Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Syriusz Black, tylko tutaj...

Syriusz_Black
post 06.07.2004 11:51
Post #1 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Postanowiliśmy do spólki z Kubikiem, że nie ma sensu zakłądać o Syriuszu 10 różnych tematów, tylko w jednym konkretnym miejscu pisać wszytsko o tej postaci.
Zatem:
-jeśłi sa jakieś pytania
-niejasności
-wątpliwości
-nowe teorie


Piszemy je tutaj....

Zatem pozdrawiam i życzę miłej dyskusji..

P.S. zrobiliśmy małą czystkę na forum, poleciało trochę tematów... Rozluźniło sie trochę na FG... mam nadzieję, że będzie działało szybciej....


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 06.07.2004 11:56
Post #2 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



A ja ponawiam pytanie*:
Jaki ważny powód skłonił JKR do tego aby ubic jednego z jej ulubionych bohaterów?
* - odpowiadacie narazie na to tylko pytanie. Później w drodze losowanie wybierze się odpowiedź XP. Nastepne pytanie za.. tyle ile wam zajmie dojście do odpowiedzi.
PS:
ja go oczywiście znam wink.gif

Ten post był edytowany przez kubik: 06.07.2004 11:57


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ANASTAZJA BLACK
post 06.07.2004 13:09
Post #3 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 135
Dołączył: 06.07.2004




żeby było tragicznie i żeby wszyscy płakali
być może jeszcze po to aby Syriusz jakos pomógł Harry'emu tak jak James w IV cz. w straciu z Voldem

z resztą Rowling ma zapewne zupełnie inny powód


--------------------
SADZONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Osioł, "Shrek2")
http://img.photobucket.com/albums/v480/kka...hp/sadzonki.jpg

obrazek w sygnaturce nie przekracza 200x200
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Atina
post 06.07.2004 13:10
Post #4 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 401
Dołączył: 07.04.2003

Płeć: Kobieta



hmmm... wrodzony sadyzm?

Właśnie

dlatego go zabiła. Bo był ulubioną postacią. Książka musi grać na emocjach.

A te negatywne łatwiej jest pobudzić.
Poza tym Harry nie może być

szczęśliwy aż do końca serii. Dlaczego? Bo kto chciałby czytac o szczęśliwym

bohaterze. Sielanka i te sprzęty.
Dalej. Harry nie może się czuć

bezpieczny, bo stałby się nieuważny, a prz Syriuszu czułby sie bezpieczny.


Dalej. Harry musi mieć kogo pomścić. W ostatecznej walce z Voldemortem

na pewno bedzie chciał sobie odbić za śmierć rodziców, ale tych przeciec nie

pamietał, a Syriusz był przeciez tak blisko... Emocje nie dają się stłamsić

tak szybko. Bedzie pamietał o Syriuszu.

To pierwsze, co mi przyszło

na mysl. Pewnie za jakiś czas te "teorie" wydadzą mi się głupie,
http://freeware.info.pl/polowanie.html
ale daję sie ponieść chwili ;p

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 14:05


--------------------
At the end of the world... or the last thing I see...

user posted image
Enormous amount of people would rather die, than think... in fact they do so.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 06.07.2004 13:13
Post #5 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



Ehhh... A co, miała zabić Seva? Albo Dracona? To by było bez sensu. Musiała zabić kogoś, kogo przeważnie* wszyscy lubią, aby był dramat, płacz i zgrzytanie zębów. Harry musiał przeżyć jakiś emocjonalny szok, po Malfoy`u przecież by nie płakał. End.

* - przeważnie, ponieważ ja np. go nigdy nie lubiłam =PPP
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 06.07.2004 16:28
Post #6 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Napsiała, że miała powód, ale było jej przykro (Rowling) ... o musiało być coś rzeczywiście waznego... Interesuje mnie to, więc wysilajcie głowy, może da się coś znalexć jako wytlumaczenie...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 06.07.2004 16:32
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




