Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Lol, inteligentnie

Eva
post 07.12.2009 22:57
Post #51 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Nie jesteśmy Watykanem, Polska to państwo świeckie (w teorii), bez względu na dominującą religię.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 07.12.2009 22:58
Post #52 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



1. Owczarnio, wyobrażasz sobie, łatwo sobie wyobrażać. Paradują po naszych ulicach całe legiony niedomytów w bluzach i podkoszulkach jawnie satanistycznych, pełnych maszkaronów, odwróconych krzyży (i potu z 10 lat nieprania) - jakoś nikt takich ludzi nie nagabuje ani im krzywdy nie robi.
2. Odwrócony krzyż jest symbolem sekty lub sekt jawnie dokonujących 'odwrócenia wartości' na jakich zbudowane jest społeczeństwo. Nawet intelektualny, ateistyczny satanizm jest ideologią 'wyzwolenia' człowieka z rzeczy takich jak współczucie czy zasady elementarnej sprawiedliwości. Ot, zazwyczaj mokre sny o potędze bejów, którzy boją się własnego cienia, ale w rękach ludzi naprawdę inteligentnych otrzymamy kolejną mutację nazizmu, gdyż ścieżka wiary w nadczłowieka ku ciemniej stronie prowadzić nieuchronnie musi i o ile mam gdzieś co kto sobie nosi na szyi o tyle odwrócony krzyż nie może funkcjonować jako 'jeden z wielu symboli'.
3. Denazyfikacja swastyki się nie uda, bo nazizm został Jedynym Wielkim Oprawcą i w związku z tym trzeba odprawiać mityczne obrzędy przypominania, że był złem Największym, Nieporównywalnym i Bezprecedensowym. To oczywiście kłamstwo, ta akurat mutacja czerwonej zarazy była tak samo perfidna jak kilka innych, ale spadkobiercy moralni i intelektualni innych mutantów muszą pilnować, by status Hitlera nie był zakłócany przez nikogo poza G.W.Bushem. Ja się do zajmowania swastyką nie poczuwam, ale też nie zamierzam pluć na tych, którzy ją traktują jako symbol zupełnie czegoś innego. Nie wróżę im tylko sukcesu, ot co.
4. Do kościoła nikt nie musi wchodzić. Ale wieżę kościoła trzeba oglądać, a ktoś się może urazić. To jest logika jaka dziś zaczyna dominować na zachodzie i ja uważam, że ta logika jest pojebana. Nie mam żadnych gwarancji, że antykrzyżowcy nie są agendą tamtego wariactwa, wiele wskazuje raczej na to, że są. Trudno więc o rzeczową rozmowę.


Wiecie, ja nie jestem takim państwowcem jak Syriusz. Ja chętnie popatrzę jak ten kruchy ład na jakim stoimy pójdzie w diabły i zatańczę wesoło na gruzach (haha). Ten ład bazuje na pewnych ideach obecnych w cywilizacji zachodniej tylko i wyłącznie dzięki chrześcijaństwu. Nie ma żadnej konkurencyjnej wizji. Są tylko herezje chrześcijaństwa i modyfikacje chrześcijańskiej kultury. Antyk mamy dzięki chrześcijaństwu, a Oświecenie było tylko kolejną chrześcijańską herezją. Zachodni, humanistyczny ateizm jest kolejną chrześcijańską herezją i jeśli ludzie w pocie czoła podcinający gałąź na jakieś siedzą w końcu ją zetną to staną oko w oko z muezzinem i jego butem. W Stanach udało się osiągnąć ciekawy i działający wzorzec rozdziału państwa od kościołów, niestety ateistycznym fanatykom mało. Żadnych choinek, żadnych życzeń w supermarketach, żadnych kolęd na placach miejskich. Ok. Czubek drzewa może nienawidzić swoich korzeni, ale dopóki ich nie wyrywa może się wesoło machać na wietrze, a to drzewo zaraz się przewróci i wrócimy do wojny wszystkich ze wszystkimi jak u Hobbesa - go on. Liberalni wegetarianie z wielkich miast padną pierwsi. Trochę szkoda, bo fajnie się balowało, ale no tak będzie.

