Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ograniczenia Wiekowe, dot. oczywiście Harry'ego

ANASTAZJA BLACK
post 11.01.2006 17:18
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 135
Dołączył: 06.07.2004




Ograniczenia wiekowe - jeżeli topic był dajcie mi link.

Mam pytanie: czy rodzice powinni pozwalac dziecku 6letniemu oglądać cz. 4 HP?

Jest jakies ograniczenie wiekowe?

To jest dla mnie duzy dylemat. W filmie i książce jest poruszony chociażby temat morderstwa, "wskrzeszenia" Volda.....
Nie jestem przekonana czy po pierwsze dzieciak coś z tego kuma, a po drugie, czy nie zacznie sobie wyobrażać jakiś niestworzonych rzeczy i nie wyleci przez okno na miotle?
Powiedzcie , co myślicie, to dla mnie dosyc istotne.



--------------------
SADZONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Osioł, "Shrek2")
http://img.photobucket.com/albums/v480/kka...hp/sadzonki.jpg

obrazek w sygnaturce nie przekracza 200x200
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 11.01.2006 17:34
Post #2 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



nie
14 lat

Ten post był edytowany przez kubik: 11.01.2006 17:34


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 11.01.2006 17:49
Post #3 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Kubik, starasz się wygrać konkurs na najkrótsze posty? Takie mam ostatnio wrażenie.

Anastazja>>jak Kubik stwierdził, ograniczenie istnieje. Aczkolwiek, z tego co wiem, nikt w kinach go nie przestrzega, nawet na tym forum powinny znaleźć się relacje z seansów HPiCO, w których uczestniczyły dzieciaki.
Ja specem od psychologii nie jestem, ale chyba jednak sześć lat to lekka przesada. Nawet jeśli dzieko nie zostanie psychicznie zdeprawowane, najprawdopodobniej nie zrozumie przesłania i całej głębi filmu :]


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 11.01.2006 17:54
Post #4 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Hito nie :D
Ja po prostu nie leje wody ;p
Napisałes to samo co ja tak wogle ;)


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 11.01.2006 17:56
Post #5 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Wiem, zaraz po moim poście napisałeś swojego w innym temacie, który obalił moją teorię :]
QUOTE
Napisałes to samo co ja tak wogle wink2.gif

A, nieprawda. Znajdź mi w Twoim poście opinię o tym, czy 6-letni dzieciak powinien iść na HPiCO :]


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 11.01.2006 18:17
Post #6 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




Jak dla mnie nie powinno być ograniczeń wiekowych na żaden film dry.gif . Najwyżej sprzedawać bilety w toważystwie rodzica/opiekuna. Wtedy to rodzić decyduje na ile jego dziecko jest dojrzałe i czy film jest dla niego odpowiedni...
http://www.zagraj.republika.pl
Nie wiem dlaczego z dzieci robią jakieś strasznie nie rozumne istoty... (no dobra, rozumieją inaczej niż dorośli...) Jeśli dziecko jest dobrze wychowane (?nauczone?) to powinno wiedzieć że na miotle nie do się latać... Nie wykluczam oczywiście że dziecko z bardzo bujną wyobraźnia (taka jest większość) nie zrobi jakiegoś głupstwa, dlatego opiekun wyrażając zgodę na kupno biletu do kina (a tym samym oczywiście na obejżenie filmu) powinien brać na siebie odpowiedzialność za reakcję dziecka...

Co do HP to wogóle nie był straszny (chyba by nie zostawił żadnego urazu na psychice dziecka)

Mam nadzieję, że coś zrozumieliście z mojego wywodu blush.gif

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 16:48


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 11.01.2006 18:37
Post #7 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



O, Jezu przenajsłodszy cheess.gif.

Takie nagromadzenie głupot w jednym poście powinno zasługiwać chyba na jakieś specjalne wyróżnienie, nie cheess.gif?


Kubik
Ograniczenie wiekowe w Polsce wynosi 12 lat (a i to tylko na wersję z napisami), w Stanach 13. O 14-tu nie słyszałam.


Moje zdanie zaś jest takie, że sześcioletnie dziecko najzwyczajniej w świecie nic z tej Czary Ognia nie zrozumie. Film jest owszem mroczny, porusza zdecydowanie bardziej poważne kwestie niż poprzenie, a miejscami nawet - w zależności od stopnia wrażliwości i rozwoju intelektualnego - może też takiego malucha wystraszyć. Śmierciożercy w maskach z trupich czaszek, Voldemort bez nosa, a za to z zaostrzonymi zębami i rozdwojonym językiem, cała ta scena na cmentarzu - to jest coś, co może się nawet ośmiolatkowi przyśnić.




