Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Zakon Feniksa, czyli jego członkowie

marvia
post 21.07.2004 15:27
Post #26 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 30
Dołączył: 02.07.2004
Skąd: Kraków




hmmm moze tez dlatego że Dumbledore bardzo lubi feniksy biggrin.gif


--------------------
SYRIUSZ B(L)ACK!!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Golden Phoenix
post 21.07.2004 16:18
Post #27 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 351
Dołączył: 16.07.2004
Skąd: Bydgoszcz / Toruń

Płeć: Kobieta



A ja myślę, że jest to Zakon Feniksa, bo feniks (Fawkes) był mocno związany z jego członkami i ich działalnością. Przykłady: Pomoc w "ucieczce" Dumbledora, przy walce z Voldim, ostrzegał przed niebezpieczeństwami itd.

Ten post był edytowany przez Golden Phoenix: 21.07.2004 16:18


--------------------
"Nightingale in a golden cage..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 21.07.2004 16:31
Post #28 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




taaa... a co do Figg - wydaje mi sie, ze ona nie jest takim pelnoprawnym czlonkiem zakonu - nie walczy z Valdemarem, ale po prostu pomaga Zakonowi jak moze...

ciekawa sprawa z czlonkostwem Flitwicka... czy jest az tak tajnym szpiegiem, ze nawet Potter o nim nie wie? szpiegowac to on by mogl tylko z ukrycia - w o koncu jest maly, bo "wkrecic sie" miedzy zwolennikow Valdemara raczej nie mial by szans...


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Seba(NeO)
post 05.08.2004 22:09
Post #29 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 48
Dołączył: 20.06.2004
Skąd: Earth->Polish(smacznego)->Breslau




Stworka trzeba wrzucić do klatki z dorosłymi sklątkami tylnowybuchowymi. A co do pani Figg to przecierz zapraszała Harry'ego do swojego domu podczas wakacji. Ale nie powiedziała mu że jest charłakiem a nie muglem(czyt. mugolem) żeby nie powiedział opiekunom że mu się u niej podoba bo by go nie puszczali. dry.gif


--------------------
Niniejszy podpis jest identyczny z tym, który właśnie czytasz.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Golumek
post 10.08.2004 10:58
Post #30 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 08.08.2004
Skąd: Rzeszów




Hmmm... szczerze mówiąć dręczą mnie podobne pytania. Nie mam pojęcia dlaczego tak a nie inaczej... buu... Rowling wszystko sobie świetnie wymyśliła właśnie po to abyśmy się głowili dry.gif A ona mądra bo wszystko wie... sleeping.gif


--------------------
user posted image

This love is only in my dream.

Golum powstał na III w Gniewie w roku 2003, a narodził się na III w Czocha w roku 2004. Tam też żył i poznawał ludzi, których uwielbia do dziś. Tak też pozdrawia wszystkich którzy mieli z nim styczność - choćby małą.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 10.08.2004 20:33
Post #31 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




Zakon feniksa - bo Fawkes jest ściśle powiązany z pracami Zakonu. Daje im znaki (piórka) pomaga przywódcy i w pewnym sensie jest członkiem zakonu. Vold ma Nagini, Dumbel ma Fawkesa.
A nazwę taką wymyślili żeby ładniej było. - i żeby nie było jasne dla osób nie wtajemniczonych o co chodzi.


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 11.08.2004 16:45
Post #32 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



Śmię mniemać, że Feniks jest naprawde istotny w nazwie Zakonu i cos oznacza, a my dowiemy się tego w odpowiednim czasie.. Co prawda sama w to nie woerze, ale...

A co do tego podłego zdrajcy czyli Stworka, to NA SZUBIENICĘ Z NIM!!! mad.gif


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 21.08.2004 15:13
Post #33 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



A moze jedna z prostrzych sugesti - Zakon Feniksa bo feniks to istota która się odradza tak jak Zakon reaktywowany po tylu latach.


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
żaba
post 22.08.2004 11:39
Post #34 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 06.12.2003
Skąd: obsypany różanym kwieciem Olsztyn...(pff jasne =P)




Nie kazdy czarodziej moze nalezec do Zakonu , bo nie do wszystkich ma sie zaufanie...musi byc to osoba silna,lojalna i chcaca walczyc ze zlem.Gdyby w zakonie bylaby osoba bedaca pod wplywem zaklecia,to nie byloby dobrze.Jesli bedzie w Zakonie jakas osoba slaba , to moze sie latwo zlamac i wyjawic sekrety pod naciskiem.

