Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co Myślicie O Vii Tomie?, Czyli nasze opinie o Deathly Hallows...

Amellive
post 30.07.2007 17:15
Post #1 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 28.07.2007
Skąd: Zza rogu

Płeć: Kobieta



Widzę, że na forum jeszcze nie było tematu dotyczącego konkretnie opinii o najnowszym Potterze, więc zakładam smile.gif

Jak Wam się podobała VII część? Co Was zaskoczyło, a czego Wam brakowało?

Ja na razie napiszę "na gorąco", bo dopiero niedawno skończyłam czytać i jeszcze emocje nie do końca opadły smile.gif Moim zdaniem, książka jest zdecydowanie najlepsza z całej serii. Jest świetnie napisana: szybka akcja, momenty, w których chce się jak najszybciej przeczytać, co się stanie, a między kolejnymi wydarzeniami zamiana klimatu i przenosimy się w czyjeś wspomnienia i opowieści, które rzucają nowe światło na wiele spraw.. Poza tym, jak zawsze dawka śmiechu (chyba w tej części dialogi są najmocniejsze) i wzruszenia..

Dużą zagadkę zawsze stanowiła postać Snape'a i w tym tomie wreszcie dowiadujemy się prawdy... I ten wątek bardzo mi się podobał.

A znowu Dumbledore, który zawsze był usosobieniem dobra, mądrości, itp, w tej części jest przedstawiony z trochę innej strony... Duży plus dla Rowling za takie prowadzenie swoich postaci.

Gdzieś czytałm ngatywne opinie o epilogu. Że taki za bardzo cukierkowy. A według mnie, to właśnie fajne zakończenie, bez "efektów specjalnych" smile.gif

I jeszcze jedno: nie wiem czy też macie wrażenie, że te książki "rosną" wraz z czytelnikami? Stają się coraz dojrzalsze, każdy tom jest juz poważniejszy, skłania do przemyśleń...

To już chyba tyle smile.gif Musiałam to napisać, bo moi znajomi czekają na polskie wydanie, więc nie mam z kim pogadać smile.gif

A teraz czekam na Wasze opinie smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 30.07.2007 17:24
Post #2 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Jest na forum aż nadto tematów do dzielenia się opiniami o najnowszym Potterze. Bardzo konkretnych.

Proponuję jednak dokładniej przejrzeć inne tematy zanim założy się nowy.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 23:03