Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Pazerność Amerykanów Nie Zna Granic, skandaliczne zachowanie Warner Bross

Hipopotamus
post 12.05.2004 20:48
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



Zachłanność i materializm wytwórni Warner Bros przeszła moje najśmielsze oczekiwania. To, o czym w tym newsie przeczytacie skłoniło mnie do zrezygnowania z pójścia do kina na 3 część przygód Harry'ego Pottera. Artykuł, który mną tak wstrząsnął znalazłem na film.onet.pl.

Wytwórnia Warner Brothers nie zgodziła się na wykorzystanie postaci bohaterów z książek o Harrym Potterze w przedstawieniu charytatywnym.
Dzieci z hrabstwa West Sussex chciały urządzić przedstawienie, w którym pojawiliby się Harry, jego koleżanka Hermione Granger oraz Profesor Dumbledore. Kiedy ich opiekunka Valerie Le Serve skontaktowała się w tej sprawie z agentem autorki popularnych powieści, okazało się, że wytwórnia Warner Bros, do której należą wszelkie prawa dotyczące książek JK Rowling nie wyraża zgody na przedstawienie. Agent pisarki Christopher Little przysłał list, w którym tłumaczy, że prawa do książek są zastrzeżone, więc dzieci nie będą mogły zrealizować swoich planów.
Le Serve przyznaje, że jest zaskoczona odmową wytwórni: „Nie sądziłam, że pojawią się jakiekolwiek obiekcje. To chyba komplement, skoro tak wielka wytwórnia widzi w nas potencjalne zagrożenie.”
Dochód z biletów na przedstawienie miał zostać przekazany na konto szpitala Great Ormond Street w Londynie oraz organizacji Cleft Lip And Palate Association wspierającej badania nad rozszczepionym podniebieniem.


I mój komentarz:

Nie przypuszczałem że Warner Bros dopuści się tak haniebnego czynu. Wiem, że we współczesnym komercyjnym świecie wszystko ma swoją cenę, jednak są momenty w których osoby na decyzyjnych stanowiskach mogły by przestać patrzeć tylko na własną kieszeń (i tak pełną), a mogły by także spojrzeć na potrzeby innych. Bo przecież wystawienie przez dzieci przedstawienia nie uszczupliło by ani o centa kasy wytwórni. Zaczynam się też mocno zastanawiać czy jakikolwiek nasz news, fan-fiction czy fotka nie jest naruszeniem praw Warner Brothers. Jeśli jest, to będę osobiście starał się na tej stronie zamieszczać ich coraz więcej. I nie spodziewajcie się, że znajdziecie na tej stronie jakikolwiek mój pochlebny artykuł o Warner Brothers i ich produkcjach. Przyzwoitość ma swoje granice i w tym przypadku zostały przez braci Warner przekroczone. Nawet jeżeli były zgodne z "prawem".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
eNoPe
post 12.05.2004 21:02
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Zawsze mnie denerwowalo warner ale teraz weszli poza granice moich nerwow... Nie interesuja ich zadne cele charytatywne bo chca miec wszystko dla siebie. Nie wiem czy chce poogladac III film, wole pozostac przy ksiazce...

Ten post był edytowany przez eNoPe: 12.05.2004 21:03


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 12.05.2004 21:12
Post #3 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Tak samo było z (na zawsze nieodżałowanym huh.gif ) Kubusiem Puchatkiem...
Nie tylko Warner tak robi, to sa prawa rynku i jakkolwiek niedorzeczne by się to wydawało, nic się nie da zrobić.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
garion
post 12.05.2004 21:23
Post #4 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 12.05.2004




Uważam że absolutnie nie macie racji! ! !
Po pierwsze trzeba było się dowiedzieć czegoś więcej przed wypowiedzią !
Zauważylibyście że tamta pani WPIERW przygotowała przedstawienie a potem ŁASKAWIE spytała czy może wykorzystać te postacie. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego że normalni ludzie postępują odwrotnie.
Jest kilka powodów dla których nie musiali na to pozwalać:
1. Tamta pani jeśli chciała wykorzystać te postaci WPIERW powinna przysłać prośbę do Warnera lub agenta Rowling ( z załączonym scenariuszem ) - autorka powinna stwierdzić czy w sztuce nie ma elementów z którymi się nie zgadza ( bo Harry mógł tam np. lataćna odkurzaczu w slipkach (wiem że to przesada ale widzicie o co chodzi).
2. Po drugie w ten sposób stworzyliby niebezpieczny precedens - zaczeliby się do nich zgłaszać różni ludzie z prośbami o możliwość wykorzystania postaci Harryego &co. w HARYTATYWNYCH imprezach (też bez scenariusz itd. [a potem zobaczylibyśmy Harryego reklamującego czekolade (ale 2 % zysków idzie na dom dziecka więc sie nie ma jak przyczepić !)]).