Feniks...Znak ponownego odrodzenia,wstania z popiolu...niesmiertelnosc.Moze Dubledore i reszta chcieli by Zakon kojarzyj sie z tym ,ze dobro jest wieczne,ze Zakon nie "umrze" i zawsze bedzie trwala walka dobra ze zlem... dry.gif


--------------------
„I nagle zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem próżna; jak próżni jesteśmy wszyscy i jak wielką wagę przypisujemy sobie samym, naszemu istnieniu w świecie, które tak naprawdę ma znaczenie jedynie dla paru najbliższych. A może nawet i to znaczenie przeceniamy? A nawet jeśli nie, to czymże ono jest wobec milionów tych, którym nasz los jest obcy i najzupełniej obojętny; którzy o tym, że w ogóle jesteśmy, nawet nigdy się nie dowiedzą? Tysiące, miliony takich jak ja dziewcząt i chłopców – tak samo przecież jak ja ważnych i niepowtarzalnych – mogłoby zniknąć w jednej chwili jak jakiś obłok albo tęcza i czy to by cokolwiek zmieniło? Czy świat by przez to przestał istnieć? Wszystko by nadal biegło już utartym torem, a po zimie, jak zwykle, zakwitłyby kwiaty... Z jaką siłą dotarła do mnie ta brutalna prawda! Ta oczywista prawda, którą tak łatwo jest przeoczyć, przez to, że taka oczywista...”
Helena Saniewska –Mały wielki świat

Mój blog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Golden Phoenix
post 22.08.2004 13:05
Post #35 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 351
Dołączył: 16.07.2004
Skąd: Bydgoszcz / Toruń

Płeć: Kobieta



QUOTE
Jesli bedzie w Zakonie jakas osoba slaba , to moze sie latwo zlamac i wyjawic sekrety pod naciskiem.

To dlaczego do zakonu przyjęto Glizdogona ? Nie był ani lojalny ani silniy psychicznie.
Glizdogon musiał miec za to inną cechę - doskonałą umiejętność maskowania tego co myśli, zdobywanie przyjaźni tych, którzy są potrzebni, jednym słowem urodzony aktor.


--------------------
"Nightingale in a golden cage..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 23.08.2004 18:38
Post #36 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Hmm a jak myślicie, co będzie z Remusem? Mam na myśli to, że w 5 tomie było chyba coś takiego:

QUOTE
.. a Lupin, który mieszkał tam razem z Syriuszem...


Czy Lupin nie miał własnej chatki? Był aż taki biedny?

To czemu w 4 tomie Dumbl mówił do Syriusza:

QUOTE
... Musisz ruszać w drogę (...) przyczaj się przez jakiś czas u Lupina


To co, Remus miał dom, a nagle nie ma? I czy w 6 tomie na Grimmauld Place będzie przebywał tylko jako członek Zakonu, czy jako mieszkaniec? Bo ktoś musi tam przecież mieszkać na stałe... a może to Harry odziedziczy ten dom? Nie bedzie w nim od razu mieszkał, no ale...

Co do Stworka - na szubienicę go! I na ścianę biggrin.gif !


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 25.08.2004 13:36
Post #37 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




QUOTE (kkate @ 23.08.2004 17:38)


Co do Stworka - na szubienicę go! I na ścianę biggrin.gif !

Zgadzam sie z wami. Na szubienice !!

A tak co do Lupina to zawsze myslalam ze jakis tam dom ma. Poza tym wydawalo mi sie ze czesc czlonków Zakonu moze mieszkac w Grimmauld Place. Zeby byc na miejscu itd.


