Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co Można Zobaczyć W Kropli Wody?, czyli moje wypracowanie na Polski

Kasjopeja
post 11.09.2004 21:45
Post #1 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Zakon




Jest to moje pierwsze wypracowanie w tym roku szkolnym w mojej nowej szkole. Starałam się bardzo bo chciałam zrobić dobre wrażenie na mojej nowej wychowawczyni polonistce. Opowiadanie nie jest związane z Harrym Potter'em. Mam nadzieję, że się Wam spodoba! Miłego czytania.

Co można zobaczyć w kropli wody?

Tuż za ocienionym lasem jest staw. Siedzę teraz przy nim i myślę o moim życiu.
Czuję jak złote promienie Słońca opadają na moje ramiona, twarz. Czuję ich ciepły dotyk na mojej skórze. Dzisiejszy dzień wydaje się taki ładny.
Ludzie mijają siebie, z uśmiechem mówiąc „Dzień dobry”. Dobry? Na pewno nie dla mnie. Ja czuję się jakbym nigdy w życiu nie miała już poczuć szczęścia i do końca żyć w smutku i ciemności.
Pochylam się nad taflą wody i patrzę na moje odbicie. Widzę duże, niebieskie oczy, mały nos cały obsypany piegami i wąskie usta. Wszystko to otoczone jest czarnymi, długimi włosami. Jeden z jego kosmyków wpada do stawu, jednak ja nie zwracam na to uwagi. Wyciągam dłoń aby dotknąć mojego odbicia. Muszę sprawdzić czy jej śmierć jest prawdziwa... Może to jest zwykły koszmar i zaraz obudzę się w miękkiej pościeli? Opuszki moich palców wzburzają lekko wodę... Jednak nic się nie dzieje. Ja jestem, jej nie ma i już nigdy nie będzie. Moja wspaniała przyjaciółka... Ona nie żyje. Wzdycham i czuję jak ciepła i pełna tęsknoty łza spływa po moim policzku. Najpierw jedna... Teraz druga, trzecia, czwarta... Nie mogę ich powstrzymać. Czuję w sercu wielką pustkę, która z każdą chwilą się poszerza. Muszę odejść stąd! Natychmiast! Nie mogę siedzieć tutaj tak spokojnie... W tym miejscu, gdzie jeszcze tydzień temu siedziała ze mną i śmiała się głośno. Gdzie wygłupiałyśmy się razem. Tak trudno w to uwierzyć... Cały czas jest w mojej pamięci taka wesoła, żwawa, zwinna... Taka żywa... Gdzie ona teraz jest? Co robi? Pamięta mnie? Czy jest szczęśliwa? To są pytania na które nigdy nie uzyskam odpowiedzi. Nie mam żadnej nadziei, że kiedyś ją zobaczę i usłyszę jej śmiech. Moja przyjaciółka...
Wstaje z ziemi i starając się nie myśleć o niczym ruszam w stronę lasku.
Co to? Coś dziwnego błysnęło na kamieniu. Podchodzę do niego i kucam. To tylko kropla wody... A może aż? Wydaje się taka inna, jedyna. Zaczyna mi coś przypominać, nie wiem jednak co. Przyglądam się kropelce dokładniej. Widzę w niej swoje odbicie, ale czy tylko? Ktoś za mną stoi. Obracam się, jednak nikogo za mną nie ma. Czuję się bardzo wystraszona. Znowu patrzę w kropelkę. Cały czas ktoś za mną jest... Dominika? Jak? Przecież ona nie żyje!
Nie! To niemożliwe! Szybko obracam głowę, ale znowu za mną nikogo nie ma. Nie mogę się powstrzymać! Znowu patrzę w kropelkę. Teraz mam pewność: widzę siebie i Dominikę. To już do tego doszło! Mam zwidy! Cały czas patrzę na nieszczęsny kamień. Dominika zaczęła mi machać! Nie! Ja wariuję!
Obracam się i zaczynam wodzić rękami tam gdzie zobaczyłam w kropelce moją przyjaciółkę. Nagle w jednym miejscu powietrze jest cieplejsze... W tym gdzie stoi domniemana Dominika. W jednym momencie przestałam już cokolwiek rozumieć. Jak to jest możliwe?
Czuję ciepło na ramieniu... Jakby ktoś kładł na nie rękę. Teraz, bez większego powodu uwierzyłam, że moja przyjaciółka cały czas jest i na pewno kiedyś ją zobaczę. Mało tego... Cały czas jest ze mną ze mną i będzie mnie wspierać.
- Dziękuje – szepczę szczęśliwa i idę już spokojniejsza w stronę lasu. Mam nieodparte wrażenie, że dzisiaj po raz pierwszy od pięciu dni zasnę w nocy.

