Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wirtualny Hogwart, co o tym sądzicie?

Puszczyk
post 26.06.2005 13:06
Post #26 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Skoro jesteśmy w tym temacie - zależy na czym będziecie tworzyć to moge pomóc - a tworzyć umiem. Tylko w jakiej formie go zrobić? Forum? Strona? Portal?


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 26.06.2005 15:17
Post #27 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



No właśnie, jak to by miało wyglądać?

Nad grafiką się pomyśli, jak będzie nazwa i pomysł, jak to wszystko ma wyglądać.

I też nie chciałabym żadnej stronniczości. Nie wszyscy muszą lubić Huncwotów, nie wszyscy muszą lubić Snape'a. A szkoła jest przecież dla wszystkich.

Wiec słuchajcie - albo robimy tradycyjne domy, nazwy, profesorów - albo tworzymy coś zupełnie nowego.


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 26.06.2005 16:05
Post #28 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



Proponuję zoribc referendum tongue.gif

A tak na serio - wszystkie wirtualne Hogwarty opierają się na jednym - 50 pokoi na Polchacie (na którym jestem wrogiem publicznym dry.gif ), kazdy z inna nazwą, w stylu "Sowiarnia", "Dom_Gryffindoru" itd... I nauczyczyciele niby coś tam uczą, później zadają pytania, na która cza odpowiadać. A jak jest lekcja eliksirów to sie pisze coś w stylu
<wrzuca gluty do kociołka...>
IDIOTYZM!
Do tej pory to było na topie i wszystkich to bawiło, ale jak bierze sięza to pożądna strona hp.org, to niech to będzie naprawdę ekstra.
Chyba Kubik kiedyś grał w The Crims, nie wiem czy ktoś jeszcze w to gra... W kazdym razie gdyby na tej samej zasadzie opierał się Hogwart... Byłoby fajnie...Tylko jak to zrobić... dry.gif
Jak ktoś nie wie o czym mówie, to niech się zarejestruje na kilka dni choćby nawet - moim zdaniem to najfajniejsza gra internetowa której nie trzeba instalować na kompie i mieć modem szybszy od dostępnegona polskim rynku tongue.gif

Zeby nie było że reklamuję tongue.gif - ja tylko wysuwam propozycje, i uważam, że tak mógłby wyglądać Hogwart. Jak ktoś ma lepszy pomysł to z przyjemnością wysłucham tongue.gif

Ten post był edytowany przez MalGanis: 26.06.2005 16:07
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 26.06.2005 16:29
Post #29 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Hehe ... rozumiem, że każda osoba wchodząca do Hogwartu byłaby rozstrzeliwana przez np. Snape, tak ? tongue.gif:P

Nie no wiem, o co ci chodzi, ale powiedz może jaśniej, w czym ma przypominać ten wirualny hogwart "The Crims".


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 27.06.2005 09:47
Post #30 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



Nie chcę żeby to był Hogwart w barwach papieru toaletowego - Hogwart ma być jedyny w swoim rodzaju - THE BEST !! biggrin.gif
Chodzi mi o to, że by był interaktywny tak jak gra The Crims, a żeby się nie opierał na zasadzie chata tongue.gif
W tej grze są takie zakładki, może ktoś wie bo gra - w hogwarcie tezby mogły.
Jest tam Diler od którego kupujemy dragi - nic prostszego zmienić to na handlarza magicznymi akcesoriami od którego uczeń kupi: (po uprzednim doładowaniu swego konta na satarcie przez nauczyciela) podręczniki, kociołek, różdzkę, teleskop i tym podobne badziewia.
Jest tam opcja Rabunek - wybiera się na co się chce napaść - zmieniłoby się to na lekcje, na którą chcesz isć. Tylko o tyle byłoby fajniej, że w tamtej grze pisze czy sie duało czy nie, a w Hogwarcie by się otworzyło kienko z opcjami. [Przykładowo - lekacja eliksirów - byłby podręcznik, który by instruował jak to wszystko zrobić - ustawaić temperaturę kotła, płomień pod kotłem itd, itd... Cza tylko powymyślać co dalej. I oczywiście składniki które by się wrzucało. Jak ktoś się myli, to traci punkty, jak ktoś robi dobrze - punkty zyskuje. Możnaby jeszcze taki bajer zrobić, że ilość punktów danego domu wpływałaby np. na coś tam - jakieś punkty predyspozycji postaci - tak jak w The Crims są" respekt, charyzma itd. Tu by się tylko pozmieniało na coś bardziej "magicznego" tongue.gif
To był tylko przykład - lekcjązaklęc wiązałaby się także z koniecznością wpisania formuły zaklęcia, kątu nachylenia różdzki, itd....
Pomysłow nie zabraknie.
Ja tylko wysuwam propozycje, wymyśliłem to na poczekaniu w ciągu 5 minut - jakby to dopracować, zastanowić się to cośby z tego wyszło - wiem że szanse żeby to zrealizować są tak małe, jak to tylko możliwe, ale chciałeś poznać mój "project" [ tongue.gif ] , Puszczyk, więc poznałeś smile.gif