--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.01.2006 18:43
Post #8 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ani książki ani filmy nie nadają się dla dzieci młodszych niż 10 lat. A tak między Bogiem a prawdą - młodszych niż jakieś 12, 13.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 11.01.2006 18:54
Post #9 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




QUOTE(owczarnia @ 11.01.2006 18:37)
O, Jezu przenajsłodszy cheess.gif.

Takie nagromadzenie głupot w jednym poście powinno zasługiwać chyba na jakieś specjalne wyróżnienie, nie cheess.gif?


*



To do mojego postu? sad.gif

Nie zauważyłam rozdwojonego języka u Voldemort cry.gif


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 11.01.2006 19:00
Post #10 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE(Katon @ 11.01.2006 19:43)
Ani książki ani filmy nie nadają się dla dzieci młodszych niż 10 lat. A tak między Bogiem a prawdą - młodszych niż jakieś 12, 13.
*




o jezu... ale mnie przytkało... chcesz przez to powiedzieć, że takiego Kamienia Filozoficznego nie może przeczytać lub obejrzeć 10-11 latek?? laugh.gif laugh.gif nie rozśmieszaj mnie człowieku!! laugh.gif



fakt. może "Czary Ognia" w łapska ośmiolatka to bym nie dała. ale 13? toż to już nie sa małe dzieci... nieprzeginajcie... nawet zapowiadaną szumnie "mroczną i straszną" szóstą częśc mogą sobie spokojnie przeczytać... no chyba że mają rodziców-debili, którzy karzą im robić wszystko dokładnie tak, jak to jest napisane w książce, a zwłaszcza w Harrym Potterze...

Ten post był edytowany przez anagda: 11.01.2006 19:01


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.01.2006 19:04
Post #11 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Dramatycznie upraszczasz. Nie uważam, że stanie się tragedia jeśli 10latek przcezyta sobie "Kamień Filozoficzny", ale na miejscu jego rodzica porozmawiałbym o tym potem z dzieckiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 11.01.2006 19:18
Post #12 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Kiedy ostatnio czytałam sobie raz jeszcze całą serię (m.in. żeby w szerszej perspektywie spojrzeć na Księcia), doszłam do wniosku, że Rowling/tłumacz/wydawca popełnili błąd. Pierwsza i druga część są ewidentnie przeznaczone dla dzieci. Język, fabuła, wymowa - pierwszy raz czytałam je kiedy miałam 11 lat (czy coś koło tego) i byłam zachwycona. Teraz, po pewnym czasie, już widzę ten typowy dla książek dla dzieci styl języka. Stąd też cała rzesza rodziców entuzjastycznie zachęcanych przez wydawców kupuje te książki swoim dzieciom - 6,7,8 -latkom. Na początku to się sprawdza, ale kiedy później równie entuzjastycznie czyta się kolejne, co tu kryć, cięższe tomy serii tym samym młodszym dzieciom, ani się im to już tak bardzo nie podoba, ani nie wyłapują przesłania. Może to też wynikać z faktu, że pierwsze tomy są same w sobie raczej zamkniętymi całościami, dopiero chyba od czwartego tomu zaczynąją się wyraźnie powiązania między kolejnymi częściami - co może trochę mieszać młodszym, jeszcze przyzwyczajonym do starej formy dzieciom. Do tego od czwartego tomu właśnie pojawiają się opisy morderstw (chociaż, jakby się zastanowić, już w trzeciej części mamy opis morderstwa rzekomo dokonanego przez Blacka...), fabuła się komplikuje, atmosfera zagęszcza. Te książki przestają być przeznaczone dla dziesięciolatków.
Wiem, że zamiarem Rowling było stworzenie serii, która "rosłaby wraz z czytelnikiem". Dlatego moim zdaniem, jeśli za Pottera bierze się dziesięciolatek, kolejne części trzeba mu rozsądnie "dawkować". Rodzice, zanim dadzą dziecku taką książkę, powinni sami ją przeczytać albo chociaż przejrzeć. Tak samo z filmami - kiedy wreszcie rodzice zrozumieją, że samo nazwisko "Potter" w tytule nie oznacza łatwej i przyjemnej bajeczki?


