Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> No I Kogóż To Mieli Wyciąć?..., możliwy spojler (choć raczej niewielki)

owczarnia
post 26.06.2007 01:45
Post #1 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Głośno było ostatnio o tym, że J.K. Rowling odradziła scenarzystom usuwanie pewnej postaci z piątego filmu, ponieważ pomieszałoby im to znacznie szyki przy późniejszej realizacji siódmego. Postać ta jest w jakiś sposób ważna, innymi słowy.

W necie zawrzało na takie dictum, jak można sobie wyobrazić, teorie nie miały końca.

No i wreszcie WB zdecydowało się powiedzieć wprost: chodziło o Stworka.


Prawdę powiedziawszy tak coś czułam, jak tylko zobaczyłam jego fotki. No bo Zgredka wywalili już niejako definitywnie, o Mrużce w ogóle nie było ani nie będzie mowy, a tu nagle taki Stworek?...

Wiadomo jednakże, że jakichkolwiek aluzji do "wiadomego medalionu" w filmie brak. To też zostało jasno powiedziane. Wstrzymują się z tym na razie, wyszli z założenia że zawsze zdążą. Poniekąd słusznie, bo piorun wie co ta kobieta wymyśliła wink2.gif...


Jednakowoż dyskusja nad domniemaną rolą Stworka, na tyle ważną, że sama Jo zainterweniowała w jego sprawie, wydała mi się potencjalnie ciekawa. Stąd osobny temat.



--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.06.2007 02:35
Post #2 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Zgadzam się, Stworek będzie miał swoje 5 minut w VII części. A noż spełni w niej rolę takiego Gulluma? Jakby go nie było, jakby Frodo został bezpalczasty, a zły ukarany?

Oprócz tego, że Stworek może się Potterowi przydać, bo jest jego własnością i dużo wie, pewnie zostanie przypomniany jego stosunek do Hermiony. W końcu po coś dała mu ten prezent w V. części. Nie zostanie on zapomniany. Pewnie ze Stworka wyjdzie jeszcze człowiek (sic!).

Ale skąpce! Tyle kasy mają, a efektów specjalnych na Stworka im szkoda.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 26.06.2007 02:36


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 26.06.2007 02:44
Post #3 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



Ohohohoho.
To się będzie działo.
Ja coś tak czułam, że to Stwór przebrzydły ukrył gdzieś medalion, jak Syriusz porządki robił, a Dundg go wcale nie gwizdnął.
Hę?
Może medalion na Grimmauldzie wciaż leży, albo... kto wie, może u Malfoyów (w beziecznym miejscu) Stwór sobie go ukrył, jako pamiątkę świętą? tongue.gif

W ogóle mam wrażenie, że ta notka od RABa, co niby horkruksa zniszczył, to dziwna jest, bo skoro zniszczył, to Potter już go szukać nie musi. A na okładce jest tongue.gif
I znaczenie ma. O.


Nie wiem co Stwór ma znaczyć, ale skoro Jo interweniowała...

To widać znaczy serio serio

Ten post był edytowany przez smagliczka: 26.06.2007 03:01
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.06.2007 14:02
Post #4 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Jeżeli chodziłoby tylko o znalezienie medalionu, myślę, że dałoby się tak ułożyć scenariusz, żeby Stworka ominąć. Jestem za rolą gollumiastą. Chociaż Rowling może chodziło o to, że przez pozbywanie się wątku dyskryminacji stworzeń magicznych, twórcy filmu spłycają fabułę i odbierają coś z magii książki. Przemiana Stworka (zakładam, że coś w nim się zmieni...?) i jego przywiązanie do rodziny, która w naszych oczach jest zła i kropka, daje do myślenia. Nie wszystko jest czarne lub białe (to plus wątek Draco), to co jest brzydkie i z pozoru szkodliwe też ma uczucia, blebleble, blebleble, itd.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 26.06.2007 14:03


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 26.06.2007 14:21
Post #5 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



A może istotny będzie sam fakt, że Stworek jest własnością Harry'ego?

No nie wiem, ja mam cały czas wrażnie, że to będzie związane z Blackami, ich domem (może pośrednio z Malfoyami i Narcyzą?).

No bo co takiego Stworek "robi" w piątce? Siedzi na Grimmaudzie, zbiera rupiecie, wymyka się do Narcyzy i oszukuje Harry'ego przez kominek.
Ostatnie - czyli oszustwo - miało już swoje konsekwencje w "Zakonie".

Więc wychodzi na to, że zbieranie rupieci i kontakty z Malfoyami mogą być ważnym wątkiem dla ostatniego tomu!

Ten post był edytowany przez smagliczka: 26.06.2007 14:22
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ewamarchewa
post 26.06.2007 20:50
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 19.02.2006
Skąd: Z krzesła:P

Płeć: Kobieta



QUOTE(estiej @ 26.06.2007 13:35)
Może wrócić teoria Stforka jako towarzysza R.A.B.a w wyprawie do jaskini po medalion z horcruksem.
*


Nie, raczej nie. W rodzinie Blacków raczej skrzaty domowe nie były zbyt dobrze traktowane, a to już by było "zaszczytem"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 27.06.2007 12:36
Post #7 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Zgadzam się. Nawet jeżeli Regulus zbuntował się przeciwko Voldemortowi, pewne uprzedzenia zawsze pozostają. To Syriusz miał inaczej poukładane w głowie. Co nie wyklucza ewentualngo posłużenia się Stworkiem w wyprawie po Horcruxa. Już kiedyś pisałam, że raczej w to nie wierzę, choć nie da się tego wykluczyć.
Myślę, że w V. istotniejsze było to podprowadzanie skarbów rodziny Blacków ( w tym owego złotego, nieotwieralnego medalionu).