E: Mateuszu, jakże to tak, post pod postem? ;>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 07.12.2009 23:11
Post #53 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Co do innych wyroków przykładowo:

3.11.2009 - ostatni - sprawa włoskich krzyży. Włoszka, muzułmanka fińskiego pochodzenia w latach 2001-2002 gdy jej synowie (2 chyba)uczęszczali do szkoły, region Venetto wniosła pozew do sądu, że w szkole "jest za dużo krucyfiksów", po wyczerpaniu procedury krajowej, gdzie sądy krajowe oddalały pozew zgłosiła się do ETPC (Europ. Tyb. Praw Człowieka).
Powołała się na art. 9 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności o wolności sumienia i relgii.
W aktach prawa międzynarodowego jest zapis o wolności myśli, sumienia i religii, tak więc ochroną poddani są również osoby niewierzące.
Trybunał orzekł co następuje:
"Szkoła nie może stać się forum aktywności misjonarskiej"
Ze względu na neutralność światopoglądową nie można legitymować jakichkolwiek przekonań. Czyli szczególna ochrona <sic!> w znaczeniu negatywnym, wolność od przymusu.
Co ciekawe wyrok podjęło jednomyślnie 7 sędziów. I dostała jeszcze 5 tys Euro odszkodowania za <sic!> straty morlane!!!

Dla mnie to głupota. Włosi już protestują, stawiają krzyże wszędzie, na ulicach, dzieci w szkole na ławkach, w jednym z regionów burmistrz powedział, że jak ktoś usunie krzyż zapłaci grzywnę... protestują nawet włoscy politycy. I dla mnie niepojęte jest, że Międzynarodowy Trybunał ingeruje w takie sprawy, gdzie decyzję podejmują osoby, które nie mają bladego pojęcia o historii danego kraju i jego tradycji (sędziowie byli z Estonii, Litwy, Łotwy...)


Inne sprawy:

15.03.2001 Szwajcaria - zakaz noszenia chusty islamskiej przez nauczycielkę.
29.06.2004 - przeciwko Turcji: zakaz noszenia chusty przez studentkę na terenie uniwersytetu (Turcja ma wpisana świeckość w konstytucji) - dla mnie paranoja...
15.03.2004 - słynna francuska ustawa odnośnie uzewnętrzniania swojej religijności

w 1995 i 2002 jeszcze była sprawa krzyży w Bawarii, ale tam sąd przegłosował wyrok przeciw krzyżom 5:3...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 07.12.2009 23:18
Post #54 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Jednak trochę upraszczasz, szkoła faktycznie jest takim miejscem publicznym sensu stricte. Państwowa oczywiście jebał ją pies. Najpierw przedstawię prosty sposób likwidacji problemu: jedyny sensowny, liberalny (w sensie naprawdę, liberalizm to slogan albo liberalizm to liberalizm, Katon = opcja nr 2, większość liberałów jakich znacie = opcja nr 1). Likwidacja państwowego szkolnictwa i obowiązku szkolnego, faszystowskiego molocha, który służy do otumania rzesz młodych ludzi na całym świecie. Przerysowuję, ale naprawdę tak myślę. Wtedy każda szkoła wiesza co chce, a raczej to czego chcą klienci=rodzice i mamy święty spokój.
Zostawmy jednak marzenia o normalności i wróćmy do orwellowskiego świata państwowej edukacji - mamy moim zdaniem dwa wyjścia. Albo zdjąć, albo pozwolić decydować rodzicom w jakiejś formie. Dla mnie krucyfix to zbyt cenny symbol, żeby musiał patronować praniu mózgu debilom przez debila, więc jakoś by mnie to nie dotknęło.
Nie ma natomiast w ogóle mowy o ustępowania w kwestii tego co może mieć na sobie uczeń. Wszelkie zmuszanie do zdejmowania krzyżyków, chust, mycek i Bóg wie czego jeszcze to bezczelny, ordynarny zamach na wolność religijną i ta ręka musi być proszę państwa ujebana przy samym łokciu. Kary dla piłkarzy i tego typu paranoję należy tępić z całą bezwzględnością, bo to zwyczajny totalitaryzm. Francuski model laickości jest modelem chorym i antywolnościowym inie widzę dla niego miejsca ani w Polsce ani nigdzie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 07.12.2009 23:23
Post #55 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Jako liberalna wegetarianka z wielkiego Trójmiasta co roku ubieram choinkę i uwielbiam Boże Narodzenie. Uwielbiam je bezwstydnie za klimat, albowiem w sensie religijnym nie ma ono dla mnie znaczenia żadnego, wot paranoja. I za nic bym nie chciała z tej całej oprawy zrezygnować, to takie duuużo lepsze Walentynki wink2.gif.

