Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [książki] Zagraniczna Fantastyka

hermionka_7
post 27.02.2006 10:36
Post #76 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 01.01.2006
Skąd: Zabrze




O! Ja się też wypowiem!
Więc tak. "Jeźdźców smoków z Pernu"czytałam 5 tomów i bardzo mi się podobały - chociaż moim zdaniem pierwszy był najlepszy, najbardziej trzymał w napięciu i najbardziej mnie zaskakiwał biggrin.gif Książkę wykopałam gdzieś w bibliotece i się zachwyciłam. Od tego zaczęła się moja miłość do smoków laugh.gif Generalnie książkę polecam każdemu, kto lubi lekką i łatwą fantastykę. Aktualnie jest chyba 20 (!) tomów, ja czytałam 5, chciałam sobie kupić, ale po pierwsze, aktualnie nie jestem przy kasie biggrin.gif, a po drugie, w księgarniach ich raczej nie ma, tylko rzadko jakieś pojedyncze egzemplarze. Napotkałam całą serię na Allegro, za 399 zł ( blink.gif ), ale, jak się zapewne domyślacie, nie kupiłam.
Co jeszcze mogę polecić? Hmm...
Na pewno "Świat Dysku" Terry' ego Pratchetta. Tutaj też korzystałam z usług biblioteki, jednak zdecydowanie polecam, ze względu na cięty, błyskotliwy humor autora i zawoalowane, ukryte aluzje do czasów dzisiejszych laugh.gif Uśmiałam się przy tym jak nigdy!
Jeżeli można to zaliczyć do fantasy, to "Opowieści z Narnii". Przeczytałam jeszcze , zanim zaczął się wielki boom związany z wejściem na ekrany kin filmu o takim samym tytule (który, nawiasem mówiąc, bardzo mi się podobał). Wciągnęło mnie i nie mogłam się oderwać, czytałam bez przerwy smile.gif To jest po porostu FASCYNUJĄCE, sama idea o świecie, który istnieje tuż obok nas, wystarczy wejść do szafy i już! W tej sadze od razu się zakochałam, za pomysł, bohaterów (szczególnie Aslana, wielkiego lwa), miejsce i ogólnie wszystko! Każdemu polecam tę cudowną książkę, która wcale nie jest przereklamowana smile.gif .
Polecę Wam jeszcze "Władcę Pierścieni", ale dopiero, jak skończę czytać biggrin.gif Jestem w połowwie "Drużyny Pierścienia" i już mnie wciągnęło, więc aż się boję, co będzie póżniej!

Ten post był edytowany przez hermionka_7: 27.02.2006 23:21


--------------------
user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 27.02.2006 22:58
Post #77 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Poza tym sagę o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, za wciągającą fabułę, ciekawe postacie i zaskakujące wydarzenia.


Ta. Sapkowski to strasznie Nie-Polskie nazwisko.


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 27.02.2006 23:20
Post #78 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



XD

Oststnio zajęłam się trylogią Gartha Nixa "Sabriel", "Lirael", "Abhorsen" i muszę powiedzieć, że mnie wciągnęło. Książki napisane przyjemnym stylem, fabuła dość typowo "fantasyjna" (misje w celu uratowania świata itp), ale ujęta w ciekawy sposób. Kwestia Muru z książki nieco ściągnięta z Neila Gaimana ("Gwiezdny pył"), ale wykorzystana z najwyższym powodzeniem. Poza tym autor zawarł w opowieści kilka naprawdę dobrych pomysłów i całkiem nieźle je wykorzystał.


Ale i tak względem zagranicznej fantastyki to moją ukochaną autorką jest Patricia McKilip z jej trylogią ("Mistrz zagadek z Hed", "Dziedziczka morza i ognia", "Harfista na wietrze"). Jest mistrzynią posługiwania się baśniowością, symbolami, niedopowiedzeniami, jej książki utrzymane są troszkę w stylu legend i ma się dziwne wrażenie takiego jakiegoś "uporządkowania bajkowego", ale postacie są żywe, a fabuła zajmująca.


"Diuna" Franka Herberta - miodzio. A ci co czytali wiedzą, czemu się nazywam Sihaja ;P Nie przepadam za sf, może z wyjątkiem Lema i "Diuny" właśnie (a raczej pierwszych tomów serii, bo potem wszystko się troszkę rozmywa). Cóż tu dużo mówić. Idea planety, która jest tak sucha, że woda jest na wagę złota i odzyskuje się ją z własnych organizmów. A do tego czerwie. Fremeni. Muad'Dib. Arrakis. Piękne.



QUOTE
Jeżeli można to zaliczyć do fantasy, to "Opowieści z Narnii".

Owszem, można to zaliczyć do fantasy, zresztą jednej z tych pionierskich. Czytałam jako dziewczę młode z jakieś dziesięć razy wszystkie części. Kropka. I przeczytam jeszcze raz, jak tylko sępy oddadzą mi moje książki.


A. A Pratchett rlz.




--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 18.04.2024 13:11