Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Snape...severus Snape, Co on wyprawia?

kolotom
post 11.07.2007 09:27
Post #1 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 10.07.2007




Hmmm..na forum jestem jeden dzień, ale fanem HP od zawsze. Intrygująca jest postać Snape'a, zwłaszcza po ostatnim tomie (HP i Książę Półkrwi).

W dwóch postach już napisałem co nieco o mojej teorii dotyczącej Snape'a. Większość znienawidziła go po zabiciu Dumbledora...ale tu zaczyna się moja teoria:
_________________________________________________________________________

Snape musiał zabić Albusa. Złożył wieczystą przysięgę,że pomoże Malfoyowi. Gdyby nie Avada Kedavra przeciwko dyrektorowi Hogwartu, ktoś inny zabiłby Dumbledora, a wówczas i Snape by zginął. W sytuacji na wieży Albus był już skończony, a Snape jeszcze bardziej pokazał, że jest przyjacielem SamiWiecieKogo. Zwróćcie również uwagę na walkę Harrego ze Snapem niedaleko zakazanego lasu,po morderstwie na wieży. Snape chciał zadać Harry'emu ból,aby ten mu nic nie zrobił, ale przecież mógł go zabić czy spetryfikować i dostarczyć Voldemortowi dry.gif .
Snape tak postąpił, ponieważ wiedział że Dumbledore zginie cry.gif , a on (Severus) był jedynym który wiedział coś o misji Harrego, o tajemnicach Voldemorta, o horkruksach, chociaż w połowie tyle, co wiedział Dumbledore.
Snape jest szpiegiem u śmierciożerców i Czarnego Pana, działającego na rzecz ich pokonania. W siódmym tomie Snape albo przeżyje, pomógłszy pokonać Voldemorta, albo zginie (z powodu wieczystej przysięgi) również pomógłszy to zrobić. czarodziej.gif
_________________________________________________________________________

To jest tylko moja teoria, przypuszczenie, więc nie odności się zbyt krytycznie do tego, bo nie wiem co będzie w ostatniej części HP. Domyślać się każdy może.

Ale wyraźcie swoją opinię nt. moich domysłów,
wink2.gif wink2.gif wink2.gif wink2.gif wink2.gif wink2.gif wink2.gif wink2.gif wink2.gif

Pozdrawiam dementi.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 11.07.2007 09:34
Post #2 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



O Boże.

Naprawdę myślisz, że przez dwa lata, które minęły od wydania szóstego tomu, NIKT nie wpadł na pomysł takiej dyskusji?

Przed założeniem kolejnego tematu proponuję jednak nieco poczytać, poszukać. Jeden dzień to najwyraźniej za mało.

Zamykam.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 07.05.2024 06:08