Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

13 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czy Hp Uzależnia?, Czy Harry Potter uzależnia?

cmzool
post 27.05.2005 22:09
Post #76 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: Bydgoszcz




QUOTE(Lily Potter @ 28.12.2004 21:18)
No właśnie...a jak jest z wami?Bo mnie to Harry Potter wciągnął na maksa.Już chyba nie zliczę ile razy przeczytałam tą książkę,ale i tak mi się ona nie znudziła?
Jaki tkwi w tym sekret?Tego nie wiem dry.gif A was też tak wciągneło?
*



No na początku to był szał. Byłem w szóstej klasie podstawówki gdy zacząłem czytać Harry'ego... No to było z pięć lat temu tongue.gif A teraz? Teraz to nie ma szału, ale mam... hmm... jak by to powiedzieć? Szacunek do tej książki. A w czym tkwi sekret? Ano bo Rowling trafiła w odpowiednim momencie i odpowiednim czasie z tą książką. Stworzyła więc nierealny i bajkowy świat, do którego każdy chce uciec. To jest coś jak narkotyk, tylko, że narkotyk szkodzi. Na szczęście od IV tomu, a i po trosze w III tomie HP nie jest to już bajkowy cukierkowy świat. A czy HP użależnia? No w pewnym sensie tak. Ale zależy jak kto to odbiera. Bo jest różnica pomiędzy dzieciakami, którzy sikają w majty gdy usłyszą "Harry Potter", a ich pokoje się zawalone plakatami i gadżetami związane z HP, a człowiekiem, który lubi tą książkę. smile.gif

A powiem, że każdy tom przeczytałem po 3 razy i nie żałuję, że nie przeczytałem po 20 parę razy smile.gif


--------------------
A wiesz do czego służy [ctrl]+[w]?
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=37460 - nie wchodź tam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 10.06.2005 16:17
Post #77 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



Załóżmy że HP uzależnia - i co w związku z tym?
Pójdziecie do psychologa?
Będziecie się leczyć?
Pewnie nie.
Więc nie ma to znaczenia czy uzależnia czy nie.
A podobno na świecie dorasta pomału pokolenie fanów Fantasy, Mangi, Anime, S-F, Pokemon i tym podobnych bajerów, więc wtedy potterowska nienormalność będzie normalna.
A HP będzie już standardem.
Więc się nie martwcie, gdy znajomi wam mówią, żebyście skorzystali ze specjalistycznej opieki psychatrów tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 10.06.2005 16:24
Post #78 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



wiesz - jak ktoś "lata" po domu na miotle, do szkoły popyla we fraczku a'la Portier, na innych woła mugole, mysli, że jej długopis to różdżka, rozgłasza wszem i wobec że pod łóżkiem trzyma smoka - no to kaftanik and psychotropy required.


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Voldia
post 10.06.2005 17:54
Post #79 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 12.05.2003
Skąd: Szczecin




Harry jest super, ale miewam tez takie okresy, gdy w ogóle go nie czytam blush.gif Wtedy sięgam po Sapka( polecam, bardzo pouczające książki tongue.gif ), albo po inne z tego gatunku... Nigdziebądź... Albo Koralina. A dla lubiących klimaciki a' la bajki, polecam Opowieści z Narnii. Bomba! biggrin.gif


--------------------
I need to lose
To make it right
I'll confront the stars tonight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Berta Griphook
post 25.07.2005 23:46
Post #80 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 25.07.2005




No jasne że uzależnia , klasuje się na liście używek od razu po amfetaminie , alkoholu, papierosach i kawie. Ale tak na serio to z każdą chwilą poznaję ludzi którzy oszaleli na punkcie HP. Ale są także tacy którzy przesadzają z tym. I na nich trzeba troszkę uważać. Pozdrawiam.


--------------------
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Fletcher
post 28.07.2005 10:23
Post #81 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 86
Dołączył: 24.07.2005




Pamiętam, że kiedyś zaczytywałam się w książkach o "Harrym Potterze" bez pamięci. Potrafiłam spędzać całe dnie w fotelu z lekturą na kolanach. Teraz trochę się to zmieniło. Zaglądam do poszczególnych tomów sporadycznie, od czasu do czasu. W gry na podstawie książki nie grywam, kiedyś miałam jakąś figurkę (skąd ona się wzięła), mam jeden filmowy plakat choć za filmami nie przepadam. Podsumowując można to nazwać uzależnieniem. Weźmy na przykład wydanie VI tomu. Po prostu nie mogę wysiedzieć do tego stycznia a prawie, że lutego. To chyba o czymś świadczy czarodziej.gif