Syriusz od konca trzeciej części był "nieużyteczny". Krył się przed aurorami, przed Ministerstwem Magii, ludźmi, bo cały czas był poszukiwanym listem gończym mordercą. Niesłusznie. No ale co z tego? Fakt pozostawał faktem, że każde jego wyjście z Kwatery Zakonu było dla niego b. niebezpieczne, więc ze względu na przyjaciół pozostawał na Grimauld P.
Gdyby nie został zabity nadal siedziałby w zamknięciu, w uwięzieniu i nadal by cierpiał. zapewne po pewnym czasie nie wytrzymałby i uciekł, co skończyłoby sie złapaniem przez przedstawicieli Ministerstwa Magii i zamknięciem w Azkabanie, pocałunkiem dementora lub innym sposobem uśmiercenia.
I co? I zonk.
A tak, zginął w walce, tak jak zawsze chciał... Zginął za przyjaciół, za Harry'ego. Jestem pewna, żeby gdyby mógł wrócic czas do momentuy decyzji o wypadzie do Departamentu Tajemnic - wybrałby to samo.
Jego śmierć uczyniła go bohaterem i idolem - wszyscy go opłakują, budzi sie przyjaźń do postaci, swoisty kult Syriusza.
Myślę, że Rowling nie uśmierciła go prze wrodzony sadyzm - uśmierciłaby go inaczej. To było dokładnie zaplanowane i przemyślane.

Koniec tongue.gif


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 06.07.2004 16:35
Post #8 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Musiała go zabić, co nie znaczy, że chciała... Miała powód, jaki, przekonamy się... sama powiedziała, ze wszytsko pięknie wyjaśni...
Mam nadzieję, bo ją zatłukę....

Dobra dorzucam i to:

QUOTE
QUOTE
OK to jest rozwinięcie tematu o Lusterku Syriusza. Przypomne tylko, że na jego końcu wszycy byli zgodni, że lusterko się do czegos przyda.
Pytanie: Do czego może zostac użyte lusterko Harr'ego?


QUOTE
Może Syriusz zabrał to drugie lusterko do grobu i będzie się komunikować z nim pośmiertnie?? 
Nie no tak na poważniej no to myśle, że może (podczas "Wojny", która będzie trwała w 6 i7 tomie)będzie potrzebne do komunikowania się Harry'ego i Albusa??


QUOTE
Jush prędzej Harry będzie się komunikował z Ronem w Hgwarcie, o ile oczywiście znajda drugie lusterko. Ale z tego co pamiętam lusterko Harry'ego się potłukło... A może źle pamiętam?


QUOTE
Eh....to wszystko jest dziwne bo nawet patzrac na to co napisala Rowlig gdy ktos jej zadl pytanie czy Syriusz jeszzce ukaze sie w lusterku ....zwróćcie uwage czy Syriusze sie ukaze a nie czy sie przyda...powiedziala ze tu macie odpowiedz...więc....?????
A z durgiej strony mówi że już nieodwracalnie Syriusza zabiłą.....eh nic juz nie rozumiem ...no ale na tym polega ciekawośćtej ksiązki


Ten post był edytowany przez Syriusz_Black: 06.07.2004 16:40


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 08.07.2004 10:28
Post #9 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




user 

posted image
Jakie dwie osoby go kochały? :> a nie było ich więcej?

W książce... prawda?? A poza tym pytaj Kubika, co miał na myśli...
(Edited by: Syriusz_Black)

Ten post był edytowany przez Syriusz_Black: 08.07.2004 10:33


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 08.07.2004 10:42
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)





Ależ to tylko książka - autorka nie musiała mieć jakiegoś wielkiego powodu aby zabijać tego czy owego. I akurat Syriusza Blacka

Zresztą do końca, czyli do ostatniego tomu, dopuszczalna jest śmierć praktycznie wszystkich oprócz Harryego i Voldemorta. To że zginął Syriusz - było dobrym posunięciem ze strony autorki, która przecież kolejne tomy pisze z coraz 'straszniejszą' fabułą.

Widać również że Rowling jakby 'wychowuje' psychicznie Harry'ego - najpierw giną mu rodzice, potem pojawia się wróg, potem nieudana więź z Cho Chang, wreszcie śmierć ojca chrzestnego - zapewne teraz zginie mentor Harry'ego - Dumbledore - pokanany oczywiście albo podstępem, albo sam pójdzie na ofiarę. Potem albo Ron albo Hermiona - świetlistej przyszłości to Harry nie będzie miał, no chyba że autorka pod koniec, w ostatnim tomie zastosuje Happy end i coś w stylu "I żyli długo i szczęśliwie"

Tak to już jest i nikt tego nie zmieni - bohaterów książkowych się nie opłakuje.