Nie zgadzam się też z tym że Warner chce się NACHAPAĆ. NAleży zauważyć że nie ma Chamskiego wykorzystywania wizerunku Harryego w reklamie a gadżety na które dają licencje są starannie sprawdzane ( nie jest to jakiś kicz który rozpada sie po 5 min. ).(swoją drogą wiele jest produkowanych bez licencji).

Przede wszystkim zaś Warner kupił za ciężkie pieniądze prawa do Harryego, a Rowling go stworzyła i xxx wam do tego co z nim zrobią. To tak jakbym zrobił zdjęcie czyjemuś bratu/siostrze a potem bez pozwolenia reklamował nim np. piwo.

Odnaśnie fan fiction to jest to zgodne z prawem i nie przeginaj. Tamto przedtawienie było harytatywne ale jednak ODPŁATNE(swoją drogą ciekawe ile % dochodów było na szpital ? wiesz może ? chyba nie.)
Jeśli z czymś się nie zgadzacie podzielcie się swoim sdaniem ! Zapraszam do dyskusji ! (tylko z sensem)
Pozdrawiam wszystkich fanów Harryego i admina (b.dobra strona).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimbuska2000
post 13.05.2004 08:14
Post #5 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 166
Dołączył: 13.05.2004

Płeć: Kobieta



Co ty opowiadasz!?Co mogłoby zaszkodzić JEDNO PRZEDSTAWIENIE?I jeszcze charyhatywne.No wiecie o co mi chodzi z charakterywnym wink.gif Tak czy siak wątpię by był nie zgodny z książką (np.Harry w slipkach laugh.gif )Poza tym i tak się dziwię,że się zapytała.Wniosek z tego taki,że nie rób nic z Harrym a tym bardziej się nie pytaj bo tamci chcą mieć tyle kasy że nawet pewnie fan fiction by było dla nich zagrożeniem.Czyli -rób nie pytaj.


--------------------
-To żałosne. No, mam nadzieję, że będziesz się świetnie bawić. Wiesz co, może zaczniesz chodzić z McLaggenem, wtedy Slughorn mianuje was królem i królową Ślimaków...
-Możemy przyprowadzić gości-powiedziała Hermiona, która z jakiegoś powodu zrobiła się purpurowa na twarzy- i zamierzałam zaprosić ciebie, ale skoro uważasz, że jesteś ponad takie głupoty, nie będę nawet próbowała! (...)
-Zamierzałaś mnie zaprosić?- Zapytał Ron zupełnie innym tonem.
-Wyobraź sobie, że ta.- Odpowiedziała ze złością Hermiona.- Ale jeśli wolisz, żebym chodziła z McLaggenem... (...)
-Nie, nie chcę- powiedział bardzo cicho Ron.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
paw
post 13.05.2004 08:33
Post #6 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Lodz




QUOTE (Nimbuska2000 @ 13.05.2004 08:14)
Co ty opowiadasz!?Co mogłoby zaszkodzić JEDNO PRZEDSTAWIENIE?I jeszcze charyhatywne.No wiecie o co mi chodzi z charakterywnym wink.gif Tak czy siak wątpię by był nie zgodny z książką (np.Harry w slipkach laugh.gif )Poza tym i tak się dziwię,że się zapytała.Wniosek z tego taki,że nie rób nic z Harrym a tym bardziej się nie pytaj bo tamci chcą mieć tyle kasy że nawet pewnie fan fiction by było dla nich zagrożeniem.Czyli -rób nie pytaj.

zgadzam się z "garion"a to że trzeba robić wszystko bez licencji to każdy wie .Przecież jak to była mała wioska pocichu by powiedzieli albo harry napisali by haryy to by im nic nie zrobili a kase by mieli .Przecież kto im powie że w polsce czy w inn7ych krajach robią figurki HP za 2 PLN .


--------------------
.:Spartak Moskwa:.
Niewiem co wam w tamtym nie pasowało !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
p_padma
post 13.05.2004 13:54
Post #7 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 31.03.2004
Skąd: Szprotawa




Ci Amerykanie z wytwórni są pokręceni!


--------------------
p_padma
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nutella
post 13.05.2004 14:47
Post #8 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 22
Dołączył: 24.03.2004
Skąd: Z Honolulu.