Syriuszu, odnoszę wrażenie, że się nieco zapętliłeś w tym wszystkim. Nie można mieć ciastka i je zjeść, podobnie jak nie można być tylko trochę w ciąży. Albo mamy państwo świeckie, albo nie. I tu nie ma miejsca na równanie w którąkolwiek stronę, państwo świeckie to państwo świeckie, koniec i kropka. Miejsce dla wyznawania wiary jest w przeznaczonych do tego przybytkach oraz prywatnych domach, całkiem jak z seksem. I tak jak z seksem, nikt Ci pod kołdrę nie zagląda, ale bądź łaskaw nie narzucać swoich preferencji innym. Jak geje chcą po ulicy za rękę chodzić i móc swoje związki legalizować, to to razi, ale jak mi ktoś z butami ze swoim światopoglądem do życia wchodzi, to to jest okej? Nigdy nie pojmę takiej logiki. Nikomu do głowy nie przychodzi wieszać w urzędach symboli czy ja wiem, ulubionych klubów sportowych - i każdy to rozumie, bo to nie miejsce na takie rzeczy. To co tam robią krzyże? I nie, nie w charakterze elementu ozdobniczego takiego, tylko jako jawna manifestacja wiary? Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć? I tu nie chodzi o żaden urażony światopogląd! Po prostu NIE i koniec, dajmy sobie wreszcie luzu, jak rany.

Miętówko, Polska jest krajem świeckim. Katolicki to jest Kościół. I niech tak pozostanie.

Katon, czy Ty możesz rozwinąć ten kawałek o satanizmie intelektualnym, bo poczułam się zaintrygowana? Pochlebiam sobie, że coś tam na ten temat wiem i jako żywo nie chce się to pokrywać z tym, co napisałeś. Wręcz, powiedziałabym, odwrotnie. Pierwsze przykazanie satanizmu brzmi "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, chyba że sam Cię o to poprosi". To tak tytułem wstępu.


Edit, bo Syriusz się dopisał: ta Włoszka to bądź łaskaw przypomnieć dlaczego wniosła pozew. Z tego co wiem, to nie tak z powietrza, tylko poszło o chusty. Chyba, że coś mylę.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 07.12.2009 23:25


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 07.12.2009 23:36
Post #56 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Zostaniesz pozbawiona tej otoczki, bo ludzie, którzy po krachu projektu Zachód Revised tutaj przyjdą najpierw po waszych, potem po naszych trupach nie będą zainteresowani klimatem Świąt, to pewne.

LaVeyowski satanizm to nadczłowieczyzm i zwulgaryzowany do cna nietscheanizm (nie chciałbym wycierać sobie gęby samym Nietzschem, tu sprawa jest bardziej złożona) mydlący oczy pseudofilozoficzną papką. To filozofia egoizmu najgorszego, bo autentycznego. Wewnętrznego i wysublimowanego. Rozbijająca do cna pojęcie 'bliźniego' czy to w znaczeniu chrześcijańskim czy humanistycznym. To, że nie nawołuje do mordowania to fajna wymówka na poziomie liceum. Ciekawe, ze odwołuje się właśnie do zaprzeczenia krzyża i tego co najpiękniejsze w chrześcijaństwie niezależnie od wiary czy jej braku, czyli poświęcenia się do końca za drugiego bez żadnych realnych powodów. No i oczywiście szyderstwo z miłości nieprzyjaciół, dzięki której trzyma się cały współczesny świat w kupie, bo oczywiście nikt nie jest w stanie tego przestrzegać, ale dopóki to ludziom świta jako ideał to mają na co się nawigować. Szkoda gadać w ogóle, widzę że chcesz bronić chujowej sprawy i z całą sympatią radzę Ci dać sobie spokój.