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 11.01.2006 19:34
Post #13 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Ja myśle tak... Każdy rodzic zna swoje dziecko i wie czy podoła wymaganiom książki. Niektóre dzieci nie są na to gotowe w wieku 12 lat, a niektóre są gotowe w wieku 7 lat. Dla mnie seria HP ułożyła się bardzo dobrze gdyż przeczytałem I tom gdy miałem 8 lat, a ta książka rzeczywiście była i jest bajką dla dzieci w takim właśnie wieku potem z czasem wszytko staje się czarniejsze, ale przecież dzieci też rosną i ten mrok, który pojawia się w książce rozumieją ( tak było w moim przypadku). Dlatego po prostu rodzicę muszą ocenić w jakim wieku dziecku dać do ręki książke o HP i przyglądać się czy podjeli słuszną decyzje, jeśli nie to wtedy po prostu tą książke mogą dzieciom zabronić czytać i tyle.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 11.01.2006 20:33
Post #14 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Hito @ 11.01.2006 19:49)
najprawdopodobniej nie zrozumie przesłania i całej głębi filmu :]
*



a w tym filmie jest jakaś głębia? biggrin.gif
Ja uważam, że ograniczenia wiekowe są w porządku, zgadzam się z teorią o innej budowie 1,2 i 3 części. Ale np. mój kuzyn czytał Czarę Ognia w 2004 roku i wtedy miał 10 lat. SPodobało mu się i powiedział, że to najfajniesza częśc biggrin.gif
A jeśli chodzi o film. Wg mnie tam nie ma żadnych strasznych momentów i wkurza mnie jak wszędzie pisali, że Voldemort jest przerażający. Radcliffe w jakimś wywiadzie tak się tym podniecał, że poszedłem do kina z wypiekami na twarzy, a tu....Vold "standartowy". Powinni dać ograniczenie, powiedzmy od 10 roku życia, ale 12 czy 13 to przesada.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 11.01.2006 20:41
Post #15 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




QUOTE(emoticonka @ 11.01.2006 19:18)
Do tego od czwartego tomu właśnie pojawiają się opisy morderstw (chociaż, jakby się zastanowić, już w trzeciej części mamy opis morderstwa rzekomo dokonanego przez Blacka...), fabuła się komplikuje, atmosfera zagęszcza.
*




Jakby się zastanowić jeszcze głębiej to w "Komnacie tajemnic" też jest opis morderstwa... Jęczącej Marty.

Ten post był edytowany przez Wrona: 11.01.2006 20:42


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 11.01.2006 21:49
Post #16 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Wiesz, Wrona, ale to jest tylko opis "głębokiego spojrzenia" bazyliszka, a w WA mamy krew, mnóstwo ofiar i szaleńca. wink2.gif.


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wrona
post 11.01.2006 22:20
Post #17 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 03.12.2005
Skąd: Z drugiej strony lustra




QUOTE(emoticonka @ 11.01.2006 21:49)
Wiesz, Wrona, ale to jest tylko opis "głębokiego spojrzenia" bazyliszka, a w WA mamy krew, mnóstwo ofiar i szaleńca. wink2.gif.
*




Masz rację... Ale śmierć to śmierć wink2.gif


--------------------
"My jesteśmy Farben Lehre - niby nic, a znaczy wiele" :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
HUNCWOTKA
post 11.01.2006 22:38
Post #18 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 213
Dołączył: 06.06.2005
Skąd: :]




huh.gif Eee,no trochę już przesadzacie .No jaki to jest wstrząs dla 10.letniego dziecka śmierć Jęczącej Marty,albo przestępstwa Blacka?Przecież są opisane tak,aby nie wywierały większych emocji na czytelniku,ja uznałam je jako informacjie związane z fabułą a nie momenty wzruszenia.To może zabrońmy dzieciom czytać Anię z Zielonego Wzgórza,bo kończy się smiercią?


--------------------
"Członkini The Marauders-fanklubu Huncwotów"
Kociaki:]
user posted image
UWAGA GRYZIE:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Absolution
post 11.01.2006 22:42
Post #19 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 264
Dołączył: 06.10.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(owczarnia @ 11.01.2006 19:37)
Moje zdanie zaś jest takie, że sześcioletnie dziecko najzwyczajniej w świecie nic z tej Czary Ognia nie zrozumie
*



Zgadzam się , 6 latkowie są za młodzi i nie dojrzali by zrozumieć pewne sprawy. Mogą źle pojąć cały film, np. stwierdzą, że zabijanie jest czymś dobrym.

QUOTE(owczarnia @ 11.01.2006 19:37)
Śmierciożercy w maskach z trupich czaszek, Voldemort bez nosa, a za to z zaostrzonymi zębami i rozdwojonym językiem, cała ta scena na cmentarzu  - to jest coś, co może się nawet ośmiolatkowi przyśnić.
*



Co do 8 latków....

