Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 7 8 9 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Slytherin - Normalny Dom, Czy musi być zły?

Hermiona1900
post 24.07.2006 23:17
Post #201 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



No rzeczywiście, ludzi oceniamy z własnego punktu widzenia. Ale według mnie Slytherin i tak jest nie wporządku. No i na ich godle jest wąż - spryty, ślizgi wąż. Zaś na godle Gryffindoru jest lew - godny, odważny lew. Wiadomo,że wąż jest w Slytherinie z tego powodu,że Salazart Slytherin umiał pogawędzić sobie z wężami i że to wąż był w komnacie tajemic, ale "charkter zwierzęcia" na godle też się chyba liczy no nie?? Ale według mnie Rowlig troche przesadziła z tą podłością Slytherinu - dom jak dom, normalny, nie różniący się niczym specjalnym od innych. Czy gdybyśmy zali lepiej p,: Ravenclaw, też byłby taki wporządku, czy raczej zły i okruty?? Bo w HP najbardziej jest opisany tylko Griffindor i Slytherin, no nie????


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 25.07.2006 07:55
Post #202 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Bo to odwieczni wrogowie.
Ale w ostatnich częściach inne domy uzyskały trochę na znaczeniu. To w filmach spychają ich rolę do minimum.

Cóż, czarno-biało musiało być na początku serii, dopiero teraz Rowlig może sobie pozwolić na różne odcienie szarości w opisach poszczególnych domów.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 25.07.2006 07:58


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 30.07.2006 16:06
Post #203 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



No, chyba muszę się z Tobą zgodzić...Rowling teraz chce nadrobić to, że na początku odepchnęła te 2 domy lekko w tył...no i jeszcze do tego reżyserzy HP ( film ) zchrzanili i jeszcze bardziej rzucili cienia na te 2 domy...zawsze muszą coś zhrzanić i opuścić w filmie... dry.gif


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ailith
post 01.08.2006 21:12
Post #204 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 77
Dołączył: 01.08.2006

Płeć: Kobieta



Slytherin to całkiem zwykły dom. Rowling podała cechy charakterystyczne dla każdego domu i etykietka 'tego złego' przypadła Slytherinowi... ale jego mieszkańcy to normalni ludzie... lojalni wobec przyjaciół, ostrożni (nawet sceptyczni) wobec nieznajomych, a ironiczni i sarkastyczni wobec wrogów (chodzi mi głównie o Malfoy'a, ale jednak wszyscy Ślizgoni są do siebie podobni.


--------------------
"Experience is the name everyone gives to their mistakes."

"A friend is someone who will bail you out of jail, but your best friend is the one sitting next to you saying "that was f***ing awesome" (- J-Dub)

"Stand up for what you believe in, even if it means standing alone."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shmanii
post 01.08.2006 21:21
Post #205 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 28.05.2006
Skąd: Avalon




No coż ja mam natkie wrażenie:
Bycie w Domu węza nie oznaczało bycie złym i nie oznacza. Rowling nie pokazuje nam przecież wszystkich uczniów tego domu, tylko tych niektórych! No i po 2 nco jednak trzeba przyznać ślizgoni trzymaja sie na uboczu, jakos sami a reszta czyli 3 pozostałe domy razem.
A oza tym to poprostu cechy charakteru o tym decydują no nie?
Chocby np te ukryte np. Hermiona na 1 rzut oka powinna być w Ravenclawie,prawda?
Przecież b. dobrze sie uczy a tam są mędrcy
Ron jest odważny jest więc w Gryffindorze, a Neville ?
Na 1 rzut oka powinien być w Hufflepuffie a jest w Gryffindorze, co oznacza ze ma w sobie odwagę.
A Harry jest w Gryffindorze, choc tiara chcoiała go przydzielić do Slytherinu, bo jest sprytny ale ma jedną cechę moim zdaniem z Gryfona no moze nie jedną ale najważnieszą odwagę i honor on nie zostawiłby przyjaciół w potrzebie i nie ratował swojego tyłka!
A co do Slytherinu to ja do domu nic nie mam, ale poprostu tak wynika z książki, że ludzie tam będący uważają sie za lepszych...

Ten post był edytowany przez Shmanii: 01.08.2006 21:25


--------------------
"Trzeba wiele lat, by znaleźć przyjaciela
wystarczy chwila, by go stracić"
(Stanisław Lec)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Lovegood
post 02.08.2006 22:22
Post #206 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 673
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: wJakimś mieścieNaJakiejśUlicyW jakimśPomieszczeniu

Płeć: Kobieta



Slytherin - Rowling przedstawiła nam ten dom jako "siedzisko złych ludzi" ja tak to odbieram i dlatego nie lubie tego domu. Jeżeli pozostałe trzy domy tak niecierpią Slytherinu to musi w tym coś być. Nie myśle, żeby osądzali cały dom po grupie jakiś osób. myśle, że wszyscy ślizgoni sprawiają wrażeie hmmm "okrutnych".


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 04.08.2006 17:52
Post #207 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



A ja mam takie wrażenie.: ci, co idą do Slitherinu, TAM stają się źli mad.gif ; uczą się od innych tej złowrogości...i tak w kółko...a że niektorzy, tacy jak Malfoy ( dry.gif ) , już od urodzenia w rodzince uczą się zła, to już nie wina Slytherinu...


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Strony « < 7 8 9
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 23.05.2024 08:05