Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

35 Strony « < 7 8 9 10 11 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wszelkie Teorie Klubu - Zamknięte, Nowa teoria = nowy temat

avalanche
post 08.06.2004 21:40
Post #201 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



skicia ->

niezupełnie - podejrzewam że Snape żył nieświadomy (tak jak reszta) tego że Glizdogon żyje. Poza tym niewiadomo czy Glizdogon jest wogóle Śmierciożercą w pełnym tego słowa znaczeniu (chyba nie). On należy do kategorii zdrajca, blisko współpracujący z Voldem.
Po zdradzie Potterów Glizdogon wyparował. Wszyscy myśleli że umarł. Nawet Vold pewnie tak myślał. Glizdogon zamaskował się pod postacią szczura i żył sobie zwyczajnie u Weasley'ów. Dopiero po wydarzeniach we Wrzeszczącej Chacie odnalazł swego Pana - Vold skwitował to tym że porzucił wszystkie nadzieje na odnalezienie go aż do momentu gdy nie pojawił się Glizdogon.
Poza tym Śmierciożercy nie znają z założenia(a jeżeli już to po głosach jakoś dochodzą kto jest)



--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
skicia
post 09.06.2004 15:18
Post #202 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 227
Dołączył: 16.11.2003
Skąd: Place where the angels fall...




Ava ->
Mi chodziło o lata gdy jeszcze żyli Potter'owie.
QUOTE
Poza tym Śmierciożercy nie znają z założenia(a jeżeli już to po głosach jakoś dochodzą kto jest)

Przecież Snape znał głos Peter'a, więc mógłyby go poznać, np. znał się z Malfoy'em, który był śmierciożercą, a gdzie się poznali jeżeli nie tam?
QUOTE
Poza tym niewiadomo czy Glizdogon jest wogóle Śmierciożercą w pełnym tego słowa znaczeniu (chyba nie).

Tego nie możemy być na 100% pewni. Mógł tylko współpracować z Voldem.


--------------------
user posted image

user posted image WE ARE ELITA user posted image LEAGUE OF SZYDERCY user posted image
(hm...)Kto nie jest z nami , ten jest przeciwko nam(hm...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 09.06.2004 16:35
Post #203 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



QUOTE
Przecież Snape znał głos Peter'a, więc mógłyby go poznać, np. znał się z Malfoy'em, który był śmierciożercą, a gdzie się poznali jeżeli nie tam?



zgodzę się, mogą się znać ale nie wszyscy. Grupkę małą jeszcze można wsypać (mówię tu w wypadku gdyby jakiś skruszony Śmierciożerca zaczął gadać - powiedzy że złapali go, a Ministerstwo daje mu niższy wyrok za wsypanie kolesi)....ale wszystkich to już "katastrofa". Dlatego noszą na spotkaniach te maski - żeby nie mieli wiedzy o wszystkich.


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 09.06.2004 17:54
Post #204 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




Ski - wydaje mi sie, ze smieciozercy czesto nie nzali sie miedzy soba (?), nosili maski na twarzach... pewnie pozniej przy walce juz sie znali, ale na jakich spotkaniach, czy co oni tam mieli mogli byc zamaskowani... tak przynajmniej mi sie wydaje... musialabym jeszcze raz 4 czesc przejrzec zeby sprawdzic...

No jakby co to nie plagiatowalam Avy, tylko w tym samym czasie to napisalam XD

Ten post był edytowany przez Eden_ka: 09.06.2004 17:56


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 09.06.2004 18:49
Post #205 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Wydaje mi się, że wszyscy śmierciożercy nie byli sobie obcy. Pomyślmy: taki Malfoy często bywa w ministerstwie magii i nie rozpozna że Macnair np to ten sam którego zna ze służby u Volda? Przecież sam Vold zwracał się do nich po nazwisku. I w Departamencie Tajemnic także Malfoy rozdzielał po nazwisku co mają robić. Kolejna kwestia: czy Glizdogon jest śmierciożercą. W IV tomie na cmentarzu LV kazał odsłonić Glizdogonowi ramie na którym był mroczny znak.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 09.06.2004 18:52
Post #206 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Ok i jeszcze jedno. Snape głos Glizdogona mógł znać ze szkoły..