KONIEC

Ten post był edytowany przez Kasjopeja: 11.09.2004 21:46


--------------------
Cienką linię między dobrem a złem łatwo przekroczyć.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galia
post 11.09.2004 22:00
Post #2 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 249
Dołączył: 28.05.2004
Skąd: *From the land of stars *




Proste, krótkie ( za krótkie tongue.gif ), zwięzłe i piekne.
Sądzę ,że jest to udana mała forma literacka i ani myslę zmieniać zdania. Poruszasz ważny i bardzo trudny temat. Wzruszyłam się. Ja też mam nadzieję, ze ludzie, którzy odchodzą wciąż SĄ. Można ich zobaczyć sercem. Dlaczego nie w kropli wody?


--------------------
Jestem myślicielką niezależną, wolną poszukiwaczką oazy nieskrępowanych istnień. Przemierzam pustynie w poszukiwaniu sensu... Czy odważysz się pójść za mną?

Myśli, marzenia, złudzenia. Moje życie...

Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz poświęcić coś o podobnej wartości.
To zasada równoważnej wymiany.
To prawda o świecie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermionciaa
post 08.04.2005 18:16
Post #3 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 22.08.2004
Skąd: Nie wie nikt

Płeć: Kobieta



Taak, bardzo ładne. Mam nadzieję, że Twoje oczekiwania się spełniły i zrobiłaś wrażenie na nauczycielce smile.gif Tak jak mówiła Galia poruszasz b. ważny temat. Nie każdy umie podjąć się takiego zadania. Bardzo, bardzo ładne.


--------------------
user posted imageuser posted image

"- Estelu! Estelu! - krzyknęła, Aragorn zaś ujął jej rękę, ucałował ją i zasnął. Twarz jego zajaśniała niezwykłą pięknością, tak że wszyscy, którzy weszli potem do Domu Królów, patrzyli na niego z podziwem, ujrzeli bowiem Aragorna w uroku młodości i w sile męskich lat, a zarazem w pełni mądrości i w majestacie sędziwego wieku. Długo spoczywał tak i widzieli w nim obraz chwały królów ludzkich w nieprzyćmionym blasku, jak o poranku świata."

J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni: Powrót Króla, Dodatek A

Wejdź, jeżeli sądzisz, że jesteś osobą o silnych nerwach...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 15.04.2005 21:36
Post #4 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



Dobrze, że to krótka forma. Jeszcze kilka zdań i bym umarła śmiercią tragiczną.

Uczucia są ukazane szablonowo, prosto, nieciekawie. Nie ma w nich nic co mogłoby oddziaływać na moje własne uczucia, emocje. Być może prawdą jest, że opowiadanie dotyczy rzeczy poważnych, ale w niepoważny sposób są opisywane. Opowiadanie to mogłabym zaakceptować gdybyś była w szóstej klasie... heh, sprawdziłam w profilu. 14 lat... to 6 klasa czy już gimnazjum? Mniejsza o to. W kazdym badz razie opowiadanie nie jest na wysokim poziomie. Powinnas uczyc sie w bardziej... hmm... literacki sposob opisywac uczucia, probowac zamienic w slowa to co dzieje sie w czlowieku w danej chwili. Przy takich zabiegach przydaja sie porownania.

Ach, i jeszcze jedno - tekst w niektorych momentach jest zbyt teatralny.


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Carmen
post 08.07.2005 22:54
Post #5 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 26.06.2005
Skąd: Gdynia




Hmm...Trudno mi to ocenic pod wplywem dojrzalosci tekstu, bo jestem w tym samym wieku co autorka, ale uwazam, ze mimo tych wszystkich pieknych slowek czuje sie troche jakbym siedziala w kosciele i sluchala z ambony kazania pt. " Nasi bliscy sa wsrod nas". Wg mnie moglas wplesc w to troche wlasnych, osobistych uczuc, przedstawic swoje wlasne przemyslenia. Zawiodl mnie tytul, bo myslalam, ze opowiesz to w sposob bardziej filozficzny. Nie jest zle, ale moze byc lepiej.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Allergic
post 10.07.2005 15:01
Post #6 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 09.05.2005




Zasadniczo przychylam się tutaj do opinii Iskry. Temat jest ważny- temu nie przeczę, ale ogólnie opowiadanie nie jest porywająco smutne, piękne czy mocno działające na czytelnika. Jest po prostu przeciętne, a radę na przyszłość mam taką- jeśli chcesz się brać za poważne tematy, pisać o rzeczach ważnych o doniosłych NAUCZ się najpierw jak się to robi!!! Gdyby wszyscy mieli zamiar pisać wyłącznie epopeje szybko zmalałaby ich wartość.


--------------------
None of you can make the grade...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 22:44