Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Dobra Muzyka, co można nią nazwać

Cat
post 03.10.2004 23:09
Post #51 

Unregistered









mów mi tak jeszcze XD
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 04.10.2004 08:22
Post #52 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



No dawajcie, dawajcie, bedzie rozrywkaXD


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 04.10.2004 08:36
Post #53 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(Cat @ 03.10.2004 15:03)
no ja nie mogę, kira, jaki ty masz kurewsko zacieśniony horyzont.
nie porównuj z łaski swojej muzyki do muzyki, bo to jak mówienie że brunetki są ładne a blondynki nie.
nie znam opetha, ale wiesz, zawsze mogę posłuchać i uznać to za gówno, więc jakoś by mnie ww porównanie nie przekonało.
nieprawdaż?
*



nie mówię, że Opeth musi się podobać, ba, prawda jest taka, że większości się nie podoba, mówię o ambitności. tak jak nie burzę się jeśli ktoś nazywa dobrą muzyką disco polo, bo to pojęcie względne, tak nigdy nie zgodzę się z tym, że jest to ambitne. bo ambitność nie jest względna... może komuś kto słucha 'straciłaś cnotę, bo sama tego chciałaś...' wydaje się, że tak, ale tak nie jest. przynajmniej ja tak uważam. to że nie lubicie Opeth'a i uważacie go za gówno jeszcze nie ujmuje mu żadnej wartości i nie czyni go mniej ambitnym. widać, że to po prostu muzyka nie dla was, nie czujecie jej, nie rozumiecie. tak samo do mnie nie trafia np. Chopin. ale wiem, że to bardzo trudna muzyka, mam świadomość tego i mimo, że do mnie w ogóle nie dociera, wiem, że posiada jakąś wyższą wartość, sens itd. i to nie jest tak, że nie słucham jej dlatego, że jest dla mnie za płytka czy pusta, ale dlatego, że nie odpowiada mi przekaz... choć pewnie też dlatego, że jest dla mnie po prostu za trudna. tak samo z Opeth'em. ludzie nie słuchają go nie dlatego, bo uważają że jest mało ambitny, ale z tego względu, że jest specyficzny i trudny do strawienia, po prostu nie dla każdego, trzeba mieć specyficzną wrażliwość muzyczną.

voldius, ja nie słucham całej masy wykonawców, ale jednak nie mówię o nich gówna. nawet jeśli uważam coś za mało ambitne. więc mógłbyś...

poza tym chyba każda muzyka ma jakąś wartość, nawet jeśli jest mało ambitna.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 04.10.2004 15:28
Post #54 

Unregistered









QUOTE(Kira @ 04.10.2004 08:36)
QUOTE(Cat @ 03.10.2004 15:03)
no ja nie mogę, kira, jaki ty masz kurewsko zacieśniony horyzont.
nie porównuj z łaski swojej muzyki do muzyki, bo to jak mówienie że brunetki są ładne a blondynki nie.
nie znam opetha, ale wiesz, zawsze mogę posłuchać i uznać to za gówno, więc jakoś by mnie ww porównanie nie przekonało.
nieprawdaż?
*



nie mówię, że Opeth musi się podobać, ba, prawda jest taka, że większości się nie podoba, mówię o ambitności. tak jak nie burzę się jeśli ktoś nazywa dobrą muzyką disco polo, bo to pojęcie względne, tak nigdy nie zgodzę się z tym, że jest to ambitne. bo ambitność nie jest względna... może komuś kto słucha 'straciłaś cnotę, bo sama tego chciałaś...' wydaje się, że tak, ale tak nie jest. przynajmniej ja tak uważam. to że nie lubicie Opeth'a i uważacie go za gówno jeszcze nie ujmuje mu żadnej wartości i nie czyni go mniej ambitnym. widać, że to po prostu muzyka nie dla was, nie czujecie jej, nie rozumiecie. tak samo do mnie nie trafia np. Chopin. ale wiem, że to bardzo trudna muzyka, mam świadomość tego i mimo, że do mnie w ogóle nie dociera, wiem, że posiada jakąś wyższą wartość, sens itd. i to nie jest tak, że nie słucham jej dlatego, że jest dla mnie za płytka czy pusta, ale dlatego, że nie odpowiada mi przekaz... choć pewnie też dlatego, że jest dla mnie po prostu za trudna. tak samo z Opeth'em. ludzie nie słuchają go nie dlatego, bo uważają że jest mało ambitny, ale z tego względu, że jest specyficzny i trudny do strawienia, po prostu nie dla każdego, trzeba mieć specyficzną wrażliwość muzyczną.