Miejscem do wyznawania wiary jest każde miejsce jakie się podoba wierzącemu. Budynki państwowe to przestrzeń państwowa i tu mogę przyjąć argumenty za neutralnością. Ale ulica nie jest tego typu przestrzenią. Przestrzeń publiczna ma być wolna, a nie cenzurowana. Przestrzeń publiczna służy do manifestowania swoich przekonań. Uprawianie seksu to nie przekonania, tak samo jak sranie nie jest przekonaniami. Nie sramy i nie kopulujemy na ulicach, bo to nie grzeczne. Ale możemy modlić się, agitować, zagadywać innych, pokazywać im zdjęcia fok, prowadzić akcje społeczne albo śpiewać psalmy. Jeżeli zabraniamy komuś śpiewać psalmów na ulicy to w imię prawa innych do ciszy i spokoju w danych godzinach, a nie w imię neutralności ulicy, bo jedyna realna neutralność to wolność. Nauczyciel w szkole jest przedstawicielem reżymu i może mają go obowiązywać reżymowe zasady. Ale uczeń ma prawo demonstrować swoje przywiązanie do religii i przekonań i jeśli ma ochotę założyć koszulkę I LOVE JESUS i krzyż na pół szyi to kto i jakim prawem ma mu tego zabronić?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 07.12.2009 23:49
Post #57 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Koszulka "I love Jesus" jest cool, nawet bardzo, podobnie jak krzyżyk na szyi ucznia. Mało tego, jeśli sobie uczniowie tak zdecydują, to w swojej klasie (o ile się kiedyś dochrapiemy znów własnych klas, w sensie że wszystkie lekcje w tej samej) mogą sobie powiesić nawet plakat z Matką Boską, komu to przeszkadza?

Sprawy bronić nie mam zamiaru żadnej, chujowej czy nie. Osobiście wnioski mam podobne względem LaVeya, pseudofilozoficzny bełkot oparty na wymielonych zapożyczeniach. Wartość - poza czysto rozrywkową - żadna. Myślałam, że pójdziesz właśnie jakoś głębiej, szkoda.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 07.12.2009 23:51
Post #58 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Syriusz_Black @ 07.12.2009 22:56)
Art. 48 Konstytucji mówi, że rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.


Więc w przypadku w którym dziecko żydowskie uczęszcza do szkoły w której klasach wieszane są symbole poglądów traktowanych jako herezja przez judaizm nie byłoby właściwym zachowaniem nie umieszczanie/zdjęcie tychże symboli?

QUOTE
Czyli co? Bezstronność oznacza podstawę zobiektyzowaną, wolną od uprzedzeń, zakładającą jednakowe odniesienie do wszystkich przekonań, szanujących wartości stojące u podstaw polskiego systemu prawnego.


Zatem czy umieszczanie symboli jednej, jedynej religii w instytucjach państwowych nie zaprzecza "jednakowemu odniesieniu do wszystkich przekonań"?

QUOTE
I jakie o jet głupie. Zdejmować krzyże, bo burzy to czyjś światpogląd. A nikt się nie zastanawia, że zdajmowanie krzyża może zburzyć czyjś światopogląd. My Żydom nie zakazujemy wieszać w miejscach publicznych Gwiazdy Dawida.


Skoro nikt nie zakazuje wieszania Gwiazdy Dawida w instytucjach publicznych to proponuję złożyć propozycję umieszczenia tejże w sali Sejmowej. Bardzo jestem ciekawy reakcji społeczeństwa gdyby jakimś cudem udało się przekonać do tego władze. Wieszanie Gwiazdy Dawida w jakiejkolwiek instytucji publicznej mimo iż prawnie nie jest zakazane jest totalną abstrakcją i chyba musisz to przyznać.


QUOTE
A co do karania...  np. we Francji piłkarz za to, że spod koszulki wypadł mu krzyżyk dostał kartkę na meczu... taka dygresja tylko... jak daleko to już prowadzi..


Dygresja nie mająca nic wspólnego z symbolami religijnymi. Takie są zasady tego sportu. Tak samo jak piłkarz nie może mieć zegarka czy kolczyka tak samo nie może mieć na szyji jakiegokolwiek wisiorka cokolwiek by on nie przedstawiał.


QUOTE(Katon @ 07.12.2009 22:58)
4. Do kościoła nikt nie musi wchodzić. Ale wieżę kościoła trzeba oglądać, a ktoś się może urazić. To jest logika jaka dziś zaczyna dominować na zachodzie i ja uważam, że ta logika jest pojebana.


