Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> RÓŻdŻka, Podstawowy atrybut każdego czarodzieja

Goomisia
post 15.12.2005 12:32
Post #26 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



a mnie zawsze zastanawia jak oni te wlosy czy coś tam innego..rdzenie... wkladaja do tych różdżek?


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ronald
post 15.12.2005 21:38
Post #27 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



Wrzucaja wszystko do kociaołka podgranego do 350 stopniCelsjusza. Wszystko tzn. drerwno, rdzeń, ytwardzacze i inne takie. Mięszają, mięszają, mięszaja, aż będzie jednolita gęstamaź. Potem biora w łapki i formują w spośob taki w jaki formuje się ciato na kopytka. Długośc, grubośc i tp sa przypadkowe, zależnie od tego ile mazi zostanie nabrane przez wytwórcę. A to, ze różdzka sama sobie dobiera właściciela to pic. Bo sprzedawca, żeby klientowi zaimponowac rzuca takie fajne zaklęcie zza pleców, zeby wyglądały, że to idzie z różdzki kupującego. taki klient potem wraca i kupuje następną. biggrin.gif


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mroczny Wiatr
post 15.12.2005 21:52
Post #28 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 223
Dołączył: 07.09.2005
Skąd: Mroczny Zakątek

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Ronald @ 15.12.2005 20:38)
Wrzucaja wszystko do kociaołka podgranego do 350 stopniCelsjusza. Wszystko tzn. drerwno, rdzeń, ytwardzacze i inne takie. Mięszają, mięszają, mięszaja, aż będzie jednolita gęstamaź. Potem biora w łapki i formują w spośob taki w jaki formuje się ciato na kopytka. Długośc, grubośc i tp sa przypadkowe, zależnie od tego ile mazi zostanie nabrane przez wytwórcę. A to, ze różdzka sama sobie dobiera właściciela to pic. Bo sprzedawca, żeby klientowi zaimponowac rzuca takie fajne zaklęcie zza pleców, zeby wyglądały, że to idzie z różdzki kupującego. taki klient potem wraca i kupuje następną. biggrin.gif
*



Ronald chyba się jeszcze nie obudziłeś wink2.gif


--------------------
Jeżeli sądzisz że w dobie Harry'ego Potter sztuka komputerów zanika ....... zapraszam do centrum chłodzenia i wyciszania PC cooling

The Dark Lord shall raise again!.....Give me your hand Wormtail.....Yes Master, thank you Master!.....The other hand!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fauna
post 16.12.2005 17:40
Post #29 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 13.02.2004




Ja wybrałam 9 i pół cala, giętką, z hebanu i z sercem smoka. Wyszło mi, że mogę by z niej i dumna i pozwoli mi zostać potężną czarownicą! biggrin.gif

A co do tych różdżek, które zaprezentowała Absolution, to mi się w ogóle nie podobają. Wyglądają trochę jak rączki od parasoli;-) Ja chciałabym mieć taką, jakie rysuje Mary GrandPre - cieniutką, prostą i długą! blush.gif


--------------------
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał. A mniej niż połowę chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują."
/Bilbo Baggins/

(\__/) This is Bunny. Copy Bunny into
(O.o ) your signature to help him
(> < ) on his way to world domination
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ronald
post 16.12.2005 17:56
Post #30 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Mroczny Wiatr @ 15.12.2005 22:52)
QUOTE(Ronald @ 15.12.2005 20:38)
Wrzucaja wszystko do kociaołka podgranego do 350 stopniCelsjusza. Wszystko tzn. drerwno, rdzeń, ytwardzacze i inne takie. Mięszają, mięszają, mięszaja, aż będzie jednolita gęstamaź. Potem biora w łapki i formują w spośob taki w jaki formuje się ciato na kopytka. Długośc, grubośc i tp sa przypadkowe, zależnie od tego ile mazi zostanie nabrane przez wytwórcę. A to, ze różdzka sama sobie dobiera właściciela to pic. Bo sprzedawca, żeby klientowi zaimponowac rzuca takie fajne zaklęcie zza pleców, zeby wyglądały, że to idzie z różdzki kupującego. taki klient potem wraca i kupuje następną. biggrin.gif
*



Ronald chyba się jeszcze nie obudziłeś wink2.gif
*


A właśnie,mże sie obudziłem tongue.gif A jak wg Ciebie powstają różdzki????? tongue.gif


