Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Saga o Wiedźminie

Potti
post 15.11.2003 22:01
Post #1 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Ceadmil =)

Świetna, fenomenalna Saga ASa polskiej fantastyki, przez coraz wieksze grono uwielbiana =) chociazby na samym forum, i na temacie o ksiozkach i na temacie o tworczosci Tolkiena, mowi sie o niej i to bynajmniej nie negatywnie. ;'))

nie wiem za bardzo, czemu zakladam osobny topic, ale przynajmniej Klaud nie bedzie sie czepiala, ze jej zasmiecamy =)
jakie jest wasze zdanie o tej sadze, ktory tom najbardziej lubicie, co was 'pociaga' w tych ksiazkach?
uwielbiam, jak nie trudno sie domyslic, Legende o Wiedzminie i Wiedzmince, za tą naturalnosc, lekko i wspanialo narracje, ciekawy styl, opisy, w pewnym sensie szczegolne przez naturalnosc dialogi. momenty, ktore zapadajo w pamiec, zwroty akcji i srodki, utwierdzajoce w genialnosci. i mam sentyment do Czasu Pogardy, szczegolnie ostatnich stron. kiedy Ciri przyloczyla sie do Szczurow. =) lubie momenty, kiedy Ciri byla ze szczurami. bardzo lubie.
kocham przypisy na poczotku tomow, starszo mowe (pomimo awersji do samych elfow) i uczucia, ktore tak czy siak, przewazajo w tej ksiazce.
tylko sama nie wiem kto jest mojo ulubiono postacio. czasem podziwiam Yennefer, za to chlodnosc i obojetnosc dla niektorych, a takze umiejetnosc udawania jej, kiedy cos jo ruszylo. a takze za cieplo, kiedy przebywa z Geraltem. no, przedewszystkim chyba wlasnie Geralta lubie najbardziej. jego prosty charakter, ktory tak naprawde jest b. zlozony, to ironie, na kazdo okazje. i profesjonalizm. zimny.
=)
wiele postaci jeszcze zapadlo mi w pamiec, ale to juz innym razem.

zapraszam do wyrazania opini, Dh'oine. =)


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avalon
post 15.11.2003 23:28
Post #2 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 360
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Gdańsk




no ja nie czytałem, ale mam zamiar w końcu się za sapka wziąść. dużo dobrego o nim słyszałem i musze się przekonać na własnej skórze wink.gif


--------------------
/pewnie znowu wpadlem na jednego posta/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciri Black
post 15.11.2003 23:34
Post #3 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 25.08.2003




Piekne, cudowne. Swietny język. Po prostu najlepsze =)

Ja najbardziej lubie w tej książce to, że widze to wszystko przed sobą. Widze jak Geralt tanczy, widze jak umiera cahir, czuje zapach krwi, itd. Jestem z nimi =)
A opisy walk są cudne.

Dziękuje, sor'ca, za zalozenie tego tematu =*

va fail =D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cornelia
post 15.11.2003 23:46
Post #4 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: się biorą dzieci?

Płeć: Kobieta



Ostatnio mialam w rekach Sapkowskiego i z zamiarem kupienia go stanelam przy kasie, ale dopiero pozniej zobaczylam, ze mnie na niego nie stac ^^" A po za tym, caly czas mam jakas durno lekture i ani chwili spokoju na przeczytanie czegos normalnego. Ale jak tylko sie trafi okazja to pojde i sobie kupie, bo tyle o tym slyszalam, ze grzechem by bylo nie zobaczyc ^__^


--------------------
brak interesującej sygnaturki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 16.11.2003 00:00
Post #5 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



,,Tam gdzie mieszkasz już biało od śniegu
Szklą się lodem jeziorka i błota
Tak być musi, już nie zdoła zmienić niczego
Zaczajona w twych oczach tęsknota''

śliczne happy.gif nie sor'ca ? ;*

squasse'me, ale nie moglam sie powstrzymac.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 16.11.2003 00:07
Post #6 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



