Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Opowieści Z Narni, nowy główny konkurent HP

Ronald
post 13.01.2006 15:59
Post #26 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



Nooooooooo. Ja siedizałem w drugim rzędzie tuz przed głosnikami. Suuuuuuuuuper wrażenie biggrin.gif Takei wielkie samoloty biggrin.gif


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
December
post 15.01.2006 22:18
Post #27 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 07.11.2005
Skąd: miasto spotkań bez barier

Płeć: Kobieta



A mnie dzisiaj, wreszcie, udało się obejrzeć Opowieści z Narni, po bardzo wielu kombinacjach smile.gif

Na szczeście było mi dane oglądać wersję z napisami, z czego bardzo się cieszę, bo wbrew zapewnieniom tutaj na forum, że dubbing nie jest taki zły, to jednak, oglądając reklamy filmu w telewizaji miałam ochotę zatkać czymś uszy.
A tak to mogłam usłyszeć Liam'a Neeson'a jako Aslana smile.gif

Film naprawdę mnie zachwycił. Piękna muzyka (zwłaszcza Narnia Lullaby), wspaniałe dobrani aktorzy, a zwłaszcza Łucja (świetnie pasowała do swojej roli), bajeczna scenografia i zdjęcia.
A co najważniejsze nie było żadnych większych zabaw z fabułą, co najwyżej parę dodanych scen, żeby zwiększyć napięcie.
Kilmat książki oddany w każdej sekundzie filmu. smile.gif

Chcę jeszcze tylko wspomnieć o Panu Tumnusie. Zakochałam się w tej postaci, jak tylko pojawiła się na kartach książki. Jej filmowa wersja absolutnie przerosła moje oczekiwania. Pan Tumnus był uroczy na swoich koślawych, kozich nóżkach i w czerwonym szaliczku. blush.gif

Jako ciekawostkę, dziś dowiedziłam się od koleżanki, że część zdjęć do Narni kręcona była w Polsce. Byłam zaskoczona, bardzo pozytywnie.

I jeszcze małe pytanie, czy ktoś wie, czy Walt Disney ma zamiar zekranizować wszystkie siedem części opowieści z Narni?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 16.01.2006 19:38
Post #28 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Jako ciekawostkę, dziś dowiedziłam się od koleżanki, że część zdjęć do Narni kręcona była w Polsce. Byłam zaskoczona, bardzo pozytywnie.


gdzieś koło Biebrzańskiego Parku Narodowego, scenka gdy dzieciaki biegną przez jezioro wink2.gif

QUOTE
I jeszcze małe pytanie, czy ktoś wie, czy Walt Disney ma zamiar zekranizować wszystkie siedem części opowieści z Narni?


I owszem. Zdjęcia do "Księcia Kaspiana" ruszają pod koniec tego roku.

QUOTE
Ahmed: Narnia pwns HP.


No więc skoro mnie zachęciliście na pójście do kina to się nareszcie wypowiem na temat. Film przerósł moje wszelkie oczekiwania. Wybrałem się do kina z dziewczyną i moim 7-letnim bratem (który jeszcze nie miał okazji poznać wersji książkowej, ale jak troszkę poprawi swoje czytelnicze zdolności to mu z pewnością wcisnę Narnię). W każdym bądź razie b.dobry dubbing (państwo Bobrowie ;P), śliczna muzyka i narniowy klimat utrzymany w filmie (naprawdę czułem atmosferę z kart powieści). Może w filmie nie czuć wielkiego rozmachu, ale jest w nim coś co przyciąga uwaga, skupia widza na rozwijającej się fabule, przeniosło mnie prosto w baśniowy świat. Jestem dużo bardziej zadowolony z tej ekranizacji aniżeli z ostatniego HP&GOF. Czekam na następne części....(i jeszcze sporo poczekam).




--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
December
post 16.01.2006 23:02
Post #29 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 07.11.2005
Skąd: miasto spotkań bez barier

Płeć: Kobieta



Ahmed> dziękuję bardzo za odpowiedź.
Rzeczywiście troszkę trzeba będzie poczekać na kolejne części.
Ale niestety moje życie składa się z czekania na kolejne książki, filmu itp.

Pozostaje nam życzyć sobie, aby kolejne części Opowieści z Narnii były równie udanie nakręcone. biggrin.gif


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 19.01.2006 16:18
Post #30 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



miałam zaszczyt tongue.gif być na tym filmie i wiem tyle...jestem bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczona...w zasadzie nikła ilość adaptacjii filmowych oddaje przesłanie klimat i nastrój książki z filmem opowieści z Narnii jest inaczej...Oddane jest to co powinno muzyka zachwycająca...efekty może nie powalają na kolana ale są dobre...Oglądałam ten film z dubbingiem (niestety nie miałam innej możliwości) i naprawde nie jest zły...Wszystko w miarę pasuje do postacii ale jedna postac powaliła mnie na kolana w tym filmie zarówno osoba podkładająca głos jak i aktorka...Chodzi mi o postać białej czarownicy...Zrobiona jest świetnie chociaż osoba ją grająca musiała się nieźle napracować gdyż na codzień jest miła wszystkim pomaga udziela się harytatywnie...A osoba podkładająca głos(Danuta Stenka) bardzo dobrze się spisała i mi ten głos pasował idealnie...Ksiązki przeczytałam wszystkie po pare razy (moją ulubioną częścią jest "Koń i jego chłopiec") i wszystkich gorąco zachęcam do obejrzenia tego filmu...