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mroczny Wiatr
post 16.12.2005 21:23
Post #31 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 223
Dołączył: 07.09.2005
Skąd: Mroczny Zakątek

Płeć: Mężczyzna



dry.gif Wiesz już bardziej bym się skłaniał do tego że odbywa sie to poprzez pewien rytuał, konieczny do odbycia w okreslonych warunkach zależnie od tego jakiego rdzenia chcielibyśmy użyć tak by popularne pióro feniksa czy włókno z serca smoka mogło przeniknąć do wnętrza różdżki nie tracąc swoich magicznych właściwości. Gotowanie różdzek jakoś do mnie nie trafia. Zapewne wystarczy jedno lub grupa zaklęć które umożliwią przeniknięcie rdzenia do wcześniej przygotowanych wyciosanych kawalków drewna . tongue.gif taka moja mała opinia, w zasadzie niczym nie podparta tongue.gif


--------------------
Jeżeli sądzisz że w dobie Harry'ego Potter sztuka komputerów zanika ....... zapraszam do centrum chłodzenia i wyciszania PC cooling

The Dark Lord shall raise again!.....Give me your hand Wormtail.....Yes Master, thank you Master!.....The other hand!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 18.12.2005 19:22
Post #32 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Może postawanie różdzek jest prostsze niż sądzicie huh.gif . Na przykład taki Ollivander poluje na zwierzęta, które mają właściwe składniki, a potem poprostu wkłada składnik do jakiegoś specjalnego drewna i te dwie rzeczy razem nabierają magicznych możliwości i tworzą razem różdzke lub jest jakiś specjalny eliksir który to wszystko czyni huh.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ronald
post 18.12.2005 21:35
Post #33 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



No właśnie. Przecież to co piszemy jest proste jak konstrukcja cepa tongue.gif A z tym wkąłdaniem, to skłaniał bym sie raczej do dwóch połówek różdzki na zawiasach w środku wydrążonych. I w to wydrążenie wkąłda sie rdzeń i całośc zamyka na kluczyk biggrin.gif


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Erhard Rowdy
post 20.12.2005 15:59
Post #34 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 16.12.2005




Moja różdżka:

Długość: 8 1/2 cala
Elastyczność: sztywna
Drewno: mahoń
Rdzeń: serce smoka

Opis:

Twoja różdżka świetnie nadaje się do rzucania potężnych zaklęć!

Ten post był edytowany przez Erhard Rowdy: 20.12.2005 15:59
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dominisia888
post 20.12.2005 18:21
Post #35 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 325
Dołączył: 30.10.2005
Skąd: Trójmiasto

Płeć: Kobieta



moja różdżka:

dlugość: 9 cali
elastyczność: giętka
drewno: heban
rdzeń: pióro feniksa


unikalna cecha:

Mozesz byc z niej dumny. Ta rózdzka pozwoli ci zostac poteznym czarodziejem lub czarownica!


--------------------
Czlonkini The Marauders fanklubu Huncwotow

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."
[ks. Jan Twardowski]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daga
post 20.12.2005 19:51
Post #36 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 295
Dołączył: 07.03.2004
Skąd: Opalenica




QUOTE
A właśnei, ze nie "HA", bo to, zę Olivander uważa je z anajlepsze, nei znaczy że one naprawdę sa najlepsze.

hm hm hm tongue.gif
No jednak bym wierzyła raczej panu Olivanderowi, bo innego nie znam, a ten Gregorow (ten jakiś od różdżki Kruma) to sprawia wrażenie mało wiarygodnego.
ha! wink2.gif


teyy i bądźcie tak mili i nie piszcie jaka tam się wynetowała różdżka bo to chyba nikogo nie obchodzi.


--------------------
"Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym"


user posted image
Główny Alchemik (hehehe)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 21.12.2005 18:52
Post #37 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



A ja z lekka spóźniona ale jestem ;]

moja różdżka jest 12 1/4 cali długości, giętka z drzewa mahoniowego zawierająca pióro feniksa. Potrafi cytuję
"Dzieki tej rózdzce mozesz byc pewien, ze twoje pomysly szybko wejda w zycie, jesli tylko odpowiednio sie postarasz!"

no i jest git ;]


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 23.12.2005 23:25
Post #38 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




A co do różdżek to mam pytanie: Czy tego samego czarodzieja może wskazać więcej niż 1 różdżka. Bo np. Ronowi się złamała, więc jakaś inna musiała go wybrać (no, chyba że żadna go nie wybrała tylko on wziął ją siłą wink2.gif ) Co o tym myślicie?!