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 09.06.2004 18:57
Post #207 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



mi się zdaje, ze tylko tacy "ważni" smierciożercy znali swoje imiona i nazwiska (do takich według mnie należeli m.in. Snape, Malfoy, Glizdogon, Karakow). inni pewnie nie byli tak "uświadomieni".
łatwiej ====>>> tylko SMIERCIOŻERCY (nie pracownicy Voldzia) znali się na wzajem


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 09.06.2004 19:08
Post #208 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




... Tak do konca to nie wiemy jaka funkcje u Volda Snape pelnil kiedys i pelni dalej... No wlasnie - co snape robi dla zakonu? Sledzi... ale kogo? czy on bezposrednio spotkal sie z Valdemarem po jego powrocie, czy tylko ze smieciozercami...?


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 09.06.2004 21:24
Post #209 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Jak??? Otóż Snape jest animagiem wobec czego potrafi sie przemknąc tam gdzie nie zauwarzy go Voldemort. O tym że nim jest wie tylko Dumbledore. Pytanie tylko w jakie zwierze zamienia się Snape? Czyzby w Nagini?


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Atina
post 09.06.2004 21:27
Post #210 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 401
Dołączył: 07.04.2003

Płeć: Kobieta



Ciekawa teoria, ale też troche chyba nazbyt odważna. Jeśli dobrze pamiętam, to w IV tomie Volek polecił Glizdogonowi, aby ten "wydoił Nagini". Mam wrażenie, że Snape raczej nie podjąłby się takiej roli... ;]


--------------------
At the end of the world... or the last thing I see...

user posted image
Enormous amount of people would rather die, than think... in fact they do so.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
skicia
post 09.06.2004 21:40
Post #211 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 227
Dołączył: 16.11.2003
Skąd: Place where the angels fall...




Severus Nagini? Nieprawdopodobne, czyli bardzo realne, że tak właśnie jest :]
Eden_ka -> Zadaniem Snape'a jest zbieranie informacji na temat poczynań Voldemorta, czyli co planuje, kto jest jego celem itp. (chyba).
Koralina dzięki za znak :] Faktycznie Glizdogon był Śmierciożercą, więc był nim także w latach 80, kiedy zostali zamordowani Potter'owie. Severus i Peter musieli się spotykać na spotkaniach Smierciożerców, co oznacza iż Snape znał prawdę o zdradzie Glizdogona i tym samym niewinności Syriusza. Nasuwa mi się jedno pytanie: Dlaczego nie powiadomił o tym Dumbledor'a? Ochroniłoby to Black'a od siedzenia 12 lat w Azkabanie. Czy Severus tak nienawidził Syriusza, że wolał aby ten siedział w więzieniu?

Ten post był edytowany przez skicia: 09.06.2004 21:49


--------------------
user posted image

user posted image WE ARE ELITA user posted image LEAGUE OF SZYDERCY user posted image
(hm...)Kto nie jest z nami , ten jest przeciwko nam(hm...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 09.06.2004 22:21
Post #212 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE (Eden_ka @ 09.06.2004 19:08)
... Tak do konca to nie wiemy jaka funkcje u Volda Snape pelnil kiedys i pelni dalej... No wlasnie - co snape robi dla zakonu? Sledzi... ale kogo? czy on bezposrednio spotkal sie z Valdemarem po jego powrocie, czy tylko ze smieciozercami...?

jak to nie wiemy jaka pełnił funkcje!? przeciez wiemy! było w którymś tomie napisane, że był szpeiegiem Voldzia i szpiegowała Dumbla


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 09.06.2004 23:38
Post #213 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



TEORIA XX
Czy dementorzy moga poznać sekret zaklęcia Fideliusa?
Jak wimy tajemnica fideliusa zamknieta jest w duszy człowieka który ja skałda. Jezeli dementor wysscie taka dusze to czy potrafiłby odczytac np. połozenie zakonu feniksa?
TEORIA XXI
Czy Godryk Gryffindor nadal żyje?
Dobra zanim mnie zywcem zakopiecie pomyslcie. Kto pomógł Harry'emu w walce z Tomem Riddle w komnacie Salazara?
Kto pomógł Albusowi kiedy potomek Salazara walił w niego klątwa?
Odp:
Godryk Gryffindorr pod postacia feniksa. Tak moi drodzy Godryk był/jest animagiem a jego zwierzęcym alter ego jest fawkes Dumbla.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 10.06.2004 08:31
Post #214 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Obie teorie dają do myślenia.... ale nie potrafię odpowiedzieć jasno tak/nie...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 10.06.2004 08:58
Post #215 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