Przesadzasz. Poza skrajnymi jednostkami nikt nie uważa, że powinno zdejmować symbole religijne z budynków bezpośrednio związanych z danym kultem.

QUOTE
Antyk mamy dzięki chrześcijaństwu, a Oświecenie było tylko kolejną chrześcijańską herezją. Zachodni, humanistyczny ateizm jest kolejną chrześcijańską herezją i jeśli ludzie w pocie czoła podcinający gałąź na jakieś siedzą w końcu ją zetną to staną oko w oko z muezzinem i jego butem. W Stanach udało się osiągnąć ciekawy i działający wzorzec rozdziału państwa od kościołów, niestety ateistycznym fanatykom mało. Żadnych choinek, żadnych życzeń w supermarketach, żadnych kolęd na placach miejskich. Ok. Czubek drzewa może nienawidzić swoich korzeni, ale dopóki ich nie wyrywa może się wesoło machać na wietrze, a to drzewo zaraz się przewróci i wrócimy do wojny wszystkich ze wszystkimi jak u Hobbesa - go on. Liberalni wegetarianie z wielkich miast padną pierwsi. Trochę szkoda, bo fajnie się balowało, ale no tak będzie.


Chyba trzeba jakiejś wytwórni zaproponować nakręcenie serialu pt "Zwariowany świat Katona". Zbiłby fortunę =P


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 07.12.2009 23:54
Post #59 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie wątpię. Szkoda, że nie zostałby już nikt by mnie potem otaczać statusem kultowego proroka. Szariat raczej zakaże oglądania starych seriali.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 07.12.2009 23:55
Post #60 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Katon na prorocka!


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 08.12.2009 00:57
Post #61 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



Aye ;]


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 10.12.2009 15:20
Post #62 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



http://wiadomosci.onet.pl/2093100,12,kara_...rzyza,item.html

I jest już odpowiedź. Ale to jest trochę bez sensu, na złość Trybunałowi ... i tak nie przejdzie pewnie.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 10.12.2009 23:16
Post #63 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Syriusz_Black @ 10.12.2009 15:20)
I jest już odpowiedź. Ale to jest trochę bez sensu, na złość Trybunałowi ... i tak nie przejdzie pewnie.


E tam. Ja jestem za karą śmierci za ściąganie krzyży. W ogóle to Bóg powinien od razu w takich ludzi piorunami walić i by nie było sprawy. Trza napisać do niego petycję ;P Krzyż w każdej szkole, na każdej ulicy, w każdym domu, w każdej toalecie i samochodzie!


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 10.12.2009 23:36
Post #64 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Wiecie co, tak Was czytam i wciąż nie rozumiem problemu. A niechże sobie w klasach wiszą obok krzyży gwiazdy Dawida, odwrócone krzyże, swastyki i co tam jeszcze komu do głowy przyjdzie. Może ludzie wreszcie zaczną się zajmować ważniejszymi kwestiami, zamiast tworzyć wydumane problemy.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 10.12.2009 23:47
Post #65 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(PrZeMeK Z. @ 10.12.2009 23:36)
Wiecie co, tak Was czytam i wciąż nie rozumiem problemu. A niechże sobie w klasach wiszą obok krzyży gwiazdy Dawida, odwrócone krzyże, swastyki i co tam jeszcze komu do głowy przyjdzie. Może ludzie wreszcie zaczną się zajmować ważniejszymi kwestiami, zamiast tworzyć wydumane problemy.
*



Gdyby sobie wisiało wszystko nie byłoby problemu. Problem leży jedynie w tym, że wisi jedno jedyne a jak powiesisz coś innego to Cie zlinczują =P


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.12.2009 00:08
Post #66 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Kocham argument 'ad polacum'. Żyjemy w kraju, w którym po komunistycznym zmuzułmanieniu wszyscy mają wszystko w dupie i nikt nie będzie ani bronił krzyży, anie atakował tych, którzy chcieliby wieszać coś innego. Nikt jeszcze nigdy nie spróbował, każdy ma świetną wymówkę jakby go to polaczki zlinczowały.

You're chickens, that's all.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 11.12.2009 08:12
Post #67 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Katon @ 11.12.2009 00:08)
Nikt jeszcze nigdy nie spróbował, każdy ma świetną wymówkę jakby go to polaczki zlinczowały.