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 23.12.2005 23:32
Post #39 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Rzeczywiście ciekawe........... czyżby na jednego czarodzieja przypadały naprzykład trzy różdzki? A może panuje zasada kto pierwszy ten lepszy (naprzykład różdzka pasuje do 10 osób) Hmm tak samo Neville złamał różdzke w Departamencie Tajemnic i powiedział ,że go babcia zabije, bo to była różdzka jego ojca(!!!!) czyli ta różdza pasowała do dwóch czarodziejów. No i Neville musiał kupić nową więc mamy kolejną .......... Po prostu Jo nie szczególnie się nad tym wszystkim zastanowiła i zrobiła tak jak zrobiła.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 23.12.2005 23:34
Post #40 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




A może różdżki mają jakieś cechy (osobowości?) które muszą pasować do cecch właściciela i jest kilka (wiele) pasujących kombinacji i wybiera się pierwszą pasującą różdżkę którą się próbuje???


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 25.12.2005 19:18
Post #41 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Post w ramach powrotu do tematu.
Mały apel: książki i słowa Rowling jak zawsze są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.

Czarodziej może użyć każdej różdżki. Moc jego zaklęć zależy przede wszystkim od mocy, która jest w NIM (czarodzieje mogą rzucać zaklęcia bez użycia różdżki, prawda? Potter nadmuchał ciotkę), różdżka jest czymś w rodzaju katalizatora jego mocy. Jeśli będzie używał byle jakiej różdżki, zaklęcia zadziała, jeśli jednak różdżka zostanie dobrana do jego umiejętności, efekt będzie silniejszy. Przykład z życia: kupujesz kurtkę. Możesz kupić każdą, a potem w niej chodzić, pewnie, ale każdy woli mieć na sobie coś, w czym dobrze wygląda i dobrze się czuje, więc spędzasz jakiś czas przymierzając kurtki. Tak samo czarodziej, który chce kupić różdżkę, może kupić każdą w sklepie. Ale po co ma brać pierwszą z brzegu, skoro może wśród pudełek znaleźć tą najlepiej do niego pasującą?
To chyba nie jest aż tak skomplikowane.

Kilka smaczków o różdżkach z jkrowling.com (tłumaczenie nie jest idealne, bo i ja nie znam angielskiego na tyle, by nazywać się prawdziwym tłumaczem, ale wydaje mi się, że skoro przytaczam już teksty po angielsku, jestem zobligowana do ich przetłumaczenia):

QUOTE(jkrowling.com)
WANDS
I gave Harry a wand made of holly wood back in 1990, when I first drafted chapter six of ‘Philosopher’s Stone’. It was not an arbitrary decision: holly has certain connotations that were perfect for Harry, particularly when contrasted with the traditional associations of yew, from which Voldemort’s wand is made. European tradition has it that the holly tree (the name comes from ‘holy’) repels evil, while yew, which can achieve astonishing longevity (there are British yew trees over two thousand years old), can symbolise both death and resurrection; the sap is also poisonous.

Some time after I had given Harry his holly-and-phoenix wand I came across a description of how the Celts had assigned trees to different parts of the year and discovered that, entirely by coincidence, I had assigned Harry the ‘correct’ wood for his day of birth. I therefore decided to give Ron and Hermione Celtic wand woods, too. Ron, who was born in the February 18 - March 17 period, was given an ash wand (I think I had originally marked him down for beech), and Hermione, who was born between September 2 and September 29, received a vine wood wand (I can’t remember what I originally stipulated for Hermione; possibly I had not specified a wood for her at that stage).

I have only used the Celtic assignations for Ron and Hermione. Hagrid, for instance, has an oak wand though by this Celtic system he should have a wand made of elder; in Britain, the oak is ‘King of the Forest’ and symbolises strength, protection and fecundity; what other wood could ‘choose’ Hagrid? In any case, I liked having a hidden connection between Harry, Ron and Hermione’s wands that only I knew about (until now, anyway).