--------------------
QUOTE( Bohdan Tomaszewski )
Majstruje coś Hewitt przy swoim pantoflu. Ale cóż to są za pantofle... To niemalże tenisowe dzieła sztuki...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 28.07.2005 10:29
Post #82 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE(Voldia @ 10.06.2005 18:54)
Harry jest super, ale miewam tez takie okresy, gdy w ogóle go nie czytam blush.gif Wtedy sięgam po Sapka( polecam, bardzo pouczające książki tongue.gif
*




e.. przeczytałam. nie uzależniłam się (jak od pottera). książka jakiegoś większego wrażenia na mnie nie wywarła.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Verita
post 28.07.2005 12:11
Post #83 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 27.07.2005

Płeć: Kobieta



Hm....sadze, ze od Pottera nie jestem uzalezniona, ot fajna ksiazka, ktora sie fajnie czyta.
Chociaz musze przyznac, ze gdy kolejny raz po nia siegam (gdy juz nie mam co czytac) to nadal potrafi mnie rozsmieszyc.
No ale potteromaniaczka nie jestem dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 28.07.2005 13:55
Post #84 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Dopóki nie zacząłem czytać przygód o Harrym to w ogóle nie interesowałem się książkami ta lektura zmieniała mój pogląd na czytanie książek i dobrze tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Berta Griphook
post 28.07.2005 14:00
Post #85 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 25.07.2005




Lupek , po twojej wypowiedzi nasuwa mi się tylko ujedno - "Jeśli sadzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM" Time 4 pażdziernika 1999 smile.gif Pozdrawiam


--------------------
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 28.07.2005 14:04
Post #86 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Berta Griphook @ 28.07.2005 15:00)
Lupek , po twojej wypowiedzi nasuwa mi się tylko ujedno - "Jeśli sadzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM" Time 4 pażdziernika 1999 smile.gif Pozdrawiam
*



smile.gif No tak dobre podsumowanie nie przyszło mi to na myśl hehe xD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lincia Vampircia
post 28.07.2005 23:24
Post #87 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 11
Dołączył: 21.07.2005
Skąd: z Hogwartu




Ja nie czuję się uzałeżniona.

Książki przeczytałam tylko 5 razy i jeszcze mi się nie znudziły.
Ponieważ znam osoby co przeczytały po 20 razy i im się nie znudziło.

Gadżetów żadnych nie mam po film wydaję mi się paskudny.
Mój pokoój nie jest obwieszony plakatami z Rowlinh i wszelakim HP.
Nie mam autografu Rowling.

Więc biednie


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sheepworld=)
post 29.07.2005 10:35
Post #88 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 28.07.2005




Zgadzam się z autorka postu. tongue.gif
Nie wiem ile razy czytałam każdy tom, ale i tak mnie nie znudził...
Nie wiem dlaczego, bo jak inne ksiązki czytam po kilka razy to mnie zwyczajnie nudza... biggrin.gif
A co do wciągania, powinnam zapisac sie na terapie odwykową.
A na rok szkolny książki mam chowane do piwnicy, bo nie chca zebym zajmowała się "głupotami", ale zawsze moge je pozyczyc od kolezanki i chowac za łóżkiem, tak jak ja to robie wink.gif <gdy nie mam po prostu co czytac> czarodziej.gif


A tak na marginesie, to nie mam adnych gadzetow zwiazanych z Harrym, oprocz ksiazek, mialam kiedys filmy, ale to było kiedys...
I mam jeden plakat powieszony...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ania*
post 29.07.2005 10:40
Post #89 

Unregistered









Jestem fanką Harry'ego od pięciu lat. Nic mi się jeszcze nie znudziło. Mało które rzeczy mi się nudzą, słucham moich ukochanych piosenek po 10 razy dziennie.
Tak samo jak Tenebris, czasami zdarza mi się coś przeoczyć, jakis podtekst, jakiś ukryty wątek. Wtedy cieszę się, jakbym pierwszy raz czytała tę książkę.

Ten post był edytowany przez Ania*: 29.07.2005 10:40
Go to the top of the page
+Quote Post
Berta Griphook
post 30.07.2005 20:48
Post #90 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 25.07.2005




Zgadzam się z tym że HP potrafi czytelnika zaskoczyć, nawet po 5 przeczytaniu. Mi osobiscie nie znudził się jeszcze, wracam do niego , ale niezbyt często, zwykle w czasie wakacji lub ferii. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie za każdym razem gdy czytam jakiś tom , wydaje sie jakbym czytała go po raz pierwszy. Nie mogę się doczekać, kiedy znów otworzę książkę, mimo iż wiem co się wydarzy. Pozdrawiam.