Czytałam sage, niektore tomy nawet po dwa, trzy razy. Chrzest ognia był tomem który wprowadził mnie w cudowny świat fantasy wink.gif Uwielbiam Sapka. Uwielbiam go dziecięcą miłością z jaką kocha się mistrza... ale każdy kiedyś poszerza horyzonty i choć nadal lubie wracać do jego książek to jednak nie wywierają na mnie takich silnych emocji niz kiedyś, choć nadal duże. Moją ulubioną postacią jest of course Regis, wąpierz o ciekawym usposobieniu, intelektualista pędzący bimber z mandragory wink.gif Mistle była ciekawa... Maria Baring (chyba nie pomyliłam nazwiska...) zwana Kanią (Milvą) była świetną łuczniczką... Śmierć bohatewrów w ostatnim tomie czytałam coś z dziesięć razy. Nie mogłam uwierzyć, że AS zrobił coś takiego, choć właściwie od początku wiedziałam, że to byłoby w jego stylu... A elfy... Elfy są... takie jakie być powinny, niewyidealizowane, nie takie mdłe jak u Tolkiena. Jakby nie było Saga o Wiedźminie zawsze będzie u mnie na pierwszym miejscu - to te sentymenty wink.gif

pozdrawiam
Dymna


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Egwadien
post 16.11.2003 00:18
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



Potti => a Chair?
Jaka ja byłam wściekła na sapkowskiego, kiedy przeczytalam o jego śmierci. Po prostu krzyczałam 'Czemu on, a nie ten pieprzony Geralt???!!'
Ale widać tak być musiało. Sapkowski mistrzem!!


Pam pytanie: Czy Wy uważacie, ze Ciri jest dziewica w V tomie, czy jednak nie?
XD Bo to bardzo dobry temat do dyskusji ^^

Dearme...


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 16.11.2003 10:03
Post #8 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Hm....ja nie czytałam 'sagi'...tak ją tu zachwalacie..no chyba trza bedzie sprobowac ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yavanna
post 16.11.2003 12:28
Post #9 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lubaczów/Kraków

Płeć: Kobieta



Ja czytam na razie V tom, ale saga już mi się podoba. Moim ulubionym tomem jest "Wieża Jaskółki". Nie mogę zapomnieć tego tomu. Szczególnie zachwycił mnie ostatni rodział, kiedy Ciri jeżdżąc na łyżwach po lodzie, we mgle, pozabijała prawie całą drużynę ją ścigającą. Tylko Puszczyk i Bonhart się wywinęli. I słowa tego rozbójnika, nie pamiętam, jak on się nazywał - "Ona jest śmiercią, wszyscy, którzy się z nią zetkną muszą umrzeć". Coś takiego ;]
U Sapkowskiego podoba mi się styl pisania, szczegółowe opisy miejsc, uczuć, dialogi. I postacie, ich wyrazistość. Kiedy AS opisuje jakąś postać, to mogę ją sobie dokładnie wyobrazić.
Najbardziej chyba lubię Geralta. Za ironię, sarkazm =) Do gustu przypadła mi też Ciri. Miała ciężkie życie, wiele przeżyła. Musiała zabijać, musiała zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Podobała mi się w "Czasie Pogardy" jej podroż przez pustynię Korath.


--------------------
"(...) Proszę tylko, żebyście raczyli uważnie przeczytać to, co piszę, zamiast, jak to jest w Polsce we zwyczaju, wydawać opinię nie skażoną znajomością rzeczy".
Rafał A. Ziemkiewicz - "Polactwo"

Ot co.

'What this country really needs... right now... is a Doctor' (;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 16.11.2003 13:52
Post #10 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



Przeczytałam Ostatnie życzenie przez przypadek, w takim momencie mojego życia, w którym święcie byłam przekonana, że nigdy fantasy nie ruszę, że to nie moja bajka. A okazało się, że to cholernie moja bajka! Uwielbiam opowiadania, choć tak naprawdę to Saga jest Tą Właściwą Akcją...
Ten świat strasznie mnie zauroczył, często wracam do Sagi i opowiadań.
Mój najulubieńszy tom to chyba Wieża Jaskółki... choć w sumie wszystkie były genijalne.