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Włóczęga
post 22.01.2006 21:39
Post #31 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 22.01.2006
Skąd: Skądinąd

Płeć: Kobieta



Hmm ... ja tam sie może nie znam ale film oglądałem i jest całkiem fajny ... książkę czytałem i nie powiem , spodobała mi się , ale z Harrym Potterem jej nie porównam bo jest jakby to powiedziec ... za krótka .... np. ta scena gdzie wszystkie potwory ze Śnieżną Czarodziejką na czele walczą z armią dobrych stworzeń pod przywództwem Piotra jest o wieeeele za krótka . C.S Lewis mógłby np. opisać jakieś działania wojenne .... wiem że napisałem to troche niezrozumiale ale , no cóż takie jest moje odczucie że książka jest noo ... za krótka i zbyt mało rozwnięta ...


--------------------
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Gejowi i uprasza go , by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać , że pan profesor Snape jest wrednym głupolem

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie , jak taki kretyn mógł zostać profesorem
---------------------------------------------------------------------------
-Pan Włóczęga pragnie stwierdzić że nieszczęśliwą kobietą jest ta , która musiała zostać matką kogoś tak podłego jak Pan Glizdozgon. Pan Włóczęga pragnie także wyrazić swoje przeogromne zdumienie z faktu nazywania Pana Glizdozgona szlachetnym mianem HUNCWOTA!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.01.2006 13:10
Post #32 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ło wciurności.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 24.01.2006 22:12
Post #33 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Włóczęga @ 22.01.2006 22:39)
Hmm ... ja tam sie może nie znam ale film oglądałem i jest całkiem fajny ... książkę czytałem i nie powiem , spodobała mi się , ale z Harrym Potterem jej nie porównam bo jest jakby to powiedziec ... za krótka .... np. ta scena gdzie wszystkie potwory ze Śnieżną Czarodziejką na czele walczą z armią dobrych stworzeń pod przywództwem Piotra jest o wieeeele za krótka . C.S Lewis mógłby np. opisać jakieś działania wojenne .... wiem że napisałem to troche niezrozumiale ale , no cóż takie jest moje odczucie że książka jest noo ... za krótka i zbyt mało rozwnięta ...
*


user posted image
Nie mogłem się powstrzymać tongue.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 25.01.2006 10:04
Post #34 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



QUOTE
np. ta scena gdzie wszystkie potwory ze Śnieżną Czarodziejką na czele walczą z armią dobrych stworzeń pod przywództwem Piotra jest o wieeeele za krótka


Widać, że wogóle tego nie czytałeś i nawet nie oglądałeś!!!Śnieżna Carodziejska?? O gosh.. Tam jest BIAŁA CZAROWNICA!!!


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 25.01.2006 15:58
Post #35 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



skąd wiesz? ja oglądałem film i do niedawna dałbym głowę, że ta wredna babka to Królowa Śniegu, czy coś w tym rodzaju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 25.01.2006 16:23
Post #36 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



Dobra pewności nie mam ale to wygląda jakby po prostu sobie przeczytał wszystkie posty sklecił cos w całość i tyle... a może ja mam po prostu pamięć do takich rzeczy?? nie wiem..


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 25.01.2006 17:22
Post #37 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Co bardziej spostrzegawczy zauważą w tytule: "Lew, Czarownica i Stara Szafa".
Chociaż pomyłce się nie dziwię. Jak mamy Świętego Mikołaja, to możemy mieć i Królową Śniegu. Ech, szkoda, że niektórzy nie widzą różnicy.


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 25.01.2006 20:04
Post #38 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



ten Mikołaj to już była przesada. W kinie wszyscy zrywali boki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 26.01.2006 11:08
Post #39 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Faktycznie, uważam, że to był jeden z błędów Lewisa. Widać, że kiedy pisał pierwszą część nie miał jeszcze sprecyzowanego obrazu świata, który tworzył. Ale w filmie się obronili. Nie miał czerwonej czapki i napisu Coca - Cola. Bałem się, że będzie gorzej...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 26.01.2006 16:19
Post #40 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



to prawda nie było amerykańskiej "wersjii" św.Mikołaja i za to im ogromny plus...


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 23:04