować go za intencje smile.gif.
end 3 groszy.


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 25.02.2007 02:59
Post #47 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



QUOTE(Child)
>>Samo wytyczanie trasy będzie trwało 15 lat<< No tak - bo wytyczanie nie wiąze sie z grzebaniem w teczkach, wiec bedzie trwalo i trwalo


Pozwolę sobie rozłożyć wypowiedź premiera na czynniki pierwsze... skoro już zotała tu przytoczona (a ja zostałam tym sprowokowana turned.gif ).
QUOTE
Zdaniem premiera w sprawie obwodnicy Augustowa nie powinni decydować wszyscy Polacy. "Zgodnie z przepisami, referendum ogólnokrajowe może być rozpisane tylko w sprawie dotyczącej całego kraju. Trudno sprecyzować, czego miałoby wobec tego dotyczyć" - mówi.

A zniszczenie dobra narodowego (ba , dobra unikalnego na skalę europejską), jest wyłącznie wewnętrzną sprawą mieszkańców Podlasia oraz samego miasta Augustowa? To ciekawe, zaiste... Faktycznie, cholernie trudno sprecyzować, czego miało dotyczyć referendum ogólnokrajowe... Faktycznie trudno (bo przecież nie wiadomo, o co się spór toczy, prawda?) Hmm, zgadnijmy: czyżby referendum miało dotyczyć zniszczenia unikartowej Doliny Rospudy? A może na przykład: czy chcemy płacić UE niebotyczne kary za złamanie dwóch Dyrektyw? (premier głupa rżnie, czy przygłupem jest?) Oczywiście w referendum dali wybór: obwodnica za lub przeciw, zamiast: obwodnica przez Rospudę lub alternatywa. Łatwo jest manipulować masami.

QUOTE
- Uznaliśmy, że można przeprowadzić referendum wojewódzkie, bo to ważne dla tej społeczności. Poza tym jest okazja, bo będą powtórzone wybory w Podlaskiem. Nie będzie to więc wiele kosztowało - dodaje.

Będą powtórzone wybory w woj. podlaskim, więc trzeba się społeczności przypodobać wink2.gif "Patrzcie jak się o Was martwimy, obchodzi nas Wasze zdanie... chcecie obwodnicy czy nie? - możecie się wypowiedzieć! " Łał. Nie ma to jak zaangażowanie w sprawy szarego człowieczka. Tak ze szczerego serca i zupełnie bezinteresownie bez żadnych politycznych podtekstów... tylko dlatego, że sprawa ważna jest dla tej społeczności. Się wzruszyłam.

QUOTE
Jarosław Kaczyński mówi, że szanuje ekologów. "Ale musimy znaleźć pewną miarę. Jak jej nie znajdziemy, to wybijmy sobie z głowy, że wybudujemy jakieś autostrady. Samo wytyczanie trasy będzie trwało 15 lat. I stracimy pieniądze z UE" - mówi.

Jasne. Świetnym, idealnym wręcz pomyłsem jest zatrwierdzanie w palanach zagospodarowania ptrzestrzennego GENIALNEGO w swym zamierzeniu projektu, jako tego - uwaga, mundrość nad mundrościami - "najmniej szkoldliwego wariantu dla środowiska". Jaaaasne, najmniej szkodliwy. Bujać to my, ale nie nas, panowie. Poza tym, zwalmy sobie na łeb Trybunał Sprawiedliwości i całą Brukselę - z pewnością wybudujemy więcej autostrad i szybciej to się stanie. Zwłaszcza, że UE już zamroziła nam właśnie fundusze na budowę dróg i autortrad (jak podało TVN24) właśnie w związku z Rospudą. A wytyczanie nowej trasy nie będzie trawało 15 lat (co za kit pan wciska, panie premierze?), bo wytyczonych było kilka wariantów - co zawsze się wykonuje - i GDDKiA ma alternatywę (nawet nie licząc tej, zaproponowanej przez "zielonych" - Tutaj, jakby ktoś chciał sobie zobaczyć. ).
Po prostu komuś cholernie zależy, żeby porowadzić autostradę przez Rospudę (jakiemuś imbecylowi, albo całej bandzie ibmbecylów, bo gdyby realizowano trasę omijającoą Rospudę, moglibyśmy dostać dodatkowe dofinansowanie z UE na jej budowę).

QUOTE
Premier dodaje, że obecne zasady wykorzystania pomocy z UE są lepsze, niż były, ale i tak pewnego dnia skończy nam się czas na ich wydanie. A z tym skończy się ogromna szansa na to, by Polska dokonała prawdziwego skoku cywilizacyjnego.

A premier to kręci cuś? Głupiego udaje? Niedoinformowany jest? Czy nierozgarnięty? Nie wykorzystamy żadnych funduszy - co ciekawsze, nawet nam je odbiorą - jak będziemy łamać unijne prawo. Ponadto pan premier dość dziwnie pojmuje rozwój cywilizacyjny: "po nas choćby potop".