Powiem krótko-materialiści.
I tyle.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matematyka
post 13.05.2004 15:58
Post #9 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 71
Dołączył: 12.02.2004
Skąd: Kraków




CZytając artykuł odnisołam wrazęnie, ze dzieciz jakiegos miasteczka/miasta /wsi chcą zrobic przedstawieniee w miejscowym domu kultury/sali gimnastycznej... W sumie zgadzam się z opiniami tych, którzy potępili WB, lae na film mma zamiar pójść (zawsze gdy idę na jakis kiczowaty film, mam wyrzuty sumienia, że dałam zarobic tym, ktozy taką komerchę zrobili, ale i tak idę)


--------------------
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go niezrozumieli."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karolka
post 13.05.2004 17:29
Post #10 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 11.02.2004
Skąd: szczecin

Płeć: Kobieta



Nou komets pliz!
Paranoja! Co się dziejez dzisiejszymi ludźmi!!!!???? sad.gif mad.gif cry.gif
Wolę na to nie patrzeć dementi.gif
Ale na film i tak chyba pójdę, bo jestem strasznie ciekawska... kiss.gif


--------------------
Jeśli czsem Polka Panu Bogu się uda, to już mówiąc po prostu, klękajcie narody!"
Henryk Sienkiewicz


WEJDŹ KONIECZNIE ! ! !

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ju-chan
post 13.05.2004 20:12
Post #11 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 13.05.2004




Tu tak naprawdę nie ma nic do dodania. Buraki z nich i tyle dry.gif A na film pójdę bo i tak się już wystarczająco wyczekałam. Mam też pytanie jak dać z boku własnego avatarka??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottero
post 13.05.2004 20:13
Post #12 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 24.04.2003
Skąd: Rybnik




Ja popieram protest Hipopotamusa przeciwko Warner Bros., ale nie włączam się do niego - na 3. część „Harry'ego Pottera” i tak pójdę i nic mnie od tego nie odwiedzie. To jest niezły materiał, żeby się pośmiać (pamiętam, jak śmiałem się na „Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic”, z takiej gadki:
- Ulica Przekątna!
- Co on powiedział?
- Ulica Przekątna.
- No, nieźle...

Jak Harry'emu mogła się pomyliś Pokątna z Przekątną? Ci od polskiego dubbingu są beznadziejni - jak sam dubbing - a na DVD też jest taka sama gadka).
Jeżeli chodzi o brak pozwolenia na inscenizację „Harry'ego Pottera”, to wg mnie jest to szczyt chamstwa i sk****syństwa, żeby nie dać zarobić komuś, kto chce pomóc bliźniemu. Na miejscu pani Rowling poszukałbym sobie kogoś lepszego, kto miałby dysponować prawami do jej książek, postaci itd.

Ten post był edytowany przez Pottero: 13.05.2004 20:14


--------------------
„Jeden, dwa - Freddy idzie po ciebie.
Trzy, cztery - zarygluj dokładnie drzwi.
Pięć, śześć - krucyfiks w rękę weź.
Siedem, osiem - czuwaj do późna w noc.
Dziewięć, dziesięć - nie zaśniesz nigdy już!”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ju-chan
post 13.05.2004 20:57
Post #13 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 13.05.2004




Z polskim dubbingiem zawsze było kiepsko, choć ostatnio się troszkę poprawiło. Poza tym ja najbardziej lubie oglądać filmy z podpisami, bo tak jest znacznie lepiej biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ju-chan
post 13.05.2004 21:03
Post #14 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 13.05.2004




user posted image so cute
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Soczek Black
post 13.05.2004 21:09
Post #15 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: Z Warszawy




To naprawdę jest potworne! Ale z drugiej strony trochę podejrzane... Wytwórnia Warner Bros jest "w posiadaniu" wielu innych książek, filmów itd. I tylko teraz gdy jakaś pani chciała zebrać pieniądze dla dzieci "używając" przy tym "Harry'ego Pottera" oni na to nie pozwolili!! To trochę dziwne!