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LadyDevimon
post 25.08.2004 15:29
Post #38 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 08.08.2004
Skąd: Kraków




Mysle ze jesli Bellatriks dowie sie o istnieniu domu na GP to przekarze go Voldowi jako kryjowke a moze mu sie przydac bo jest nienanoszalny i zabezpieczony pzrez starozytne potezne czry ktorych vold nie cierpi. No i jest druga wersja wydarzen [ ta dobra] - jak wiadomo nie mamy pewnosci kto odziedziczy ten dom ale nie mamy tez pewnosci czy Bellatriks i Narcisa wiedza i pamietaja o istnieniu tego domu bo istnieje teoria ze obie lub jedna z nich tam kiedys mieszkaly [ w koncu to duzy dom] lub 2 teoria- ze zadna z nich nie wie i niewiadomio czy dowie sie kiedys o jego istnieniu, ale w takim wypadku dalej nie mamy pewnosci czy bedzie w mieszkal ktos z zakonu. Ja osobiscie obstraje przy teori ze Syriusz napisal testament w ktorym zapisal dom na GP i swoje oszczednosci Harry'emu a Harry bedzie tam mieszkal z Lupinem i moze kims z zakonu, Ronemi Hermiona i cala reszta. Ta teoria jest prawdopodobna bo kazdy z zakonu w kazdej chwili byl swiadom niebezpieczenstwa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 25.08.2004 17:58
Post #39 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



eee..mże coś pomyliłem , ale Bellatrix WIE o domu a nie wie o siedzibie ZF..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
NeMhAiN
post 25.08.2004 19:13
Post #40 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 419
Dołączył: 24.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE (LadyDevimon @ 25.08.2004 15:29)
Mysle ze jesli Bellatriks dowie sie o istnieniu domu na GP to przekarze go Voldowi jako kryjowke a moze mu sie przydac bo jest nienanoszalny i zabezpieczony pzrez starozytne potezne czry ktorych vold nie cierpi. No i jest druga wersja wydarzen [ ta dobra] - jak wiadomo nie mamy pewnosci kto odziedziczy ten dom ale nie mamy tez pewnosci czy Bellatriks i Narcisa wiedza i pamietaja o istnieniu tego domu bo istnieje teoria ze obie lub jedna z nich tam kiedys mieszkaly [ w koncu to duzy dom] lub 2 teoria- ze zadna z nich nie wie i niewiadomio czy dowie sie kiedys o jego istnieniu, ale w takim wypadku dalej nie mamy pewnosci czy bedzie w mieszkal ktos z zakonu. Ja osobiscie obstraje przy teori ze Syriusz napisal testament w ktorym zapisal dom na GP i swoje oszczednosci Harry'emu a Harry bedzie tam mieszkal z Lupinem i moze kims z zakonu, Ronemi Hermiona i cala reszta. Ta teoria jest prawdopodobna bo kazdy z zakonu w kazdej chwili byl swiadom niebezpieczenstwa.

mi najbardziej ta wersja pasuje bo logiczne jest to z testamentem...ale belattriks po9winna wiedziec o tym domu według mnie, bo to rodzina przecie nawet jakby tam nie mieszkała....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 25.08.2004 19:38
Post #41 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (LadyDevimon)
Ja osobiscie obstraje przy teori ze Syriusz napisal testament w ktorym zapisal dom na GP i swoje oszczednosci Harry'emu

heh pieknie ale mam jedno pytanie: Kiedy?
QUOTE (LadyDevimon)
a Harry bedzie tam mieszkal

Jasne dom który mu przypomina Syriusza a zarazem jego głupote no nie rób z niego miłosnika S&M
QUOTE (NeMhAiN)
mi najbardziej ta wersja pasuje bo logiczne jest to z testamentem...ale belattriks po9winna wiedziec o tym domu według mnie, bo to rodzina przecie nawet jakby tam nie mieszkała....

Nielogiczne


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sunlight Priestess
post 25.08.2004 20:47
Post #42 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 97
Dołączył: 26.06.2004
Skąd: Privet Drive, Surrey




QUOTE
CZemu Zakon Feniksa jest Zakonem Feniksa, a nie Hipogryfa????

CZemu? A czemu potwór w komnacie tajemnic to bazyliszek a nie smok albo inne paskudzwo?

Czemu nauczycielem eliksirów jest Snape a nie Flitwick?

Czemu Ginny nie jest starsza od Rona?

Ludzie ale wy jesteście upierdliwi. CZemu czemu czemu czemu.... Takich pytań można zadać miliony. Tak se wymyśliła Jo i my nie mozemy na to nic poradzić, chyba że napiszesz własną książkę.

Powodzenia.