Aha - pamiętajcie, że twórcom The Crims się udało zrobić tą grę - dlaczego tu by się miało nie udać?
Nie tka trudno powymyślać - większość zakładek można obrócić w popiół bo są nie potrzebne, ale chyba każdy wie, że BANK to Gringgot, WIĘZIENIE to Azkaban... Właśnie - za złę zachowanie na lekcji 2 dni w Azkabanie. A czas w Hogwarcie mógłby płynać np 7 razy szybciej niż w realu. A co do lekcji, to jakiś mały chat swoją drogą by nie zawadził żeby nauczyciel mógł pytania zadawać.
Dobra koniec, bosie rozpisze.
Gratulacje dla osób które to do końca przeczytały tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 27.06.2005 11:02
Post #31 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Jak Szwedzi [twórcy thecrims] zrobią ten projekt jako opensource to zadzwon do mnie :)


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 27.06.2005 11:09
Post #32 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



No dobra, ale czy wiesz jak to zrobić tongue.gif bo sądzę, że Szwedów na naszym forum nie ma ...
Może i dałoby się to wprowadzić w życie, ale trzeba się do tego przyłożyć i znaleźć osoby które podołają temu zadaniu.


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 27.06.2005 11:55
Post #33 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Moim zdaniem pomysł MalGanisa jest niezły, tylko trochę skomplikowany tongue.gif

Wiadomo, że jest dużo osób, które są w stanie zrobić gierkę typu "pikselkowaty ludzik w kapeluszu strzela i strąca wróble z płotu" tongue.gif . No ale taki cały, interaktywny Hogwart... obawiam się, że to nie takie łatwe. Trzeba by naprawdę dużo czasu i naprawdę dobrych fachowców. I trzeba wziąć pod uwagę, że to wszystko ma być online - a nie wszyscy mają super łącza. No i musiałby być chyba sporawy serwer.

Internetowe Hogwarty mają różne formy... jak MalGanis napisał, czaty na przykład... komunikacja przez komentarze na blogu (tongue.gif) albo maile.... ja spotkałam się z dużym Hogwartem w formie forum. A właściwie części forum, angielskiego. Są osobne podfora i tematy na np. gabinety dyrekcji i nauczycieli, szkolne błonia, pokoje wspólne, lekcje... I tam ludzie mają coś w rodzaju RPG-a. Np. w pokojach wspólnych piszą coś w stylu: "Jennie usiadła przy kominku, wyjęła książkę do transmutacji i zaczęła pisać wypracowanie". I piszą to w swojej osobie. Ale u nas chyba nie chciałoby się w to ludziom bawić. :/


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 27.06.2005 12:02
Post #34 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Forum IMO jest ok.

