Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Syriusz Black, tylko tutaj...

kkate
post 28.08.2004 14:52
Post #101 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Yhm, jakby to nie był jakiegoś rodzaju portal do innego świata, to Syriusz by się na pewno wydostał... Ale przytoczę tu może fragment z ZF po angielsku:

QUOTE
...as he fell through the ancient doorway and disappeared behind the veil...


QUOTE
...Sirius had
only just fallen through the archway...


Zwróćcie uwagę na słowa, jakimi określa się ten łuk.

ancient doorway - starożytne/wiekowe (ancient) wejście, przejście

veil - zasłona

archway - brama

curtain - zasłona

QUOTE
Lupin did not understand; people hid behind that curtain; Harry had heard them whispering the first time he had entered the room. Sirius was hiding, simply lurking out of sight


"ludzie chowali się za zasłoną...." "Syriusz się schował" Tak wiem, to tylko głupie przypuszczenia Harry'ego, ale wyraźnie słyszał jakieś głosy...

QUOTE
the only possible explanation was that he could not come
back…


"Jedynym możliwym wyjaśnieniem było to, że on nie może wrócić...."

Zastanówcie się nad tym. NIE MOŻE. Czyli...

NIE POTRAFI WRÓCIĆ? huh.gif

Aha, jeszcze słowa Nicka:

QUOTE
`He will not come back,' repeated Nick. `He will have… gone on.'


Po polsku (wg A. Polkowskiego): "On nie wróci. On pójdzie dalej"

i na koniec - słowa Luny:

QUOTE
`Oh, come on. You heard them, just behind the veil, didn't you?'
`You mean…'
`In that room with the archway. They were just lurking out of sight, that's all. You heard them.'


Ten post był edytowany przez kkate: 28.08.2004 15:01


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 28.08.2004 20:44
Post #102 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



Nie moze wrócić...on nie wróci, pójdzie dalej...to naprawdę daje do myślenia, ale wiem ze i tak nikt z nas nic nie wymyśli...jest wiele opcji, może np. nie może wrócić bo stamtąd nie ma wyjścia, moze znalazł się w nie zbadanaej jak dotąd odchłani...ale przecież Dumbledore potrafi wszystko, niech go uratuje =(...niech chociażby Syriusz kurde...niech to nie bedzie smierc, niech on sie tam po prostu zagubi...Czemu musi iść dalej, odwaga i ciekawośc go tam pcha?...możliwe, ale niech go nie zaślepia i niech wróci do Harry;ego i jego fanów....bosh ale sie wczułam laugh.gif laugh.gif laugh.gif. =)


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mikrus
post 28.08.2004 22:12
Post #103 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 07.04.2003




Dobrze ze sie wczułaś...
w pełni cie popieram niech znajzdie wyjscie stamtad...!!!!!!!!!!
On, normalnie, w morde jeża,
!!!! JEST NAM POTRZEBNY !!!! czarodziej.gif cry.gif cry.gif czarodziej.gif cry.gif cry.gif czarodziej.gif



biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
madziula
post 29.08.2004 00:09
Post #104 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 63
Dołączył: 13.06.2004




Tak jest....ale...
Nie chce żeby wrócił pod jakąkolwiek postacią..to by było ..ym.kiczowate? blink.gif
Tez kocham Syriusza..ale taka jest kolej życia... ktoś się rodzi ktoś umiera.. cry.gif , niech sobie Łapka patrzy stamtąd razem z Jamesem i Lily..na
Harry'ego happy.gif ...


--------------------
"....And I give up forever to touch You...'cause I know, that You feel me somehow...You're the closest to heaven that I'll ever be...And I don't wanna go home righ now....
And all I can taste is this moment ...and all I can breathe is your life...'cause sonner or later it's over ...I just don't want to miss You tonight...."



