Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Harry Potter I Książę Półkrwi, juz w naszych domach :D

Goomisia
post 28.01.2006 14:47
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



Wybiła godzina ZERO. HARRY POTTER I KSIĄŻĘ PÓŁKRWI już jest dostępny także i w Polsce. ja sama kupiłam książke już po północy... dokładnie na paragonie mam 00:05 tongue.gif ... opiszmy tu wasze pierszwe wrazenia o książce. moze byliście gdzieś na premierze? ja mialam kupę śmiechu z 10-14 latków czekajacych az pani dojedzie z cala paleta ksiażek na miejsce ich wystawienia i beda mogly sie dorwac do nowego tomu biggrin.gif opiszcei swoje pierwsze uczucie jakiego doznaliście gdy książka znalazła sie w waszych łapkach wink2.gif


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 28.01.2006 14:54
Post #2 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Na premierze byłam z czystej przyjemności. Teść książki znam od dobrych paru miesięcy, ale najwyraźniej nie wszyscy mają tak jak ja smile.gif. Ktoś puścił plotkę o zakończeniu, to przerażenie, które widziałam w oczach dzieciaczków naprawdę mnie wzruszyło. Jak to powiedział kolega:
PRZYBYŁEM, ZOBACZYŁEM, ZAKUPIŁEM


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 28.01.2006 14:56
Post #3 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




A ja sobie zamówiłam książkę, ale z racji tego, że poczta u mnie w miejscowości jest zamknięta będę mieć książkę dopiero w poniedziałek cry.gif


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 28.01.2006 15:00
Post #4 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Buuu. Ja też miałam zamawiać, ale sobie popatrzyłam do kalendarza i doszłam do wniosków do jakich i Ty doszłaś. A tak to mam już swoją książkę, właśnie kończę czytać. Muszę przyznac, że tłumaczenie git.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 28.01.2006 15:17
Post #5 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Byliśmy z Kubłem w Empiku wczoraj już od wpół do jedenastej smile.gif. Ogólną furorę zrobił niejaki Syriusz Malfoy (zdaniem panienki obsługującej quizy, szukający Ślizgonów w drugim tomie cheess.gif) oraz kot Hardodzioba (również jedno z pytań - "jak miał na imię kot Hardodzioba?" cheess.gif). Ale udało nam się dopchać do jednego pytania i wygrać podkładkę na mysz, więc nie było źle wink2.gif. Dodatkowo dawali pyszny HarryPotterowy torcik i w ogóle było bardzo przyjemnie smile.gif. Książki zakupiliśmy jeszcze przed dwunastą (rozpoczęli sprzedaż bodajże o 23:40), dokładnie sztuk dwie (każdy ma swoją cheess.gif) smile.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 28.01.2006 16:06
Post #6 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



ja kupiłem harryego wczoraj o czternastej (ale i tak nie byłem pierwszy) ale czytać zacząłem dopiero po północy http://kawalerka.gps.wroclaw.pl czarodziej.gif

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 16:46


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shell
post 28.01.2006 20:35
Post #7 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 459
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: z krainy Oz

Płeć: Kobieta



a ja tez byłam ;d ojej ale było śmiesznie ;d.
O godzinie 22:50 wyruszylam z ojcem ze swego miasta do Empiku w Silesia City Center w Katowicach. Po 23 bylismy na miejscu.
Zaczal sie konkurs i dzieci twierdzily ze skrzatka Croucha nazywała się Muszka, albo że Lupin bał się psów.
Pytaniem najlepszym zadanym przez czarodzieja który prowadził całą imprezę, było "Jakim zaklęciem wywołuje się mroczny zamek?" XD
Poczęstowali mnie "Magiczną krówką ozorkówką", która w sumie była bardzo smaczna.
Stałam w kolejce jako trzecia zapłaciłam 29,90 zł (a tak w ogóle to zastanawiam się czy specjalnie obniżyli cenę czy mieli źle zakodowane w kasach ile Potter kosztuje?).
O 0:02 udałam się do wyjścia, gdzie bardzo przystojny facet podbił mi pieczątke na książce, że byłam na premierze i jak każde z 7letnich dzieci dostałam lizaka na bardzo długim patyku co chyba miało przypomniać różdżkę, whatever...
A jak wychodziłam to pikałam przy tych pikaczach i 5 minut szukałam paragonu bo mnie o kradzież podejrzewali ;d moja wina że kasjerka nie zdjęła tego od pikania?;d
No i udałam się z ojcem do domu.
Przeczytałam już 400 stron ;d. I nie umiem się oderwać. Boskie jest to tomiszcze, chyba najlepsze z wszystkich. http://online.freeware.info.pl/metin.html
Czas wracać do lektury smile.gif.

