Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Słowotworzenie
Magiczne Forum > Talk Show > Talk Show > Bzziuuummm!!!
PrZeMeK Z.
To miejsce na ciekawe zbitki słowne czy neologizmy, które zasłyszeliście/wymyśliliście.

Kilka przykładów z ciekawych pomyłek mojej polonistki:
- pora roku: maj
- ściągnijcie z internetu albo innej książki
- niektórzy masowo popełniali samobójstwa
- zagrzebać do walki
- bierność ideałom
- mikropolska
- rozwój w biały dzień
- grób powielany
- wysłali go na pełną śmierć

Teraz Wy smile.gif
avalanche
podoba mi się grób powielany biggrin.gif
hazel
Ja mam wrodzone zdolności do popełniania tego typu wpadek słownych, może dlatego, że z reguły najpierw mówię, potem myślę. Z tych takich bardziej śmiesznych:

Lekcja matematyki, liceum. Gramy z koleżanką w bierki kredkami. W pewnym momencie matematyczka prosi mnie o odpowiedź na zadane pytanie. Oczywiście nie słyszałam pytania, więc proszę ją o powtórzenie.
Matematyczka: Alicja, skup się
Ja: Już się skupuję, pani profesor.
Avadakedaver
"reżyseryzm"
Zeti
moja koleżanka na historii "on był msty"
kolega na niemieckim - "tolerancki"
Avadakedaver
"msty"?! wtf
Zeti
po polsku "mściwy"
Gem
sugestia + aluzja = sugeracja

wypić kawę = styrać kawiszona/ styrać kawiana
wypić mocną kawę = styrać potwora z bagien

wychowawczyni:
- Obie trzy, do tablicy!
- No to jak? Jedna trzecia klasy mówi tak, a trzy czwarte nie!

mewa = daj! daj! daj!
ukochana osoba (płci męskiej) = książę ciemności
głupie pomysły = fabryka durnot
nie na miejscu = dłubać widelcem w kiblu
uprawiać sex = dziabać się
być nie w formie = być jak ciastolina playdo
być permanentnym kretynem = być regularnym debilem
być wykończonym = być nieczynnym
Ramzes
Parę złotych myśli mojej byłej fizyczki:

Wszystko się drga.
Oni nam nie powiedzą wam.
Najmniejsza nieskończoność.
Okręgi półokręgłe.
Stoję taką podstawkę.
Iloczyninowi.
W 1913 r. został odkryty Bohr- fizyk duński.
...nie jest wielkością stałą, więc nie ulega zmianom.
PrZeMeK Z.
O, te okręgi mi coś przypomniały - "czas zatacza punkt" :]
Lilith
słynny juz na całą szkołe tekst kolezanki mojej siostry na lekcji historii:

prof: kto zjednoczył Akad i Sumer?
kol: Saruman?

prof: gdzie jest Luwr?
kol: w Mezopotamii?
Neonai
hrąpsianie.
hazel
Hehe, to o Sarumanie przypomniało mi kolejną historię (skądinąd) z lekcji Historii. Piszemy sprawdzian. Jako, że wcześniej ten sam sprawdzian pisała inna klasa a babce nigdy nie chciało się zmieniać pytań, wszyscy mają gotowce i tylko czekają na możliwość podmiany kartek. Wiadomo, każdy coś tam pisze, żeby nie było, że siedzi nad pustą kartką a potem się cały sprawdzian pojawia nie wiadomo skąd. Kumplowi się nie poszczęściło, został przesiedlony do pierwszej ławki, ale i tak twardo pisze. Tak twardo i z zapamiętaniem, że nie zauważa, że babka stoi nad nim od kilku minut i czyta mu prze ramię, to co napisał. Stała nad nim tak do konca sprawdzianu, a że kolega się w koncu zorientował, to nie było bola, żeby podmienić kartki (co nam tak naprawdę ułatwiło zadanie tongue.gif). Więc oddał to, co napisał.

A więc tak: "Sekularyzacja był to obowiązek noszenia okularów przeciwsłonecznych przez mnichów, nałożony przez papieża po wybuch wulkanu na Fidżi w dwunastym wieku(...)"

I dalej w tym guście. Ale do tej pory mi się sekularyzacja z okularami przeciwsłonecznymi kojarzy...

Masakra XD
Avadakedaver
ja zasłynąłem na historii z kartkóki pewnej. nie mogłem sobie przypomnieć, która królowa zfinansowała podróż Kolumba do Ameryki, więc napisałem "piękna królowa z jeszcze piękniejszej krainy"
QbaNowy
ja ostatnio na kartkowce zamiast confident napisalem Provident XD

a moja pani na j. polskim: "dzisiaj bedziemy czytac legende Lecha, Czecha i Rucha!"
Teodora
historyczka: " orka po ugorze"
martusza
Taką perełkę mam: "Była w takim stanie, że nie była wstanie" biggrin.gif (pan od PO).
em
zamilcznij.
Katon
Wypipcaj. Tak mówił mój kolega (Brudny, Ewo turned.gif) kiedy był młodszy. Zawsze mnie to bawiło.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.