Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Receznzja Kuby

Hipopotamus
post 09.06.2004 08:58
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



Witam wszystkich !!!
Na początek chciałem krótko o sobie opowiedzieć, żebyście wiedzieli od kogo jest ten news. Wcześniej nie pisałem, ale od dziś zamierzam zabrać się za to, abyśmy wszyscy mieli z tego jakiś użytek. Mam na imię Kuba i chodzę do drugiej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku. (w tą sobotę 12.06.2004 roku naszej szkole będzie nadane imię Janusza Korczaka!!!). Interesuje się informatyką, książkami związanymi z Harrym Porterem i różnymi rzeczami. To tyle o mnie (uważam, że mój wygląd jest zbędny dlatego nic o nim nie napisałem).
Teraz chciałbym wam przedstawić moje odczucia i przeżycia z filmu Harry Potter i Więzień Azkabanu (Harry Porter and the Prisoner of Azkaban).
Osobiście wybrałem się na film w ubiegłą sobotę. Na pierwszy rzut oka było widać że w tej części zmieniono reżysera. Był nim Alfonso Cauron (i niestety już go więcej nie pochwalimy za wspaniała „robotę”, gdyż następny rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa – Hogwart będzie kręcił już całkiem inny reżyser(zobaczymy co on pokaże).
Akcja toczy się bardzo szybko, 5 pierwszych rozdziałów reżyser przedstawił może w 5 minutach filmu. Ciotka Marge , która zawsze była niemiła dla Harry’ego, teraz to już przesadziła. Harry nie panując nad uczuciami i emocjami zaczął krzyczeć…i stało się to, czego się najmniej spodziewał….Później w mroku ulicy i bladego księżyca latała sobie napompowana jak balon z helem.., a Harry nie wiedząc gdzie idzie, błąkał się po ulicach(resztę zobaczycie w kinie nie chce wam psuć zabawy). W tym filmie jest o wiele mroczniejsza atmosfera, aktorzy mają już inne podejście do sprawy. Nie są już dziećmi Końcu 14 lat do czegoś zobowiązuje…prawda!!!.
Także Błędny rycerz został przedstawiony moim zdaniem bardzo oryginalnie. Po pierwsze nie widziałem takich mocnych hamulców, po drugie nie wiedziałem żeby jakiś normalny autobus potrafił się tak spłaszczy aby się zmieścić między dwa naprzeciw jadące autobusy. To tyle na ten temat. Przejdźmy teraz może do innej sprawy…
Dan Radcliffe, Gemma Watson, Rupert Grint (Harry, Hermiona i Ron) oraz w ogóle wszyscy, nie chodzą w szatach szkolnych tylko w normalnych cywilnych ubraniach takich, w jakie każdy młody człowiek się ubiera. To mi się podobało.
Zmienił się także zamek, błonia, w innym miejscu jest także chatka Hagrida. Ogólnie wszystko się pozmieniało.
Bardzo profesjonalnie dopracowana jest muzyka. Tam gdzie ma być mroczna jest mroczna, a tam gdzie wesoła jest wesoła itd.
Ogromne wrażenie wywarli na mnie Dementorzy. Aż ciarki mnie przelatywały
(buuuuu, brrrrr). Tak ich sobie wyobrażałem, tylko nie wiedziałem, że oni potrafią latać(w książce było napisane, że oni się unosili na parę stóp ale nie o parędziesiąt metrów nad ziemię) jak np. na boisku do Quidditcha Harry uciekał miedzy chmurami aby go nie dopadli lub szybując nad posiadłością Hogwartu (pewnie musiało być zmienione dla potrzeb filmu albo po prostu moje niedopatrzenie.
Musze przyznać, iż z całego filmu najbardziej zostali mi w pamięci Dementorzy, Hardodziob, Syriusz i prof. Remus Lupin. O właśnie zapomniałem…Remus Lupin ta postać naprawdę jest bohaterem godnym uwagi. Jego przeobrażenie w wilkołaka wywarło na mnie duże wrażenie. Zresztą sami zobaczycie nie będę wam wszystkiego szczegółowo opowiadał. Troszkę inaczej jednak miałem wyobrażenie o Syriuszu. Ale nie był najgorszy.
Już kończąc chcę powiedzieć: Wiem jedno:
Wszyscy musicie iść na ten film!!!
Nie wiem jak to napisać. Ja jestem po prostu pod takim wrażeniem. Ten film jest nieporównywalnie lepszy od poprzednich to wiem na pewno. Są w nim chwile grozy i śmiechu, zła i dobra. Oglądałem film w Multikinie. Jeszcze tak się dobrze nie bawiliśmy cała sala po prostu buchała zadowoleniem i śmiechem wychodząc i opowiadając urywki filmu. Usłyszałem urywek rozmowy:
- Wow tego się nie spodziewałem
-Dzięki, że mnie wziąłeś. Było niesamowicie!!!

