Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Www.muzyczne.pl

Katon
post 08.12.2007 19:22
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Od jakiegoś czasu chciałem się tak pobawić, ale jakoś zawsze wylatywało mi z głowy. Pomysł jest prosty - to pierwsze. Po drugie - jest tak naprawdę pretekstem, gdyż bardziej chodzi mi o to, aby króliczka gonić, niż żeby go schwytać, tym bardziej, że subiektywne to wszystko będzie i tak. Ale do rzeczy.

Proponuję wyłonienie 50 najważniejszych płyt w historii muzyki popularnej, ale nie w formie plebiscytu, tylko przedstawiania umotywowanych długimi i składnymi wypowiedziami tekstowymi propozycji. Ze wszystkich gatunków. Plus linki. Chciałbym to wszystko ograniczyć do grupy ludzi, którzy się generalnie trochę znają, choćby tylko na swoim poletku. Chodzi mi o to, żeby poprzeskakiwać uprzedzenia, gatunki, wysłuchać tego co ma do zaproponowania Child i 'zmusić' Childa do wysłuchania Arcade Fire. Nie chcę głosowania, tylko stopniowego wyłaniania się takiej listy, na której pozycje będziemy się po prostu zgadzać. Lub nie, wtedy veto musi być umotywowane. I tak dalej. O muzyce warto rozmawiać, wie o tym cała rodzina Pospieszalskich, wiemy i my. Jak weryfikować kogoś kto 'się zna'? Nijak, samo wyjdzie. Nie wyznaczam też żadnych ram czasowych takiej zabawy - to i tak zawsze będzie proces bardziej niż rezultat. Ale będzie się można dowiedzieć ciekawych rzeczy, posłuchać ciekawych rzeczy i dać ujście tej najbardziej ludzkiej potrzebie systematyzowania i tworzenia list. Bawi się ktoś?

P.S. Nie widzę sensu w numerowaniu tych 50 pozycji, przynajmniej narazie. Chodzi mi bardziej o wyłonienie ich spośród innych.

Ten post był edytowany przez Katon: 08.12.2007 19:24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 09:38