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 15:47


--------------------
Miasto wśrubowało się w ziemię, pięściami walczącego marzenia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 28.01.2006 21:11
Post #8 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



A ja mam pytanie, co robimy z wiadomym subforum. Teoretycznie nie jest już ono potrzebne, zjawisko spojlerów już zniknęło. A w dziale ,,VI tom'' są tematy o wadach i zaletach HPiKP, zatem chyba najlepszym wyjściem byłoby przeniesienie wszystkich temató z subforum do całościowego działu, do Forum Głównego.

Na premierze szóstego tomu nie byłem. To chyba nie na moje nerwy stać wśród bandy dwa razy niższych dzieciaków smile.gif (wyłączając przypadki pokroju Owczarni, naturalnie)


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
HUNCWOTKA
post 28.01.2006 21:56
Post #9 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 213
Dołączył: 06.06.2005
Skąd: :]




Ja aż do dziś biłam się z myślami czy kupić księcia.W końcu się skusiłam i jakies 20 min temu dokonałam zakupu w pobliskim kiosku tongue.gif .Muszę szybko czytać ,bo mam już kilka osób w kolejce do czytania.


--------------------
"Członkini The Marauders-fanklubu Huncwotów"
Kociaki:]
user posted image
UWAGA GRYZIE:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
December
post 28.01.2006 21:56
Post #10 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 07.11.2005
Skąd: miasto spotkań bez barier

Płeć: Kobieta



Mnie niestety nie uadało się przybyć na premierę HP.
Ale książkę kupiłam dziś i to za niecałe 30 złoty, chociaż cena z tyłu na okładce mówi wyraźnie 39 złoty. smile.gif

Zapowiada się przyjemny wieczór. :
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 28.01.2006 22:01
Post #11 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




Hito - proponuję zostawić to subforum jeszcze z tydzień, żeby wszyscy książki przeczytali, a potem dołączyć do forum właściwego wink2.gif

Bo jeśli ktoś książki nie przeczytał i sobie wejdzie na jakiś temat i dowie się jak się tom kończy... Ja bym się załamała...


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 28.01.2006 22:14
Post #12 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



a jednak kupiłem HPiKP. Oddałem jednak pierszeństwo czytania siostrze, bo KP nie za bardzo mi sie podoba, więc moge przeczytać jako ostatni. Dostałem kilka godzin przed godziną ZERO. czarodziej.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dorcas Ann Potter
post 28.01.2006 22:24
Post #13 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 309
Dołączył: 14.06.2005




A ja sobie kupiłam normalnie.
I nie bawiłam się w bzdety typu godzina zero.
Katarn: mój przypadek czarodziej.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 28.01.2006 22:42
Post #14 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



Hm, no właśnie, książka miała kosztować na premierze taniej, a ja zapłaciłam normalną cenę za książkę w twardej oprawie dry.gif

Ten post był edytowany przez Aylet: 28.01.2006 22:43


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cornelia
post 28.01.2006 22:45
Post #15 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: się biorą dzieci?

Płeć: Kobieta



piątek, godz. 17.30 znalazłam hpikp na kanapie.

już przeczytałam.