--------------------
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dracon
post 30.07.2005 21:07
Post #91 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 14.12.2004
Skąd: Jelenia Góra




jak wiekoszość z was i jak przeczytałem wszystkie ksiązki kilka razy i dalej moge je czytać. Ta książka poprostu przyciąga , jak patrze na półke i widze wszystkie tomy to od razu mi sie chce czytać. Dla mnie to jest nałóg... ale nie posiadam żadnych gadżetów bo uważam ze to zwykłe smiecie które tylko zbierają sie niepotrzebnie, a znając zycie i tak bym sie ich zaraz pozbył... smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Berta Griphook
post 30.07.2005 21:25
Post #92 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 25.07.2005




QUOTE(dracon @ 30.07.2005 22:07)
... ale nie posiadam żadnych gadżetów bo uważam ze to zwykłe smiecie które tylko zbierają sie niepotrzebnie, a znając zycie i tak bym sie ich zaraz pozbył... smile.gif
*



Jedyną rzeczą jaką miałam to Fasolki Wszystkich Smaków . A poza tym to wypowiedź popieram w 100%

Ten post był edytowany przez Berta Griphook: 30.07.2005 21:26


--------------------
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Fletcher
post 30.07.2005 22:04
Post #93 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 86
Dołączył: 24.07.2005




Co wy, gadżety nie są wcale tandetą. laugh.gif Moja plastikowa Hermiona była w porządku dopóki pies nie nadgryzł jej prawej ręki. Tak całkiem serio to strata pieniędzy, ale dzieki potteromaniakom ktoś ma szansę zarobić. To są korzyści dla społeczeństwa.


--------------------
QUOTE( Bohdan Tomaszewski )
Majstruje coś Hewitt przy swoim pantoflu. Ale cóż to są za pantofle... To niemalże tenisowe dzieła sztuki...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Berta Griphook
post 30.07.2005 22:07
Post #94 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 25.07.2005




Taaak , ogromne korzyści dla społeczeństwa:D W szczególności dla Warner Bros. Pozdrawiam.
P.S. Mam koleżankę której pies nadgryzł rekę Hermionie. Co za paradoks biggrin.gif


--------------------
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Fletcher
post 30.07.2005 22:11
Post #95 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 86
Dołączył: 24.07.2005




Korzysci nie płyną tylko do Worner Bros. Ktoś to chyba musi sprzedawać, czyż nie ? No i produkować te dziadowskie podróbki dry.gif

Ten post był edytowany przez Luna Fletcher: 30.07.2005 22:11


--------------------
QUOTE( Bohdan Tomaszewski )
Majstruje coś Hewitt przy swoim pantoflu. Ale cóż to są za pantofle... To niemalże tenisowe dzieła sztuki...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Berta Griphook
post 30.07.2005 22:14
Post #96 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 25.07.2005




Podróbki są najlepsze ;-) W szczególności te, które przedstawiają Harry'ego bez okularów biggrin.gif Cóż , ludzie muszą z czegoś żyć. Pozdrawiam


--------------------
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 30.07.2005 22:44
Post #97 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




taa ja fasolki też kiedyś miałam. no i jakiś diadowki notesik o który mamę wybłagałam w 5 klasie podstawówki po przeczytaniu komnaty tajemnic ^^ no ale dzieciok wtedy byłam, więc co się dziwić.

czy potter uzależnia? no cóż, chyba TAK, ale nie wyrządza przy tym szkód. no cóz, w WIĘKSZOŚCI przypadków ^^ ja wiem tyle że gdyby ktoś mi teraz zakazał przeczytania 7 tomu kiedy wyjdzie, nie ukrywam - byłabym zła. i prędzej czy później umarłabym chyba z ciekawości ^^ *cóż za hipokryzja*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Berta Griphook
post 30.07.2005 22:48
Post #98 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 25.07.2005




a'propos gadżetów to miałam jeszcze taki długopis z Harrym, ale potem gdzieś go zgubiłam (na szczęście ). Gdyby ktoś zabroniłby mi czytać VI albo VII tomu, to może bym nie umarła, ale zabiła tego kto mi zabronił biggrin.gif Pozdrawiam


--------------------
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 30.07.2005 23:34
Post #99 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




ja już siebie wtedy widzę - przemycanie książki jakoś pod ubraniem a potem po nocach czytanie z latarką pod kołdrą. tak, myślę że tak bym zrobiła ^^ ach i wiem co jeszcze mam - kubek z herbem gryffindoru. ale to mi sie akurat podoba więc nie żałuję ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dracon
post 31.07.2005 10:34
Post #100 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 14.12.2004
Skąd: Jelenia Góra




hehe niby to wszystko to takie tandety ale wychodzi na jaw że duzo ludzi ma pełno gadżetów smile.gif ale to już wasza sprawa mi to poprostu niepotrzebne... Pozdrawiam...
P.S. ale nie zaprzecze że miałem kiedyś plakat Harry'ego hehe taki na pół ściany, ale sam go nie kupiłem tylko mi ktoś poprostu dał biggrin.gif(wkoncu mój głupiutki brat mi go podarł dry.gif )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Strony « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 12:31