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 08.07.2004 10:47
Post #11 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



QUOTE (Khamul @ 08.07.2004 10:42)
Ależ to tylko książka - autorka nie musiała mieć jakiegoś wielkiego powodu aby zabijać tego czy owego. I akurat Syriusza Blacka

Tutaj Cię zaskoczę, napisała, ze miała powód, żeby akurat jego zabić, ale dowiemy się o tym później (niestety... jak zwykle...)

QUOTE
Zresztą do końca, czyli do ostatniego tomu, dopuszczalna jest śmierć praktycznie wszystkich oprócz Harryego i Voldemorta. To że zginął Syriusz - było dobrym posunięciem ze strony autorki, która przecież kolejne tomy pisze z coraz 'straszniejszą' fabułą.


Mógł zginąc każdy fakt.... ale do niego czuło się większą sympatię i w sumie byłem zaskoczony jego śmiercią... Było... stało się.. koniec...


QUOTE
Tak to już jest i nikt tego nie zmieni - bohaterów książkowych się nie opłakuje.


I tu tez zaskoczenie... wielu bohaterów ksiązkowych jest opłakiwanych.. Ja za Winnetou płakałem przez 3 dnichyba... jak miałem 10 lat to czytałem... A po śmierci Podbibęty w "Ogniem i mieczem" Sienkiewicza kobiety dawały za jego duszę na mszy.. no co prawda to było dawno temu... ale się liczy i nie mów, żenikt nie płacze za bohaterami ksiązkowymi... Za Syriuszem tęsknię ;D


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 08.07.2004 10:51
Post #12 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




Hm... czytałem wywiady z Rowling sprzed kilku lat (nie pamiętam gdzie) i często okazywało się że dużo mówiła ale nie wszystko się spełniało.

Co do opłakiwania bahaterów - właściwie powinienem powiedzieć tak - JA nie opłakuję, do innych się nie mieszam.

Cóż ciekawe czy Twoje opinie o Syriuszu są niezależne (patrz swój nick, avatar, stronka) wink.gif


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 08.07.2004 10:52
Post #13 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Chciałes powiedzieć obiektywne biggrin.gif
Wiesz.. na pewno nie do końca, bo b. lubię ta postać...
Ale to wszytsko w poprzednim poście o nim było w kjednym z ostatnich wywiadów ...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ewelka
post 08.07.2004 14:38
Post #14 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 15.05.2004
Skąd: ??




Co tu dużo mówić Rowling zabiła Syriusza bo :
po I - (sorry że powtarzam jak inni) głównie dla emocji bo wszyscy czytajac V tom obgryzają paznokcie z nerwów i dlatego ksiązka jest taka ciekawa.

po II- Sama wspomniała w wywiadzie że to bedzie mieć zwiazek z kolejnymi przygodami Harry'ego w kolejnych cześciach . (Może w ostatnim starciu Harry'ego z voldim duch Syriusza mu pomorze i dzieki niemu harry wygra ??)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 08.07.2004 14:52
Post #15 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



czadowa_ =>
chodziło mi o Harr'ego i Jo XP ale teraz znów jest zmieniony XP ale to juz ostatecznie
QUOTE (Khamul)
Hm... czytałem wywiady z Rowling sprzed kilku lat (nie pamiętam gdzie) i często okazywało się że dużo mówiła ale nie wszystko się spełniało.

coś... gdzieś...
QUOTE (Ewelka)
po II- Sama wspomniała w wywiadzie że to bedzie mieć zwiazek z kolejnymi przygodami Harry'ego w kolejnych cześciach . (Może w ostatnim starciu Harry'ego z voldim duch Syriusza mu pomorze i dzieki niemu harry wygra ??)

pytanie dlaczego takie pytanie zadałem? wink.gif
kolejny punkt do fmm'u

Ten post był edytowany przez kubik: 08.07.2004 14:53


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Martucha_Granger
post 08.07.2004 15:16
Post #16 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 44
Dołączył: 18.02.2004
Skąd: z Gliwic




Matko Swieta i tak nigdy tego nie zgadniecie dopoki ksiozka nie zostanie napisana. To jest pytanie, do ktorego rozwiazania wszelkie rozwazania uwazam za bezsensowne, bo nigdy nie zblizycie sie do prawidlowej odpowiedzi chodzby na krok. Rowling miala powod i to wystarczy. Napewno nie chciala pisac tego tylko dla lez i emocji,to musialabyc naprawde wazna sprawa, ale jaka, tego nigdy nie odgadniemy. Koniec i kropka.