--------------------
brak interesującej sygnaturki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
gaba
post 28.01.2006 23:37
Post #16 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 28.01.2006




ja zamowilam w necie. doszlo jeszcze wczoraj. moj rekord: skonczylam czytac do 22 smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 29.01.2006 00:14
Post #17 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Dżizas, ja właśnie z TESCO wróciłam (kawa się skończyła) i widziałam straszne rzeczy. HP kosztuje 22,99 a nie 36,00, czyli tyle co zapłaciłam na, w pupcię kopanej, premierze. Następnym razem nie dam się tak zrobić.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Goomisia
post 29.01.2006 12:43
Post #18 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



a ja już wchlonełam pol ksiażki. niemam zabardzo czasu czytac bo chyba rodzinka sie przeciwko mnie zmowila i ciagle musze cos innego robic..

czyta mi sie przyjemnie. jest kilka zabawnych sytuacji a zachownie niektórych osob, ich zazdrosc i niczym wczesniej nieokazywane uczucia sa dla mnie zaskoczeniem. jak narazie akcja toczy sie pomalu ale to tylko dopinguje mnie do dalszego czytania. jestem strasznie ciekawa co dalej.

tlumczenie moze byc. wczesniej czytalam kilka rozdzialmow w internetowym tlumaczeniu ale wole naszego andrzejka tongue.gif ilustracje i okladka- sa ciekawe i troszke zdradzaja glowne zajecie Harry'ego i Dyrektora a ilustracjeprzy rodziałach to fragmenty rozdzialów.

na połeczce mam juz 6 tomów! fajnie to wyglada...3 pierwsze kolorowe 4 zielony 5 niebieski i 6 znowu zielony..moze 7 bedzie czerwony albo niebieski.. tak dla kontrastu zachowania tongue.gif


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 29.01.2006 13:18
Post #19 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



A mój KP jest jedyny i niepowtarzalny. Kupiłam go wczoraj o 13.30 jako pierwsza w księgarni. Spytacie, jak to możliwe?
Bo zakupiłam tomisko w księgarni Akademii Pedagogicznej w przerwie konkursu.
Poczytać czasu specjalnie nie miałam, teraz czyta siostra, ale już zauważyłam kilka małych niedociągnięć (bo ciężko powiedzieć: pomyłek), które nie za bardzo mi się podobają.

Ale za to ubaw miałam, jak z tej księgarni (która mieści się na parterze) wróciłam pod salę na siódmym piętrze, siadłam, zaczęłam Pottera oglądać i nagle obcy ludzie do mnie podchodzą: "Hej... to jest ten nowy tom? Mogę go dotknąć? Jezu... pozwolisz mi przeczytać początek?" XD.

Racja, na półce fajnie to wygląda :-) No, jeszcze trochę i nie trzeba się będzie przejmować spoilerowaniem :]


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 29.01.2006 13:34
Post #20 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



Ja sobie eleganacko poszłam wczoraj rano do księgarni, kupiłam książkę i dostałam ex libirisy (jak to się pisze?) i mandarynkę ;p Położyłam się z ksiażką o 11.45, wstałam 11 godzin później z całą przeczytaną.
Ogólne wrażenia - jednak zupełnie inaczej czyta się książkę, a inaczej tłumaczenie na ekranie monitora. I muszę powiedzieć, że jednak podoba mi się ta część, do czego miałam wątpliwości gdy czytałam ją pierwszy raz. Inna, ale fajna.
A co do tych "kilku małych niedociągnięciach", o których napisała Emo, to rozwaliło mnie, kiedy zamiast "Ronowi" napisane było "Rupertowi" ^^
Ale fajnie, nawet nie wiedziałam, że HP jeszcze mi może sprawić tyle radości na starość ;p


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 29.01.2006 14:08
Post #21 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



po 11 w sobote w księgarni, gdzie nikogo nie było.
zakupione.
czytanie zakończone o 2.15 w nocy

XD

i o wiele lepsze jest od Piątki.


