Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Opener Alkohol Commando
Magiczne Forum > Kultura > Muzyka
Pages: 1, 2
Ahmed
aj aj! dobry pomysł, dobry opener naszego wyjazdu.

ps. a ja już od tygodnia snuję plany, żeby tuż po sesji zrobić iceówkę (ajsówkę, wódkę z cukierków ice, kolor niebieski). Czy ktoś może ma doświadczenie w robieniu takiego specjału? Jeżeli tak, to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. [Misiek, liczę na Ciebie ;-) ]
Rysiek_Kowal
na zapytanie pt. "iceówka" google odpowiada praktycznie samymi forami uczelni albo klubów piłkarski.
lol

czekamy na mistrzowski przepis miśka i politechniki gdańskiej XD
MisieK
Szuka sie pod cukierkówka Rysiu jeśli już ;]
Dobra to tak. Wersji tyle co upodobań, ja osobiście najbardziej lubię dwie takie. Pytanie tylko jedno, bedziesz robił na wódce czy masz dojścia do spirytusu?
Child! jak dobrze pojdzie to my sobie podlaskiego bimberku łykniem! ;]
Ahmed
a jak polecasz? ja od początku myślałem o tym, żeby na spirytusie robić, ale w sumie na wódce może wyjść lepsza ;/ nie wiem czy stawiać na cenę czy na jakość.
MisieK
lepiej na spirytusie. przynajmniej dla mnie.
0,5 litra spirytusu
woda mineralna nie gazowana(według uznania. słyszałem że najlepsza na żywcu wychodzi) lub przegotowana kranówa w ostateczności
i teraz jest kilka opcji:
1. około 15 cukierków Ice ale nie IceFresh. kolorek jest słabszy, a wódka bardziej jak wódka mniej jak likier.(polecam tak 13 cuksów)
2. wrzucasz całą paczke icefreshów.
oczywiście przed wrzuceniem cuksów do sirytusu wlewamy wode.
kilkadziesiąt godzin w lodówce i można pić. najlepiej ze 2 tygodnie. wtedy cud miód i orzeszki. tylko nie wsadzaj do zamrażalnika - żelik sie zrobi.
3. to ciekawa wersja i jak dla mnie najlepsza (ale tez wymaga najwiecej pracy no i jest najsłabsza) do 0,5 litra wódki zrobionej ze spirytusu i wody dokupić musisz, oprócz paczki (najlepiej koło 400-500g) cuksów Ice(dowolnych), mleko skondensowane(0,5litra)[dwie szklanki jak wiadomo;)] (lub zwykle mleko i 10 żółtek z jajek, opcja tansza ale imo gorsza). Mleko wlewasz do garnka wrzucasz cuksy i rozpuszczasz podgrzewając całość i mieszając zeby nie przywarły do dna. tylko choćby nie wiem co nie gotuj mleka! Po rozpuszczeniu sie cuksów i lekkim ochłodzeniu sie wodki(ale powinna być lekko ciepła) wlewaj cieniutkim strumieniem wodke i mieszaj. potem z garka chyc do butli i do lodówki jak najdłużej. dobre i na drugi dzien w tej wersji ale mysle ze tydzien-dwa przed openerem i na openie bedzie mega wink2.gif
pytania?:}

Na CSU raczej sie wybiore. A kto reflektuje na Arbuza na openerze?;}(o ile strzykawki załatwie;p)
Rysiek_Kowal
to teraz z pewnoscia oprocz tych forow uczelnianych i pilkarskich po wpisaniu "iceówka" będzie wyskakiwało i magiczne XD
MisieK
zostane zdemaskowany! no nie! XD
btw. ja zrobie ananasówke, cytrynówke po góralsku, jabłkowy, jajeczny albo toffi. zdecydować sie nie moge. robimy głosowanie tongue.gif brzoskwiniowka i porterówa też wchodzą w gre
Rysiek_Kowal
AnanaS! [moze nowy watek?]
MisieK
prosze cie bardzo wink2.gif
Ahmed
Cytrynówka po góralsku kusi, chociaż się zastanawiam czy to nie jest rasowy killer. Mój kolega z uporem twierdzi, że cytrynówka ma dziwne tendencje do wracania tym samym otworem, którym został wlana. A muszę przyznać, że on swoje w życiu już przepił ;-)

najlepiej jednak będzie jak zdam się na Twoje umiejętności Misiek, bez żadnych sugestii. Rób co najlepiej Ci wychodzi (tzn. wchodzi) xP
MisieK
Latam, gadam, wódki robie, pełen serwis biggrin.gif
Cytrynówka na samej cytrynie i cukrze jest jak bumerang. z miodzikiem i przyprawami wchodzi i zostaje :}
Child
to ja zaryzykuje i ew. skusze sie na nie tuningowana [;
Katon
Ja zgłaszam akces do wszystkiego in blanco. Sam mogę znowu przywieźć śliwowicy, co by tradycji stało się za dość.
vold
Piłem iceówkę w ostatni weekend - przekozak. Nie czuć nic, a wchodzi że aż miło.
Ja chyba też coś przywiozę, w sensie własny wyrób.