Tylko musze powiedzieć. Nie żeby jakoś zachwalać specjalnie. Wersja oryginalna z napisami jest o wiele lepsza niż z polskim dubbingiem.W oryginale mamy głosy takie jakie naprawdę mają aktorzy, a nie jakoś kiepsko przeobrażone!!! Wybierzcie się jak najszybciej na oryginał.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 09.06.2004 12:10
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Życzę wszystkim tak pozytywnego zdania na temat tego filmu, bo ja nie jestem zafascynowana niestety. Nie będę pisać dlaczego, bo zepsuje entuzjazm niektórym. Najlepiej samemu zobaczyć i ocenić. Jedyne z czym moge się zgodzić, to fakt, że na dabing nie polecam iść. Harry ma głos jakby przechodzącego mutacje, Hermiona za bardzo piskliwy i rozwrzeszczany a Ron taki jaki był.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Holly
post 09.06.2004 15:28
Post #3 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 01.12.2003




mnie sie tak ten film nie podobał. przynajmniej nie aż tak bardzo. nie obraź sie Kuba, ale według mnie dementorzy to balony z prześcieradłami na głowach i tyle.

moja opinia zresztą jest już na jakimś temacie z tym związanym.

a co do formy pisania, to jak przeystało na gimnazjaliste - calkiem dobrze. czytało mi sie 'w porzo'
czemu o tym pisze. przy innej recenzji ktoś zażucił autorowi, że ma beznadziejny styl. no. żebbyś wiedział że chociaż jednej osobie sie podobało. i to osobie, która uwielbia pisać. smile.gif

ps. ja bylam na napisach i głoosy byly okay. ale do filmu mam wiele zastrzeżeń. przede wszystkim nie był ani troche mroczny. wprost był zielony(dużo ujęć natury)
mnie najbardziej podobał sie film numer 2 (później 3 a na końcu 1-bo tu aktorzy byli jeszcze drętwymi dzieciakami, a teraz są tacy jak ja. i to mi sie tylko podobało)



--------------------
DZIĘKUJĘ ZA PIĘKNY PODPIS.SZCZERE DZIĘKI.

nazywam się Holly. Jakieś wątpliwości??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 14.07.2004 13:46
Post #4 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



Harry ponoc przechodzi mutacje i nie zagra w kolejnej czesci...
takie plotki...

podobala mi sie wierzba bijaca...
tylko tyle...

reszta filmu bardzo mnie zawiodla
nie podobalo mi sie


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 14.07.2004 17:55
Post #5 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Wczoraj ściągnęłam sobie HP3 z netu i naprawdę, nie wiem o co wam chodzi. Film jest dobry. O wiele lepszy od pierwszych dwoch części, a że fruwający dementor i łysawy wilkołak mogą wzbudzać salwy śmiechu, cóż nikt nie mówił, że to będzie majstersztyk. Klimat i angielski akcent mnie zaczarowały, więc ogólnie jestem na tak.

Ten post był edytowany przez nadzieja: 14.07.2004 20:03
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 14.07.2004 18:04
Post #6 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



no bo to jest tak ze ludzie [polacy - dobra przyczepiłem sie] oczekuja po filmie 100% odzwierciedlenia swojej wyobraźni. A jak nie ma tego to bleeee zły film jest


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 15.07.2004 15:46
Post #7 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



tak..

dlatego ludziom, ktorzy nie przeczytali ksiazki HP, film na pewno przypadnie do gustu...

byłam ciekawa wizji innych, dorosłych ludzi...
zobaczyłam


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 15.07.2004 16:29
Post #8 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




QUOTE (Mellisa @ 15.07.2004 15:46)
tak..

dlatego ludziom, ktorzy nie przeczytali ksiazki HP, film na pewno przypadnie do gustu...

byłam ciekawa wizji innych, dorosłych ludzi...
zobaczyłam

to niby do mnie i kubika było blink.gif ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.04.2024 05:01