Co do bohaterów to oczywiście uwielbiam Geralta, ale też innych Wiedźminów, bezczelnego Lamberta, młodego Coena, starego Vesemira i Eskela. Na początku nie znosiłam Yennefer, ale pod koniec i ją polubiłam.
Wszelkie Krasnoludy, Gnomy i Niziołki są cudowne, za to nie cierpię Elfów! "Dobry elf, to martwy elf" =P
Nie wiem czemu nie przepadam jakoś za Cahirem i Regisem, choć w większości ludzie lubią te postacie. jakoś nie jestem do nich przekonana.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciri Black
post 16.11.2003 14:01
Post #11 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 25.08.2003




ta, Ciri jest dziewicą =) ja tak uwazam przynajmniej.

Na liscie SAPEK sie kłocili o to ^__^

'Wróci wiosna, deszcz spłynie na drogi
Ciepłem słońca serca się ogrzeją
Tak być musi, bo ciągle tli się w nas ten ogień
Wieczny ogień, który jest nadzieją'
/ Jaskier, zwany Niezrównanym/ =D


ess'laine =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rapsodia
post 17.11.2003 18:53
Post #12 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 52
Dołączył: 28.07.2003
Skąd: Radom

Płeć: Kobieta



Regis rulez!! biggrin.gif

A ja miałam tą przyjemność być na spotkaniu z panem Sapkowskim. Zabralam tam też moją przyjaciółkę, która sagi nie czytała. Obie stwierdziłyśmy, ze gościu jest poprostu rewelacyjny ^^ Na każde pytanie opowiadał bez najmniejszego wachania, a ciekawe były niektóre. Szkoda, ze to tak dawno było. Za to mam śliczną pamiątkę w postaci autografów na prawie wszystkich ksiązkach z sagi smile.gif (ostatniej wtedy jeszcze nie miałam, a opowiadania były pożyczone sad.gif )


--------------------
user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 20.11.2003 17:05
Post #13 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Regis? jego tez lubie. ma w sobie cos takiego. chyba to, ze jest wampirem, bo wampiry sa pasjonujace ;] i ma taka moc, jaka malo kto posiada, i taka wiedze. to wszystko daje obraz swietnej postaci, wyrozniajacej sie na tle innych..
ale to tez od gust zalezy, bo ktos wlasnie takich moze nie lubic. a przeciez, postacie ASa sa jak paleta barw, jest ich mnostwo, a kazda inna, swieza i ciekawa =)

ah, uwazam, ze Ciri byla dziewica.. w sumie, nie bylo takich momentow, w ktorych fizycznie moglaby stracic dziewictwo. moze mi powiecie, ze z jednorozcem? =='
psychicznie natomiast- owszem, stracila je w pierwsza noc pobytu ze Szczurami.

=)


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 20.11.2003 17:10
Post #14 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



To zależy czy patrzymy na to przez pryzmawt fizyki czy duchowości, aczkolwiek to chyba nie jest takie istotne...

Hmmmmmm... na temacie o Tolkienie pod koniec była mowa tylko o Sapkowskim, a tu się jakoś rozmowa nie klei... a szkoda.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 20.11.2003 17:15
Post #15 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



CODE
Esseath elaine aep arse !


CODE
Geas Dhubleidd ess a'taeghane foile


Tyle moge poiedziec po Sapkowskiemu.
Dobre ksiazki. ale tak szczerze mowiac. To przeczytalem kilka pozycji. Ok. Ale tak bardzo to mnie nie wciagnelo. Dobre ale nie wysmienite. Quenta Silmarillion... To jest cos tongue.gif


BTW: Ciri byla dziewica.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 20.11.2003 19:30
Post #16 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



a dla mnie właśnie książki Sapkowskiego mają to do siebie, że wciągają jak nic innego. zresztą, wspominałam już, i nie tylko ja, nie raz o tej wspaniałej narracji. =)
to dzięki niej tyle razy wracałam do tej książki, a i gdyby nie ona- cały świat Sapkowskiego mógłby mi się wydać nie na miejscu. być może.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kate
post 20.11.2003 21:15
Post #17 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 18.11.2003




Potti - Ty dalej anty w stosunku do elfów? a myslałam, że Ci już to przeszło biggrin.gif

Yav - popieram. Ten moment, kiedy ona ich zabijała na zamarzniętym jeziorze był boski. Wsprost słyszałam świst łużew i szczęk upadającego na lód miecza...