Ten post był edytowany przez Pszczola: 27.06.2007 12:37


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 27.06.2007 14:18
Post #8 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



Z teorią o Stworku towarzyszącym RAB-owi to się nie spotkałam na forum (bo i nie szukałam wcale).
Szczerze wątpię, by Stworek brał udział w takiej misji. Choć w "pewnym" fanfiku wyczytałam, że wypił zielony eliksir, jak RAB podmieniał medaliony - i dlatego jest teraz taki popier... znaczy się dziwnym skrzatem jest wink2.gif

Jak dla mnie mało jest to prawdopodobne.
Brać skrzata na TAKĄ wyprawę? Rozumiem, że sługa idealny i można go wykorzystać do każdego paskudnego zadania, ale skrzat to skrzat - coś schrzanić zawsze może, wygadać też (na przykład jednej albo drugiej pannie Black i cała misja pójdzie w diabły). Nie dość, że wspólnikiem byłby niepewnym, to jeszcze pomocnikiem mało pojętnym. Co z tego, że z dużą mocą magiczną, skoro z rozumkiem małym? Gdybym była RAB-em, wolałabym już liczyć wyłącznie na siebie. Zresztą nie sądzę, by RAB był tak okrutny i zmusił skrzata do czegoś, co mogłoby być śmiertelne z skutkach. Stworzenie głupie, bo głupie, ale postępek całkiem nieetyczny.
Oczywiście nie wiemy, jakmim człowiekiem był RAB, jakie miał podejście do skrzatów domowych (przecież wychowywał się w domu, gdzie im obcinano głowy, jak unieść tacy nie mogły! - zakładając, oczywiście, że RAB to Black Młodszy) i nie wiemy, jakimi metodami zamierzał pokonać Voldemorta.

Mam jednak wrażenie, że zabieranie Stworka i powierzanie mu jakiegoś ważnego zadania byłoby posunięciem niemądrym - a przecież RAB to łebski gość.
Mimo wszystko jestem jednak za tym, że miał jakiegoś pomocnika.
Dotychczas w unieszkodliwieniu każdego horkruksa uczestniczyło więcej niż jeden osobnik.
Harry zniszczył dziennik, ale to Ginny była pod wpływem Voldemorta i ona umierała - więc cała destrukcyjna siła horkruksa obrócona była przeciw niej. Dumbledore zniszczył pierścień i ledwo wrócił (gdyby nie Snape, dyrekror wykopyrtnąłby jeszcze przed rozpoczęciem roku - a i tak ręki uleczyć już się nie udało). Swoją drogą, dlaczego Dumbledore przez jakiś czas nosił jeszcze pierścień na palcu, to też ciekawe. Może nie mógł do ściągnąć i dlatego ręka mu uschła (tak to jest, jak się kradnie czyjeś własności cheess.gif).

I mamy wyprawę do jaskini, gdzie jednej osobie byłoby bardzo trudno zdobyć medalion i powrócić stamtąd żywym.
RAB musiał z kimś współpracować - chyba że był geniuszem większym od Dropsa, w co wątpię.

Ale żeby Stworka zabierać? Eeee...

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 14:46
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 27.06.2007 19:36
Post #9 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Oj źle Wb zrobili informując ludzkość o Stworku. Już wiadomo, ze w siódmym tomie go nie zabraknie. I medalion z Grimmuald Place sie pojawi na pewno.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 27.06.2007 19:43
Post #10 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



Hm... przypominam, ż ena jednej z okładek VII części widać łapy niezidentyfikowanego stworzenia. O ile pamiętam, luzdie w temacie o okladkach zastanaiali się, czy nie jest to przypadkiem skrzat domowy. Jeżeli tak, to informacja o Stworku może być ciekawa w tym kontekście...

edit: a tutaj okładka, o której wspomniałam: http://media.mugglenet.com/i//dhcovers/hp7childuk.jpg

Ten post był edytowany przez voldzia: 27.06.2007 19:49
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 27.06.2007 19:59
Post #11 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



O. Dobre spostrzeżenie. Rzeczywiście. To nie musi być Zgredek. To moze być Stworek! Genialnie.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 27.06.2007 21:46
Post #12 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Teoria pomocy Stworka RAB-owi, trochę naciągana byłaby, jak dla mnie. Nie wydaje mi się, żeby ten skrzat storzony był do takich zadań. Zgadzam się z moimi przedmówcami...

ALE...

Rzeczywiście, bardzo prowdopodobne, że jest to Stworek...


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 19.07.2007 13:51
Post #13 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Rzeczywiście, a już myślałam, że się pomyliłaś voldzia i chodziło o okładkę. Szukam i szukam... i nic, a tu nagle patrzę, coś się przyczaiło za Harry'm. A swoją drogą, ta pierwsza okładka nie podoba mi się wcale. Naćkane tego wszystkiego, autor chyba był pijany. Ble...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 24.04.2024 11:14