QUOTE (kubik @ 09.06.2004 22:38)
TEORIA XX
Czy dementorzy moga poznać sekret zaklęcia Fideliusa?
Jak wimy tajemnica fideliusa zamknieta jest w duszy człowieka który ja skałda. Jezeli dementor wysscie taka dusze to czy potrafiłby odczytac np. połozenie zakonu feniksa?
TEORIA XXI
Czy Godryk Gryffindor nadal żyje?
Dobra zanim mnie zywcem zakopiecie pomyslcie. Kto pomógł Harry'emu w walce z Tomem Riddle w komnacie Salazara?
Kto pomógł Albusowi kiedy potomek Salazara walił w niego klątwa?
Odp:
Godryk Gryffindorr pod postacia feniksa. Tak moi drodzy Godryk był/jest animagiem a jego zwierzęcym alter ego jest fawkes Dumbla.

Dementor nie gardzi żadnymi emocjami, lecz każde dobre uczucie jest dla niego takie same jak i tajemnica. Dementora nie obchodzi co się znajduje w tej duszy, poprostu "wciąga" ją. Gdy wreszczie pochłonie dusze szuka następnej a informacja w niej ukryta nie zostaje odszyfrowana. Gubi się między dobre wyssanym przez dementora. Tak mi się wydaje, bo przy Rowling nie można nigdy być pewnym (i w twoich postach tongue.gif).

Hm.. Feniks umiera po jakimś czasie i na nowo rodzi się z popiołów a z nim Godryk Gryfindor. Wyjaśniałoby dlaczego akurat Fawkes przyniósł tiare przydziału w Komnacie Tajemnic, chciał, żeby tak jak on Harry wyjął miecz. Skąd niby normalny feniks miałby o tym wiedzieć. Genialne tongue.gif


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Atina
post 10.06.2004 10:28
Post #216 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 401
Dołączył: 07.04.2003

Płeć: Kobieta



Teoria XX
Wydaje mi się, że to jest jak z układem pokarmowym. ^^ Tzn. dementor żywi się emocjami, więc po wyssaniu duszy, "trawi" emocje, a niepotrzebna resztę... eee... może nie "wydala", ale ta reszta po prostu zanika. Czy dementorzy w ogóle mają jakieś wyższe myśli? A może po prostu kieruja sie instynktem samozachowawczym? Bo to też ma kluczowe znaczenie w tej teorii.


--------------------
At the end of the world... or the last thing I see...

user posted image
Enormous amount of people would rather die, than think... in fact they do so.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 10.06.2004 15:55
Post #217 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



I taki dodatek... Czerwony baron jest salazarem slytherinem... hmmm może.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
HarrOla
post 10.06.2004 16:14
Post #218 

KAFEL


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 07.07.2003




Snape, Nagini? Nie sądzę bo on zaczął szpiegować Voldemorta dopiero po odzyskaniu przez niego ciała a IV tom zaczyna się jeszcze przed tym zajściem a Nagini już tam jest, pozostaje jeszcze do myślenia że właśnie w ten sposób Snape może przechwytywać informacje, czyli zamieniając się w coś ale również możliwe że używa do tego ligilimencji...
Jeszcze apropo pierwszego tematu, czyli to z Lilly vs Ginny to jeżeli wierzyć reinkarnacji to Lilly umarła wtedy kiedy Harry miał roczek więc niedługo albo już urodziła się Ginny może w tym samaym momencie... rozwiązaniem może właśnie jest wędrówka dusz?


--------------------
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 10.06.2004 17:13
Post #219 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Pytaniem teraz jest kiedy zmarła Lily a urodziła się Ginny. Ale wątpie żeby Rowling mieszała do tego inne religie, kościół by ją zabił.. Nawet jeśli (w co wątpie) Ginny jest którymś tam wcieleniem Lily to co ma to wspólnego z Harrym? Przecież nie pamięta kim była kiedyś.. Nic taka informacja nam nie daje, ciało które umarło nie może być raczej odnowione dzięki duszy z której narodziło się nowe ciało.. Chyba że może być huh.gif ..