voldius, ja nie słucham całej masy wykonawców, ale jednak nie mówię o nich gówna. nawet jeśli uważam coś za mało ambitne. więc mógłbyś...

poza tym chyba każda muzyka ma jakąś wartość, nawet jeśli jest mało ambitna.
*




mógłbym, ale poprostu powiedziałem, że Opeth to dla mnie gówno. nie mówię tego narzucającton na obrażenie jego słuchaczy.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 04.10.2004 16:04
Post #55 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



A jak ja sobie jeździłem po hh to mnie opieprzyleś tongue.gif

Więc jeszcze raz dobietnie ;] hh to gównoooo z wiekim ó i z cebulką, żeby bardziej waliło ]:->

no ale - każda muzyka nie będąca hh jest już dla mnie w jakimś sensie lepsza - trudno mówić o przekazie w piosenkach popowych wykonawców gdzie większość tekstów o miłości, a od "ohhh, babe" uszy bolą albo w przypadku techniastego umca umca bo tak słów nie ma za wiele ;] i od razu widać co zostaje... dlatego, nawet jeżeli jakaś muzyka z tej wyższej grupy mnie nie pociaga to i tak nie zmieszam jej z błotem a jedynie zauważę i zaznaczę delikatnie że nie kręci mnie dajmy na to Nirvana.

To tak ad voldius i jego gówna rozdawane lekkim tonem ;]
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 04.10.2004 18:49
Post #56 

Unregistered









no widzę, że lubisz kau oddawać ;]
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 07.10.2004 16:54
Post #57 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(voldius @ 04.10.2004 16:28)
QUOTE(Kira @ 04.10.2004 08:36)
QUOTE(Cat @ 03.10.2004 15:03)
no ja nie mogę, kira, jaki ty masz kurewsko zacieśniony horyzont.
nie porównuj z łaski swojej muzyki do muzyki, bo to jak mówienie że brunetki są ładne a blondynki nie.
nie znam opetha, ale wiesz, zawsze mogę posłuchać i uznać to za gówno, więc jakoś by mnie ww porównanie nie przekonało.
nieprawdaż?
*



nie mówię, że Opeth musi się podobać, ba, prawda jest taka, że większości się nie podoba, mówię o ambitności. tak jak nie burzę się jeśli ktoś nazywa dobrą muzyką disco polo, bo to pojęcie względne, tak nigdy nie zgodzę się z tym, że jest to ambitne. bo ambitność nie jest względna... może komuś kto słucha 'straciłaś cnotę, bo sama tego chciałaś...' wydaje się, że tak, ale tak nie jest. przynajmniej ja tak uważam. to że nie lubicie Opeth'a i uważacie go za gówno jeszcze nie ujmuje mu żadnej wartości i nie czyni go mniej ambitnym. widać, że to po prostu muzyka nie dla was, nie czujecie jej, nie rozumiecie. tak samo do mnie nie trafia np. Chopin. ale wiem, że to bardzo trudna muzyka, mam świadomość tego i mimo, że do mnie w ogóle nie dociera, wiem, że posiada jakąś wyższą wartość, sens itd. i to nie jest tak, że nie słucham jej dlatego, że jest dla mnie za płytka czy pusta, ale dlatego, że nie odpowiada mi przekaz... choć pewnie też dlatego, że jest dla mnie po prostu za trudna. tak samo z Opeth'em. ludzie nie słuchają go nie dlatego, bo uważają że jest mało ambitny, ale z tego względu, że jest specyficzny i trudny do strawienia, po prostu nie dla każdego, trzeba mieć specyficzną wrażliwość muzyczną.

voldius, ja nie słucham całej masy wykonawców, ale jednak nie mówię o nich gówna. nawet jeśli uważam coś za mało ambitne. więc mógłbyś...

poza tym chyba każda muzyka ma jakąś wartość, nawet jeśli jest mało ambitna.
*




mógłbym, ale poprostu powiedziałem, że Opeth to dla mnie gówno. nie mówię tego narzucającton na obrażenie jego słuchaczy.
*



mogę powiedzieć: twoja kurtka to gówno. albo twoja kurtka nie podoba mi się. wydzisz różnicę? tu chodzi o formę.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 07.10.2004 19:22
Post #58 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Opeth to dla mnie gówno, bo nie pasuje mi ten typ muzyki. nie wchodzi mi. noraml. jak Wam może nie wchodzić d'n'b, które jest muzyką dresów. a mi wchodzi. trudno nie.