Ale jak to ma byc zajebiste - trzeba cos wiecej.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 27.06.2005 12:39
Post #35 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



portret Timmiego na stronie startowej.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 27.06.2005 17:20
Post #36 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Na sprawach technicznych nie znam się wogóle więc nie będę się wygłupiał. Ale wydaje mi się, że robienie czegoś innego niż Hogwart nie ma sensu. Normalny, porządny Hogwart z normalnymi domami. Można najwyżej machnąć wersję tłenty jers lejter i wtedy można dowolnie obsługę i kadry powymieniać, hehe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 27.06.2005 20:38
Post #37 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



No wystarczy mieć te ich kody i tylko napisy pozamieniać - w tym wysilić się nie trzeba. Więzienie na Azkaban itd...
Aha - Napad by został, w formie pojedynku czarodziejów biggrin.gif Zwycięzca bierze wszystko dementi.gif
Ale mniejsza o to - dodatkowe zakładki z opcjami by się porobiło na podstawie istniejących już zakładek i na podstawie kodów - a odpowiedni ludzie chyba już są smile.gif
Damy radę? DAMY RADĘ!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 27.06.2005 23:14
Post #38 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Nie, nie damy rady, wiec wez ogarnij sie.
Pomysl moze i moze.. Ale nie dysponujemy open source wiec moze przystopuj ciutke.


Poki co mozna by zrobixc w formie strony www strone glowa Wirtualnego Hogwartu, z domami, zapisami do nich, najwazniejszymi informacjami.
Kilkasz w logo-herb domu - wyskakuje Ci okno logowania. Wkelpujesz wlasny login i haslo i jesli jestes w danym domu - wchodzisz tam.
W tamtym miejscu masz wszytskie podreczne informacje + np. komunikator (prywatne wiadomosci), czat (ew. shoutbox) lub mini forum tak jak ktos wspomnial - do opisywania wlasnych poczynan w wolnym czasie.
Dodatkowo kazdy uczen ma swoj wlasny profil, ktory moze ubarwic zdjeciem, informacjami itd. Mozna przegladac, ale tylko te z wlasnych domow.
I stamtad tez jest odnosnik do zajec - czyly do forum. Na danym forum danego domu bylyby dzialy z danymi przedmiotami, a wewnatrz lekcje. ROwniez jeden dzial wspolny dla wszytskich domow.

Ja to tak widze.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 29.06.2005 10:03
Post #39 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



E... A na czym polega to "open source " ?
A twój pomysł to standard wszystkich WH, choć gdyby to tak rozszerzyć jak mówisz... zdjęciami... Hm...
Zobaczymy co z tego wyjdzie smile.gif

Opisz ogólnie co stoi na przeszkodzie aby zrealizować mój pomysł smile.gif

Ten post był edytowany przez MalGanis: 29.06.2005 10:09
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 29.06.2005 10:35
Post #40 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



ja popieram pomysł Timmiego. jakby to dobrze wykonać to byłoby całkiem fajne.



MalGanis, w twoim pomyśle, jest taki problem, że nie jest dokładnie sprecyzowany, i jest pracochłonny i trudny. nawet dla kogoś kto w tym siedzi.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 29.06.2005 10:49
Post #41 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



I dzięki temu na starcie dostaniemy "doładowanie" w postaci 80 000 chętnych na kadrę profesorską i uczniów.
A z tymi wszystkimi "forumowo-chatowymi" Hogwartami to jest tak, że praca idzie łatwo, jest ok, ale później nie ma chętnych żeby w to wejść.
W moim pomyśle takiego problemu by nie było.
Jestem zapisany do Vernexu. Wszystko wydawałoby się ładnie dopracowane itd - nienajgorsze. Ale przez 3 miesiące nie mogli 60 uczniów zebrać żeby się rok szkolny rozpoczął. Dlaczego? Bo nie jest interaktywne i w ogóle... Niby się tam ma jakieś pieniądze (wygrałem w quizie chyba 30 galeonów) ale jak coś za to kupić? Ktoś pójdzie do sklepu i powie, że ma fosre, ktoś mu coś tam udostępni (jesli jest co udostępniać, bo mi się zdaje że tam szmal jest dla picu) a on napisze coś w stylu <płaci złotymi monetami> chociaż tak naprawdę nie miał kasy.
BEZSENS...
A jakby według mojego planu to zrealizować, to nie byłoby równego lepszego Hogwartu w całej sieci. Wszystkie strony Fantasy by tego zazdrościły. To by była potęga...