Mój 8 letni brat oglądał wszystkie części Harry'ego Potter'a, a najbardziej spodobała mu się 4 część... bo był tam smok dementi.gif (a on jest wielkim fanem tych gadów). Poza tym zdziwił się, gdy usłyszał, że film jest według niektórych straszny i mroczny....On uważa ten film za zabawny... a jak zobaczył Voldemort'a... poprostu wybrechtał go.... dementi.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 12.01.2006 11:25
Post #20 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(Absolution @ 11.01.2006 21:42)
QUOTE(owczarnia @ 11.01.2006 19:37)
Śmierciożercy w maskach z trupich czaszek, Voldemort bez nosa, a za to z zaostrzonymi zębami i rozdwojonym językiem, cała ta scena na cmentarzu  - to jest coś, co może się nawet ośmiolatkowi przyśnić.
*



Co do 8 latków....

Mój 8 letni brat oglądał wszystkie części Harry'ego Potter'a, a najbardziej spodobała mu się 4 część... bo był tam smok dementi.gif (a on jest wielkim fanem tych gadów). Poza tym zdziwił się, gdy usłyszał, że film jest według niektórych straszny i mroczny....On uważa ten film za zabawny... a jak zobaczył Voldemort'a... poprostu wybrechtał go.... dementi.gif
*


Dlatego też użyłam słówka "nawet" smile.gif. Każde dziecko jest inne, czego żywy przykład mam na koledze mojego syna - raptem rok młodszy chłopaczyna jest, czyli jedenaście wiosen mu stuknęło, a boi się własnego cienia sad.gif. Mój dla odmiany uwielbia wszelkiego rodzaju zombiole i inne obrzydlistwa cheess.gif. Z dziesięć lat miał chyba jak oglądał ze mną Resident Evil (znaczy się film), uwielbiał już też w tym wieku patrzeć jak gram w RE (znaczy się teraz już grę cheess.gif), a w najnowszą część już nawet pogrywał osobiście. I żadnych koszmarów nie miewa, śpi w nocy snem słodkim a spokojnym smile.gif. Być może bierze się to stąd, że ogląda takie rzeczy z matką (która nie omieszka podetknąć mu pod nos dodatków na dvd, gdzie widać czarno na białym jak te zombiole preparowali, na przykład), a nie u kolegi chyłkiem i w atmosferze niesamowitości, ale fakt faktem, że bojaźliwy specjalnie nie jest.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 12.01.2006 12:50
Post #21 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE(Katon @ 11.01.2006 20:04)
Dramatycznie upraszczasz. Nie uważam, że stanie się tragedia jeśli 10latek przcezyta sobie "Kamień Filozoficzny", ale na miejscu jego rodzica porozmawiałbym o tym potem z dzieckiem.
*