Zabardzo ambitne nie?

QUOTE
mógłbym, ale poprostu powiedziałem, że Opeth to dla mnie gówno. nie mówię tego narzucającton na obrażenie jego słuchaczy.

Stwierdzasz ze ludzie sluchajacy Opetha sluchaja muzyki ktora jest gownem to jest rownoznaczne z obraza.

(czyzby przeczoszono temat podczas mojej niobecnosci czy nic sie nie dzialo )



--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cat
post 07.10.2004 22:32
Post #59 

Unregistered









Nikt się nie odzywał, bo poobrażali się za to gównowanie.
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 07.10.2004 22:49
Post #60 

Unregistered









nie, no ja nie wiedziałem, że ktoś cokolwiek do mnie pisze ;d

Omen wg Ciebie, w ten sposób obrażam ich słuchaczy. jak chcesz o sobie tak uważaj. ja wiem jak jest.

i pewnie, za ambitne, jestem ograniczony z moimi horyzontami muzycznymi. bo Ty to nie jesteś. zresztą czy to ważne.

Kira - chyba Twoja kurtka jest gówniana ;d akurat wisi mi to, co ktoś sądzi o mojej kurtce i o mojej muzyce. niech uważają co chcą. poprostu nie będę z tymi osobami na temat muzyki dyskutował ;] ale jeżeli będzie z Twojej perspektywy lepiej ze mną, to sorry, że obraziłem Opeth'a.
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 08.10.2004 07:25
Post #61 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
jestem ograniczony z moimi horyzontami muzycznymi. bo Ty to nie jesteś. zresztą czy to ważne


Właśnie, to nie ważne, bo kazdy jest ograniczony...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 08.10.2004 10:19
Post #62 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Kira, z tą ambitnością to trochę pułapka jest. Bo ja teraz powiem, że w porównaniu z "Koncertami Brandenburskimi" Bacha czy "Koncertem na lewą rękę" Ravela Opeth to kompletnie nieambitne i banalne pieprzenie w bambus, które w konfrontacji z nawet średnią klasyką czy dosyć ambitnym jazzem wypada jak Mandaryna przy Tomie Waitsie i będę miał rację. Nie wiem czy dla mnie (jako było nie było człowieka kaształcącego się na zawodowego muzyka toteż mogącego sobie rościć prawa do pewnych obiektywizacji) bardziej ambitnej od Opetha muzyki nie tworzy np. Fatboy Slim, który przez wielu "purystów" uważany jest za artystę z tzw. "sceny dresiarskiej"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciaptak
post 08.10.2004 10:57
Post #63 

blaa blaaa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: underground-pod stolem :D




dobra to dalszy ciag o muzyce???
musi byc fajna (dziekuje dziekuje, wiem wiem rozwinalem mysl szalenczo)

muzi miec cos co skloni mnie. abym nie posunal sie do radykalnego posuniecia, czyli przelaczenia song'a / stacji w radiu.

sluchana muzyka zalezy tez od mojego nastroju.

a co do stylu to staram sie sluchac wszytskiego co jest popularne i tego co nie jest.
mozecie pomyslec ze to glupie, ale zawsze moze sie okazac, ze jakis znienawidzony styl w muzyce jest calkiem fajny w wykonaniue tej osoby czy zespolu, a zespoly niezane slucham, bo bardzo czesto trafia sie cos dobrego.

wiec tak glownie to slucham cos z gatunku techno(no ale nie to calkiem techno techno biggrin.gif) r'n'b jest spoko, niektore pisoenki rammstein'a/korn'a<<(amerika)?? biggrin.gif
a jak mam dola do boys'y slucham (disco polo) biggrin.gif
tak ze urozmaicony jestem

nie trawie:
o-zone jak i ta babke haiduci czy jak jej tam, french affair, dj żigolak, i takie tam tandety muzyczne


--------------------
oto cały Ciaptak :D

Aneta(14-06-2004 17:14)
Kiedy pan odkrył w sobie gwiazdę?
Ciaptak (14-06-2004 17:16)
od razu wiedziałem, że mam piekielnie dopracowany talent, i charyzme, i wyglad, i charakter, i nie bede sie przechwalal bo to nie ładnie przecież jest.


ta, to jest fragment wywiadu :)

http://ciaptaczek.friendtest.com

czy mnie znasz?? , zlbo czy masz szcescie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 08.10.2004 13:04
Post #64 