A jak spieprzymy robotę, to wszyscy będą krytykować. Na stronie Proroka zrodził się pomysł, żeby robić przegląd stron interenetowych w poszukiwaniu tej utopijnej i najlepszej, przy okazji skrytykowac twórców i znaleźć wszytkie możliwe błędy. [Coś w stylu "koniec grzecznego portalu internetowego tongue.gif ] I teraz co miesiąc ukazuje się artykuł o jednej ze stron. Oceniali właśnie jeden z tych Hogwartów, zdaje się że szkoła imienia Huncwotów właśnie :/ Oczywiście sama krytyka: "Dziecinna czcionka, błędów bez liku, niezręcznie zrobione rysunki, beznadziejna kolorystyka..."

Jak ma powstać badziewie to się lepiej za to nie brać :/

Takie jest moje zdanie dementi.gif

Ten post był edytowany przez MalGanis: 29.06.2005 10:51
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 29.06.2005 11:00
Post #42 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



MalGanis. ale nikt nie mówi ze twój pomysł jest zły. chodzi o WYKONANIE. nie ma dokładniutkiego opisu jak to zrobił Timmy, a i z tego co tu mówią to i sama robocizna potrwa dość długo.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 29.06.2005 11:04
Post #43 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



Wiem że nie jest zł, tylk oże wy mówicie, że...
No właśnie, dlaczego jest niewykonalny?
Ile potrwa robota? Miesiąc? Dwa? Przecieżmoże to być już w normalnym roku szkolnym, a jak ktoś uppuści jedną lekcję w Hogwarcie, bo sie musi uczyć, to nikt mu głowy nie urwie.

Napiszcie DOKŁADNIE co stoi na przeszkodzie żeby ten pomysł zrealizować...
Bo ja nie widze takich przeszkód.
Może jestem krótkowrzoczny...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 29.06.2005 11:06
Post #44 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



ja już nie mam siły z tłumaczniem. może ktoś inny się tego podejmie?


mi się twój pomysł podoba. i był by na prawdę super hogwart. ale jest raczej niewykonalny.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 29.06.2005 11:10
Post #45 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



ALE W JAKIM SENSIE JEST NIEWYKONALNY?
No w J - A - K - I - M ??
Co jest takiego niewykonalnego?
Stworzono The Crims? Stworzono. Więc z Hogwartem też się uda.
A Szwedzi przy tym są zbędni i nudni jak flaki z olejem, jak to się kiedyś wypsnęło chyba byłemu prezydentowi, Lechowi Wałęsie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 29.06.2005 11:46
Post #46 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



MalGanis, to znajdź ludzi, którzy to zrobią, co?


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 29.06.2005 12:25
Post #47 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Dobra Mal jeżeli masz zbędne 3tyś na 3-5 ludzi którzy znają się na bazach i php w stopniu zaawansowanym to realizuj tongue.gif
Open Source

http://sourceforge.net/softwaremap/trove_l...hp?form_cat=287

Ten post był edytowany przez kubik: 29.06.2005 12:55


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 29.06.2005 14:17
Post #48 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



i właśnie za to cie lubie tongue.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 29.06.2005 18:05
Post #49 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Jak nie widzisz przeszkód, to zajmij się tym - bo jak widzę to nikt innym z forum nie deklaruje się do tego.
Mi odpowiada pomysł Timmy'ego - przecież gdyby tak dac super szate graficzną, dodać jakieś efekty to ten WH będzie odstawał ponad przeciętną - no chyba że zostajecie przy "The Crims".


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 29.06.2005 18:37
Post #50 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



pomysł Timmiego jest bardziej prawdopodobny. dobry grafik (na forum jest paru, którzy świetne prace prezentują w galerii), parę osób znających się na php, mysql, ew. html. parę tygodni i bedzie zrobione. a pomys MalGanisa jest o tyle bardziej skomplikowany, że jest niedużo osób umiejących coś takiego zrobić.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 09.05.2024 19:12