For those who are interested in the trees assigned to the different parts of the Celtic year, below is the chart that I used. I apologise to any Celtic tree experts out there for any inaccuracies I may have reproduced (I have found slight variations between sources since I first came across this information.)

December 24 - January 20 = Birch (Beth)
January 21 - February 17 = Rowan (Luis)
February 18 - March 17 = Ash (Nion)
March 18 - April 14 = Alder (Fearn)
April 15 - May 12 = Willow (Saille)
May 13 - June 9 = Hawthorn (Huath)
June 10 - July 7 = Oak (Duir)
July 8 - August 4 = Holly (Tinne)
August 5 - September 1 = Hazel (Coll)
September 2 - September 29 = Vine (Muin)
September 30 - October 27 = Ivy (Gort)
October 28 - November 24 = Reed (Ngetal)
November 25 - December 23 = Elder (Ruis)


Dałam Harry'emu różdżkę z ostrokrzewu w 1990 roku, kiedy szkicowałam szósty rozdział "Kamienia Filozoficznego". To nie był przypadkowy wybór: ostrokrzew posiada pewne cechy, które idealnie pasowały do Harry'ego, zwłaszcza przeciwstawione tradycyjnym właściwościom cisu, z którego wykonano różdżkę Voldemorta. Europejska tradycja mówi, że ostrokrzew (angielska nazwa "holly" pochodzi od "holy" - święty) chroni od zła, podczas gdy cis, który może żyć zadziwiająco długo (istnieją brytyjskie cisy liczące sobie ponad dwa tysiące lat), może symbolizować jednocześnie śmierć i odrodzenie; jego sok jest trujący.

Jakiś czas po tym, gdy dałam Harry'emu różdżkę z ostrokrzewu i feniksa, znalazłam opis mówiący o tym, w jaki sposób Celtowie przyporządkowywali drzewa do różnych części roku i odkryłam, że całkowicie przypadkowo przyporządkowałam Harry'emu "właściwe" drzewo dla jego daty urodzin. Wówczas zdecydowałam dać również Hermionie i Ronowi różdżki z celtyckich drzew. Ron, który urodził się w okresie 18 lutego - 17 marca, dostał różdżkę z jesionu (myślę, że na początku chciałam dać mu bukową), a Hermiona, urodzona pomiedzy 2 a 29 września, otrzymała zrobioną z drzewa winorośli [vine wood = ?] (nie mogę sobie przypomnieć, co na początku przeznaczyłam dla Hermiony; prawdopodobnie nie określiłam jeszcze wtedy dla niej drzewa).

Użyłam celtyckich symboli tylko w przypadku Rona i Hermiony. Na przykład Hagrid posiada dębową różdżkę, chociaż według tego celtyckiego systemu powinien mieć różdżkę wykonaną z czarnego bzu; w Wielkiej Brytanii dąb jest "Królem Lasu" i symbolizuje siłę, obronę i płodność; jakie inne drzewo mogło "wybrać" Hagrida? W każdym razie, lubię to ukryte powiązanie między różdżkami Harry'ego, Hermiony i Rona, o którym wiem tylko ja (wiedziałam, do tej pory).

Dla tych, który są zainteresowani drzewami przyporządkowanymi do poszczególnych części celtyckiego roku, poniżej zamieszczam tabelkę, której użyłam. Przepraszam wszystkich celtyckich znawców drzew za jakiekolwiek nieścisłości, jakie mogłam podać (znalazłam niewielkie różnice między źródłami odkąd po raz pierwszy natknęłam się na te informacje).

24 grudnia - 20 stycznia = Brzoza
21 stycznia - 17 lutego = Jarzębina
18 lutego - 17 marca = Jesion
18 marca - 14 kwietnia = Olcha
15 kwietnia - 12 maja = Wierzba
13 maja - 9 czerwca = Głóg
10 czerwca - 7 lipca = Dąb
8 lipca - 4 sierpnia = Ostrokrzew
5 sierpnia - 1 września = Leszczyna
2 września - 29 września = Winorośl
30 września - 27 października = Bluszcz
28 października - 24 listopada = Trzcina
25 listopada - 23 grudnia = Czarny Bez


QUOTE(jkrowling.com)
What is the core of Hermione’s wand? [asked by vast numbers of people]
Dragon heartstring, so Harry, Ron and Hermione unite the three Ollivander wand cores (other wandmakers may use different substances, as shown by Fleur’s wand, but Ollivander is widely acknowledged to be the best maker).


