Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Potterowe Lotto, Typujemy!

Katon
post 13.07.2007 11:06
Post #51 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Teorii alchemicznej autorem nie jestem ja, jeno przychylam do się niej.

Co do Olivandera stoi za tym mój koncept i moje najgłębsze przekonanie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 16.07.2007 16:59
Post #52 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Ła, może powrócę do poprzedniej formy (dopiero zauważyłam to subforum...)

1. Snape - dobry czy zły?

Postać szara, rozdarta wewnętrznie, która w końcu okaże się dobra. Przy okazji obstawiam, że jego przemianę zapoczątkowała miłość do Lily Potter, a jak się Snape w niej nigdy nie kochał, jestem gotowa zapłacić połowę zakładu Katon-Lupek (no co? oszczędzam) pierwszej osobie, która się ze mną nie zgodzi w tym temacie. Jeżeli mam rację, wystarczy mi tylko dzika satysfakcja i stan błogiego samozadowolenia.


2. Czym są Deathly Hallows?


Tyle mi po głowie chodzi teorii, że zaryzykuję stawiając na najmniej popartą dowodami: Deathly Hallows to nazwa czasu, w którym składa się cześć zmarłym (to Halloween mi po głowie chodzi) i być może można się ze zmarłymi porozumieć. Czas mamy, a miejsce? Hogwarcki cmentarz.


3. Kto zginie?


Chciałabym żeby Ginny, Ron (choć go lubię) i jeden z bliźniaków (bo byłoby ciekawiej), ale zapewne umrą: Voldemort, Snape, Wormtail, być może Lucius Malfloy i całkiem prawdopodobne, że ktoś z trio. I przy okazji połowa istniejącego Zakonu Feniksa. Nie widzę powodu, by uśmiercać Hagrida, ale kto tą panią Rowling wie?


4. Zakończenie - Harry The Hero czy Voldy's Victory?


Harry bohaterem, ale jeżeli Potter utraci moce, będzie to mocno przyćmiona wygrana. Jeżeli i H i V stracą moce - remis. Jeżeli Voldemort je straci, a Harry je zachowa - HTH forever, Voldiego spotyka kara gorsza niż śmierć, która i tak tym samym się skończy, bo jak żyć bez czegoś, dzięki czemu czujesz, że żyjesz? Jakikolwiek byłby rezultat - V'sV -> NIGDY!


5. Horkruksy - do którego z założycieli należy brakujący, które są "łatwiej dostępne", a które nadal zabezpieczone jak medalion Slytherina itp.


Pewnie Harry będzie latał za tymi skarbami założycieli, aż okaże się, że czwarty Horcrux jest gdzie indziej i będzie siurpryza w postaci blizny na czole, albo coś w tym stylu. Jeżeli jednak Voldemortowi udało się zamknąć kawałki duszy w przedmiotach należących do założycieli, pewnie czeka nas kolejna siurpryza w postaci miecza albo Tiary Przydiału, bo tylko te dwie rzeczy (o których wiemy) należały go Gryffindora, były pod samym nosem Dumbledore'a i ktorych nikt nie podejrzewał o skrywanie kawałkow Voldemorta.
Żaden Horcrux nie jest łatwo dostępny, ale uważam, że medalion i kielich Hufflepuff będą łatwe do namierzenia (cóż, przynajmniej dla czytelnika). Medialion - GP12 i Stworek, kielich - Zacharias Smith i jego rodzina.


6. Slughorn - jego rola i zamiary


Uważam, że to on wypapla, że Snape i Lily się przyjaźnili, dzięki czemu Harry może zacznie dodawac dwa do dwóch. Pewnie będzie też dobrym źródłem informacji dla Pottera i może pomoże mu w przyrządzaniu jakiegoś ważnego eliksiru. Da się też pewnie namówić na aktywną pomoc dla ZF.

Jeżeli już, ja też bym się pytała o rolę Olivandra w VII części. Myślę, że ta postać obserwuje wszystko spokojnie z boku, nie opowiadając się po żadnej stronie, aż wkroczy w jakimś ważnym momencie i oświeci myśli Harry'ego, wygłosi głęboką przemowę, itp. Może to on wyjaśni o co chodzi z "Deathly Hallows"?

7. Inni bohaterowie - kto się z kim zwiąże, jak się potoczą losy itp.

Wiadomo, jak wszyscy przeżyją: Ron - Hermiona, Harry-Ginny, Lupin-Tonks, chciałabym żeby Neville- Luna. Jakby zginęliby Ron i Ginny, Harry mógłby się hajtnąć z Hermioną, ale to zbyt piękne żeby było możliwe. Nie chcę czegoś w stylu Harry-Luna. Nie zgadzam się.
Cóż, to wszystko zkładająć, że Harry przeżyje... i Lupin... Lupin! Masz przeżyć!

Ten post był edytowany przez Pszczola: 16.07.2007 17:31


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 16.07.2007 17:14
Post #53 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



O tak. Olivander musi się pojawić. To on tak naprawdę wprowadził Harry'ego w 'ciemniejszą stronę' świata czarodziejów. On odpowiada za pierwszą mroczną scenę serii. http://sredniowiecze.zdrowo.info.pl/eliksir.html A potem go nie ma. Musi wrócić. Podobnie ważną rolę przewiduję dla Hagrida. Był pierwszą magiczną osobą jaką poznał Harry. To musi mieć konsekwencje w ostatnim tomie. Estetyka kompozycyjna tej opowieści tego wymaga.

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 14:48
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 17.07.2007 00:14
Post #54 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



I teoria alchemiczna z jej Rubedo, czyż nie? smile.gif

Nie wierzyłem w znaczenie Ollivandera, ale im dłużej się zastanawiam, tym bardziej przychylam się do waszych przypuszczeń.

Tak jeszcze do tematu - obstawiam, całkowicie na ślepo i bez żadnych dowodów, że to coś, co ma Harry na szyi na amerykańskiej okładce, to dwukierunkowe lusterko.

Jezzzu, cztery dni.

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 17.07.2007 00:14


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 03.05.2024 03:55