A ananasówce mówię nie osobiscie, pilem raz i zle sie to skonczylo [poza tym w smaku mi nie smakowala, ale mzoe byla kiepsko zrobiona]. natomiast cytrynowka jest spoko oko.
Neonai
burżujstwo forumowe kwitnie, także na polu alkoholowym;d
Child
burżujstwo powiadasz? moge zaczac odkladac na łiskacza xD
hazel
Ja tam umiem tylko cytrynówkę w wersji classic, przepalankę i porterówkę robić. Ale na własne potrzeby to akurat w sam raz.
nutrias
absynt ktos ma?biggrin.gif
Rysiek_Kowal
A nie za mało masz przypadkiem lat, żeby wypowiadać się w tym wątku? tongue.gif
Child
Niemcy i Holendrzy powiedzieliby, ze styknie. A ze Heineken to holenderska marka... wink2.gif
Rysiek_Kowal
Ale jesteśmy w Polsce. A prawo to prawo, ustawa o wychowaniu w trzeźwości obowiązuje tongue.gif
Neonai
dura lex sed lex.

aczkolwiek ja rok temu także nie byłam jeszcze pełnoletnia a niejeden heineken w głowie zaszumiał (i nie tylko) więc nie bądźmy tacy rygorystyczni..tongue.gif
Rysiek_Kowal
Bądźmy.
nutrias
biggrin.gif
ja oczywiscie pic nie bede, zeby nie bylo zadnych niedomowien ;p
Neonai
QUOTE(Rysiek_Kowal @ 15.06.2007 15:36)
Bądźmy.
*


jest jeszcze kilkoro innych niepelnoletnich uczestnikow i uczestniczek wink2.gif
Rysiek_Kowal
To się zrobi listę, zaobrączkuje i będzie wiadomo kto może a kto nie. Im nie będziemy polewać.
A jak chcą pić to niech sobie sami polewają
nutrias
1. nutrias - sam sobie polewajacy ;p
Myśka
ja tam jestem wesoła z natury
młodośc bez procentów
Rysiek_Kowal
noo! takie właśnie powinno być podejście do życia!
polać jej!
Katon
Rysiek, czemu Ty prawa nie studiujesz? Marnujesz się cholernie. Serio mówię.
Rysiek_Kowal
Chciałem kiedyś, ale zwyciężył we mnie ten bardziej ścisły pierwiastek. Cały czas się zastanawiam nad tym, ale chyba już nie zmobilizuję się na tyle, żeby zdać maturę z historii i zacząć dodatkowo prawo.
Lilith&Katon
a ja chyba pojade!!!!
tiruriruriru raaa smile.gif

No. Mówiłem. Przemyśl to, Ryśku. Masz instynkt dobrego prawnika. Internalizujesz normy. Nie byłbyś koniunkturalnym cwaniakiem.
Ahmed
Oj Wojtuś, Wojtuś. Znowu się w Tobie odzywa tzw. 'głęboko osadzona moralność'. Dajże spokój niepełnoletnim. Ja nigdy nie mialem nic przeciwko spożywaniu alkoholu przez młodzież. Sam jestem zdeprawowaną kanalią, lecz do alkoholizmu mi daleko. Wyrażam pogląd, że od czasu do czasu każdy musi sobie golnąć, żeby oczyścić organizm. Dlatego PICIE ALKOHOLU (z rozsądkiem) akceptuję nawet u osób nieletnich.

aha, właśnie robię ajsówkę ;-) przyjemne zapachy unoszą się znad garnka.
Katon
Trochę formalizmu nigdy nie zawadzi. Jakby każdy miał chociaż w połowie tak głęboko osadzoną moralność (chociaż tu problem nie do końca wokół moralności się kręci) to by lepiej było na świecie =)

A na tą ajsówkę to jestem zajawiony grubo...
Ahmed
QUOTE(Katon @ 15.06.2007 20:14)
A na tą ajsówkę to jestem zajawiony grubo...
*


z litra spirytusu wyszły tylko 2 flaszki 0,7. chyba wszystkie procenty wyparowały. obiecuję, że nie podpijałem. teraz niech poleżą 2 tygodnie, żeby się przegryzło.
robiłem z cukierków Ice Fresh i kolor nie jest niebieski ;/ ale posmak ewidentnie ajsowy, całe jedzenie w lodówce teraz smakuje jak ajsy.
Ludwisarz
QUOTE(Rysiek_Kowal @ 15.06.2007 15:55)
(...) ale zwyciężył we mnie ten bardziej ścisły pierwiastek.
*



NIE WARTO UMIERAĆ ZA PIERWIASTEK!




