Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> *Dusza*

Cailith
post 15.08.2003 14:33
Post #1 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 318
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: skąd inąd

Płeć: Kobieta



Moja dusza jest
jak sucha kromka chleba
muszę ją zwilżyć łzami
jeśli chcę ją przełknąć
(czy chcę?)
Ale popłynąć muszą łzy
a moje wciąż wrą…


I łka bez łez
moja sucha kromka chleba…


--------------------
Jestem dziełem bożym i jako takie oczekuję szacunku od świata.

Pamiętaj: nie polemizuj z Idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.

Proud to be a lesbian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 15.08.2003 18:44
Post #2 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



Tak... ten wiersz zdecydowanie najlepszy^^ Bardzo mi sie podoba i nie bede sie czepiac bo nie mam do czego tongue.gif gratuluje i pozdrawiam cielutko


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Raven
post 15.08.2003 20:03
Post #3 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 132
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



na prawdę ładny wiersz. mam tylko takie pytanko: po co dla każdego swojego wiersza załorzyłaś osobny temat?


--------------------
Świąteczne spotkania z osobami, którym nie ma się nic do powiedzenia, są opanowaną do perfekcji sztuką uników.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cailith
post 15.08.2003 21:09
Post #4 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 318
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: skąd inąd

Płeć: Kobieta



Raven, co znaczy "naprawdę ładny"? Tak można powiedzieć np. o rowerze kolegi wink.gif Nie żebym się czepiała, ale chciałabym odrobinę bardziej konkretnie... To wszystko to moje debiuty dopiero, no i brak mi pewności siebie...


--------------------
Jestem dziełem bożym i jako takie oczekuję szacunku od świata.

Pamiętaj: nie polemizuj z Idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.

Proud to be a lesbian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
muszka Me
post 15.08.2003 21:17
Post #5 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 268
Dołączył: 25.05.2003
Skąd: z tego nieba, w którym już nie ma aniołów




trochę nie podoba mi się skojarzenie z rozmokłą kromką chleba (już po zwilżeniu łzami) -- jak dla mnie jest to dosyć nieprzyjemna wizja^^

ten wiersz jest dla mnie trochę nie-wierszem, już bardziej krótką prozą rozłożoną na wersy... i to zakończenie też mi za bardzo nie przypadło do gustu... ale ładnie piszesz, widać że zastanawiasz się nad tym, co tworzysz, a nie rzucasz na kartkę przypadkowe słowa. I za to plus. Aha i mam pytanko -- jeśli to nie tajemnica -- ile masz lat? wink.gif


--------------------
Poetka, samobójczyni,
Loki rozwiawszy fiołkowe,
Nad wodą stoi...
"Safo, co chcesz uczynić?"
"Chcę morze zarzucić na głowę,
By nikt nie dojrzał łez moich..."
(Pawlikowska-Jasnorzewska)

"Dobrze mi na mojej empirowej równinie. To ona utula mnie do snu jak najczulsza kochanka w rozpiętym między galaktykami hamaku, którego nitki przędzie boży pająk, władca krainy łagodnej melancholii. Kocham ją."
(Łysiak)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cailith
post 15.08.2003 21:25
Post #6 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 318
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: skąd inąd

Płeć: Kobieta



Dzięki - wiem, że rozmokła kromka chleba to paskudny widok, ale kto powiedział, że moja dusza jest piękna...? Ona jest mała czarna grzeszna i wygląda w najlepszym razie jak suszona śliwka wink.gif A wiosenek to ja mam maleńko - raptem 17... Pewnie mi wytkniesz, że za poważne wiersze i co ja w ogóle wiem o życiu, ale wierz mi - wiem o wiele więcej niż przeciętny dwudziestolatek. No coosh, człowiek po tzw. przejściach ze mnie...


--------------------
Jestem dziełem bożym i jako takie oczekuję szacunku od świata.

Pamiętaj: nie polemizuj z Idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.

Proud to be a lesbian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cailith
post 15.08.2003 21:26
Post #7 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 318
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: skąd inąd

Płeć: Kobieta



Raven, tak jakoś... Jestem tu nowa zupełnie i zielona jeśli chodzi o obsługę kompa, nie mówiąc już o poruszaniu się w necie... huh.gif Nie krzykaj na mnie, bo nie lubię, jak mnie ktoś opieprza... I proszę o więcej komentarzy;)


--------------------
Jestem dziełem bożym i jako takie oczekuję szacunku od świata.

Pamiętaj: nie polemizuj z Idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.

Proud to be a lesbian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
muszka Me
post 15.08.2003 21:50
Post #8 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 268
Dołączył: 25.05.2003
Skąd: z tego nieba, w którym już nie ma aniołów




Nie, wcale nie -- ja nie jestem od wytykania. Tylko przeważają tu dwunasto-trzynastolatkowie, (może przesadzam, ale...) więc od razu rzuciło mi się w oczy, że te Twoje wiersze są wyjątkowo dojrzałe.... i musisz mieć więcej wiosenek =)

A z tym, co mówisz, że wiesz więcej niż niejeden dwudziestolatek, to chyba rozumiem Cię całkowicie. Sama nieraz miewam takie uczucie... ja też wiele przeszłam i... nieważne zresztą =) ciekawe, czy byłaś w podobnym bagnie, co ja?