ja upraszczam? to juz szybciej Ty... i na jaki temat z dzieckiem ma rodzic porozmawiać? o tym, że skrzaty nie istnieją i nie lata się na miotle? i tak nieuwieżą biggrin.gif na tekie przekonywanie to można nabrać czterolatka....
tutaj zgadzam się z lupkiem. niektóre dzieci są bardzo dziecinne nawet w wieku 14 lat i żyją ciągle w świecie fantasy, uważając, że jak wyjdą z pokoju na chwilkę to zabawki zaczną się ruszać... ale to nie jest reguła... a mówiąc, ze książka nadaje się dla 12-13 latków to błąd. bo dla normalnego 13-latka. będzie to nieco dziecinna książka emo ma troche racji mówiąc że pisarka popełniła mały błąd. pierwsze... a niech będzie dwie-trzy książki są ewidentnie dla dzieci tych młodszych. a natopiast 5 czy 6 tom będzie dla nich jednak za straszny... ale to i tak zależy wszystko od rozwinięci psyhicznego dziecka. i to rodzic powinien o tym decydować. o ile dobrze zna swoje dziecko.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 12.01.2006 13:21
Post #22 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie. Te dzieci, które uwielbiają fantastyczne światy i czytanie o nich bardzo żadko wierzą, że ich zabawki się poruszają. Jakkolwiek mogą sobie takie światy tworzyć. To właśnie zainteresowanie fantastyką uczy rozdzielania fikcji od prawdy. Te dzieci nie żyją w świecie baśni, jak uwielbiają mówić różni idioci. Oni tworzą i przeżywają światy baśniowe, zdając sobie sprawę z ich fikcyjności prawdopodobnie lepiej niż dorośli. Rodzice nie powinni rozmawiać z dziećmi o nieistnieniu skrzatów, bo normalny jedynastolatek wie, że ich nie ma. Powinien rozmawiać o stronie podmiotowej tych opowieści. O decyzjach Harry'ego. O Voldemorcie. O śmierci. O okrucieństwie. I o magii. Bo za potteromanią wlecze się ogon. I ten ogon może być groźny. "Witche", wróżby, talizmany, horoskopy, zaklinanie rzeczywistości. Nauka magicznego myślenia o niej. Takiej magii nie ma w HP. Udowadniałem to wielokrotnie. Ale słowo 'magia' ma różne znaczenia. I tą dwuznaczność wykorzystują najróżniejsi szarlatani. To nie jest problem wydumany. Ani tym bardziej błahy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 13.01.2006 11:53
Post #23 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Wszyscy pięknie mówią, że wszystko ok, byle tylko rodzice potrafili umiejętnie pokierować dzieckiem, porozmawiać z nim, pokazać mu różnicę między prawdą a fikcją itp., itd. I właśnie tu, według mnie, leży cała podstawa ograniczeń wiekowych. Naprawdę niewielu rodziców poświęca swoim dzieciom więcej czasu, niż wymagają podstawowe obowiązki. Wiem, jak było u mnie. Mama pracowała 16 godzin na dobę, a ojca widywałam raz na pół roku. Nikt mnie nie kontrolował, mogłam nawet odprawiać laugh.gif czarne msze w garażu a i tak nie zwróciliby na mnie uwagi. Całą funkcję nadzorczo-kontrolującą spełniają w takich wypadkach właśnie odgórne ograniczenia wiekowe, często mające się nijak do rzeczywistości (najlepsze są te kolorowe trójkąciki, kółeczka i kwadraciki, co je w TV pokazują biggrin.gif ). Dostęp do wszelkich treści jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek, dzięki potężnemu nazędziu jakim jest internet, sama natknęłam się na takie rzeczy, że morderstwo pokazane w HpiCO to scena z dobranocki. Tego nikt nie kontroluje.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Herma
post 14.01.2006 16:05
Post #24 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 136
Dołączył: 28.09.2005

Płeć: Mężczyzna



[quote=emoticonka,11.01.2006 22:49]
Wiesz, Wrona, ale to jest tylko opis "głębokiego spojrzenia" bazyliszka, a w WA mamy krew, mnóstwo ofiar i szaleńca. wink2.gif.
*

[/quote]

no,no, w HPiKT przeciez tez sa ofiary nie? a czym Ginny napisala informacje "Komnata Tajemnic zostala otwarta..."?

[quote=owczarnia,11.01.2006 19:37]Śmierciożercy w maskach z trupich czaszek, Voldemort bez nosa, a za to z zaostrzonymi zębami i rozdwojonym językiem, cała ta scena na cmentarzu  - to jest coś, co może się nawet ośmiolatkowi przyśnić.
*

[/quote]

Co do 8 latków....

Mój 8 letni brat oglądał wszystkie części Harry'ego Potter'a, a najbardziej spodobała mu się 4 część... bo był tam smok dementi.gif (a on jest wielkim fanem tych gadów). Poza tym zdziwił się, gdy usłyszał, że film jest według niektórych straszny i mroczny....On uważa ten film za zabawny... a jak zobaczył Voldemort'a... poprostu wybrechtał go.... dementi.gif
*

[/quote]

no to mamy bardzo podobnych braci... jak obejrzal IV Pottera to tez mu sie spodobal smok, ale przy scenie na cmentarzu prawie urwal mi reke. na poczatku myslalam ze ze strachu, ale potem mi wyjasnil,ze "jak mi czytalas (bo to ja musialam mu czytac na glos wszystkie czesci, oprocz V) to inaczej sobie to wyobrazilem. Głupio zrobili Voldemorta, i nie bylo Berty, ani Bagmana, ani skrzatów..." itd.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 14.01.2006 21:45
Post #25 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Krwią kurczaka. Krew zwierzęca nie jest taka straszna, przecież kiedy zabija się kurczaka na obiad albo karpia na Wigilię to też mamy w domu trochę krwi. Krwią Baranka w Piśmie Świętym Izraelczycy mazali futrynę etc.
Natomiast w WA mamy opis rozerwanego na strzępy "Pettigrewa", z którego został tylko palec i jego mordercę, który stoi wśród zwłok i obłąkańczo się śmieje. Mnie osobiście coś zmroziło, kiedy to czytałam.


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 30.05.2024 18:28