Wiem Katonik, że w tym Twoim świecie wszystko jest możliwe ale nie wmówisz nikomu, że próba powieszenia Gwiazdy Dawida obok krzyża w polskim sejmie na przykład nie skończyłaby wielkim buntem narodowym =P A tak swoją drogą to zdaje się, że w Toruniu jeden radny złożył wniosek po powieszenie obok krzyża również symboli innych religii. Skończyło się w wiadomy sposób (wiadomy dla wszystkich prócz Katona zapewne) .

You have your own world, that's all.


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.12.2009 16:15
Post #68 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Rozumiem, Quizusiu, że go pobili i wsadzili w dyby, tak? Bo taką wizję polskiego społeczeństwa nam serwujesz.

Nikomu nic nie będę wmawiał, bo każdy kogo dupa nie jest przyspawana do komputera i kto żyje między ludźmi, nie między internetowymi dyskutantami wie, że 75% społeczeństwa miała by to kompletnie w dupie i powiedziałaby: ok, niech wisi jak tak chcą. To jest polish spirit, get a life! Tylko w matrixie GazWybu ciągle wierzy się w endecką duszę Polaka, który tylko czeka, żeby Żyda pobić.

Przykro mi, ale to Ty masz swój własny świat, chociaż przyznaję, że żyje w nim jeszcze trochę ludzi. A że wódki z Tobą nie piłem to i Katonikiem dla Ciebie nie jestem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 11.12.2009 17:14
Post #69 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Myślę, że jako osoba żydowskiego pochodzenia mogę mieć co nieco do powiedzenia w kwestii polskiego antysemityzmu. Jest. Jest zajebiście zakorzeniony, wielki i głupi. Nie objawia się w kamieniach rzucanych w szyby, oczywiście. Już nie, albo jedynie w skrajnych przypadkach. Objawia się - na przykład - w komentarzach mamrotanych przez ramię, kiedy wysyłam czasem jakiś list czy kartkę do Izraela. Ostatnio pani stojąca za mną w kolejce na poczcie nadmieniła ironicznie "Mało to u nas tych żydziochów, trzeba im jeszcze kartki pisać?..." Objawia się w debilnych żartach, spojrzeniach rzucanych na moją gwiazdkę Dawida, którą niekiedy noszę. Takie charakterystyczne uniesienie brwi plus uśmieszek pod nosem, nie do pomylenia z niczym innym. Paradoksalnie twierdzenie "A wszystkiemu winni żydzi i masoni" szokująco wiele osób wciąż traktuje w tym kraju najzupełniej poważnie. I nie mówię bynajmniej o internecie. Internet w tej chwili w całości wyłączam, bo gdyby dorzucić do powyższego rozmaite posty z rozmaitych forów lub komentarze pod co drugim artykułem na WP (samej tylko), to obraz wyszedłby z tego całkowicie opłakany. Polska tolerancja to mit i pobożne życzenia.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 11.12.2009 17:15


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.12.2009 17:21
Post #70 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Jak jakakolwiek tolerancja gdziekolwiek. Rzecz w tym, że to folklor. Niezbyt miły, ale folklor. Nikt nie traktuje tego poważnie poza marginesem świrów obecnych wszędzie. Żydzi są na topowej liści najróżniejszych wariatów na całym świecie, dawniej na pierwszym miejscu, dziś zaraz za Opus Dei i to się nigdy nie zmieni oczywiście. Mimo to w Polsce nie mają miejsca żadne incydenty antysemickie, brak napadów na synagogi czy bezczeszczenia cmentarzy. To wszystko w nadmiarze u pouczających nas notorycznie Francuzów, a raczej ich współobywateli w Allahu. Polacy nie są narodem gorącym i agresywnym. Są narodem wygaszonym i znudzonym. Tylko zamykanie zakładów pracy wzbudza w ich ekipach jakieś żywsze emocje.

Inna rzecz, że dzięki Lechowi Kaczyńskiemu mamy najlepsze stosunki z Izraelem w dziejach. Szkoda, że przyznanie tego jest ponad siły kogokolwiek w Polsce. Wiadomo, klasyczny dysonans poznawczy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 11.12.2009 17:24
Post #71 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(Katon @ 11.12.2009 16:21)
Mimo to w Polsce nie mają miejsca żadne incydenty antysemickie, brak napadów na synagogi czy bezczeszczenia cmentarzy.
*


Przepraszam, że tak walnę prosto z mostu, ale skąd Ty się do licha urwałeś? Czy my aby na pewno żyjemy w tym samym kraju?