"Życie,choć piekne tak kruche jest, wystarczy jedna chwila, by stracić je..."(*)


"Lece,bo chcę..lece bo życie jest złe,czy są pieniądze czy nie ,lecę bo wolność to zew...Lece bo wciąż Kocham Ciebie
...Kocham Cię..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 29.08.2004 20:47
Post #105 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




wlasnie skonczylam po raz kolejny czytac V tom. znowu mna wstrząsało i przez pol godziny nie moglam sie uspokoic. ale zwracalam uwage na wszystko co bylo związane z Syriuszem. ale nie zauwazylam nic, co by dawalo choc nikly cien nadzieji, ze on powroci. nic... Dumbledor, Lupin, Nick... wszyscy mowili, ze on... odszedl. ze nie wroci. pojdzie dalej.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zasirek
post 30.08.2004 12:05
Post #106 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 11
Dołączył: 20.08.2004




Ja Syriusza bardzo lubiłam,ale jak przeczytałam o tym co on z jamesem robił snape'owi to straciłam do niego cała sympatię!!! mad.gif mad.gif mad.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 30.08.2004 15:20
Post #107 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




QUOTE (zasirek @ 30.08.2004 11:05)
Ja Syriusza bardzo lubiłam,ale jak przeczytałam o tym co on z jamesem robił snape'owi to straciłam do niego cała sympatię!!! mad.gif mad.gif mad.gif

to widocznie mało go lubilaś. Okazuje się że nie ma tak pieknie. nie kazdy jest idealny. Ale ja w zyciu kieruje sie zasada żeby traktowac człowieka tak jak na to zasługuje TERAZ. Bo kazdy ma prawo się zmienić i kazdemu nalezy siędruga szansa.


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 30.08.2004 17:12
Post #108 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Właśnie, gdy Harry zobaczył tą scenę w myślodsiewni, Huncwoci i Snape mieli po 15 lat, a jak Harry'emu później Syriusz i Remus wyjaśnili:

QUOTE
"Harry, nie chciałbym, żebyś oceniał swojego ojca, po tym, co zobaczyłeś"


Było też coś takiego, że: "ludzie często zachowują się głupio, gdy mają 15 lat."

Nie można oceniać kogoś dorosłego po tym, jaki był jako nastolatek. To nie ma sensu. blink.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 03.09.2004 14:42
Post #109 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



QUOTE (kkate @ 30.08.2004 17:12)
Właśnie, gdy Harry zobaczył tą scenę w myślodsiewni, Huncwoci i Snape mieli po 15 lat, a jak Harry'emu później Syriusz i Remus wyjaśnili:

QUOTE
"Harry, nie chciałbym, żebyś oceniał swojego ojca, po tym, co zobaczyłeś"


Było też coś takiego, że: "ludzie często zachowują się głupio, gdy mają 15 lat."

Nie można oceniać kogoś dorosłego po tym, jaki był jako nastolatek. To nie ma sensu. blink.gif

Taa, dobrze powiedziane... czyli, że jak teraz zrobie coś głupiego, to jak będę dorosła, to już nie będzie miało znaczenia?


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 12.09.2004 14:15
Post #110 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE
Taa, dobrze powiedziane... czyli, że jak teraz zrobie coś głupiego, to jak będę dorosła, to już nie będzie miało znaczenia?


Heh... to jeszcze zależy, co głupiego zrobisz... tongue.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 13.09.2004 14:37
Post #111 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



QUOTE(Mikrus @ 28.08.2004 22:12)
Dobrze ze sie wczułaś...
w pełni cie popieram niech znajzdie wyjscie stamtad...!!!!!!!!!!
On, normalnie, w morde jeża,
!!!! JEST NAM POTRZEBNY !!!! czarodziej.gif cry.gif  cry.gif  czarodziej.gif  cry.gif  cry.gif  czarodziej.gif



                                    biggrin.gif
*




Ta... szkoda, że Syriusz nie postanowil być duchem... tak jak np: Jęcząca Marta...


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona13
post 13.09.2004 14:43
Post #112 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 113
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Sosnowiec




QUOTE
Ta... szkoda, że Syriusz nie postanowil być duchem... tak jak np: Jęcząca Marta...




Może po prostu nie mógł..Nie miał takiej możliwości... huh.gif

Ten post był edytowany przez kubik: 17.09.2004 10:53


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image





Let's go the library! Let's go crazy and omit words to show off how good our English really is! Also, let's put a lot of shiny pictures to irritate the s... out of modem users.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 13.09.2004 14:54
Post #113 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



QUOTE(Hermiona13 @ 13.09.2004 14:43)
Ta... szkoda, że Syriusz nie postanowil być duchem... tak jak np: Jęcząca Marta...
Może po prostu nie mógł..Nie miał takiej możliwości... huh.gif
*


Każdy czarodziej ma taka możliwość... tak powiedział Nick, albo mi coś umknęlo, ale wątpie sad.gif

poprawione quote

Ten post był edytowany przez kubik: 15.09.2004 11:06


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 13.09.2004 21:50
Post #114 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE(??? @ 13.09.2004 13:54)
Każdy czarodziej ma taka możliwość... tak powiedział Nick, albo mi coś umknęlo, ale wątpie sad.gif
*




Może nie tyle ma możliwość... To znaczy on chyba sam dokonuje tej decyzji.... tak mi się zdaje... albo i nie!