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fauna
post 13.05.2004 21:28
Post #16 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 13.02.2004




No dobra-mają wszystkie prawa dotyczące książek Rowling, ale czy to znaczy, że mają wyzbyć się wszelkich ludzkich odruchów?mad.gif Chyba dzieciaki z jakiegoś małego miasteczka nie zagroziłyby ogromnej wytwórni grając jakieś jednogodzinne przedstawnienie teatralne?! Grupę młodzieży stać na zorganizowanie akcji charytatywnej, podczas gdy W.B.-wytwórnia, która zarabia rocznie miliony dolarów, fabryka pieniędzy-nie potrafi chociaż poprzeć tego pomysłu! thumbdown.gif Nawet na tyle ich nie stać. To tylko dowodzi, że ludzie tam pracujący, to roboty zaprogramowane tylko na jeden cel-zdobyć jak najwięcej, NACHAPAĆ SIĘ! (tak, gorian. W przeciwieństwie do Ciebie uważam, że jest to jak najbardziej pasujące do sytuacji słowo).
No, ale na film też na pewno pójdę unsure.gif . Na pewno się nie powstrzymam, bo już teraz zżera mnie ciekawość, co oni znowu wykombinowali. Poprzednie dwie części mi się nie podobały, a już dubbing polski...


--------------------
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał. A mniej niż połowę chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują."
/Bilbo Baggins/

(\__/) This is Bunny. Copy Bunny into
(O.o ) your signature to help him
(> < ) on his way to world domination
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hipopotamus
post 13.05.2004 21:43
Post #17 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
To jest niezły materiał, żeby się pośmiać (pamiętam, jak śmiałem się na „Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic”, z takiej gadki:
- Ulica Przekątna!
- Co on powiedział?
- Ulica Przekątna.
- No, nieźle...

Kilka słów wyjaśnienia.
Też nie cierpię polskiego dubbingu, dlatego Pottera nie oglądałem w polskim kinie. Jeżeli chodzi natomiast o tłumaczenie "ulica przekątna" to wzięło się to z angielskiej gry słów Diagon Alley. Diagon tak naprawdę nic nie znaczy natomiast w połączeniu brzmieniowym z Alley tworzy DIAGONALY (przez jedno L) co oznacza "po przekątnej".
I tu zabawa językowa. Czy Harry chcial na Diagon Alley czy diagonaly - gdzieś po przekątnej wink.gif
Oczywiście po polsku w napisach i dubbingu ta graq słowna nie wyjdzie, więc musieli udawać przejęzyczenie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriush
post 14.05.2004 07:45
Post #18 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 50
Dołączył: 24.01.2004
Skąd: wioska, zapomniana przez cywilizację.




A ja myśle, że można się było spodziewać takiej odpowiedzi amerykanów. Wytwórnia Warner Bros ma swoje prawa do tych filmów, za które zarabiają miliony dolarów, ale widać pomyśleli, że ta akcja charytatywna może im zaszkodzić.


--------------------
Kotów kat ma oczy zielone
Ja pazurami trzymam się za życia brzeg
Moje dni są już policzone
Czekam aż świat zazieleni się na śmierć!


user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottero
post 14.05.2004 21:21
Post #19 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 24.04.2003
Skąd: Rybnik




QUOTE (Hipopotamus @ 13.05.2004 21:43)
QUOTE
To jest niezły materiał, żeby się pośmiać (pamiętam, jak śmiałem się na „Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic”, z takiej gadki:
- Ulica Przekątna!
- Co on powiedział?
- Ulica Przekątna.
- No, nieźle...

Kilka słów wyjaśnienia.
Też nie cierpię polskiego dubbingu, dlatego Pottera nie oglądałem w polskim kinie. Jeżeli chodzi natomiast o tłumaczenie "ulica przekątna" to wzięło się to z angielskiej gry słów Diagon Alley. Diagon tak naprawdę nic nie znaczy natomiast w połączeniu brzmieniowym z Alley tworzy DIAGONALY (przez jedno L) co oznacza "po przekątnej".
I tu zabawa językowa. Czy Harry chcial na Diagon Alley czy diagonaly - gdzieś po przekątnej wink.gif
Oczywiście po polsku w napisach i dubbingu ta graq słowna nie wyjdzie, więc musieli udawać przejęzyczenie.

Wiem, wiem, ale i tak mi się to nie podoba. Harry na milion procent nie powiadziałby ulica Przekątna zamiast Pokątna. Na miejscu osób od polskiego dubbingu zrobiłbym tak, że osoba podkładająca Harry'emu głos wyraźnie mówi: ulica Pszekontna czy coś.
Jeżeli chodzi o polski dubbing - też go nienawidzę, ale do kina chodzę, bo na komputerze ani w tv nie będziesz miał takiego efektu, jak w kinie. W kinie jednak jest tylko dubbing (zależy, jaką kopię dostanie kino), a przy oglądaniu na komputerze i w tv wersji na DVD możesz wybrać - szajski dubbing, czy (miejscami niezbyt zadawalające) napisy. Zawsze wybieram napisy. Ogólnie do filmów anglojęzycznych preferuję napisy, do innych - przede wszystkim francuskich, niemieckich i japońskich (zawsze się śmieję oglądając filmy w takich językach) - lektora. Dubbing pozostawiam do filmów „Shrek”, „Epoka lodowcowa”, „Gdzie jest Nemo?” lub „Asterix i Obelix - misja Kleopatra”: w tych filmach dubbing jest kapitalny: superdialogi, dobrze podłożone głosy, a jeżeli tekstami zajmuje się Bartosz Wierzbięta... taki film muszę obejrzeć, bo zawsze są przezabawne dialogi.