Ahmedino: ja sie wpisuje na jeden kieliszek ice'owki, gdyz nigdy nie mialem mozliwosci sprobowac, totez bardzo chetnie skosztuje Twego specjalu.
nutrias
jedziecie tam na koncerty czy pic?;p
Eva
A od kiedy to sie wyklucza?
Neonai
ty nas jeszcze nie znasz, hihi. spaczysz sie.
Rysiek_Kowal
Przecież powiedziałem, że nie będzie żadnego spaczania.
Neonai
ja mowilam tak ogolnie;p
Ahmed
QUOTE(Rysiek_Kowal @ 17.06.2007 14:57)
Przecież powiedziałem, że nie będzie żadnego spaczania.
*


bo osiągnęliśmy już taki stopień degeneracji, że już bardziej się nas spaczyć nie da. Wynaturzone potwory z rynsztoka. Łachmaniarze, kloszardy i zdeprawowane chłystki.

Nutrias, sprawdź sobie profil użytkownika Niewinni Czarodzieje. Poznaj nasze prawdziwe oblicze! Ten user to już samo dno drabiny społecznej, syf, kiła i mogiła. Po tym wyjeździe będziesz taki sam. Se se se se...


ps. zajadam się ajsowym serkiem Bieluchem, bleeee!
MisieK
ahmed, moja lodówka za to pachnie kokosami ;>
Lilith
podoba mi się słowo chłystek.
Neonai
QUOTE(Ahmed @ 17.06.2007 16:32)
bo osiągnęliśmy już taki stopień degeneracji, że już bardziej się nas spaczyć nie da. Wynaturzone potwory z rynsztoka. Łachmaniarze, kloszardy i zdeprawowane chłystki.

Nutrias, sprawdź sobie profil użytkownika Niewinni Czarodzieje. Poznaj nasze prawdziwe oblicze! Ten user to już samo dno drabiny społecznej, syf, kiła i mogiła. Po tym wyjeździe będziesz taki sam. Se se se se...

*


ha! widzisz mateusz zgadzamy sie;d
Katon
Nie. Ja jestem jeszcze o stopień bardziej zdegenerowany. Kto chce zadać kłam, tego wyzywam na pojedynek. Będziemy obrzucać się śluzem i wymiotami.
Lilith
chętnie Cie obślinię ;]
hazel
Fuj!

Ahmed, można prosić o przepis na tą ajsówkę? Chętnie spróbuję biggrin.gif
Ahmed
Hazel, spójrz na pierwszą stronę tematu. Tam Misiek podał 3 przepisy na robienie ajsówki.

Ja zrobiłem tak: zmieszałem spirytus z wodą (chociaż zastanawiam się czy nie warto było tego zrobić kilka dni wcześniej), wlewasz do garnka i podgrzewasz (koniecznie przykryj pokrywką! ja nie przykryłem i 1/3 mi wyparowała). jak się wódka rozgrzeje, to wrzucasz cukierki Ice (polecam te niebieskie, ja kupiłem IceFresh i okazało się, że są białe). Czekasz aż cuksy się rozpuszczą. Wtedy wyłączasz i odstawiasz przykryty garnek (żeby nie parowała). Jak wywar ostygnie, to przelewasz do butelek i wstawiasz do lodówki (1-2 tygodnie, żeby się przegryzło).

Proporcje: 1 litr wody, 1 litr spirytusu, 2 paczki cukierków.

Zobaczymy czy to dobre. Pachnie ślicznie, ale smakuje ohydnie. Mam nadzieję, że jak trochę postoi lodówce, to za 2 tygodnie będzie już dobre.
nutrias
QUOTE(Ahmed @ 17.06.2007 15:32)
Nutrias, sprawdź sobie profil użytkownika Niewinni Czarodzieje. Poznaj nasze prawdziwe oblicze! Ten user to już samo dno drabiny społecznej, syf, kiła i mogiła. Po tym wyjeździe będziesz taki sam. Se se se se...


az sie boje....prosze, nie rozpijcie mnie. za mlody jestem ;p
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.