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 15.09.2004 08:43
Post #115 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




A ja miałam wrażenie że duchami zostaja osoby które się czegoś boją, lub maja jakis powód zeby zostać (jak Jęcząca Marta). Syriusz był człowiekiem odwaznym i pewnie chciał już spotkać swego best frienda...


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 15.09.2004 14:03
Post #116 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Tak, będzie chciał pewnie... sad.gif A Harry i Remus i tak prędzej czy później do nich dołączą tongue.gif.

wywiadzie z Rowling, (zachęcam do przeczytania, kto jeszcze tego nie zrobił) który sama osobiście tłumaczyłam biggrin.gif , powiedziała tak:


Pytanie: Wszystkie obrazy, jakie widzieliśmy w Hogwarcie, przedstawiają zmarłych już ludzi. Wygląda na to, że żyją oni w swoich obrazach. Czy tak jest? Jeśli jest tam obraz z rodzicami Harry’ego, czemu nie jest on w stanie porozmawiać z nimi i się ich poradzić?

JKR: To bardzo dobre pytanie. Ci ludzie rzeczywiście umarli, i nie są tak całkowicie realni jak duchy, jak pewnie zauważyliście. Miejscem, gdzie zobaczyliście, że potrafią rozmawiać, jest głównie gabinet Dumbledore’a. Poprzedni dyrektorzy i dyrektorki pozostawiają w ten sposób po sobie swoje piętno, ślad. Pozostawiają swoją aurę, i prawie tak jakby oni sami mogli doradzać obecnemu dyrektorowi, ale z tym nie jest tak jak z byciem duchem. Portrety mają np. te same zwyczaje co za życia. Portret matki Syriusza nie jest pełnowymiarową osobowością, nie jest całkowicie dobrze „odtworzony”. Powtarza zwroty, jakich używała za życia. Jeśli Harry miałby portret swoich rodziców, nie pomógłby mu on tak, jakby tego chciał. Gdyby mógł spotkać ich jako duchy, to miałoby o wiele większe znaczenie, ale jak Nick wyjaśnił na końcu Zakonu Feniksa – zaczynam błąkać się po niebezpiecznych rejonach, ale wy prawdopodobnie i tak wiecie, co on wyjaśnił – niektórzy ludzie nie mogą powrócić jako duchy, ponieważ się nie obawiają, albo mało obawiają, śmierci

Co wy na to?




--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bellatriks
post 15.09.2004 16:03
Post #117 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 17.02.2004
Skąd: stąd

Płeć: Kobieta



hmmm... niezbyt rozumiem... tzn ze np. obrazy z gabinetu dyrcia, to są tylko odtworzenia tych dyrektorów, czyli jak dumbel gada z nimi, to te portrety nie mają świadomości osoby kóra sie na nich znajduje, tylko te portrety mówią CO BY TA OSOBA POWIEDZIAŁA?? bo ja tego nie czaje... Gruba Dama zachowuje się tak jakby była w pełni świadoma, ze nie żyje, i że jest jakby "duchem na obrazie"...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 15.09.2004 20:21
Post #118 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
Każdy czarodziej ma taka możliwość... tak powiedział Nick, albo mi coś umknęlo, ale wątpie

moglabys mi zacytowac ten frg, w ktorym Nick wypowiada rzekome slowa? jakos nie kojarze...


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 16.09.2004 15:57
Post #119 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE
hmmm... niezbyt rozumiem... tzn ze np. obrazy z gabinetu dyrcia, to są tylko odtworzenia tych dyrektorów, czyli jak dumbel gada z nimi, to te portrety nie mają świadomości osoby kóra sie na nich znajduje, tylko te portrety mówią CO BY TA OSOBA POWIEDZIAŁA?? bo ja tego nie czaje... Gruba Dama zachowuje się tak jakby była w pełni świadoma, ze nie żyje, i że jest jakby "duchem na obrazie"...


Wydaje mi się, że duch - jest to no... dusza tej osoby, która zachowuje się dokładnie tak jak za życia. Natomiast portret to tylko kopia, duch może być tylko jeden, portretów można namalować kilka, prawda?