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 11.12.2009 19:39
Post #72 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Kejtą, przypomnij sobie chociażby pogrzeb Geremka.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 11.12.2009 20:09
Post #73 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Katon @ 11.12.2009 16:15)
Rozumiem, Quizusiu, że go pobili i wsadzili w dyby, tak? Bo taką wizję polskiego społeczeństwa nam serwujesz.


Cóż, wybacz że zastosowałem tak skomplikowany i zawiły zabieg jakim jest przenośnia ale słowo 'lincz' użyte przeze mnie nie miało mieć wyłącznie dosłownego znaczenia.

QUOTE
każdy kogo dupa nie jest przyspawana do komputera i kto żyje między ludźmi, nie między internetowymi dyskutantami wie, że 75% społeczeństwa miała by to kompletnie w dupie i powiedziałaby: ok, niech wisi jak tak chcą.


Szukając odpowiedniego słowa, które mogłoby podsumować całość znajduję tylko jedno, niestety z języka angielskiego jako że w polskim należałoby użyć dwóch - Bullshit.

QUOTE
A że wódki z Tobą nie piłem to i Katonikiem dla Ciebie nie jestem.
*



To kim jesteś dla mnie to tylko i wyłącznie moja sprawa wink2.gif Sam mnie Quizusiem nazywasz więc nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodzi.

QUOTE(Katon @ 11.12.2009 17:21)
Mimo to w Polsce nie mają miejsca żadne incydenty antysemickie, brak napadów na synagogi czy bezczeszczenia cmentarzy.


Patrz, a dałbym w głowie że w każdym większym polskim mieście na co drugiej ścianie w co ciemniejszym zaułku znaleźć można swastyki i Gwiazdy Dawida zawieszone na szubienicy. Antysemityzm to nie tylko palenie synagog i niszczenie cmentarzy ale uznawanie ludzi określonego pochodzenia za gorszych. Że też takich podstawowych rzeczy muszę Cie uczyć.

QUOTE
Inna rzecz, że dzięki Lechowi Kaczyńskiemu mamy najlepsze stosunki z Izraelem w dziejach.


I najgorszy wizerunek wszędzie indziej ;]

QUOTE(owczarnia @ 11.12.2009 17:24)
QUOTE(Katon @ 11.12.2009 16:21)
Mimo to w Polsce nie mają miejsca żadne incydenty antysemickie, brak napadów na synagogi czy bezczeszczenia cmentarzy.
*


Przepraszam, że tak walnę prosto z mostu, ale skąd Ty się do licha urwałeś? Czy my aby na pewno żyjemy w tym samym kraju?
*



Ja tam już rozgryzłem zagadkę Tajemniczego Świata Katona =P Ale co tu gadać, i tak uzna, że masz dupę przyspawaną do komputera bo wypowiadasz się na forum a tylko i wyłącznie on jest Wielką Wyrocznią Wszechrzeczy.


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 11.12.2009 21:17
Post #74 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



A wiecie co tak naprawdę jest najgorsze? Że prawie zawsze i o wszystko się kłócicie. I chuj. Chyba dla zasady.



--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 11.12.2009 21:31
Post #75 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Dosłownie drugie trafienie w google, zaraz po wikipedii.
No ale zaraz ktoś powie, Rzplita, zbyt prawicowa bleee, 2006, za dawno blaaaa... A za 10 minut będzie ubolewał jak to prawicowcy najwięksi antysemici.

Nie wiem jak wy ale ja nie pamiętam kiedy ostatni raz słyszałem o jakichś antysemickich zamieszkach w okolicy. A zdania gości którzy sprejują na murach swastyki czy inne pierdoły chyba nikt nie uważa za przedstawienie prawdziwego zdania Polaków? Dajcie spokój, bo tego nijak nie da się obronić.

Popatrzcie sobie w historię, Polacy zawsze sarkali jak to bogaty żyd wykupuje porządnym ludziom domy, ale jak trzeba było chować całe rodziny na strychach to jakoś nie do Paryża żydzi uciekali.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 17:09