--------------------
Poetka, samobójczyni,
Loki rozwiawszy fiołkowe,
Nad wodą stoi...
"Safo, co chcesz uczynić?"
"Chcę morze zarzucić na głowę,
By nikt nie dojrzał łez moich..."
(Pawlikowska-Jasnorzewska)

"Dobrze mi na mojej empirowej równinie. To ona utula mnie do snu jak najczulsza kochanka w rozpiętym między galaktykami hamaku, którego nitki przędzie boży pająk, władca krainy łagodnej melancholii. Kocham ją."
(Łysiak)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 16.08.2003 10:46
Post #9 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



No tak... Ty, Cailith, wiesz jak to jest z malutką Iskierką i jej uczuciami happy.gif Niektorych rzeczy nie rozumiem, ale czuje je wewnątrz siebie... I tak właśnie jest z tym wierszem. Nie powiem Ci co jest w nim źle, co dobrze, co chcesz przez niego wyrazić, co przesłać... (to nie polski, nie? smile.gif ) Ten wiersz poprostu ma coś w sobie i bede się tej obcji trzymać wink.gif

Pozdrawiam Cię Cailiciu moja droga. Jeszcze raz Ci podziękuje za comment do notki (ktorą zresztą skasowałam...) na blogasku happy.gif I pisz kotuś, bo wychodzi Ci to nieżle =) Aha, to jest jeszcze jeden Twój talent biggrin.gif


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cailith
post 16.08.2003 14:42
Post #10 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 318
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: skąd inąd

Płeć: Kobieta



Muszko Me, nie wiem, czy byłam w takim bagnie jak Ty, ale w bagnie byłam niewątpliwie... Mimo to nie żałuję żadnej decyzji w swoim życiu - bo każde przeżycie nauczyło mnie czegoś. Dzięki temu, że decyzje podejmuję samodzielnie, mogę mieć pretensje tylko do siebie, ale nie mam - bo wciąż wzrastam, dojrzewam... Pozdrawiam gorąco - i z Tobą jestem, wiesz...? Jak u Stachury:



"i mówię że kto mówi to samo
niech tu zjawi się niech go obejmę
przechowywanym dlań pod żebrem
miłosnym wejrzeniem"


Trzym się cieplutko...!


--------------------
Jestem dziełem bożym i jako takie oczekuję szacunku od świata.

Pamiętaj: nie polemizuj z Idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.

Proud to be a lesbian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
muszka Me
post 16.08.2003 20:26
Post #11 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 268
Dołączył: 25.05.2003
Skąd: z tego nieba, w którym już nie ma aniołów




Widzę, że mnie rozumiesz... i tak to ślicznie napisałaś, że wiesz, tak się mi cieplej na serduchu i milej zrobiło... w ogóle ładnie piszesz =)

I masz racje -- chyba żadne dwa bagna nie mogą być takie same... zresztą, ja wiem? Może ja po prostu bładziłam, długo bładziłam, aż odnalazłam właściwą ścieżkę (a może to nadal nie ta?)... ale są rzeczy, które żałuję, i to bardzo =)

Heh, zbaczam bardzo z tematu... a ja chcę dalej czytać Twoje wierszyki, kolejne, lubię je czytać. Dodaj coś jeszcze, dobrze?

I Stachurę też uwielbiam =) Widzę, że nas łączy więcej niż przedtem myślałam =)


--------------------
Poetka, samobójczyni,
Loki rozwiawszy fiołkowe,
Nad wodą stoi...
"Safo, co chcesz uczynić?"
"Chcę morze zarzucić na głowę,
By nikt nie dojrzał łez moich..."
(Pawlikowska-Jasnorzewska)

"Dobrze mi na mojej empirowej równinie. To ona utula mnie do snu jak najczulsza kochanka w rozpiętym między galaktykami hamaku, którego nitki przędzie boży pająk, władca krainy łagodnej melancholii. Kocham ją."
(Łysiak)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cailith
post 17.08.2003 13:33
Post #12 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 318
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: skąd inąd

Płeć: Kobieta



Dodam, jak tylko coś stworzę. Dodam dla Twojej przyjemności, bo nie wiem, czy powinnam pisać...


--------------------
Jestem dziełem bożym i jako takie oczekuję szacunku od świata.

Pamiętaj: nie polemizuj z Idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.

Proud to be a lesbian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
delbete
post 19.08.2003 17:52
Post #13 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 19.08.2003




No wiesz... Mokra kromka chleba to chyba najlepsze określenie stanu zmarnowanej duszy... Może niezbyt estetyczne ale niesamowicie trafne.. W sumie bardzo prosty wiersz, ale też ma swoją głębię..... Podoba mi się to w jaki sposób potrafisz przedstawić coś "trudnego" za pomocą prostych słów tak by dały do myślenia......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
punkie_justine
post 19.08.2003 18:46
Post #14 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 64
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: Daleko od kłamstwa...




Niby lubię takiue klimaty, ale wiem, że stac Cię na więcej. Trochę za kródkie...


--------------------
"I was never faithful
And I was never one to trust
Borderlining schizo
And guaranteed to cause a fuss
I was never loyal
Except to my own pleasure zone
I'm forever black-eyed
A product of a broken home"...

Placebo "Black Eyed"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cailith
post 20.08.2003 10:09
Post #15 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 318
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: skąd inąd

Płeć: Kobieta



Za krótkie, bo chciałabyś w tym klimacie pobyć jeszcze czy za krótkie bo za krótkie...? Nie chciałam przerostu formy nad treścią...


--------------------
Jestem dziełem bożym i jako takie oczekuję szacunku od świata.

Pamiętaj: nie polemizuj z Idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.

Proud to be a lesbian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.04.2024 12:34