--------------------
Nieśmiertelność. Nie ufam. Nie wierzę. Nie toleruję. To nie istnieje.

user posted image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
NeMhAiN
post 25.08.2004 21:36
Post #43 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 419
Dołączył: 24.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE (kubik @ 25.08.2004 19:38)
QUOTE (LadyDevimon)
Ja osobiscie obstraje przy teori ze Syriusz napisal testament w ktorym zapisal dom na GP i swoje oszczednosci Harry'emu

heh pieknie ale mam jedno pytanie: Kiedy?
QUOTE (LadyDevimon)
a Harry bedzie tam mieszkal

Jasne dom który mu przypomina Syriusza a zarazem jego głupote no nie rób z niego miłosnika S&M
QUOTE (NeMhAiN)
mi najbardziej ta wersja pasuje bo logiczne jest to z testamentem...ale belattriks po9winna wiedziec o tym domu według mnie, bo to rodzina przecie nawet jakby tam nie mieszkała....

Nielogiczne

... huh.gif ....logiczne jest to ze mógl pomysleć o napisaniu testamentu, bo był w grubie ze "zwiększonym ryzykiem smierci"- to znaczy był członkiem Zakonu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 25.08.2004 21:48
Post #44 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



mógł se mysleć ale nie mógł pójść do MM żeby go spisać.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mikrus
post 26.08.2004 10:41
Post #45 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 07.04.2003





a tak wogle to co sie stanie z Hardodziobem...!?
edit moderat: wykasowałem oczywistą rzecz i nieprawde

Ten post był edytowany przez kubik: 26.08.2004 12:50
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
NeMhAiN
post 26.08.2004 10:45
Post #46 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 419
Dołączył: 24.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE (Mikrus @ 26.08.2004 10:41)
trzeba poczekac na 6 tom....biggrin.gif:(mam nadzieje ze nie tak dlugo jak na 5...
a tak wogle to co sie stanie z Hardodziobem...!?

wiem tylko apropo 6 tomu ze na pewno ciąza rowling nie opuxni wydania ksiazki ale więcej niec sad.gif hm...Hagrid go na pewno nie weźmie no bo ..no nie moshe...hm...a moshe Ron bedzie miała nowego zwierzaka domowego tongue.gif no nie tak chiba nie...ktos go przygarnir na pewno...REMUS!!!! wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mikrus
post 26.08.2004 10:57
Post #47 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 07.04.2003




No niewiem...może Harry go weżmie do domu na privet Drive i bedzie straszył Dudziaczka... laugh.gif biggrin.gif czarodziej.gif
Ale najprawdopodobniej mama Rona będzie się nim opiekować na grimmuald place

Ten post był edytowany przez Mikrus: 26.08.2004 11:05
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
NeMhAiN
post 26.08.2004 11:01
Post #48 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 419
Dołączył: 24.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE (Mikrus @ 26.08.2004 10:57)
No niewiem...może Hrry go weżmie do domu na privet Drive i bedzie straszył Dudziaczka... laugh.gif biggrin.gif czarodziej.gif
Ale najprawdopodobniej mama Rona będzie się nim opiekować na grimmuald place

fajnie by to w filmie wyglądało -tłusty dudziak toczy sie po domu a za nim biega Hardodziób... z tego strach dudziakowi spadaja portki, przewraca siem..ii....Harry daruje mu zycie... dry.gif no musiałam, dudziak nie mógł by tak po prostu zemrzec bo harryego by zabili... laugh.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mikrus
post 26.08.2004 11:08
Post #49 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 07.04.2003




QUOTE (NeMhAiN @ 26.08.2004 11:01)
fajnie by to w filmie wyglądało -tłusty dudziak toczy sie po domu a za nim biega Hardodziób... z tego strach dudziakowi spadaja portki, przewraca siem..ii....Harry daruje mu zycie... dry.gif no musiałam, dudziak nie mógł by tak po prostu zemrzec bo harryego by zabili... laugh.gif

W sumie fajnie by było...i mógłby nastraszyć wója i ciotkę...
Mógłby mieć ich w ...
...pupie... biggrin.gif
...albo nosie jak kto woli laugh.gif smile.gif blink.gif

Ten post był edytowany przez Mikrus: 26.08.2004 11:09
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
NeMhAiN
post 26.08.2004 11:11
Post #50 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 419
Dołączył: 24.08.2004

Płeć: Kobieta



za puszczanie stworzen magicznych po chacie mugoli nie wywalaja z hogwartu nie?? wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 25.05.2024 17:14