--------------------
"The one with the power to vanquish the Dark Lord approaches... born to those who have thrice defied him, born as the seventh month dies... and the Dark Lord will mark him as his equal, but he will have power the Dark Lord knows not.. and either must die at the hand of the other for neither can live while the other survives.. the one with the power to vanquish the Dark Lord will be born as the seventh month dies..."

user posted image
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 08.07.2004 15:24
Post #17 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
i tak nigdy tego nie zgadniecie dopoki ksiozka nie zostanie napisana

a ty skąd to wiesz?
QUOTE
bo nigdy nie zblizycie sie do prawidlowej odpowiedzi chodzby na krok

skąd to wiesz?
QUOTE
ale jaka, tego nigdy nie odgadniemy.

i znów skąd wiesz?

Nie rób z siebie takiej wszystko wiedzącej bo tylko sie osmieszasz. Zauważ, że my przynajmniej próbujemy, ty nawet tego nie robisz tylko wszystko negujesz. Wiec łaskawie jezeli nie masz nic sensownego do powiedzenia [poza tym co wiemy] to sie nie wypowiadaj.

Ten post był edytowany przez kubik: 08.07.2004 15:25


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galia
post 08.07.2004 18:41
Post #18 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 249
Dołączył: 28.05.2004
Skąd: *From the land of stars *




Może chciała nam pokazać ,że na świecie nie ma nic pewnego? W końcu Harry miał kogoś kto był mu bliski jak rodzina, więc cóż duża, część czytelników sądziła, że Harry jeszcze przez jakiś czas będzie miał w nim oparcie, a tu nas JKR zaskoczyła. Według mnie ta teoria z duchem Syriusza odpada, na początku byłam za tym, ale cóż nie jest duchem i pa pa. Może zabiła go ,żeby Harry użył Crucicatus (jakoś tak to się pisze-wiecie o co chodzi), żeby przekonał się o mocy zaklęć niewybaczalnych i o tym co można z ich pomocą zdziałać? huh.gif

A może poprostu chciała kogoś zabić a Syriusz jej przypasił? biggrin.gif


--------------------
Jestem myślicielką niezależną, wolną poszukiwaczką oazy nieskrępowanych istnień. Przemierzam pustynie w poszukiwaniu sensu... Czy odważysz się pójść za mną?

Myśli, marzenia, złudzenia. Moje życie...

Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz poświęcić coś o podobnej wartości.
To zasada równoważnej wymiany.
To prawda o świecie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 08.07.2004 18:54
Post #19 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



nie nie... chodzi o powód który zostanie zamieszczony w ksiązkach.
prawdopodobnie coś związanego z tajemnica smierci...


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 11.07.2004 11:33
Post #20 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Tajemnica śmierci w Departamencie Tajemnic.. biggrin.gif
To za mały powód... Myślę, że będzie to miało bliższy związek z samym Harrym, jego dojrzewaniem i wychowaniem na "twardego mena"... I to raczej będzie ten powód, który mi się wydaje bezsensownym... Chyba, że Syriusz miał jakąs plamę na życiorysie...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Teodora
post 17.07.2004 22:04
Post #21 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 260
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: dworzec kurski

Płeć: Kobieta



sorka moge powtarzać po innych

więc na początku stwierdze że płakałam jak syriusz umarł wręcz chodziłam smutna cały dzień jak by mi ktos bliski kipną cry.gif ale co zadziwiające dopiero gdy czytałam ten rozdział poraz któryśtam z koleji

moim zdaniem zrobiła to poniewarz musiała uczynić z Harry'ego postać jeszcze bardziej tragiczną która jescze bardziej odsłania swoje emocje bo nie wiem czy zauwarzyliście ze dobiero w piatym tomie można wreszcie poznać pottera od środka czyli dopiero w piątej części opisóje dokladnie jego pzreżycia wewnętrzne dokładniej ma to zwiazek z dorastaniem np gdy ma szlabany u umbrige albo gdy spotyka sie pod koniec roku z luną i gadają o śmierci wogle piąta część ma bardziej klimat egzystencjalno psychiczny niz magiczny mimo że właśnie na tym roku są sumy

dobra koniec bo zaczęłam wykraczac mocno poza temat sorki


--------------------
m
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 17.07.2004 22:50
Post #22 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



nie ona go zabiła aby pokazac nam ze smierc niekoniecznie przychodzi powoli:
- dwa tygodnie umierał, tak wszyscy taaak cała rodzina przy nim była. Oczywiscie ze zdazył sie pozegnac.
ale równiesz szybka, niespodziewana:
- on po prostu w drodze do pracy... samochód go potrącił... nie jeszcze nie mówiłam dzieciom... nawet sie pozegnac nie zdołał.
Mam tylko nadzieje ze Harry zdązy sie pozegnac:
- No to pa Luna
- Do widzenia Harry czekam na ciebie o 12 przy zasłonie słodziutki.
z umierającymi przyjaciólmi