Spór o Rospudę to jakaś wielka pomyłka (i chyba kolejna politycznna rozgrywka - tylko nie bardzo wiem co można na tym wygrać, robiąc szaleństwo, i właściwie kto z kim gra?). Dlaczego pomyłka? Bo żadnego sporu w istocie nie ma. Nie trzeba wybierać między dobrem Augustowiaków, a perełką przyrodniczą. Nie trzeba. Jest alternatywa, do jasnej cholery i łamiemy prawo!
Dlaczego więc "ktoś" przepchnął projetk, który - wiadome to było - wywoła burzę wśród środowisk ekologicznych? (co ciekawsze środowiska te już od dwóch lat, odkąd zatwierdzono projekt, stwawały na głowie, by to odkręcić, i co? dupa).
Komu na tym zależy i dlaczego? Kto komu posmarował, żeby raport z odziaływania inwestycji na środowisko wypadł pomyślnie? I niech nie bajdurzą, że ten projekt jest najmniej szkodliwy dla środowiska - toż to dziecko wie, że planowana estakada dla Rospudy jest ekologioczną katastrofą! A już na pewno wie o tym minister Szyszko (pan profesor wiece uczony i ekolog, z którym miałam swego czasu zajęcia na uczelni i takie mągdości wtedy nam prawił o ochronie środowiska) a teraz pozwolenie wydał - kolejny piesek PiS-u.
I o co właściwie w tym wszystkim chodzi? O szybkie zbudowanie aurostrady (bo się obiecywało w przedwyborczych obiecankach). Wątpię. Raczej o coś innego -bliżej nieokreślonego, szczerze powiem, bo ta cała afera z Rospudą to jawne podcinanie gałęzi na której się siedzi.

Ja nie wiem, ale może im tam w kuluarach to jakiś gaz do wentylatorów wpuszczają - i wszystkim mózg zmiękczyło! ( o ile go w ogóle wcześniej mieli).

No. Ja mam - jak widać - jasno sprecyzowane stanowisko w sprawie przebiegu obwodnicy prze dolinę. I bynajmniej nie lekceważę mieszkanców Augustowa. Co więcej, szoda mi ich bardzo - bo przez (j)elity rządzące (nie przez ekologów, którzy bronią słusznej sprawy) ale przez biuroktatów i cwaniaczków na urzędniczych stołkach, którzy sami doprowadzili do takiej sytuacji, kierując się chyba wyłącznie jakimiś układzikami i prywatą (bo już nie wiem czym?) powstanie obwodnicy z pewnością będzie się przedłużać (może nawet o te 15 lat? w naszyn wspaniałym kraju wszystko przecież jest możliwe dry.gif ).

Ten post był edytowany przez smagliczka: 25.02.2007 05:51
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 26.02.2007 15:59
Post #48 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Strasznie barokowo piszesz o niebarowych sprawach. Nie do przebrnięcia jest Twoja ironia.

Ja tam nie wiem. Z jednej strony jakiś ośli upór rządu, żeby akurat tamtędy, z drugiej strony ludzie, którzy mają problem w swoim mieście i jakoś mi z nich nie do śmiechu, trzecia strona to banda fanatyków, których nie lubię tak bardzo, że na złość sobie i mojemu dziedzictwu nie życze im dobrze, czwarta strona to nadęta jak zawsze do zesrania Junia, która pobodowała se autostrady przez Alpy i wszystkie możliwe dobra przyrody lata temu, a teraz strasznie troszczy się o nasze bagienko na ścianie wschodniej, piąta strona zaś to mój zdrowy rozsądek, który podpowiada, żeby wybudować na około skoro się da. Ale na ekologów wypuścić Augustowian, co bym miał i ja nieco uciechy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 26.02.2007 20:11
Post #49 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




Ten "ośli upór" to po prostu czyjaś całkiem realna kasa. Nie wiem kto i jak, nie interesuje mnie to. Ale jak na dłoni widać, że ktoś ma w tym interes. A mi za to jest do śmiechu z mieszkańców. Szczerze. Bo dali się zmanipulować jak stado baranów. Wystartowali z krzyżami i głodnymi hasełkami w ogóle nie rozumiejąc sytuacji. Nie oni jedni mają Tiry za oknem. Nie tylko u nich giną z tego powodu ludzie. Ale ktoś tych ludzi szczuje i to tak wyraźnie, że aż wali po oczach. Unia ? Dawno temu mówiłem, że niedługo będą mi nawet mówili, którą noga mam wstać z łóżka. Karmiąc mnie jednoczesnie swoim żarciem, które świeci w ciemnościach No ale skoro powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. W UE już jesteśmy i pewne zobowiązania mamy. Słuszne czy nie, wypadałoby ich dotrzymywać. Ewentualnie podjąć kroki, by pewne sprawy odkręcić i się z nich wyplątać, skoro są tak bezsensowne. Tymczasem nasz nierząd rżnie głupa i udaje, że problem nie istnieje. To nie jest metoda.

A Twojego stosunku do ekologów nie rozumiem ani trochę. Mógłbyś rozwinąć myśl ?

Nawiasem mówiąc pamiętacie, że sprawa była nawet u nas na forum na długo przed aferą medialną ? Jakaś petycja była czy cuś. Pomijając zupełnie kwestię słuszności (lub nie) takich czy innych działań, czy faktycznie to bagienko na końcu świata to jest temat numer jeden ? I to na całe tygodnie ? Czy może po prostu znów trzeba znaleźć tanią sensację i odwrócić uwagę od czego innego ?


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 26.02.2007 20:41
Post #50 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Bo to nawiedzeni ideolodzy. Oczywiście nie wszyscy, ale Ci pogrupowani w różnych bojówach jak najbardziej. Wpychają świat w ciasne ramki swojej jednowymiarowej filozofii, jak trockiści, feministki, aktywiści gejowscy, neonaziści, miłośnicy Michnika i zastępy Rydzyka. Nic fajnego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

23 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.04.2024 07:13