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 29.01.2006 14:45
Post #22 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



ja kupilam tylko angielska wersje dawno temu wiec moge wam opowiedziec w jak romantycznej atmosferze sie to odbylo ;p
bylam na szpanerskim language camp w Londynie i mielismy jak zwykle mnostwo debilnych pytan z okolicy, w ktorej sie znajdowalismy (jedyne zdanie, ktore przecwiczylam to ''Excuse me, could you help us?''). zeby miec duzo czasu na zakupy w tempie ekspresowym przelecielismy przez National Gallery, w ktorej juz bylam, wiec wiele nie stracilam i wlasnie zatrzymywalismy ludzi pytajac o pomoc, kiedy ujrzelismy na swojej drodze niezwykle magiczne ''Tesco Express''. weszlismy, poniewaz niejaki Ł. byl glodny i chcial kupic cos do jedzenia a nasz wzrok przykul Harry Potter i Ksiaze Polkrwi- o 3 funty tanszy niz w ksiegarnii. choc kazde z nas mialo serdecznie gdzies Harry'ego Pottera to uznalismy, ze wszyscy kupuja i nie mozemy byc gorsi, szczegolnie, ze jestesmy super extra i bez problemow z kasa. przez tydzien wyjazdu, ktory pozostal Potter normalnie tak mnie zafascynowal, ze zdazylam przeczytac jakies 15 stron ;p a i tak bylam lepsza od mojego dream teamu, ktory watpie czy doszedl do piatej. no ale potem akcja sie rozkrecila ;> ba. bedac na kolejnym wyjezdzie na dobre sie wciagnelam i na piecio minutowa droge samochodem musialam wziasc go ze soba. ale to tylko ze wzgledu na pewne smutne wydarzenie, o ktorym pewnie wszyscy juz wiedza, ale nie bede mowic (;

ogolnie popieram poprzedniczke- o wiele lepsze od Zakonu Feniksa (: i w ogole dla mnie kolejne czesci sa coraz lepsze, tylko CO jakas taka nietrafiona byla.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Absolution
post 29.01.2006 14:46
Post #23 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 264
Dołączył: 06.10.2005

Płeć: Kobieta



Ja kupiłam wczoraj w kiosku... za 39 zł ! Ale się opłacało biggrin.gif, wreszcie będe miała co czytać biggrin.gif

...a.... byłam dzisiaj w Kościele i ksiądz fajne kazanie dał... z początku mówił coś o szkole,że trzeba wracać bo już koniec ferii i uczyć się ... i nagle ni z tąd ni z owąd przeszedł do powieśći Rowling twierdząc, że książka jest siedliskiem zła, dziełem szatana,i że czart pod wszystko potrafi się podszyć. Ci zaś co mają te książki powinni jak najszybciej je WYRZUCIĆ ! Dodał też, że w jednym z wywiadów autorka Harry'ego Potter'a powiedziała ,że jest SATANISTKĄ I ŻE PRAKTYKUJE CZARNĄ MAGIĘ !!!
Myślałam, że się załamie w tym Kościele.... a wcześniej jeszcze coś wspomniał,o jakimś dzieciaku z klasy podstawowej, bodajże z piątej, miał on na suficie w pokoju plakat ze smokiem... według księdza wychodziło z niego zło i przez to chłopak nie chciał się uczyć, chodzić do Kościoła czy szanować rodziców.. a i jeszcze miał grę Diablo... która przyciemwała mu umysł.... Dżizys...
Ksiądz przyznał się, że czytał pare wątków i pare opinii ( laugh.gif laugh.gif laugh.gif )... wspomniał też, że w kisążce HP, główny bohater nienawidzi swoich rodziców!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 29.01.2006 14:51
Post #24 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



no przecież.


a tak nie jest? biggrin.gif

[ujawnijmy wreszcie prawdę i nie przeczmy oskarżeniom]

;>



--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 29.01.2006 15:40
Post #25 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



pfffff, to u mnie ksiądz ogranicza się do słowa "satanistyczny" ;p


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 06.05.2024 00:23