P.S. Sorry, że tak namieszałem, ale jestem śpiący przez co dość wolno myślę i plotę trzy po trzy...

Ten post był edytowany przez Pottero: 22.08.2004 21:54


--------------------
„Jeden, dwa - Freddy idzie po ciebie.
Trzy, cztery - zarygluj dokładnie drzwi.
Pięć, śześć - krucyfiks w rękę weź.
Siedem, osiem - czuwaj do późna w noc.
Dziewięć, dziesięć - nie zaśniesz nigdy już!”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 15.05.2004 08:26
Post #20 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Całe szczęście że wogóle trafiłem na to forum. No wiecie co!! Warner Bros nagle odwala dziecią taką chamówę. To świadczy tylko o nich! Co do filmów to uważam, że są pozbawione tej magicznej aury, która panowała przy czytaniu książki. Dlatego też po obejrzeniu "Komnaty Tajemnic" z przykrością stwierdziłem, że jest niskiej jakości. Książke czytałem z zapartym tchem podczas gdy na filmie prawie zasypiałem sleeping.gif
Do tej pory uważałem że WB to pożądna wytwórnia...ale teraz!OOOOOOO! Już ja im dam! dementi.gif

JAK KTOŚ COŚ MA DO KUBUSIA P. TO DO MNIE


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 15.05.2004 08:30
Post #21 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Na tym forum same tłuczki draco.gif I to jest właśnie good cool.gif


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimbuska2000
post 15.05.2004 10:35
Post #22 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 166
Dołączył: 13.05.2004

Płeć: Kobieta



A jak wy cytujecie moje słowa?(może troche nie na temat ale jestem nowa i chce wiedzieć)A moje zdanie przecież znacie czarodziej.gif


--------------------
-To żałosne. No, mam nadzieję, że będziesz się świetnie bawić. Wiesz co, może zaczniesz chodzić z McLaggenem, wtedy Slughorn mianuje was królem i królową Ślimaków...
-Możemy przyprowadzić gości-powiedziała Hermiona, która z jakiegoś powodu zrobiła się purpurowa na twarzy- i zamierzałam zaprosić ciebie, ale skoro uważasz, że jesteś ponad takie głupoty, nie będę nawet próbowała! (...)
-Zamierzałaś mnie zaprosić?- Zapytał Ron zupełnie innym tonem.
-Wyobraź sobie, że ta.- Odpowiedziała ze złością Hermiona.- Ale jeśli wolisz, żebym chodziła z McLaggenem... (...)
-Nie, nie chcę- powiedział bardzo cicho Ron.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 15.05.2004 11:34
Post #23 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




jesli chcesz cytowac czyjes slowa to na naciskasz 'QUOTE' wpisujesz tekst, ktory chcesz zacytowac i znowy naciskasz 'QUOTE'

mnie rowniez to zdarzenie bardzo zbulwersowalo.... normalnie to jest szczyt... szczyt... szczyt hamstwa, pazernosci i w ogole szczyt szczytow... ale z drugiej strony ta pani co organizowala te przedstawienie to powinna byla najpierw spytac sie Rowling, a dopiero potem wszystko przygotowac...


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ju-chan
post 15.05.2004 20:10
Post #24 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 13.05.2004




Tia, o polskim dubbingu i dialogach toby książkę można napisać. A co do specyficznej aury filmu lub książki... Szczerze mówiąc uważam, że najlepszy klimat jest jak się czyta książkę i to najlepiej w wersji angielskiej. Uwierzcie, jeśli wasz angielski jest na jakim takim poziomie i macie możliwość przeczytania Harry'ego po angielsku - zróbcie to. Wrażenia nie zapomniane. Tak samo z filmem, ten specyficzny akcent... robi swoje. Czytałam, oglądałam i wiem. happy.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 15.05.2004 21:42
Post #25 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Zgadzam się, tej książki się nie pozna póki nie przeczyta się jej w oryginale. Akcent? Ehh..., kocham, podziwiam i upajać się nim mogę do nieprzytomności smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.04.2024 13:02