Unregistered









o Katon pierwsze słyszę, aby Fatoby był uznawany za muzyka ze sceny dresiarskiej. to jest raczej klubowa muzyka Angoli głównie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 10.10.2004 10:39
Post #65 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Blackomen, chyba zakładając ten temat nie liczyles, ze otrzymasz jednoznaczna odpowiedz na pytanie : czym jest dobra muzyka? odpowiedzi jest conajmniej tyle ile ludu na tym forum albo jeszcze więcej. Juz sam tytul daje do zrozumienia: oho, tu sie beda klocic. dobrej muzyki nie da sie zaszufladkowac bo jako taka po prostu nie istnieje! oczywiscie nie popadajmy w skrajnosci. istnieja zawsze jakies granice. Chociaz moze są i tacy dla ktorych Britnej jest dobra..wlasnie! czemu podalam przyklad britnej? (ktos zaraz na mnie wsiądzieXP) Bo OGÓŁ MAS sądzi, że jest to kiepska muzyka. właśnie, ogol mas - mozna nawiazac do tematu komercji. mowi sie, ze dobre jest to, co sluchane przez wąskie grono, ale za to zapalonych fanow. byc moze. nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.

ps. dla mnie to muzyka z niebanalnym brzmieniem gitary (nie latynoskiej!) i w miare mądrym tekstem ;P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.10.2004 15:33
Post #66 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Widzisz, dla wielu ludzi jak nie ma grołlu to już jest wiocha i sromota...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 11.10.2004 15:54
Post #67 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Widzisz, dla wielu ludzi jak nie ma grołlu to już jest wiocha i sromota...

Tutaj zbytnio takowych nie znalazlem. Bardziej ze spieprzonym gustem muzycznym.


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shell
post 11.10.2004 20:41
Post #68 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 459
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: z krainy Oz

Płeć: Kobieta



Ja wiem, ze ty nielubisz hip-hopu. Ja lubie i wcale nie uwazam ze mam spieprzony gust. Kazdy slucha tego czego chce =P. Nie mozesz tego zmienic...na szczescie wink.gif


--------------------
Miasto wśrubowało się w ziemię, pięściami walczącego marzenia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 11.10.2004 21:06
Post #69 

Unregistered









QUOTE(BlackOmen @ 11.10.2004 15:54)
QUOTE
Widzisz, dla wielu ludzi jak nie ma grołlu to już jest wiocha i sromota...

Tutaj zbytnio takowych nie znalazlem. Bardziej ze spieprzonym gustem muzycznym.
*


a ja bym powiedział i kto to mówi ;p
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 11.10.2004 21:52
Post #70 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Albo nie czytasz zadnych topicow z muza albo juz pamiec Voldi szwankuje ale mogles przeczytac ze odziwo jakos nie slucham samego metalu i jednak znam kawal innej muzyki. No ale coz do niektorych mozliwe nie dochodzi co pisze. Bywa


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 11.10.2004 22:05
Post #71 

Unregistered









ale słuchasz głównie metalu. a ja samego hip hopu też nie słucham ;p
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 11.10.2004 22:17
Post #72 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Polemizowal bym czy az tak glownie ale owszem czesto. Jednak to nie jest powod aby twierdzic ze mam ograniczone horyzonty do samego metalu i ze gardze kazada inna muzyka.


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.10.2004 12:55
Post #73 

Unregistered









nie ja mówiłem, apropo 'Tutaj zbytnio takowych nie znalazlem. Bardziej ze spieprzonym gustem muzycznym.'. i to miało trochę inny związek, ale nic nie szkodzi.

Ten post był edytowany przez voldius: 12.10.2004 12:55
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 12.10.2004 16:11
Post #74 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie mówie, że tutaj roi się od metalowych ortodoksów. Jednak musisz BlackOmenie przyznać, że w Polsce trochę ich żyje. Podobnie zresztą jak hip - hopfanatyków, którzy tłuką maskę za brzmienie gitary z łokmena. Nie uważam tylko, by solidny metal był w czymkolwiek ambitniejszy od solidnego hip - hopu. Wolę O.S.T.Ra od Nightisha i wolę AC/DC od 18l.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.10.2004 20:26
Post #75 

Unregistered









QUOTE(Katon @ 12.10.2004 16:11)
Wolę O.S.T.Ra od Nightisha i wolę AC/DC od 18l.
*




tak to jest bardzo mądre, kurde Katon bardzo mądrze napisane. nie napisze, że się do końvca zgadzam, ale jest to bardzo odpowiednie. ale niektórzy nie mogą zrozumieć, niektórych rzeczy i głupie styki o muzykę wychodzą.
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 11:37