Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Carmen, Carmen San Diego
Magiczne Forum > Harry Potter > Magiczny Hogwart
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Zeti
CARMEN SAN DIEGO

user posted image


QUOTE
Skoro temat Wyzwania Domu, tak dobrze sobie radzi, proponuje stworzenie nowego, dodatkowego tematu, coś w stylu "Where is Carmen San Diego?" Czyli niemalże te same zasady co w Wyzwaniu Domu. Rozwiązaniem każdej zagadki byłoby jakieś miasto/miejsce oraz drogocenny zabytek/przedmiot z tego samego miasta/miejsca. Czyli np. Wenus z Milo, Luwr, Paryż; Dama z łasiczką, Muzeum Czartoryskich, Kraków, Największy diament świata etc... Zagadki mogły by przybrać format zagadek obrazkowych gdzie w jakiś sposób wszystkie elementy łączyły by się w całość sugerując odpowiedź.


Zasady takie same jak w Wyzwaniu Domu. Za rozwiązanie zyskujemy 15 pkt.
Pierwszy Gryffindor.
Zeti
carmen San Diego uciekła z więzienia, i jak zwykle znowu popełniła przestępstwo. Do szefa policji wysłała dwa zdjęcia:

user posted image

user posted image

Zastanów się co ukradła Carmen, i w jakim kraju się to znajdowało.

Odpowiedzi nie przez PM, ale przez post w tym temacie.
matips
Więc nie odpowiadam. Ale wiem co to za budynek.

Skoro zasady jak w Wyzwaniach to chyba nie możesz odpowiadać na pytania swojego domu
Zeti
Niestety nie.
No i jak zauważył Kataran, jesteś Gryfonem, więc nie możesz na razie odpowiadać.
Ramzes
No nie wiem. Napiszę to, co mi pierwsze przyszło do głowy, jak tylko zobaczyłem te zdjęcia. Chodzi o kamień z Rosetty, który znajduje się w Anglii?
Zeti
Niestety Nie.
PrZeMeK Z.
Stonehenge? Big Ben? (oba w Wielkiej Brytanii)

Piszcie przemyślane posty. Że niby Big Bena ukradła czy co?
Zeti
Przemek: o Stonehage mi chodziło. Pierwsze zdjęcie kodowało państwo: Anglię, drugie zabytek: megalit.
25 punktów dla Hufflepuffu.

ŻE CO? Ukradła TAKI kamień, trzeba było powiedzieć, że to zabawa mało realistyczna
Ramzes
Myślałem, że to ma być coś, co da się ukraść. Bo o Stonehenge pomyślałem dość szybko, ale zasugerowałem się, że to ma być
QUOTE
drogocenny zabytek/przedmiot z tego samego miasta/miejsca
Czyli może sprecyzujmy, że może być wszystko. Równie dobrze można dać Wielką Piramidę Cheopsa.

" Zgadzam się, myślę, że nie tylko Ramzes by zgadł, gdyby nie niejasne zasady, miał być przedmiot, albo cokolwiek co da się ukraść, a żeby podnieść kilkanaście głazów Carmen musiałaby mieć chyba całe Chiny do dyspozycji"
przepraszam za wtrącenie, ale nie chcę pisać nowych postów - Katarn
matips
Też pomyślałem o Stonehenge! Poza tym wydawało mi się, że pierwszy obrazek koduje jednocześnie kraj, miasto i budynek
PrZeMeK Z.
Czy Hufflepuff ma ustalić osobę zadającą zagadkę między sobą?

Tak. Niekoniecznie musi to być prefekt. Może być kto chce.
Zeti
Zeti
Czyli ustalmy:
Pierwszy obrazek koduje Kraj.
Drugi rzecz skradziona.
Wolicie, żeby to było cokolwiek, czy tylko rzecz, którą można ukraść?

Wolimy czy nie, tak miało być. I 25pkt poszło w las. Skoro drugi obrazek u ciebie definiował zgubę, to jak ktokolwiek miał ukraść Stonehenge. Ludzie, trochę rozsądku.
Osobiście wolę, żeby drugi obrazek definiował rzecz którą można ukraść, lub kojarzył się z nią


Przepraszam bardzo dlaczego poszło w las? Punkty zostały przydzielone Hufflepuffowi, więc moim zdaniem nie przepadły. Co do rozsądku, to czy oglądałeś tytułową kreskówkę?
matips
Coś co można ukraść, nie musi być 1-kraj, 2-miejsce, 3-rzecz. IMO to powinno być dowolne.
PrZeMeK Z.
Moim zdaniem lepiej by było, gdyby pierwszy obrazek miał oznaczać miejsce (niekoniecznie kraj), a drugi przedmiot.

Niech przedmiot będzie dowolną rzeczą, ale słynną. Niechże to będzie i piramida Cheopsa, byle obrazki na to wskazywały. Takie jest moje zdanie. Przedmioty małe zbyt szybko nam się skończą.
Aczkolwiek zalecałbym umiar.
Zeti
A przedmiot skradziony powinien być raczej dowolną rzeczą, nawet piramidą, czy jakimś małym, ale za to słynnym zabytkiem, który można łatwo ukraść?

Ja byłbym za dowolną rzeczą.
matips
Nie, IMO przedmiot powinien być przedmiotem. Nie powinien by budynkiem, czy innym "czymś" czego się nie da podnieść.
Zeti
Przemku, czy mógłbyś dodać sondę do tematu?
Czym powinien być przedmiot skradziony:
1. Dowolną rzeczą
2. Małym, łatwym do skradzenia zabytkiem.