I wątpie też, że Snape to Nagini. Przecież Nagini to samica, a Snape wydaje się być mężczyzną tongue.gif Nawet jeśli to jakim cudem Snape będący w Hogwarcie i obserwujący przebieg turniej trójmagiczny nagle znalazł się na cmentarzu u boku Volda? Teleportować się nie można.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 10.06.2004 17:44
Post #220 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




QUOTE (kubik @ 09.06.2004 22:38)
TEORIA XX
Czy dementorzy moga poznać sekret zaklęcia Fideliusa?
Jak wimy tajemnica fideliusa zamknieta jest w duszy człowieka który ja skałda. Jezeli dementor wysscie taka dusze to czy potrafiłby odczytac np. połozenie zakonu feniksa?
TEORIA XXI
Czy Godryk Gryffindor nadal żyje?
Dobra zanim mnie zywcem zakopiecie pomyslcie. Kto pomógł Harry'emu w walce z Tomem Riddle w komnacie Salazara?
Kto pomógł Albusowi kiedy potomek Salazara walił w niego klątwa?
Odp:
Godryk Gryffindorr pod postacia feniksa. Tak moi drodzy Godryk był/jest animagiem a jego zwierzęcym alter ego jest fawkes Dumbla.

A więc jeśli chodzi o dementorów, to oni mają moim zdaniem bardz prymitywny rozum, więc nie wnikaja co żrą, tylko żrą ( mam na myśli duszę.) A jesli chodzi o fideliusa to druga osoba może się dowiedziec treści tajemnicy jesli powiernik tajemnicy zechce ją wyjawić. a osoby pod wpływem dementorów nie chcą tracic duszy wink.gif chyba

Teoria z godrikiem animagiem jest ciekawa, ale aż za bardzo nieprawdopodobna. Harry wyciągnął miecz bo sam jest dziedzicem gryffinka. a w swiecie magii wszystko jest możliwe:) tiara ma drugie dno smile.gif


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 10.06.2004 18:04
Post #221 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




Kubik, a kto w towich teoriach nie jest/nie bedzie animagiem? biggrin.gif za duzo juz tych animagow w tych twoich teoriachXD

Tak jak sporo osob przede mna wydaje mi sie ze dementorzy nie zwracaja uwagi na to co zraXD
Snape byl na cmentarzu w czasie turnieju trojmagicznego?????? blink.gif


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 10.06.2004 18:12
Post #222 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Właśnie Snape nie był, ale Nagini była.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 10.06.2004 18:21
Post #223 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



a skąd wiecie, że nie był???


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 10.06.2004 21:18
Post #224 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




QUOTE (kubik @ 09.06.2004 22:38)

TEORIA XXI
Czy Godryk Gryffindor nadal żyje?
Dobra zanim mnie zywcem zakopiecie pomyslcie. Kto pomógł Harry'emu w walce z Tomem Riddle w komnacie Salazara?
Kto pomógł Albusowi kiedy potomek Salazara walił w niego klątwa?
Odp:
Godryk Gryffindorr pod postacia feniksa. Tak moi drodzy Godryk był/jest animagiem a jego zwierzęcym alter ego jest fawkes Dumbla.

A więc myślę, że jest cos co całkowicie zaprzecza tej teorii. Może sie mylę.
Jak wiadomo różdzka wybiera sobie czarodzieja. W różdżce Harry'ego i sami-wiecie-kogo jest pióro tego samego ptaka fawkesa - wątpię żeby gfyfcio dal swoje piórko dzidzicowi slytherina....

A może jest dokładnie odwrotnie, bo rowling lubi płatać figle wink.gif


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 10.06.2004 21:27
Post #225 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



a to feniks decyduje gdzie jego pióro wędruje???
besides skad godryk miałby wiedziec ze młody dziedzic riddle przed sortem trafi do slytha?


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

35 Strony « < 7 8 9 10 11 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 23.06.2024 10:54