Poza tym - jedne obrazy zachowują się bardziej naturalnie, innie mniej, nie wiem od czego to zależy, może od autora obrazu tongue.gif? A co do portretów u Dumbla, to one mu doradzają tak, jakby doradzili mu ci dyrektorzy.

Myślę, że co do Jamesa i Lily, to Rowling chciała przekazać, że ta "obrazowa" postać rodziców po prostu nie zadowoliłaby Harry'ego. Łatwiej by mu było się dogadać z duchami, jednak jest to niestety niemożliwe...

Co do tego "pójdzie dalej", to mam pomysł, niestety nie do konca mój własny, bo zapożyczony z jakiegoś opowiadania, które gdzies czytałam; oprócz tego z tematu na tym forum "Co wybralibyście":
może tam, w tym "niebie" dla czarodziejów, dusza zmarłego musi dokonać wyboru - czy WRÓCIĆ na ziemię jako duch i już tam na zawsze pozostać, czy też wybrać tą drugą opcję, przenieść się do tego drugiego świata, słowem - "pójść dalej" wink.gif

I chyba to mimo wszystko lepsza opcja......

Ten post był edytowany przez kkate: 16.09.2004 16:08


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottermenka
post 17.09.2004 21:52
Post #120 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 545
Dołączył: 03.07.2004
Skąd: Proxima Centauri

Płeć: Mężczyzna



No wiesz w swiecie Harry'ego Pottera nie mozna namalowac kilka obrazow tylko wstawiac dla namalowanego jush portretu nowe ramy (no moze kiedy sie portret zjawi tongue.gif ). Mysle ze z tymi portretami to jest tak ze to jest takie obrazowe "echo" zmarlej osoby...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 18.09.2004 12:46
Post #121 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Tak, chyba echo, ale duchy i tak są lepsze.... tongue.gif

No ale w takim razie jak portret np. tego Fineasa Nigellusa, poprzedniego dyrektora Hogwaru, wisiał w gabinecie Dumbledore'a a oprócz tego na Grimmauld Place 12 (może gdzieś jeszcze?) Czy jedna i ta sama postać przemieszczała się ciągle z jednego miejsca na drugie? I jak jej się w jednym bardziej podobało, to tam częściej siedziała w ramach, a inny portret był pusty? huh.gif

Ja to tego nie rozumiem.... Musze jeszcze raz przeczytać ZF, ale nie mogę, bo od ponad miesiąca 4 i 5 tom trzyma mój chrzestny (dorosły, namówiłam jego i jego żonę do czytania) i nie może oddać... Buuuu..... sad.gif

Czy ktoś potrafi to wyjaśnić ???????????


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 05.10.2004 19:46
Post #122 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




Wiem co czujesz kkate,moja nauczycielka od korków z anglika trzymala moj zakon feniksa od marca i dopiero 2 tygodnie temu mi oddala.

Mozecie mi wytlumaczyc cos z tymi obrazami ?
To jak to jest : np.w Grimmauld jest jeden obraz,w Hogwarcie drugi i ta osoba przelazi przez te obrazy z Grimmauld do Hogwartu ? Nie rozumiem tego sad.gif


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottermenka
post 05.10.2004 19:53
Post #123 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 545
Dołączył: 03.07.2004
Skąd: Proxima Centauri

Płeć: Mężczyzna



Z tymi obrazami to jest tak ze jesli np. Jedna rama obrazu danego czlowieka jest na Grimmuld Place a druga w Hogwarcie to dany osobnik mieszkajacy w ramach moze sie przemieszczac miedzy tymi ramami. Tyle ze albo jest w jednym miejscu albo w drugim bo nie mozna namalowac dwoch obrazow tej samej osoby. Wiec jesli mamy postac A i rame B, C (dla tej wlasnie postaci) to jezeli postac A jest w ramie B to rama C jest pusta i na odwrot.


Zrozumialas moja plotanine ?? biggrin.gif czarodziej.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 05.10.2004 21:23
Post #124 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Ja zrozumiałam, no ale jeśli jest jakiś bardzo znany czarodziej i na świecie jest 100 jego portretów, to on może być tylko w jednym? blink.gif A 99 jest puste????


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottermenka
post 05.10.2004 21:25
Post #125 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 545
Dołączył: 03.07.2004
Skąd: Proxima Centauri

Płeć: Mężczyzna



No tak to jest biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Strony « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 04.05.2024 16:18