Ja jeszcze nie doszedłem do tego jak zrobić sondę z niczego.

dodałam. em.

Dziękuję.
Hermiona1900
Ja jednak jestem za tym,żeby były to słynne zabytki...
PrZeMeK Z.
Umówmy się, że wyniki ankiety zostaną sprawdzone ostatecznie jutro o 20.00 i wtedy wznowimy zabawę. W porządku?
QbaNowy
IMO powinno w tym byc troche realizmu.
a zreszta male przedmioty znajduja sie w tych zabytkach i zabawa staje sie trudniejsza smile.gif
Aha, zdjec powinno byc, IMO, wedle uznania tworcy zagadki ale pierwszy powinien przedstawiac nawiazanie wlasnie do kraju a nastepne skojazenia ale bardzo zwiazane z tymi przedmiotami.
Zeti
OK, jutro o 20 czekamy na wyniki. Tu nie chodzi o realizm. Kto oglądał tytułową kreskówkę?

Cóż, chyba ja nie widziałam blush.gif. O czym konkretnie jest ta kreskówka? Podaj parę szczegółów, być może łatwiej będzie mi podjąć decyzję, bo naprawdę nigdy o tym nie słyszałam!
KF.


Ja pamiętam Carmen w czerwonym płaszczu kradnącą brylanty, małe rzeczy ogólnie, ale byłem bardzo mały ja to oglądałem, więc nie pamiętam dobrze, dlatego pytam.
Zeti.
Ramzes
No to mamy problem, bo w sondzie remis. Co teraz? Głosowanie wśród prefektów?
Zeti
Nie, przedłużmy sondę do jutra do południa.
Syriusz_Black
Mój głos przeważy XD ?

Możliwe
Zeti.
matips
No to mamy wynik...
QUOTE
dowolną rzeczą            [ 10 ]  ** [52.63%]
małym, łatwym do skradzenia zabytkiem    [ 9 ]  ** [47.37%]


Więc zabawa rusza dalej?
PrZeMeK Z.
Tak, tylko moja sugestia jest taka, by zadający zagadkę mówił, czy chodzi o małą rzecz, czy też nie.

Zagadka Hufflepuffu

Chodzi o coś niezbyt dużego.

user posted image

user posted image
matips
Bocianie jajko? Bocian?
Zakohana w książkach
jeśli pierwszy obrazek symblizuje kraj, a drugi przedmiot, to wydaje mi się, że chodzi o koronę.
matips
Ja ślepy jestem. Rzeczywiście. Myślałem o tym, że powinno być na odwrót, zasugerowałem się, że to jest pomyłka. A tu korony nie ma. Nie przyrzałem się godłu. Wszak znam je.
PrZeMeK Z.
Znakomicie, Zakohana w książkach! Chodziło o koronę :]

Slytherin otrzymuje 15 punktów!

A tak przy okazji, masz w sygnaturce bardzo fajny cytat. Wolno spytać, z czego?
QbaNowy
A oto zadanie Ravenclawu:

user posted image

user posted image
asiatal
"Dama z łasiczką" Leonarda da Vinci
QbaNowy
Odpowiedz prawidlowa.
po ekspresowej odpowiedzi Gryffindor zdobywa 15pkt
Zakohana w książkach
Oto zagadka Slytherinu:


user posted image

user posted image

user posted image
Ramzes
Rękopis Dzwonnika z Notre-Dame Wiktora Hugo tongue.gif tongue.gif
Zakohana w książkach
Nie. Chodzi o dużą rzecz.
Normalna kobieta by jej nie uniosła.
PrZeMeK Z.
Wieża Eiffela (nie wierzę, że to to, ale co mi tam:])
Zakohana w książkach
Nie, Wieża jest w tle na pierwszym obrazku. Była umowa, że pierwszy symbolizuje kraj/miasto.
Poza tym, dwa kolejne obrazki byłyby wtedy zbędne.
Aylet
dzwon. (?)
(w notre dame oczywiście)
Zakohana w książkach
Nie do końca. Jaki dzwon? Bo jest jeden wyjątkowy...
Ramzes
Dzwon Emmanuel z katedry Notre-Dame?
Zakohana w książkach
Tak, Ramzes.

+ 15 pkt dla Ravenclawu

Czekamy na zagadkę Gryfonów
Syriusz_Black
Coś zbyt proste te wasze obrazki, myślę, że trzeba podnieść szczebelek trudności.
A oto zagadka Gryffindoru:

user posted image

user posted image

user posted image

Powodzenia smile.gif
Zakohana w książkach
Czy chodzi o pomnik Szalonego Konia w Dakocie Południowej? (mało realne, ale co tam)
Syriusz_Black
Wow.
Myślałem, że będzie trudniej smile.gif a tu już za pierwszym razem. Gratuluję Zakohana.

+ 15 pkt dla Slytherinu

Czekamy teraz na Hufflepuff.
PrZeMeK Z.
Zagadka Hufflepuffu

user posted image

user posted image
Zeti
Skradziono sanie Mikołaja?
asiatal
Mikołaj
Syriusz_Black
Rudolf Czerwononosy Renifer smile.gif
Aylet
prezenty :}
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.