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 21.07.2004 20:51
Post #23 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



Jak ktoś mądry powiedział: Ktoś musi umrzeć, żeby ktoś inny mógł się urodzić. Poznaliśmy Lunę czyli nową bohaterkę, to ktoś musiał ustąpić jej miejsca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
madziula
post 21.07.2004 22:25
Post #24 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 63
Dołączył: 13.06.2004




Tak....ja też płakałam , ale o dziwo (bo Go uwielbiam) tylko raz...jak czytam to ktorys z kolei raz juz nie płacze..po prostu chyba juz sie,że tak powiem przyzwyczaiłam... cry.gif ....Ale czuję, ze dopiero w 6 częsci zaczne za nim tęsknić, kiedy Harry'emu bedzie go brakowac.... cry.gif cry.gif cry.gif .......naprawdę cięzko powiedzieć ,sądzę ,że nikt nie zgadnie dlaczego jego własnie zabiła...ale...hmm.w końcu byłby to już kolejny z Huncwotów...jeszcze Lupin...no i Glizdogon.choc on mi tu nigdy nie pasuje... dry.gif ...może jest jakichs zwizek.miedzy tym...choc watpie...no ale musialam cos napisac... tongue.gif ...

Ten post był edytowany przez madziula: 23.07.2004 23:22


--------------------
"....And I give up forever to touch You...'cause I know, that You feel me somehow...You're the closest to heaven that I'll ever be...And I don't wanna go home righ now....
And all I can taste is this moment ...and all I can breathe is your life...'cause sonner or later it's over ...I just don't want to miss You tonight...."



"Życie,choć piekne tak kruche jest, wystarczy jedna chwila, by stracić je..."(*)


"Lece,bo chcę..lece bo życie jest złe,czy są pieniądze czy nie ,lecę bo wolność to zew...Lece bo wciąż Kocham Ciebie
...Kocham Cię..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 23.07.2004 17:53
Post #25 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ciągle

słysze, że płakaliście po jego śmierci? Od jakiegoś czasu życie Syriusza

opierało się tylko na nudzie i drwinach Snape'a, Black nie potrafił stać

spokojnie, chciał coś przeżyć - ale nie mógł. Smierć była dla niego nagrodą,

nie cierpieniem. Poza tym nie znamy tak dokładnie Syriusza, był troche

lekkomyślny przez zabraną młodośc i możliwość "dojrzewania" na

tyle, ile jego wiek wymaga. Nie miał życia, tylko jego marną imitację, nie

mógł wychylać się z domu, pomagać - nic..

Jego śmierć ma pokazać, że

nie kazdy ma takie szczęście jak Harry i umiera w walce, wzmocnić

Harry'ego i sprawić, że jego decyzje staną się bardziej przemyślane a

nie podejmuje w ciągu minuty decyzje lotu do departamentu tajemnic. Według

mnie ma sprawić, że Harry znienawidzi Belatriks (no własnie, co ona z tym

wspólnego? sprawienie większych więzi między Harry&Neville?), wywołać w

Harrym gniew o którym wspominał Dumbledore w IV tomie (Voldemort sieje

niezgode), doprowadzić do rozmowy o przepowiedni.. Różnie można to

zinterpretować. W każdym razie Harry nie będzie działał pochopnie, dojrzeje

wreszczie, dostrzeże jak ważni są przyjaciele gdy odejdzie ktoś, kogo uważał

za największego przyjaciela. http://katalog.zdrowo.info.pl/strony-28.html

Mój stosunek do akcji odgrywającej się w

departamencie tajemnic i rozmowy z Dumbledorem można nazwać odbiegajacym od

większości. Nie opłakuje Syriusza, tylko żal mi Harry'ego. Będzie miał

wyrzuty sumienia, że to z jego powodu. Ale pewnie za jakis czas utwierdze

się w przekonaniu, że ta śmierć była konieczna.

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 14:07


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 23:38