a Sapek pisze zabawnie, wciąga... on powinien napisac streszczenia laktur tongue.gif ale by się fajnie wtedy czytało happy.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 20.11.2003 21:41
Post #18 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Yav, Kate.. co do momentu na lodzie. on sam był piękny. ale popatrzcie, jak interesująco to było skonstruowane, pokazane wahania jej psychiki, pokazane dokładnie jak wahała się przed zabijaniem, zarówno na Thanned, jak ze Szczurami poraz pierwszy. a potem, jak jej to przeszło i stało się ,,zabawą, którą lubiła ponad wszystko inne'', a także sposobem na zemstę.

co do Elfów, to fakt, że nie przepadam. (: bo one są takie, że albo się nadają do rezerwatu, albo są za idealne XD


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kate
post 22.11.2003 20:42
Post #19 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 18.11.2003




Potti - z tym ostatnim do mnie pijesz? tongue.gif

a co do tej konstrukcji - ja widziałam tylko, że bardzo się to wciągająco czytało biggrin.gif nie zważałam na konstrukcję tongue.gif może, gdy to przeczytam setny raz... ale jeszcze nie treaz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciri Black
post 23.11.2003 21:36
Post #20 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 25.08.2003




Elfy... ja lubie elfy. Mają podobne charaktery do mojego =)

Ja pamiętam, że kiedy po raz pierwszy czytałam wiedzmina po nocach śniło mi sie, ze zabijam. I mi sie to podobalo. teraz tez czasami mi sie to sni... Ale nie tak czesto. A szkoa, bo bylo fajne =D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 23.11.2003 21:52
Post #21 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



Powtórzę to, co kiedyś napisałam.

Nie lubię Elfów ani tych Sapokowskich ani tych Tolkienowskich.

Tolkienowskie są zbyt idealne, krystaliczne.
Sapkowskie mają tzw. syndrom Murzyna, niby są takie uciśnione, gnębione i prześladowane, a tak naprawdę same są największymi rasistami.
Iskre lubiłam w miare, ale ona mało elfia była.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psychopatka
post 23.11.2003 21:59
Post #22 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



Ha ha Sumiko wie ze co do elfow mam podoben zdanie =) Elfy to cioty... niestety. Polecam wam Narrentrum, to dopiero jest zabawa =) Klimat odmienny nic wiedzminska saga, ale jakze swoiski i malowniczy =) A moment egzorcyzmow rozwala wszystkich.

Co do Wiedzmina to podobal mi sie bardzo... choc musze przyznac ze pdo koniec sagi Geralt zaczął mnie denerwowac... nie wiem, moze to moje wrazenie ale stal sie jakis taki mało zyciowy... poza tym nieznosze Yennefer... lubie Ciri, choc niektore momenty z jej udziałem były do przesady naiwne. Regis, Milva i reszta zalogi jest jak najbardziej ok, czarne charaktery takze, ach i Jaskier =)

Nie zapomniam takze o Diabole z opowiadan - to byl gosc =)


--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 23.11.2003 22:09
Post #23 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



Łał Psajcho odwiedział Talk Show o_O co to za święto? Ale na GG to nawet nie zagada menda jedna =P To tu se zrobie prywate =P

A na Narrentrum naszło mnie jakieś dwa tygodnie temu, ale co za chamstwo nie mogę nigdzie znaleść >< kiedyś w Empiku przeglądała, a teraz ani jednego, w 'zwykłych' księgarniach też nie wpadło mi w oczy, choć w sumie nie pytałam, a może powinnam. Hmmmmm pochowali czy co?


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psychopatka
post 23.11.2003 22:24
Post #24 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



No ja od kilku dni na TS baluje, wiesz jaka jazda. =) Wyzywam sie. A na gg to ty sie mozesz odezwac ... zawsze ja pisze.


--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 23.11.2003 22:30
Post #25 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



Usz Ty pipo no jak mam się odezwać jak niewidoczna jesteś ciągle /no dobra ja teraz tyż =P/ byłabyś raz żółta to bym Ci napisała =P

Ale coś tu ostatnio nudny na TS... choć go Psycho rozwalimy =P


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 16:21