Jaki rdzeń ma różdżka Hermiony?
Włókno serca smoka, więc Harry, Ron i Hermiona jednoczą trzy rdzenie, jakich używa Ollivander (inni wytwórcy różdżek mogą używać różnych substancji, jak to było z różdżką Fleur, ale Ollivander jest znany jako najlepszy z nich).


Ten post był edytowany przez emoticonka: 25.12.2005 22:42


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 25.12.2005 21:28
Post #42 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Tak właściwie to tym postem nie wróciłaś do tematu, a go zakończyłaś, gdyż wszystko, nad czym dyskutowaliśmy, zostało wyjaśnione :]


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 26.12.2005 11:06
Post #43 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



a na tej liście nie ma drzewa różanego :[
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 26.12.2005 15:54
Post #44 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




Mahoniu też nie ma sad.gif , ale zapewne Rowling nie sugerowała się tylko celtyckimi odpowiednikami narodzin. Sama też mogła wymyślić blush.gif


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nosferatu
post 29.12.2005 22:14
Post #45 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Skierniewice




Mój magiczny kijek wink2.gif
9 1/2 Giętka Ostrokrzew Pióro Feniksa
Unikalna cecha wink2.gif
Ta rózdzka uczyni cie znakomitym w lataniu! Bedziesz swietnym zawodnikiem Quidditcha.
Hmm 3ba będzie pomyśleć o zmianie zawodu z Śmierciożercy na zawodnika Qudditcha wink2.gif


--------------------
W każdym można zobaczyć coś dobrego !!! 3ba tylko poszukać !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Goomisia
post 03.01.2006 11:33
Post #46 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



a zastanawialiście sie kiedyś : kto opiekowal sie rożdżką czarnego pana jak go niebylo?

rozmyślałam natemat tego dlaczego używa sie różdżki... magia istnieje i sczarodziej sam w sobie m nad nia wladze, moze ja wykozystywac. moze wozdzki sluza ku temu bu lepiej kierowac magia na dany przedmiot, osobę? jezeli carodziej ma zucac zaklecie a ono ma dzialac na wszystko wokolo, to moze rozdzka jest taka wskazowka na co dokladnie ma dane zaklecie podzialac? a wy jak myslicie? mi sie wydaje ze potezni czarodzieje w stylu dyrektora, niepotrzebuja rozdzek bo ich wiedza i doswiadczenie, magia jest perfekcyjna. a taki Harry w wieku 11 lat by walil dretwote na co tylko popadnie gdyby nie rozdzka.


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ronald
post 04.01.2006 17:41
Post #47 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



Według tego kalendarza ja powinienem mieć różdzkę z dębu cheess.gif .

No tak, pisałas. Ale to fajny nawet pomysł, z tymi dzrzewami i połąćzeniem tych wszystkich rdzeni uzywach przez Olivandera.


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 04.01.2006 17:58
Post #48 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




QUOTE(Ronald @ 04.01.2006 17:41)
Według tego kalendarza ja powinienem mieć różdzkę z dębu cheess.gif  .

*




Ja bym miała olchę huh.gif


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.01.2006 13:31
Post #49 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



A ja wierzbę. Matko. Głupi celtycki kalendarz. Zapewne patronusem byłby bocian (bo na kominie szkoły naprzeciwko mojej chałupy jest gniazdo), a kiedy bym czarował słychać by było muzykę Chopina. Prawdziwy polski czarodziej, łojdyrydy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
HUNCWOTKA
post 11.01.2006 15:45
Post #50 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 213
Dołączył: 06.06.2005
Skąd: :]




QUOTE(Goomisia @ 11.01.2006 14:44)
zastanawialiscie sie kiedys dlaczego czarodzieje wykonuja rozne ruchy reka przy rzucaniu zakleć? to nadaje taki taneczny malowniczy obraz uzywaniu rożdżki.
*


jest wiele zaklęć które brzmią podobnie,i dlatego musi być ten ruch aby różdżka "wiedziala" jaki czar ma rzucić.Przynajmiej tak mi się wydaje.


--------------------
"Członkini The Marauders-fanklubu Huncwotów"
Kociaki:]
user posted image
UWAGA GRYZIE:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 22:02